Článek

Na vlně skutečného zločinu: Filmy, které věrně zachytily řádění sériových vrahů

 
Někdy ty nejdrsnější a nejkrvavější příběhy napíše sám život a úkolem scénáristy je nechat se takovým příběhem inspirovat, použít zajímavé detaily a vytvořit divácky atraktivní podívanou. Režisér potom zhmotní na filmovém plátně příběh, který je pro většinu lidí silným a nezapomenutelným zážitkem.
05.05.2021 07:50 |

podobné články

Podobné články

Zemřel advokát sériových vrahů: Obhajoval Stodolovou i Zelenku

 
Dvakrát měl za úkol nemožné – obhájit lidi, kteří mají na svědomí vraždy mnoha lidí. Ve věku 84 let zemřel advokát největších sériových vrahů v Česku Vítězslav Menšík z Hradce Králové.
01.06.2017 09:55 |

podobné články

Pohřeb advokáta sériových vrahů: To není závěrečná řeč, ale odročení na neurčito!

 
Soudci, státní zástupci, obhájci a další pracovníci justice včera z velké části zaplnili hradeckou smuteční síň. Loučili se s advokátem Vítězslavem Menšíkem (†84), který se stal známým hlavně jako obhájce ex offo sériových vrahů Dany Stodolové a Petra Zelenky.
01.06.2017 14:45 |

podobné články

Dáte si? Restaurace servíruje poslední večeři masových vrahů

 
Otevřít si restauraci nebo kavárnu je v dnešní době, v době velké konkurence, skutečně těžké. To ví i majitelé nového londýnského podniku, kteří přišli se vskutku netradičním nápadem - servírovat budou poslední večeře sériových vrahů odsouzených na smrt.
21.09.2014 22:10 |

podobné články

10 let od odsouzení Stodolových: Manželé Hromasovi přežili jejich vražedný útok

 
Přežili řádění sériových vrahů Stodolových, trauma je ale zřejmě natolik poznamenalo, že se utrápili k smrti. Proč vlastně bestiální zabijáci manžele Hromasovi ušetřili?
26.04.2014 17:15 |

podobné články

Spartakiádního vraha vykastrovali vězni i bachaři, přiznal exšéf mordparty

 
Šéfoval pražské mordpartě a proslul jako lovec sériových vrahů. Bývalý kriminalista Jiří Markovič (73) v pořadu Hydepark Civilizace zavzpomínal, jak uzavřel svůj největší případ a utnul tak řádění „spartakiádního“ vraha Jiřího Straky.
29.02.2016 05:35 |

podobné články

Tejc chce odhalit tváře dětských vrahů. Které zabijáky zákon dosud chrání?

 
Skupina poslanců v čele s Jeronýmem Tejcem (ČSSD) dokončuje návrh zákona, který by zpřísnil trestání dětských vrahů. Kromě vyšších trestů by měl vyřešit také problematickou anonymitu vrahů, kde na jedné straně stojí možnost znovu se začlenit do společnosti, na druhé bezpečí pachatelova okolí. Připomeňte si případy, kdy jména a obličeje pachatelů znalo jen minimum lidí.
23.04.2016 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků)

VIDEO TRAGICKÁ SMRT MALÉHO DÍTĚTE: Matce se zachytily šaty do eskalátoru, kojenec vypadl z 12metrové výšky na zem!

 
Bezpečnostní kamery v nákupním centru v Uzbekistánu zachytily tragickou smrt malého dítěte. Jeho matka nešťastně vstoupila na eskalátor, kde se jí zachytily šaty. Dítě, které držela v náručí, tak upustila z 12metrové výšky. Nemělo šanci přežít!
01.02.2017 18:30 |

podobné články

Tuhle reklamu prostě musíte vidět! 60 sekund, které vám mohou zásadně změnit život!

 
Co vyroste z vašeho "dítěte":http://www.extra.cz/tema/dite? Přesně to, co z něj "vychováte":http://www.extra.cz/tema/vychova! Asi není tak úplně náhoda, že 90 procent sériových "vrahů":http://www.extra.cz/tema/vrah vyrůstalo ve špatných rodinách. Děti se prostě učí od svých rodičů, a co od nich pochytí, to také později dělají.
25.02.2014 20:45 |

podobné články

Kramný to své divadlo dohraje až k soudu! Říká kriminalista z případu Studna

 
Vyšetřoval vraždu, podle které byla natočena legendární Studna z Majora Zemana, jeho tým odhalil orlické vrahy, podílel se na dopadení sériových vrahů Stodolových. Jak bývalý elitní kriminalista Karel Malý vnímá kauzu Petra Kramného?
18.03.2014 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Zeman (354 článků) , Karel Zeman (338 článků)

Před 25 lety byl odsouzen kanibal Jeffrey Dahmer: Vraždil i kousek od českých hranic?

 
Před 25 lety byl k 16 trestům doživotí odsouzen jeden z nejznámějších sériových vrahů Spojených států Jeffrey Dahmer. Za své oběti si vybíral mladé muže, které po smrti často znásilnil. Části jejich těl pak pojídal. V době, kdy sloužil jako voják v Německu, se jen kousek od českých hranic navíc staly 3 nevyřešené vraždy. Nikdo ale neví, zda se známým sériovým vrahem souvisely...
02.03.2017 06:25 |

podobné články

Sérioví vrazi mezi námi: Nový seriál Blesku pro muže (vždy v úterý)

 
Děsivá partička. A to ještě někteří z nich vraždili s těmi nejlepšími úmysly! Čtěte pravidelný seriál Blesku pro muže 12 NEJHORŠÍCH SERIOVÝCH VRAHU MEZI NÁMI. Zde, pravidelně každé úterý.
02.08.2011 02:20 |

podobné články

Mýtus, nebo skutečnost? JACKA ROZPAROVAČE si prý vymyslel opilec!

 
Jeden z nejznámějších sériových vrahů Jack Rozparovač, který nebyl nikdy odhalen, prý vůbec neexistoval. S odvoláním na výsledky svého vyšetřování to uvedl britský kriminalista Trevor Marriott. Podle něj si tajemného zabijáka vymyslel opilý novinář, který toužil po sólokaprovi.
25.09.2013 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (48 článků) , Jack Trevor (2 články)

Nejhorší sérioví vrazi pod lupou: Sadista a kanibal Ladislav Hojer se prozradil v hospodě

 
Ladislav Hojer je jedním z nejznámějších českých sériových vrahů. Obzvláště brutálním způsobem zavraždil pět žen, některé z nich znásilnil a části těla jedné z nich dokonce uvařil a snažil se sníst. Vypátrán byl náhodou díky své touze vražděním se chlubit. Byl popraven v pankrácké věznici v létě 1986.
21.12.2015 05:15 |

podobné články

Bývalý šéf mordparty o kanibalovi: Oběť snědl s ďábelskou hořčicí, maso prý bylo tuhé

 
Bývalý kriminalista Jiří Markovič (73) je legendou pražské mordparty. U policie sloužil pětatřicet let a za tu dobu proslul jako lovec sériových vrahů. V pořadu Hyde Park Civilizace se rozpovídal i o jednom ze svých největších případů, dopadení sadistického kanibala Ladislava Hojera (†28)!
28.02.2016 05:25 |

podobné články

Zkoumal mozky sériových vrahů. Co z lidí dělá psychopaty?

 
Psychopata údajně poznáte třeba podle ušních lalůčků nebo podle toho, že se "nenakazí" zíváním. Jak se ale liší jejich mozky od mozků běžných lidí?
20.11.2016 20:30 |

podobné články

Největší sérioví vrazi historie: Na tyhle příběhy musíte mít žaludek

 
Je to sice drsné, ale někteří lidé se opravdu neměli narodit. Za svůj život napáchali tolik odporných činů a zrůdností, že ještě doteď lidem při čtení jejich příběhů běhá mráz po zádech. Osud jim nadělil neskutečnou krutost, bezcitnost a nepředstavitelné násilí. Pojďte se podívat na pět nejhorších sériových vrahů světa.
07.04.2018 14:05 |

podobné články

Brutálně usmrtil 7 mladých lidí: Sériového vraha baťůžkářů Ivana Milata zabila rakovina

 
Zpravodajský server BBC informoval o smrti jednoho z nejznámějších sériových vrahů světa. Ivan Milat ve svých 74 letech zemřel v nemocnici na rakovinu. Odpykával si doživotní trest za usmrcení celkem 7 mladých lidí, svou vinu však nikdy nepřiznal.
27.10.2019 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2091 článků)

Šokující nařčení Kuciakova „vraha“ Marčeka: Prý má na svědomí až 6 lidí!

 
Doma toho prý moc nenamluvil a ze svého pokoje vycházel jen na jídlo a na WC, jenže o to víc toho Miroslav Marček řekl po zatčení. Přiznal se k vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka (†27), jeho snoubenky, archeoložky Martiny Kušnírové (†27) i podnikatele Petera Molnára (†40). Na svědomí má však Marček mít ještě další lidi. Je jich prý dokonce tolik, že by to z Marčeka udělalo jednoho z nejhorších sériových vrahů moderní slovenské historie.
03.12.2019 19:10 |

podobné články