Článek

Na vakcíně proti koronaviru se usilovně pracuje: Mohla by být hotová do března příštího roku

 
Podle expertů ze Šanghaje je vakcína proti zákeřnému koronaviru již na dohled. Při zachování optimismu, by prý měla vzniknout do roka. Pandemie koronaviru sice začíná pomalu ustupovat, ale rozhodně by lidé měli počítat s tím, že pravděpodobně dorazí i druhá vlna, která by mohla přijít už na podzim.
19.05.2020 11:00 |

podobné články

Podobné články

Lékaři: Co když po vakcíně někdo zemře?

 
Očkovat musí, jinak jim hrozí dvoumilionová pokuta. Ale co když bude mít pacient po vakcíně závažné zdravotní komplikace? Co kdyby zemřel? Odpovědnost by nesl lékař, stát, nebo výrobce vakcíny?
24.11.2009 05:10 |

podobné články

V Říčanech u Prahy vznikne nová školka. Hotová by měla být do konce příštího roku

 
V říčanské místní části Kuří vznikne mateřská škola pro 46 dětí. Město ji vybuduje v bývalé základní škole, na přestavbu získalo dotaci od ministerstva pro místní rozvoj. Celkové náklady budou 23,4 milionu korun. Hotovo by podle mluvčí radnice Kateřiny Lauerové mělo být do konce příštího roku.
07.11.2018 12:30 |

podobné články

Lidi by měli žít v komunitách tří rodin, míní Prymula. Promluvil o vakcíně a rouškách na podzim

 
Epidemiolog a „tvář“ koronakrize Roman Prymula už se těší, až si v klidu vyjede na kolo a zajde si na zahrádku jedné z oblíbených restaurací. Uvedl to v rozhovoru pro MF DNES. Řekl, že roušek se jen tak nezbavíme, alespoň v uzavřených prostorách. Nevyloučil pak, že se na podzim jejich povinná „móda“ vrátí. A to především kvůli spojení chřipkové epidemie a epidemie koronaviru. Život by si dokonce nejlépe představil v malých komunitách.
11.05.2020 13:05 |

podobné články

Nečas je spokojen. Reforma hotová, smysl vlády obhájen

 
Premiér Petr Nečas dnes oznámil, že při jednání o důchodové reformě potvrdila koalice hlavní důvod své existence. Proto její jednotlivé části považuje za schválené. Na začátku března by měla být důchodová reforma definitivně hotová a předaná vládě.
18.02.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9321 článků)

Fischer: Programové prohlášení budeme mít za týden

 
Premiér Jan Fischer na pondělní tiskové konferenci po zasedání vlády řekl, že kabinet nyní pracuje na programovém prohlášení. Jeho první verze by mohla být hotová již ve středu. Formálně by mohla být schválena příští týden. Premiér také nevyloučil, že k žádosti o vyslovení důvěry požádá o svolání mimořádné schůze Sněmovny.
18.05.2009 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1757 článků)

Bendová nechala syna (6) očkovat proti neštovicím a zarděnkám: Po injekci přestal hýbat nohama!

 
Herečka Alice Bendová (41) prožila v nedávné době velký šok, když její syn Vašík (6) přestal po kombinované vakcíně proti neštovicím, zarděnkám, spalničkám a příušnicím chodit. Bendová to prozradila v talk show Blesku Markéta dráždí celebrity.
20.05.2015 05:15 |

podobné články

Italové prý mají vakcínu, která zabíjí koronavirus. WHO vyzývá ke společnému výzkumu

 
Italská biotechnologická společnost Takis Biotech oznámila, že se jejím vědcům podařilo jako prvním na světě objevit vakcínu, která „zabíjí koronavirus“. Italové zatím provedli testy na myších, od kterých následně odebrali vyprodukované protilátky, ty se ukázaly být účinné v boji s novým koronavirem způsobujícím nemoc covid-19. Po celém světě je více než 3,2 miliony infikovaných osob, přes 263 tisíc lidí nákaze podlehlo. Na vývoji vakcíny se podílí všechny přední kapacity, britský ministr zdravotnictví v posledních dnech ale zapochyboval, že se ji kdy podaří objevit, uvedl list Daily Mail. A vědci a výzkumníci, kteří chtějí pracovat na vakcíně proti covidu-19, by se měli zapojit do mezinárodních skupin, které jim umožní sídlet poznatky. Pro ČTK to uvedla řekla zástupkyně regionální pobočky Světové zdravotnické organizace (WHO) pro Evropu Catherine Smallwoodová.
07.05.2020 10:50 |

podobné články

Doprava na Kladensku by mohla být sjednocená s pražskou od března

 
Doprava na Kladensku by mohla být sjednocená s pražskou od března příštího roku. Lidé by tak jeli na jednu jízdenku pražskou hromadnou dopravou i příměstskými autobusy. Pilotní projekt tohoto systému už od dubna funguje v příměstských autobusech z Neratovic a Mělníka. Lidé tak v oblasti ušetří až 1000 korun za jízdné měsíčně.
22.07.2015 19:45 |

podobné články

Koaliční smlouva bude hotová do 14 dnů, tvrdí Gajdůšková

 
Výsledná podoba koaliční smlouvy by mohla být hotová do dvou týdnů. V úterý to uvedla jedna z vyjednavaček ČSSD, místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková. Návrh podle ní připravují odborníci sociální demokracie, aby jej do konce týdne předložili vyjednavačům. Ti jej následně předloží potenciálním koaličním partnerům z ANO a KDU-ČSL.
26.11.2013 12:37 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (239 článků)

Stavba nové lanovky na Sněžku zahájena, hotová má být na jaře 2014

 
Převzetím staveniště dnes trutnovská stavební společnost BAK zahájila stavbu nové lanovky na nejvyšší českou horu Sněžku. Stará lanovka by měla být v chodu do července 2012, nová by měla být hotová na jaře 2014. Řekl to generální ředitel firmy BAK Dušan Čížek. Investorem lanovky je město Pec pod Sněžkou.
01.09.2011 16:50 |

podobné články

Své dítě očkovat nebudu, tvrdí šéf záchranky

 
Vláda odsouhlasila očkování proti prasečí chřipce u 66 tisíc dětí (10 až 17 let) se závažnými chronickými nemocemi. Většina lékařů ale vakcíně nedůvěřuje a mezi lidmi se šíří strach z případných nežádoucích účinků.
02.12.2009 10:30 |

podobné články

Tajemství svatebních šatů Meghan Markle odhaleno: Budou připomínkou zesnulé princezny Diany!

 
Ačkoliv se královská svatba odehraje až v květnu příštího roku, u takové události není radno nic podcenit. Snoubenka prince Harryho (33) Meghan Markle (36) se proto pustila do příprav už nyní. Momentálně usilovně pracuje na svatebních šatech. Chce, aby byly připomínkou zesnulé princezny Diany (†36), maminky jejího urozeného miláčka.
16.12.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Meghan Markle (732 článků)

Jednání o vakcíně váznou, smlouva měla být a není

 
Jednání jsou složitá, a tak smlouva s největší pravděpodobností nebude podepsána dřív než koncem srpna.
07.08.2009 15:15 |

podobné články

Vláda kvůli šíření epidemie koronaviru omezila volný pohyb osob na nezbytné minimum

 
Na mimořádném jednání vlády v neděli 15. března 2020 vláda Andreje Babiše rozhodla v rámci preventivních kroků proti šíření koronaviru SARS CoV-2 o dalších mimořádných opatřeních. Od půlnoci 16. března až do 24. března 6.00 ráno vyhlásila omezení volného pohybu osob až na vymezené nezbytné výjimky. Prodloužila rovněž opětovné zavedení ostrahy hranic.
16.03.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18444 článků)

„Pekelnou“ D1 opravují pět let: Špatná zpráva, hotova není ani polovina a protáhne se to

 
Z dálnice D1 je po pěti letech prací na úseku mezi Miroškovicemi a Kývalkou opraveno jen čtyřicet procent. Nový a širší povrch dálnice získala na 64 kilometrech z celkových 160,8 km. Rekonstrukce aktuálně pokračuje na dalších 40 kilometrech. Původně měla být celá oprava hotova do roku 2020, letos v březnu však ministr dopravy v demisi Dan Ťok (ANO) uvedl, že rekonstrukce se proháne minimálně o rok.
06.05.2018 10:40 |

podobné články

Replika mariánského sloupu v Praze má být hotová o měsíc dřív

 
Stavba repliky mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí je za polovinou, měla by být hotová 15. srpna. To je o měsíc dříve, než bylo původně v plánu. Rychlejšímu dokončení napomohlo zrušení velikonočních trhů. Ve středu o tom informoval autor repliky Petr Váňa.
06.05.2020 09:55 |

podobné články

Pražský magistrát už tři měsíce marně pracuje na odstranění pasti na řidiče

 
Ani po třech měsících od doby, kdy odbor dopravy hlavního města Prahy přislíbil zrušit tzv. past na řidiče na mostě Barikádníků, k nápravě nedošlo. Dopravní expert pražského magistrátu Aleš Krejča nechtěl vysvětlit, co odstranění dvou značek brání, v pondělí však Novinkám sdělil, že na tom úřad usilovně pracuje.
13.07.2009 14:40 |

podobné články

Na mě fakt premiér bububu nedělal, tvrdí Kalousek

 
Skandály koaličních partnerů překrývají pro veřejnost to, že z ministerstva práce, zdravotnictví i financí se jen kouří, jak se na nich usilovně pracuje. Ministrů z TOP 09 se tedy netýkalo vyjádření předsedy VV Radka Johna, že se na reformách pracuje, ani Petra Nečase, který musel některé ministry postrašit, aby začali vůbec něco dělat, tvrdí Miroslav Kalousek v rozhovoru pro časopis Týden.
23.05.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Petr Nečas (9321 článků) , Miroslav Kalousek (6973 článků)

Praha se konečně rozhýbala. Nový systém parkování má být na jaře

 
Nový systém zón placeného stání v Praze by mohl fungovat od druhého čtvrtletí příštího roku. Koncepce by měla být hotová do Vánoc a magistrát počítá, že parkovací karty by mohly být omezeny na okolí bydliště jejich držitele a mohly by být rozšířeny smíšené zóny, uvedl ve čtvrtek náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09).
24.10.2013 15:00 |

podobné články