Článek

Na Václavském náměstí se šlapalo po rozřezaných židovských náhrobcích. Jejich původ je nejistý

 
Na začátku týdne byly při rekonstrukci pražského Václavského náměstí nalezeny stovky dlažebních kostek, které byly vyrobeny rozřezáním židovských náhrobků. Předseda Židovské obce v Praze František Bányai by je rád vystavil. Prohlédnout si je můžete v následujícím videu.
07.05.2020 13:55 |

podobné články

Podobné články

V centru Prahy se našly stovky kostek z židovských náhrobků

 
Židovská obec v Praze dostane další stovky dlažebních kostek, které se našly při rekonstrukci Václavského náměstí v Praze a jsou z rozřezaných židovských náhrobků. V úterý to řekl předseda Židovské obce v Praze František Bányai.
05.05.2020 16:55 |

podobné články

Konec jmen na náhrobcích? Mohou je nahradit QR kódy

 
Moderní technologie zahlcují náš každodenní život, včetně těch méně radostných situacích. V zahraničí, zejména ve Velké Británii, se rozmáhá „móda“ QR kódů na náhrobcích. Po jejich naskenování chytrým telefonem se vám v mobilu zobrazí všechny informace o nebožtíkovi.
11.09.2012 08:30 |

podobné články

Hrůzný nález: V pytlích našli pět rozřezaných těl

 
Nejméně pět rozřezaných těl, čtyři muže a ženu, objevila včera ráno policie v mexickém státě Durango. V oblasti probíhá boj mezi konkurenčními drogovými kartely.
18.08.2012 20:10 |

podobné články

Měl být další obětí slovenského kanibala: Poslal mi fotky rozřezaných těl, ale policie mi nevěřila

 
Právě díky Švýcarovi Markusi Dubachovi (50) se policii podařilo odhalit sériového vraha a kanibala ze Slovenska Mateje Čurka (†43). Dubach měl být totiž jeho další obětí, a ačkoliv si zpočátku myslel, že jde jen o hloupý žert, brzy už volal policisty, aby muže zadrželi. Jenže ti mu nevěřili. Ani když jim ukázal fotky rozřezaných ženských těl!
11.09.2017 18:50 |

podobné články

Ministerstvo vnitra: Memorandum o spolupráci při zajišťování bezpečnosti židovských institucí je reakcí na situaci v oblasti terorismu

 
Memorandum o spolupráci při zajišťování bezpečnosti židovských institucí jakožto měkkých cílů, které bylo 5. dubna 2016 podepsáno na půdě Ministerstva vnitra, je jednou z praktických reakcí ministerstva na zhoršující se situaci v oblasti terorismu. Signatáři memoranda jsou Ministerstvo vnitra ČR, Policejní prezidium ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Federace židovských obcí v ČR, Židovské muzeum v Praze a centrum Chabad.
06.04.2016 10:55 |

podobné články

Konec pražské ostudy? Dlažební kostky z židovských náhrobků postupně zmizí z centra Prahy

 
Chodník z náměstí Republiky na Václavské náměstí je dodnes místy tvořený žulovými kostkami, které pocházejí z židovských náhrobků. Hlavní město ve spolupráci s Židovskou obcí podepíšou memorandum o postupném odstraňování kostek. Měly by se dočkat pietního uložení na starém židovském hřbitově na Žižkově.
18.11.2019 17:00 |

podobné články

Vysoké teploty a málo srážek: Hub roste málo, výhled na další týdny je nejistý

 
Přestože polovina září je obvykle obdobím, kdy se výborně daří houbám, letos tomu tak není. Hub roste málo a výhled na další týdny je velmi nejistý. Důvodem jsou zřejmě vysoké teploty v uplynulých dnech a také málo srážek v září, řekl Jaroslav Landa z České mykologické společnosti.
15.09.2011 18:35 |

podobné články

Spor mezi Kalouskem a pracujícími důchodci rozhodne soud. Výsledek je nejistý

 
O případném sporu mezi pracujícími důchodci, kteří si kvůli uplatnění daňové slevy požádali o přerušení vyplácení důchodu, může podle odborníků rozhodnout až soud. Jelikož je ale výsledek i s ohledem na dřívější případy nejistý, daňoví poradci přerušení vyplácení důchodu spíše nedoporučují. Vyplývá to z ankety mezi daňovými poradci. 
04.02.2013 11:05 |

podobné články

Verdikt Kongresu o úderu v Sýrii je podle médií nejistý

 
Nejistý osud podle dnešních analýz amerického tisku očekává návrh rezoluce schvalující vojenský zásah v Sýrii, který prezident Barack Obama minulý víkend poslal do Kongresu. O dvoustránkovém dokumentu mají po návratu z prázdnin hlasovat členové obou komor amerického parlamentu. První zasedání Kongresu po letní přestávce začne v pondělí 9. září.
03.09.2013 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2454 článků)

Český volič? Nejistý více než obvykle, tvrdí sociolog

 
Prezidenta bych nepodceňoval, říká v rozhovoru pro MF DNES Jan Herzmann, jehož agentura se zabývá průzkumy a analýzami. Dnešní volič je podle něj nejistý a hlavně zklamaný všemi politickými stranami. Možnosti sestavit vládu podle Herzmanna ukážou až výsledky malých a nových stran.
21.10.2013 09:55 |

podobné články

Tenistka Šafářová ve Španělsku onemocněla, její start je nejistý

 
Český fedcupový tým potkala před utkáním 1. kola ve Španělsku další komplikace. V chladném počasí v Seville onemocněla Lucie Šafářová, místo tréninku ulehla do postele a její start ve víkendových bojích je nejistý.
05.02.2014 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Šafářová (645 článků)

Osud trutnovské památky nejistý, nic nepomáhá

 
Osud jednoho z nejstarších domů v Trutnově, nazývaného U Studny, zůstává po havárii vodovodního potrubí v sousedním objektu před třemi lety stále nejistý. Objekt v historickém centru hyzdí popraskané stěny a sklep provizorně zabezpečují dřevěné trámy. Majitel kulturní památky Josef Beneš doposud nenašel s Českou pojišťovnou společnou řeč na způsob opravy šest set let staré zbrojnice v domovním sklepení.
02.01.2020 07:10 |

podobné články

Oblíbená blogerka Tereza (40) přežila rakovinu: Koronaviru se bojím, výsledek je nejistý, říká

 
Tereza Schillerová (40) před několika lety onemocněla rakovinou mízních uzlin a o své náročné léčbě psala velmi úspěšný blog Deník Raka. Teď popsala, jak se jí žije v karanténě, a přiznala i obavy z možné nákazy. „Výsledek je nejistý,“ říká.
19.04.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Schillerová (1 článek)

Sidonova přítelkyně měla víc chlapců, tvrdí vydavatel Židovských listů. Drsný boj o post rabína

 
Ženatý rabín Karol Sidon (72), který má mladou přítelkyni, si prý chce na poslední chvíli vylepšit pověst! Zítra budou totiž o jeho dalším setrvání ve funkci vrchního zemského rabína rozhodovat radní Federace židovských obcí. Řeči krásky mongolského původu Ojuncacral Tuju (28) o tom, jaký mají spolu citový, nikoliv sexuální vztah, mají prý jen uchlácholit jejich představitele.
16.09.2014 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Karol Sidon (39 článků)

Židovské děti nezachraňoval jen Winton, ale i dánské matky, říká Češka, co našla zapomenuté dějiny

 
Příběh sira Nicholase Wintona a jeho záchrany stovek židovských dětí je světově proslulý. Jenže stovky dětí zachránily také dánské matky, které uposlechly výzvy Ženské ligy pro mír a svobodu a staly se dočasnými pěstounkami židovských dětí ze střední Evropy, včetně osmdesáti školáků z Československa. Jejich příběhy vypátrala česká novinářka a badatelka Judita Matyášová, a jak říká, stalo se tak za vteřinu dvanáct. Hrstce pamětníků, kteří ještě žijí, je totiž dnes kolem devadesáti let. Podařilo se jí také uskutečnit setkání "dětí" po sedmdesáti letech a natočit působivý dokument Na Sever, jenž právě vstoupil do kin. V rozhovoru pro Aktuálně.cz i vyvrací některé mýty o siru Wintonovi.
23.04.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (123 článků)

Agresivní slon převrátil auto s turisty jako dětskou hračku

 
Kousek od smrti byla dvojice britských turistů, na které si v Krugerově národním parku v Jihoafrické republice vyšlápl agresivní slon. Zvíře převrátilo jejich auto, jako kdyby nic nevážilo, a poté po něm šlapalo. Ke štěstí posádky se zaměřilo jen na zadní část vozu, z níž zbyla jen placka, napsal v úterý server BBC.
16.01.2014 06:00 |

podobné články

Takové jehly ani Mareš neměl: Moderátor VIP zpráv obul do vysílání závratně vysoké podpatky

 
Páté narozeniny VIP zpráv pojal jejich moderátor Petr Vágner  (37) - co do obutí - velmi netypicky. Nazul (o několik čísel menší) dámské botky na vysokých jehlových podpatcích. Obuv však nebyla na oslavu, ale aby prý upozornil na závěr filmového festivalu v Karlových Varech, kde je důležitá i móda. Jak mu to v ní šlapalo?
13.07.2015 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vágner (260 článků)

Morbidní tip na neděli: Procházka hřbitovem, kde navěky odpočívají 2 miliony lidí

 
Olšanské hřbitovy jsou největším pohřbívacím místem v hlavním městě, které se rozkládá mezi Žižkovem a Vinohrady. Jejich historie sahá až do konce 17. století. Na zdejších náhrobcích můžete objevit i jména slavných lidí, kteří jsou zde pohřbení. Jde o spisovatele, politiky, sportovce i zpěváky či herce.
06.05.2016 12:15 |

podobné články

Výstava na Václavském náměstí: Expozice bude připomínat odkaz sira Nicholase Wintona

 
Dolní část Václavského náměstí ode dneška do konce října oživí 28 výstavních panelů, na kterých budou fotografie a dokumenty připomínající odkaz sira Nicholase Wintona. Ten před druhou světovou válkou zachránil před smrtí v koncentračních táborech stovky židovských dětí. Odvezl je vlaky z nacistického protektorátu Čechy a Morava do Británie. Podobná výstava byla do konce června na pražské Kampě a denně přilákala pozornost tisíce návštěvníků.
07.10.2015 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (123 článků)