Článek

Na útok ve Vrběticích dohlížel generál GRU! Rusové prý nasadili elitní komando

 
Za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v říjnu 2014, při kterém zemřeli dva čeští občané, bylo nejméně šest agentů ruské vojenské rozvědky GRU. Patří mezi ně i velitel komanda 29155, jehož členové mimo území Ruska provádějí násilné akce. Zjistila to mezinárodní investigativní skupina Bellingcat ve spolupráci s Respektem, který v úterý výsledky zveřejnil na webu. Česká vláda v sobotu oznámila, že za výbuchem stáli dva agenti GRU.
20.04.2021 16:30 |

podobné články

Podobné články

Akci ve Vrběticích vedl generál GRU: Agent Čepiga má k němu blízko, byl na svatbě jeho dcery

 
Za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v říjnu 2014, při kterém zemřeli dva čeští občané, bylo nejméně šest agentů ruské vojenské rozvědky GRU. Patří mezi ně i velitel komanda 29155, jehož členové mimo území Ruska provádějí násilné akce. Zjistila to mezinárodní investigativní skupina Bellingcat ve spolupráci s Respektem, který výsledky zveřejnil na webu. Česká vláda v sobotu oznámila, že za výbuchem stáli dva agenti GRU.
21.04.2021 22:30 |

podobné články

Útok ve Vrběticích vedl generál z GRU: Jednoho z agentů pak pozval na svatbu dcery

 
Podle zjištění investigativní skupiny Bellingcat měl na útok na muniční sklad ve Vrběticích v říjnu roku 2014 v Česku osobně dohlížet velitel obávané jednotky 29155 Andrej V. Averjanov. Jak dokazují již dříve zveřejněné fotografie, generálmajor ruské tajné služby GRU se svými podřízenými nemá jen pracovní vztahy. Agent Anatolij Čepiga, který měl ve výbuchu českého muničního skladu také prsty, byl totiž v roce 2017 na svatbě jeho dcery.
21.04.2021 14:15 |

podobné články

Generál Pavel kritizuje postoj Ruska k suverénnímu státu: Elitní agenti na špinavou práci!

 
Rusko dál považuje Českou republiku za dobyté území a nechová se k ní jako k suverénní zemi. A elitní agenti ruské GRU, kteří podle policie stojí za výbuchy ve Vrběticích, jsou používáni na špinavou práci. To řekl v pořadu Epicentrum Blesku armádní generál Petr Pavel (59).
20.04.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (806 článků)

Výbuch ve Vrběticích nebyl státní terorismus, ale útok na zboží, říká premiér Babiš

 
Výbuch ve Vrběticích na Zlínsku nebyl aktem státního terorismu, šlo o útok na zboží bulharského podnikatele, řekl novinářům premiér Andrej Babiš (ANO) po dnešním zasedání vlády. Činnost agentů ruské zpravodajské služby GRU v Česku současně označil za nepřijatelnou. Kabinet dnes nepřistoupil k odtajnění zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS), které Babiš navrhoval, protože orgány činné v trestním řízení stále pokračují ve vyšetřování. Ministerstvo financí připravuje podle Babiše kroky k vymáhání škody kvůli výbuchu ve Vrběticích.
19.04.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23173 článků)

Vrbětice i další špinavá práce. Analytici řekli, čeho jsou schopní agenti ruské GRU

 
Analytici stanice BBC se zaměřili na působení ruské zpravodajské služby GRU, která na sebe v posledních dnech upoutala pozornost zvláště kvůli svému působení v České republice. Agenti rozvědky byli českých bezpečnostních složek zapojeni do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Mělo jít dokonce o stejné členy GRU, kteří potom v březnu 2018 v Británii otrávili někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala. Experti BBC se zaměřili na to, jak ruská rozvědka ve světě funguje a čeho všeho je schopná dosáhnout.
20.04.2021 15:05 |

podobné články

Ruských agentů je v Česku víc, varuje generál Pavel. Ve Vrběticích řádila jednotka na špinavou práci

 
Jednotka na špinavou práci. Tak mluví o elitních agentech ruské GRU, kteří podle české policie a tajných služeb mají podíl na výbuchu munice ve Vrběticích na Zlínsku, armádní generál Petr Pavel. V Epicentru Blesku řekl i to, že Rusko považuje Českou republiku za dobyté území a nechová se k ní jako k suverénní zemi. Vyhoštění necelých dvou desítek zaměstnanců ruského velvyslanectví je podle Pavla rázný krok, upozorňuje ale na to, že agentů ruských tajných služeb je v Česku pod diplomatickým krytím mnohem víc.
19.04.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (806 článků)

Žalobce Zeman: Výbuchy ve Vrběticích neprověřujeme jako teroristický útok

 
Z pohledu právní klasifikace nejsou výbuchy ve Vrběticích teroristickým útokem. V úterý to uvedl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Doplnil, že termín státní terorismus právo nezná a je čistě na politické reprezentaci, jak jednání dvojice příslušníků ruské GRU, které vedlo k výbuchům ve Vrběticích, označovat.
20.04.2021 12:10 |

podobné články

Policie hledá kvůli výbuchu ve Vrběticích agenty ruské GRU. Otrávili i Skripala

 
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) rozjela pátrání. Hledá dva muže, kteří se v říjnu 2014 pohybovali na území České republiky. Prokazovali se ruskými pasy a využívali nejméně dvě identity. Podle fotografií jde o podezřelé z otravy bývalého dvojitého agenta Skripala a jeho dcery Julije v Británii v roce 2018. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér a ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) v sobotu na večerní tiskové konferenci oznámili, že existuje důvodné podezření ze zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014.
17.04.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23173 článků) , Jan Hamáček (3247 článků)

Laudát (KAN): Čin agentů GRU ve Vrběticích v roce 2014 je aktem státního terorismu

 
Klub angažovaných nestraníků ke kauze GRU ve Vrběticích
21.04.2021 10:30 |

podobné články

Proč ve Vrběticích zemřeli dva tátové? Operace ruských agentů měla podrýt vládu na Ukrajině

 
Proč museli ve Vrběticích zemřít dva tátové od rodin, zaměstnanci společnosti Imex Vratislav Havránek a Luděk Petřík? Mezinárodní investigativní skupina Bellingcat ve spolupráci s českým týdeníkem Respekt a ruským investigativním online deníkem The Insider Russia představila analýzu působení ruské vojenské rozvědky GRU a jejích operací v Česku a Bulharsku. Měly vést k podkopání ukrajinské vlády. Investigativci se zajímali hlavně o činnost jednotky GRU známé pod číselným označením 29155.
27.04.2021 16:35 |

podobné články

Generál Pavel navštívil o vánočních svátcích vojáky ve Vrběticích

 
Ve čtvrtek 25. prosince 2014 navštívil náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Petr Pavel vojáky střežící areál muničního skladu ve Vrběticích, aby je osobně podpořil v jejich službě v době vánočních svátků. Generál Pavel se na místě seznámil s aktuální situací, se systémem střežení areálu a také s vybudovaným zázemím vojáků.
26.12.2014 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (806 článků)

Nepřátelství, terorismus: Politici volají kvůli zapojení Ruska do výbuchu ve Vrběticích po rázném kroku

 
Nepřátelský akt Ruska a státní terorismus. Tak hodnotí čeští politici informace o zapojení ruské vojenské rozvědky GRU do tragického výbuchu ve Vrběticích v roce 2014. Podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové by mělo Česko iniciovat summit Evropské unie. Podobně to udělala Velká Británie po otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala novičokem v roce 2018. Oba případy se prolínají, podle českých tajných služeb jsou totiž z výbuchu ve Vrběticích podezřelí stejní dva agenti.
17.04.2021 21:40 |

podobné články

Zbraně pro bulharského podnikatele? Co stálo za výbuchem skladu ve Vrběticích

 
Česká republikou momentálně otřásá kauza vybuchlého skladu ve Vrběticích. Měli by za tím stát ruští agenti Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga. Web Novinky.cz informoval, že důvodem cesty těchto důstojníků organizace GRU byly v roce 2014 zbraně určené pro bulharského podnikatele Jemeljana Gebreva. Kvůli tomu tak i žádali o povolení navštívit sklad ve Vrběticích.
19.04.2021 08:25 |

podobné články

Jiří Baťa: Silné indicie jsou, nezpochybnitelné a usvědčující důkazy však chybí

 
Po výbuchu muničního skladu ve Vrběticích jsme se dočkali dalšího, neméně velkého výbuchu sdělením představitelů vlády, že výbuch ve Vrběticích byl konečně objasněn. Co je však zásadní a hlavní, že výbuch mají na svědomí ruští agenti z GRU! Tato zpráva co do mohutnosti a efektu výbuchu je mnohonásobně větší, než samotný výbuch ve Vrběticích! No aby ne!
19.04.2021 09:35 |

podobné články

Terorismus ve Vrběticích? Nic takového, byl to útok na zboží, říká Babiš

 
Výbuch ve Vrběticích na Zlínsku nebyl aktem státního terorismu, šlo o útok na zboží bulharského podnikatele, řekl novinářům premiér Andrej Babiš (ANO) po zasedání vlády. Činnost agentů ruské zpravodajské služby GRU v Česku současně označil za nepřijatelnou. Kabinet dnes nepřistoupil k odtajnění zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS), které Babiš navrhoval, protože orgány činné v trestním řízení stále pokračují ve vyšetřování.
19.04.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23173 článků)

Senát označil útok ve Vrběticích za akt státního terorismu

 
Senát označil útok ve Vrběticích, za kterým stojí podle českých bezpečnostních složek ruští agenti GRU, za akt státního terorismu proti jednomu členskému státu, a tím i proti celé EU. Vyzval současně vládu, aby vypověděla Rusku smlouvu o přátelství a spolupráci. Až na jednoho by také měla vyhostit z Prahy všechny pracovníky ruského velvyslanectví.
21.04.2021 20:05 |

podobné články

Vrbětice: Továrna pro výrobu raket USA, šlo o ni. BIS tutlá pravdu. Načasování. Nová fakta

 
Ve Vrběticích spáchali útok agenti GRU. Nešlo však o sklad společnosti IMEX Group, ale o továrnu na chemické prvky do balistických raket, kterou měla provozovat firma Eruca Technologies a která byla v důsledku výbuchu muničního skladu ochromena. Nikdy tedy nezačala naplňovat zakázky zejména pro USA. To píše v časopise Reflex s odvoláním na své zdroje reportér Bohumil Pečinka. Agenti GRU se měli dostat do vrbětického komplexu příslovečně řečeno „dírou v plotě“, protože míra jeho zabezpečení byla katastrofální. Aby ušetřily český stát požadavků na odškodnění, kryjí tajné služby pravdu svou oficiální verzí, píše Pečinka.
22.04.2021 12:10 |

podobné články

Šokující zvrat v kauze výbuchu ve Vrběticích: Do vzduchu to vyhodili Rusové, tvrdí vláda

 
Celkem 18 pracovníků ruské ambasády, kteří byli identifikováni jako členové ruských tajných služeb, bude vyhoštěno z Česka.Příslušníci ruské tajné služby GRU totiž byli zapleteni do výbuchu muničního areálu ve Vrběticích v roce 2014.Prokázaly to české bezpečnostní složky. Sdělil to premiér Andrej Babiš.
17.04.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23173 článků)

Rusové nasadili do bojů letectvo, napětí na Ukrajině eskaluje

 
Rusové dnes nasadili poprvé do bojů proti Ukrajině letectvo. „Opolčenci“, jak se označují proruské jednotky na východní Ukrajině, však tvrdí, že ukrajinský letoun Su-25 musel na území, které ovládají, přistát kvůli poškození. Píší o tom dnešní Britské Listy.
04.02.2015 11:40 |

podobné články