Článek

Na Ukrajinu tankem, z Ukrajiny v anonymním pytli. Mrtvé Wagnerovce posílají domů bez dokladů

 
Pokud nastoupíte k Wagnerovcům a zemřete v boji, slehne se po vás zem. Aspoň takové informace přicházejí z Horlivky, městě, které bylo ještě před několika týdny v rukou Rusů. Místní obyvatelé vypověděli, že mrtvá těla Wagnerovců putovala zpět do Ruska bez jakéhokoli vyšetření, dokladů či identifikace. Není známé, kam těla odvezli, píše Ukrajinska pravda.
24.11.2022 16:15 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo financí tento týden upozornilo na blížící se povinnost kontrolních hlášení

 
Vybrané subjekty budou mít počínaje 1. 1. 2016 povinnost poskytnout údaje z daňových dokladů, které jsou již v současné době povinni evidovat ze zákona, připomíná v newsletteru Finanční správa. Tyto údaje se budou vykazovat v kontrolním hlášení na základě vystavených a přijatých daňových dokladů (včetně zjednodušených daňových dokladů) a dalších dokladů o dodání zboží nebo poskytnutí služeb. Kontrolní hlášení bude možné podat pouze elektronicky ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně způsobem umožňujícím dálkový přístup.
19.07.2015 20:01 |

podobné články

Byla bez dokladů a nikdo neprověřil, co je zač. Po pár dnech dostala azyl. Česky neumí ani slovo, ve škole však dostala známku dobrou. Podivuhodný příběh osoby, za kterou bojuje ombudsmanka Šabatová

 
KAUZA Všechno začalo tím, že údajná Ayan Jamaal Ahmednuur ze Somálska s vydatnou podporou veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové podala žalobu na Střední zdravotnickou školu v Praze 10 za to, že ji neumožnila nosit při výuce muslimský šátek hidžáb. Když však podal právní zástupce školy Radek Suchý trestní oznámení na ombudsmanku za zneužití pravomoci úřední osoby, ukázalo policejní vyšetřování v souvislosti se zmíněnou cizinkou na některá podivuhodná fakta. Ta se dostala do České republiky bez platného dokladu, po pár dnech získala azyl, ztrácela jedno povolení k pobytu za druhým, bez znalosti češtiny zvládla základní školu se známkou tři z českého jazyka, získala řidičský průkaz a bez dokladu totožnosti byla přijata na Dívčí katolickou střední školu.
11.11.2018 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (533 článků)

Chtěl se stát rekordmanem, plaval proto svázaný v pytli

 
Do Guinnessovy knihy rekordů se rozhodl zapsat svérázným způsobem 59letý Bulhar Jane Petkov. V Ochridském jezeře na jihu Makedonie totiž v úterý uplaval více než dva kilometry uzavřen v pytli. Podle agentury AFP plaval podél břehu od města Ochridu uzavřený v oranžovém pytli vyrobeném z porézní látky. Ruce a nohy měl připoutané k tělu.
11.09.2013 18:35 |

podobné články

Ukrajinská rozvědka o výbuchu věznice: Terorismus. Zapojena Wagnerova skupina a rozkradené peníze

 
Ukrajinská vojenská rozvědka obvinila ze čtvrtečního výbuchu ve věznici v Olenivce na východě Ukrajiny wagnerovce. Podle jejího vyjádření na sociální síti měl výbuch zakrýt zpronevěru peněz určených právě na válečné zajatce. Píše o tom server Novinky.cz.
30.07.2022 18:05 |

podobné články

Pomoc po americku: Spojené státy posílají na Ukrajinu vojenský odpad

 
Místo toho, aby Spojené státy poslaly vysloužilou vojenskou techniku do šrotu, posílají ji na Ukrajinu. Od propuknutí konfliktu na východě Ukrajiny sice USA armádě darovaly vybavení za 260 milionů dolarů (6,6 miliardy korun), nicméně většina z něho je již několik let vyřazené haraburdí, píše deník The Washington Post.
01.12.2015 14:10 |

podobné články

VV: Podpoříme senátní pozměňovací návrh k anonymním akciím!

 
VV se dnes na jednání poslaneckého klubu shodly, že podpoří jednak senátní návrh na zrušení sKarty, tak senátní pozměňovací návrh k anonymním akciím. Věci veřejné také budou mimo jiné navrhovat předřazení zákona o stavebním spoření.
07.05.2013 14:10 |

podobné články

Rusové se na Krymu nevzdávají. Po ostřelování posílají další techniku, hlásí Ukrajina

 
Ukrajinská agentura Unian hlásí, že Rusové posílají na Krym novou vojenskou techniku. Podrobně popsala, jaké zbraně Rusové na poloostrov posílají. Mezitím americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že při obraně Ukrajiny před ruskými agresory zemřel třetí občan USA.
27.08.2022 15:35 |

podobné články

Hasiči vytáhli kamión z rozvodněné Smědé speciálním tankem

 
Speciálním tankem vytáhli hasiči Českých drah v neděli odpoledne z řeky Smědé nedaleko jezu Harta na Frýdlantsku kamión, který minulou sobotu odnesla povodeň. Kamión blokoval průtok vody, a vytvořil tak umělou hráz. Zároveň s tím také začali s odstřelováním asi 500 kubických metrů dřeva o několik stovek metrů dál po proudu.
15.08.2010 19:05 |

podobné články

ISIS má nový brutální způsob popravy: Syrského vojáka rozdrtili zaživa tankem

 
Jako by už tak nebyli dost brutální! Krvežízniví islamisté vymysleli další sadistický způsob popravy. Zajatého syrského vojáka nechali zaživa rozdrtit tankem.
26.10.2015 11:00 |

podobné články

Ruský voják vypěnil kvůli vysokým ztrátám v armádě. Svého velitele přejel tankem

 
Ruská armáda na okupované Ukrajině denně přichází o další a další vojáky, počty obětí rostou a jednotky od začátku pohání jen minimální motivace. Už tak napjatá situace vyeskalovala v momentě, kdy se jeden z ruských vojáků údajně rozhodl na protest přejet svého velitele tankem. Plukovník Juri Medvěděv byl okamžitě přijat do nemocnice s těžkým zraněním obou nohou. O incidentu informoval ukrajinský novinář.
25.03.2022 14:05 |

podobné články

Premiéři Česka a Slovenska podepíšou smlouvu o uznávání vzdělávání

 
Premiér v demisi Jiří Rusnok a slovenský premiér Robert Fico dnes v Praze podepíšou smlouvu o vzájemném uznávání vzdělávacích dokladů mezi Českou a Slovenskou republikou. Vzájemné uznávání dokladů má sloužit hlavně pro studium na vysokých školách. Nepočítá například s uznáváním dokladů kvůli přístupu k regulovaným povoláním, ani s uznáváním titulů docent a profesor.
28.11.2013 07:02 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (987 článků) , Jiří Rusnok (1925 článků) , Jiří Rusnok (734 článků)

Zdechovský (KDU-ČSL): Odhalování falešných dokladů v EU bude efektivnější

 
Tento týden europoslanci schválili zavedení systému falešných a pravých dokladů on-line, zkráceně FADO, který výrazně zefektivní současný systém odhalování falešných dokladů.
14.02.2020 08:41 |

podobné články

Chtějí válku s Ruskem, blbí a nebezpeční. Česko je zatím ničeno jinak. Ivan David se opřel do politických elit

 
„Útok na Ukrajinu by měl smysl jen v případě odvety na nepřehlédnutelný útok ze strany Ukrajiny na ruskojazyčné obyvatelstvo LLR a DLR. Někteří získali občanství Ruské federace. Pokud Ukrajina nebo cizí vojáci z území Ukrajiny nezaútočí nebo nebudou rozmísťovány zbraně s dlouhým doletem, Rusko nechá Ukrajinu jejímu chátrání a zadlužování. Rusko má svých zdrojů i problémů dost. Nepotřebuje konflikt se zemí, kde je vybičována nenávist vůči Rusku a mnozí ještě s dojetím vzpomínají na dědečka bojujícího v ukrajinské divizi SS,“ vysvětlil europoslanec Ivan David (SPD) pro ParlamentníListy.cz. „USA budují základny u ruských hranic a posílají do Evropy další tisíce vojáků s útočnými zbraněmi, ale podle naší milé oficiální propagandy eskaluje hrozba z ruské strany,“ doplnil.
05.02.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2587 článků) , David David (1461 článků) , David David (1096 článků)

Rakušanův nápad, tvrdili autoři díla Putin v pytli. Pak výpověď změnili

 
Čí nápad stál za velkoplošnou podobiznou ruského prezidenta Vladimira Putina v pytli na mrtvoly, která byla v den státního svátku 28. října vyvěšena na budově Ministerstva vnitra ČR vedle vlajek České republiky a Ukrajiny? Po tom zapátrali v pořadu Aby bylo jasno. Nikdo se však k tomu počinu po obrovské vlně kritiky jmenovitě raději nehlásí.
03.11.2022 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4754 článků)

Rakušanův nápad, tvrdili autoři díla Putin v pytli. Pak výpověď změnili

 
Čí nápad stál za velkoplošnou podobiznou ruského prezidenta Vladimira Putina v pytli na mrtvoly, která byla v den státního svátku 28. října vyvěšena na budově Ministerstva vnitra ČR vedle vlajek České republiky a Ukrajiny? Po tom zapátrali v pořadu Aby bylo jasno. Nikdo se však k tomu počinu po obrovské vlně kritiky jmenovitě raději nehlásí.
04.11.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4754 článků)

Česká republika patří mezi pět největších dodavatelů zbraní na Ukrajinu

 
Česko patří mezi pět největších dodavatelů vojenského materiálu na Ukrajinu. Do země bránící se ruské agresi putovaly z České republiky zbraně nebo technika za mnoho miliard korun, vyplývá z vyjádření náměstka ministryně obrany Tomáše Kopečného. Jen v prvních týdnech od začátku ruského napadení Ukrajiny česká vláda uvolnila vojenskou pomoc za více než tři miliardy korun, další miliardu vybrali lidé ve finanční sbírce. Násobně více pak z Česka na Ukrajinu zamířilo „z dalších zdrojů“, řekl ČTK Kopečný. Z Česka na Ukrajinu byly podle něj dodány typově téměř všechny druhy zbraní a vojenského materiálu, který se zde vyrábí. A to včetně těžké techniky, raketometů nebo houfnic.
21.05.2022 06:25 |

podobné články

Tomáš z Frýdku odešel bez dokladů a jen s pár drobnými: Manželka je zoufalá! Neviděli jste ho?

 
Od neděle postrádá žena z Frýdku-Místku svého čtyřiapadesátiletého chotě. Tomáš Sobčák odešel z domu bez mobilu a dokladů, jen s pár drobnými. Je možné, že se pohybuje v hlavním městě.
11.04.2018 16:05 |

podobné články

Cizinci z Česka posílají domů až pětinu výdělků. Stát přichází o miliardy

 
Cizinci pracující v Česku posílají svým rodinám v zahraničí až pětinu výdělku. Předloni to bylo 20 miliard korun. Čtvrtina této částky šla na Slovensko, šestina na Ukrajinu. Pro Česko představuje tento odliv takřka jedno procento HDP. 
22.03.2015 12:10 |

podobné články

Zdrogovaný taxikář bez licence. V centru Prahy se proháněl bez dokladů i se zákazem řízení

 
Řidiči taxíku se projížděl v Praze 2 bez evidenční známky a dokladů, dokonce ignoroval zákaz odbočení. Údajně si řidič auto vypůjčil od kamaráda a jel ho vrátit. Že muž neprovozuje taxi službu potvrdila i spolujezdkyně. Po kontrole městské policie se zjistilo, že toho má na svědomí víc - dva zákazy řízení a pozitivní test na opiáty.
02.11.2021 16:20 |

podobné články