Článek

Na Ukrajinu dopadají Putinovy rakety, česká vláda přesto míří do Kyjeva. Expert okomentoval rizika

 
Čeští ministři se v Kyjevě 31. října zúčastní společného zasedání s ukrajinskou vládou, jednat budou o dopadech ruské agrese i obnově Ukrajiny. Na Kyjev přitom před nedávnem dopadly ruské rakety, které zabily několik lidí. "Jedná se do určité míry o riskantní, ale na druhou stranu velmi odvážný a ambiciózní krok," hodnotí pro eXtra.cz analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček.
17.10.2022 05:10 |

podobné články

Podobné články

Jak vybrat tenisovou raketu

 
To, že se tenis hraje pálkou, které se říká raketa, ví každé malé dítě. Že si každý tenista vybírá raketu, aby mu “padla” do ruky a plnila funkce, jaké od ní očekává, si umíme tak nějak logicky odvodit. Podle čeho si ale tu správnou raketu vybere? Na velikosti výjimečně ani tak nezáleží. Obvykle se pohybují ve velikosti, kde délka nesmí překročit 73,66 cm a plocha výpletu není větší než 39,37 cm na délku a 29,21 cm na šířku. Profesionální hráči možná přece jen trochu velikost řeší, a to především u hlavy, tedy u té části s výpletem, ale pro rekreačního hráče nebo úplného začátečníka to není ten nejdůležitější parametr. U tenisové pálky je dobré řídit se jinými vlastnostmi, o nichž si něco napíšeme. Hmotnost a vyvážení Hmotnost rakety se uvádí bez výpletu. Podle hmotnosti dělíme rakety na: lehké rakety – od cca 220 g až po 280 g – ty se doporučují pro začátečníky, juniory, ženy a mírně pokročilé středně těžké – od cca 280 g až do 310 g – to je ideální váha pro pokročilé a sportovní hráče těžké rakety – od 310g více –  jsou vhodné pro turnajové hráče a profi hráče Důležité je také vyvážení rakety, které může být buď do hlavy, na střed nebo do ruky. Vyvážení určuje polohu těžiště, která je měřena od konce rukojeti. Ta ovlivňuje sílu úderu vzhledem k vydané energii i manévrovatelnost. vyvážení do hlavy – je určeno pro začátečníky a rekreační hráče, dává větší power (sílu) vyvážení na střed –  je určeno pro středně pokročilé hráče, jde o kompromis mezi silou a kontrolou vyvážení do ruky – určeno pro profesionální hráče, kteří mají větší kontrolu a herní cit, vhodné pro technicky výbornou hru Při výběru rakety je vodítkem vaše výkonnost Od vaší výkonnosti se totiž odvíjí správná velikost hlavy, hmotnost,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat tenisovou raketu pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Fiala v ohrožení? Cesta do Kyjeva se zvrtla

 
Předseda vlády Petr Fiala (ODS) vyjel navštívit válkou sužovanou Ukrajinu. Zavítá do Kyjeva, na který již 20 dní dopadají ruské bomby a granáty. Lidé premiérovi děkují za silné gesto, ale zároveň vyjadřují obavy o premiérův život. Se svým polským a slovinským kolegou míří premiér do Kyjeva vlakem.
15.03.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5739 článků)

Zelenskyj: Ruský raketový útok na Polsko! Rusko je terorista

 
Volodymyr Zelenskyj upozornil politiky na summitu G20, že zatímco oni hovoří o nutnosti dosáhnout míru, na Ukrajinu dopadají další ruské rakety. Zelenskyj konstatoval, že teď už dopadají nejen na Ukrajinu. V narážce na incident v Polsku. A sdělil svobodnému světu, na co se musí připravit teď.
17.11.2022 08:20 |

podobné články

Homs: Na město dopadají dvě rakety za minutu!

 
Syrské město Homs bylo dnes ráno vystaveno nejsilnějšímu bombardování provládních sil za pět dní. Podle agentury AFP to uvedli aktivisté. Hlavním terčem se za úsvitu podobně jako v minulých dnech stala čtvrť Bábá Amr. "Průměrně dopadají dvě rakety za minutu," řekl AFP šéf syrské organizace na ochranu lidských práv Ramí Abdar Rahmán.
14.02.2012 10:00 |

podobné články

Na Ukrajinu padají rakety. Odhaleno, co se dělo v Mariupolu

 
Rusové útočí na Ukrajinu už 379 dní a ani za takto dlouhou dobu armáda Ruské federace nedosáhla svých cílů. Na celé ukrajinské území dnes dopadají rakety a Ukrajinci čelí též ruským leteckým úderům. V Kyjevě, v Oděse, v Charkově, v Záporoží i jinde. Americká zpravodajská stanice CNN přinesla podrobnosti o jednáních ve městě, o které se před rokem bojovalo stejně jako dnes o Bachmut. Jednání v Mariupolu.
09.03.2023 09:45 |

podobné články

Rusové střílí i do civilních budov. Česká vláda posílá na Ukrajinu velkou zásilku zbraní

 
Ruský prezident Vladimir Putin, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov i další představitelé Ruské federace po čtvrtečním zahájení invaze na Ukrajinu zdůrazňovali, že ruští vojáci cílí své útoky na ukrajinskou vojenskou infrastrukturu, nikoli na civilisty. Jenže realita je jiná. Ruské rakety dopadají i na domy obyčejných Ukrajinců. Jedna ze střel v noci na sobotu zasáhla i jeden z výškových obytných domů přímo v Kyjevě. Mezitím česká vláda dál pomáhá Ukrajincům.
26.02.2022 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5154 článků) , Sergej Lavrov (248 článků)

Rakety dopadají nejen na ukrajinská města. Explodovaly také u konzulátu USA. V Iráku

 
Rakety létají nejen na Ukrajině. Agentura AP oznámila, že poblíž amerického konzulátu v iráckém Irbílu došlo k výbuchům. Rakety, které výbuchy způsobily, měly přiletět ze sousedního Íránu.
13.03.2022 08:55 |

podobné články

Ukrajinu zasypávají ruské rakety. Rusko a Čína mezitím prohlubují spolupráci. A co USA?

 
Podle původních ruských představ měla pravděpodobně agrese na Ukrajině trvat jen několik dní. Místo toho Rusové útočí na Ukrajince již 11. měsíc. Rusové teď válku popisují jako střet se Západem. Nejinak tomu bylo i před rozhovorem Putina s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. V době, kdy na Ukrajinu dopadají desítky ruských raket, promluvil Putin o obhajobě demokracie a svobody. A prezident Si slíbil prohloubit spolupráci s Ruskem. V době, kdy Ukrajinu podporuje Itálie, Velká Británie a další země.
30.12.2022 13:05 |

podobné články

Jan Campbell: Tichá rizika

 
Podobně jako lidé, jejichž cit má obrovskou hloubku, ztěžující jim porozumět, protože své city otevřeně nevyjadřují, existují rizika, jež jsou pro mnohé z nás nepřístupná, nenápadná, nebo nepochopitelná. Podobně jako u lidí jsou motivy jednání očím ostatních skryty, protože touha po dominanci a ovládnutí objektu to vyžadují, tichá rizika povýšená ze subjektu taktiky na úroveň operační, nebo dokonce strategickou, skrývají těžko představitelné následky. Pozdě bycha honit, nebo, tichá voda břehy bere, platí i dnes. Jestliže extrovertu zůstávají tichá rizika často skryta, introverta zraňují, a zatahují ho do nitra objektu. V obou případech platí, že tiché riziko jednomu dává, druhému bere. Proto nelze podceňovat tichá rizika.
02.02.2017 16:20 |

podobné články

Izrael zaútočil v Gaze během příměří. Na tržišti zabily rakety 15 lidí

 
Izrael podnikl letecký nálet na tržiště během příměří, které sám vyhlásil. Rakety z Židovského státu dopadly také na školu plnou uprchlíků, která je pod záštitou OSN. Izrael tvrdí, že pouze opětoval palbu. Hamas totiž používá civilní budovy jako úkryt. Dokládají to rakety nalezené ve škole, nebo ostřelovač v budově Červeného kříže. Civilisté v Pásmu Gazy vyrazili po vyhlášení příměří na tržiště. Na to vzápětí dopadly rakety a zabily několik lidí. Klid zbraní se totiž nevztahoval na místa, kde boje již zuří. Proto tento krok označili Palestinci za čistě mediální gesto.
30.07.2014 18:25 |

podobné články

Putinovu zlobu střídá radost. Nový kosmodrom se pochlubil videem z rakety

 
Roskosmos zveřejnil video, které dokumentuje úspěšný start rakety z kosmodromu Vostočnyj na konci dubna. Záznam z pohledu kamer připevněných na raketě nabízí velkou podívanou. I když byl start nakonec úspěšný, šlo o „druhý pokus“. První start rakety byl na poslední chvíli zrušen kvůli poruše řídícího systému rakety, což prezident Vladimir Putin (63) ostře kritizoval.
17.05.2016 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5154 článků)

P. C. Roberts: Nezvratný důkaz

 
Sériové číslo rakety, která v červnu 2014 zastavila let MH17 nad východní Ukrajinou, dokazuje, že tato zbraň byla vyrobena v r. 1986 a nacházela se ve vlastnictví ukrajinské armády. Podle názoru mezinárodního týmu vyšetřovatelů, vedeného Nizozemskem, se sériové číslo rakety Buk 8868720 našlo na dvou fragmentech rakety, která letadlo sestřelila, a to na motoru rakety a na její trysce.
19.09.2018 17:40 |

podobné články

Rusové zasáhli budovu Červeného kříže: Byli v ní zranění?! Zničili i sklad ropy v Dnipru

 
Podle ukrajinské samosprávy ruské rakety v noci na dnešek zcela zničily sklad ropy v ukrajinském městě Dnipro, další dvě cisterny poškodily úlomky raket. Zasažený sklad byl plný, při útoku nebyl nikdo zraněn. Ruské rakety dnes v noci rovněž zasáhly opuštěné skladiště Červeného kříže v okupovaném Mariupolu na jihu země. O útocích informovaly zpravodajské portály The Kyiv Independent a Ukrajinska pravda. Ukrajinská armáda deklaruje, že za poslední den sestřelila čtyři ruská letadla a dvě rakety. Agentura AFP s odkazem na zdroj v Pentagonu uvedla, že se Rusové začali stahovat z jaderné elektrárny Černobyl a letiště Hostomel u Kyjeva.
31.03.2022 08:55 |

podobné články

Rusko chce terorizovat, komentuje Fiala Putinovy smrtící rakety v Polsku. Setká se se silnou odezvou, myslí si Petr Pavel

 
Zraky celého světa aktuálně míří k východnímu Polsku. Právě tam totiž dnes dopadly ruské rakety, které připravily o život dvě osoby. K vyeskalované situaci se vyjadřují i čeští politici. Podle premiéra Petra Fialy stojí Česko pevně za svými spojenci v Evropské unii a NATO. Podle prezidentského kandidáta generála Petra Pavla se Rusko setká s velice silnou odezvou. 
15.11.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5739 článků) , Petr Pavel (2490 článků) , Pavel Fiala (332 článků)

Na Ukrajinu dopadají rakety, český internet se otřásá hněvem. Ale zaznělo i něco jiného

 
Ruské útoky na ukrajinská města nejsou zaměřeny na poškození vojenské infrastruktury, jde o vraždění civilistů a šíření strachu, uvedl v reakci na současné dění premiér Petr Fiala (ODS). Reakce na dnešní ruské útoky na Ukrajinu plní i sociální sítě. Jednu z nich připojil i právník Ondřej Šimíček, nebo také expremiér Andrej Babiš (ANO) či exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).
10.10.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26013 článků) , Petr Fiala (5739 článků) , Miroslav Kalousek (7795 článků)

Co to šíříte?! Z Kyjeva se ozval naštvaný Kličko. Podivný příběh

 
Kyjevský starosta Vitalij Kličko upozornil na dezinformace o obklíčení Kyjeva, které měly šířit ruské weby, ale zveřejnila je i agentura Associated Press (AP). Kličko označil informace o nemožnosti úniku z Kyjeva za nepravdivé. I přes vyvrácení zpráv o sevření Kyjeva je však patrné, že ukrajinskou metropoli čeká další těžká noc, směrem k ní se totiž podle satelitních snímků společnosti Maxar blíží pět kilometrů dlouhá kolona vozů ruské armády včetně tanků.
27.02.2022 23:30 |

podobné články

Přemysl Votava: Dvě bojové cesty do Kyjeva

 
Před týdnem jsme plni napětí a obav sledovali cestu naší vládní delegace do Kyjeva. Hned v úvodu čtenáři sděluji, že jejich cestu nezlehčuji. Celodenní cesta vlakem do Kyjeva, rozhodně není houbařským výletem do Posázaví. Nezapomněli jsme ještě na fotografie, na nichž náš statečný ministr zahraničí, při své jarní návštěvě Kyjeva, čelil válečnému nebezpečí v neprůstřelné vestě, s přilbou na hlavě. Oddychli jsme si, když se i nyní všichni vrátili zdrávi domů.
04.11.2022 17:20 |

podobné články

Přemysl Votava: Dvě bojové cesty do Kyjeva

 
Před týdnem jsme plni napětí a obav sledovali cestu naší vládní delegace do Kyjeva. Hned v úvodu čtenáři sděluji, že jejich cestu nezlehčuji. Celodenní cesta vlakem do Kyjeva, rozhodně není houbařským výletem do Posázaví. Nezapomněli jsme ještě na fotografie, na nichž náš statečný ministr zahraničí, při své jarní návštěvě Kyjeva, čelil válečnému nebezpečí v neprůstřelné vestě, s přilbou na hlavě. Oddychli jsme si, když se i nyní všichni vrátili zdrávi domů.
04.11.2022 18:30 |

podobné články

Údajně ruské rakety dopadly na polské území. Polsko aktivovalo článek 4 o NATO

 
Rusko při svém raketovém útoku na Ukrajinu zasáhlo údajně i Polsko, kde po dopadu dvou raket zemřeli dva lidé, informovala o tom agentura AP. Ruské rakety na polském území potvrdil na twitteru lotyšský šéf obrany Artis Pabriks. Polský premiér Mateusz Morawiecki v reakci svolal v úterý večer mimořádné jednání národní bezpečnostní rady. Pozdě večer se objevila informace ukazující skutečně na dopad ruské rakety. Na základě článku 4 aktivovaným Polskem se sejdou velvyslanci NATO.
15.11.2022 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (76 článků)