Článek

Na Ukrajině je „vleklý zákopový konflikt“, proto potřebujeme F-35, zaznívá z armády

 
Ukrajina ani Rusko nemá podle armádního pilota a člena záložního týmu astronautů Evropské kosmické agentury Aleše Svobody letectvo, které by dokázalo nad ukrajinským bojištěm se silným zastoupením protivzdušné obrany na obou stranách ovládnout vzdušný prostor a z války na Ukrajině je tak dle něj „vleklý zákopový konflikt“. Právě to má být důvod proč se Česko ubírá cestou pořízení letounů F-35. Ty by dle něj zvládly při konfliktu s Ruskem bojovat i s větší převahou ruských stíhaček.
03.11.2023 20:45 |

podobné články

Podobné články

Mikuláš Minář: Volíte Babiše z nouze, budete volit mě!

 
Když Mikuláš Minář ohlásil, že končí na postu hlavního chvilkaře a směřuje do politiky s novým hnutím, zvedla se vlna kritiky, že oznámení dal ve špatnou dobu, že rozdrobí opozici, že přeceňuje svou roli a podobně. Na velkou část kritiky odpověděl Minář v rozhovoru s Čestmírem Strakatým v Prostoru X. Zprávy o plánovaném hnutí prý unikly od někoho do médií, takže musel s pravdou ven dříve, než měl v plánu. Hodlá lovit hlasy mezi těmi, kdo volí Andreje Babiše z nouze. A uznal, že to nebyl jen on, kdo na Letnou přivedl 300 tisíc lidí. „Potřebujeme nové lidi do politiky, potřebujeme novou energii, potřebujeme změnit to, že politika je to svinstvo. Potřebujeme říct, lidi, přestaňte prostě kafrat, přestaňte fňukat, přestaňte nadávat, jak je to všechno špatně, tak to pojďte sakra změnit,“ apeluje.
30.09.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26065 článků)

Filip (KSČM): O potřebnosti armády

 
Diskuse o tom, zda potřebujeme armádu, či nikoli, je bezpředmětná. Odpověď je jasná: Armádu potřebujeme, protože potřebujeme bezpečí našich občanů a obyvatel naší země.
10.07.2014 14:25 |

podobné články

Armáda shání peníze. Prodává pozemky, budovy a techniku

 
Chcete hledačku min, vojenskou avii, nebo zákopový pluh? V tom případě byste měli zbystřit: armáda se zbavuje nepotřebné techniky. Nedávno se rozhodla, že prodá skoro 600 kusů techniky, které už nevyužije. Kromě toho prodává i pozemky a nepotřebné budovy. To vše kvůli tomu, aby si finančně přilepšila.
30.05.2012 21:50 |

podobné články

Krumer (SPD): Válečný konflikt na Ukrajině je neomluvitelný

 
Válečný konflikt na Ukrajině je neomluvitelný. Řešit se musí výhradně diplomatickou cestou, bez politizace a eskalace konfliktu dodávkami zbraní, munice a válečné techniky. Tím se pouze konflikt podporuje a prodlužuje, a nic to neřeší.
05.03.2022 18:15 |

podobné články

Putinovy rakety zabily chlapečka: Z trosek ho před zraky otce vytáhli v pyžamu se Spider-Manem

 
Ačkoliv se zrak celého světa momentálně upíná k izraelsko-palestinské válce, na Ukrajině pokračuje vleklý konflikt s Ruskem dál. Postupy na obou frontách se příliš nekonají, ale ukrajinští civilisté trpí dál. Nejnověji Putinova vojska zaútočila raketami na Charkov, kde rakety zasáhly obytný dům. V druhém největším ukrajinském městě pod troskami zemřel malý chlapec, jak uvedl Daily Mail. Jen před několika dny zabil útok v jediné vesnici přes padesát lidí.
18.10.2023 05:10 |

podobné články

„Už se nebudou pálit dolary na Ukrajině!“ Otřes v USA Kyjev nepotěší

 
Rusko je jedna velká rodina, na kterou útočí její nepřátelé. Podle listu Kommersant zahájí ruský prezident Vladimir Putin pravděpodobnou cestu za obhájením prezidentského úřadu. O válce na Ukrajině prý raději moc mluvit nebude. Válka na Ukrajině dál otřásá americkým Kongresem. O post předsedy Sněmovny reprezentantů v úterý v noci středoevropského času přišel Kevin McCarthy. Hlasování o jeho pádu vyvolali nejtvrdší republikánští odpůrci dalšího zasílání americké pomoci Ukrajině. Z Velké Británie mezitím zaznívá, že chce-li Západ dál podporovat Ukrajinu, musí přidat na obrátkách ve zbrojení.
04.10.2023 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5197 článků) , Kevin Kevin (78 článků)

Martin Koller: Přijedou alegorické obrněné vozy USA, bude družba. Trotlové se budou radovat. Slyšte, jaký je stav naší armády. Válka s Ruskem? Tak si uvědomte, že...

 
Vojenský analytik Martin Koller obsáhle odpovídá na otázky ParlamentníchListů.cz ohledně aktuální zprávy o přejezdu konvoje armády USA přes naše území, ale rovněž se zaobírá otázkami bojeschopnosti české armády, hrozeb hybridní války ze strany Ruska a možného ,,jaderného" rozměru dnešní napjaté situace mezi Západem a Ruskem. Koller, který odešel z armády jako podplukovník a dále působil na ministerstvu obrany, nešetří ostrými výrazy a nařčeními ze zanedbání obrany země směrem ke špičkám armády i ministerstva.
16.03.2015 10:56 |

podobné články

Konflikt s Čínou, boje na Ukrajině i neklidný Balkán: Expert prozradil, co nás čeká

 
Nedávná návštěva americké předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi rozezlila Čínu. Ta vypustila několik raket, které dopadly až na japonské území, jak uvedla agentura Kjódó s odkazem na japonskou vládu. Hrozí válka s Čínou? A jak se bude vyvíjet konflikt na Ukrajině? Na to se redakce eXtra.cz zeptala vojenského analytika Jiřího Vojáčka. "Myslím, že proběhne ještě jedna nebo dvě větší ofenzivy na obou stranách a někdy přes zimu obě strany opatrně přikročí k jednání," říká k dalšímu vývoji války na Ukrajině.
09.08.2022 05:10 |

podobné články

Nulandová a další podporovali povstání na Ukrajině. Trump to řekl naplno

 
Bývalý americký prezident Donald Trump tvrdí, že v případě opětovného zvolení prezidentem ukončí konflikt na Ukrajině do 24 hodin. Trump zároveň tvrdí, že se musejí Spojené státy ve všech klíčových organizacích zbavit válečných štváčů, kteří svým tlakem na Ukrajinu a NATO rozpoutali konflikt na Ukrajině. „Třetí světová válka nikdy nebyla blíže, než je nyní,“ uvedl Trump.
22.02.2023 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6036 článků)

Policová skříň – Famm zajistí dostatek úložného prostoru

 
Policové skříně uvítáme v každé domácnosti, penzionu, hotelu či ubytovně. Ať už potřebujeme uložit pěkně do komínků oblečení či knihy, šanony a jiné věci. To z policové skříně činí universální kus nábytku. Důležité je vybrat si takovou, aby nám vyhovovala vzdáleností jednotlivých poliček. Případně zvolit policovou skříň, kde se dá vzdálenost mezi jednotlivými poličkami libovolně nastavovat. Měla by být kvalitní konstrukce, neboť veškeré věci v ní uložené něco váží. Za vzhledově zajímavé a praktické lze považovat policové skříni Famm – Mag Euro 1. Výška skříně je naprosto ideální, stejně tak její šíře. Vejde se do ní dostatek věcí, jež potřebujeme skladovat. Úzká policová skříň představuje stylový nábytek nové generace s multifunkčním využitím. Jak na výběr skříně Šatní skříně dělíme na policové a šatní. Správná skříň by měla mít dostatek prostoru pro uložení oděvů a věcí, které potřebujeme uschovat. Volně stojící skříň by měla být uzamykatelná, stabilní a bezpečná svým provedením. Vhodný typ skříně vybíráme podle toho, do jaké místnosti v bytě je určená. Důležitá kritéria při výběru jsou: výška, šířka, hloubka, materiál a vnitřní uspořádání. Praktičnost a design v jednom Design policové skříně je moderní a vhodný do každého pokoje. Ať si skříň pořizujeme do vlastní domácnosti či provozovny. Bonusem této skříně je zámek, tudíž je uzamykatelná. Kde policovou skříň Famm umístíme je osobní preferencí. Své místo najde v každé předsíni, ale ani ostatní pokoje jí nebudou zapovězené. V kombinaci s dalším nábytkem je možné ji použít i v obývacím pokoji, neboť barevné provedení ořech bývá v některých domácnostech preferován. V menších bytech není často jiná možnost než právě tento multifunkční nábytek, jakým policová skříň je, zde umístit. Policovou skříň lze zakoupit jako samostatný komponent, ale i jako součást některé sestavy. Svoji úlohu policová skříň Famm splní také ve studentském pokoji. Pro mladší děti by bylo vhodnější vybrat mezi skříněmi veselejších barev. Příspěvek Policová skříň – Famm zajistí dostatek úložného prostoru pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Polanecký (Svobodní): Potřebujeme si platit další čtyři tisíce policistů za 10 miliard?

 
Česká republika se v počtu policistů na obyvatele dlouhodobě pohybuje na evropské „špičce“. Potřebujeme si tedy platit další tisíce nových? Samozřejmě že ne, potřebujeme kvalitu a nikoliv kvantitu.
15.01.2016 10:45 |

podobné články

Režisér a major armády Marhoul: Může za to Babiš. Rozšířil lež, že se stát nestará, a podpora Ukrajiny klesla

 
Chtěl pomoci Ukrajině, byl však odmítnut. Režisér a major armády ČR v záloze Václav Marhoul nepodal oficiální žádost na Pražský hrad z obav, že by se informace o jeho osobě mohly dostat do rukou ruské ambasády. Babiš podle něho do veřejného prostoru vypustil nebezpečnou lež, ale vláda samotná v komunikaci s občany pokulhává. Marhoul předpovídá, že konflikt na Ukrajině bude trvat další dva až tři roky. Vyzdvihl ukrajinskou schopnost mlžit a neprozradit chystané plány, tipuje nicméně, že by ukrajinská ofenziva mohla začít v létě.
07.04.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (87 článků)

Mezinárodní šok: Rusko i nadále prodává zbraně režimu diktátora Asada v Sýrii

 
Rusko i přes vleklý a krvavý syrský občanský konflikt pokračuje v dodávkách zbraní režimu syrského prezidenta Bašára Asada. Ředitel ruské státní exportní společnosti Anatolij Isajkin nicméně řekl, že Moskva zásobuje Sýrii jen obrannou technikou. Rusko je považováno za spojence Damašku a jeho hlavního dodavatele zbraní. Moskva také blokovala několik rezolucí Rady bezpečnosti OSN (RB OSN) o Sýrii. 
13.02.2013 20:00 |

podobné články

Gurmánský zázrak jménem sabich aneb Jak chutná Izrael

 
Když se řekne Izrael, člověku vytane na mysl hlavně vleklý konflikt mezi Izraelci a Palestinci, všudypřítomné napětí a vzduchem létající rakety. Jenže už se trochu zapomíná na to, že je to i země plná vynikajícího jídla, skvělého pití a pro Evropana exotických vůní, které si zapamatuje na celý život.
17.10.2014 20:40 |

podobné články

Kdyby šlo NATO na Ukrajině do konfliktu s Ruskem... Generál Pavel. Varování. To se nemůže stát

 
„Ruská invaze na Ukrajinu se dala očekávat, přijal jsem to s velkým rozčarováním,“ uvedl ve vysílání Radiožurnálu bývalý generál Armády ČR Petr Pavel. Severoatlantická aliance dnes oznámila, že v reakci na ruský útok proti Ukrajině přijme další kroky k obraně svých členů. Před zásahem NATO na Ukrajině ale Pavel varuje: „Přímá vojenská pomoc NATO by znamenala vědomý konflikt s Ruskem,“ říká někdejší předseda vojenského výboru NATO.
24.02.2022 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2635 článků)

Už vám říkají pravdu. Erik Best o Ukrajině, Pavlovi i USA

 
Válka na Ukrajině trvá už více než 400 dní a její konec je v nedohlednu. Podle politického analytika Erika Besta už můžeme slyšet, jak Spojené státy říkají pravdu o dalším vývoji. Ten je dle slov šéfa americké armády zřejmý, Ukrajinci letos nevyhrají a konflikt se potáhne i v dalším roce. Best nevynechal hodnocení prezidenta Petra Pavla a jeho stanoviska k Rusku či Ukrajině a nalezl podobnost s Joem Bidenem.
06.04.2023 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2635 článků) , Joe Biden (1019 článků)

Stanjurova válečná daň? Dráždivé. Ve válce nejsme, ale... Černochová dala karty na stůl

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) hájí plánované zvýšení výdajů vlády na modernizaci armády a vysvětluje, proč by se měla zavést daň, kterou ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nazval válečnou daní. „V současnosti sice Česká republika ve válce není, ale konflikt na Ukrajině se může snadno přenést dál, je proto potřeba investovat do obranyschopnosti i za cenu toho, že výdaje státu na modernizaci armády bude kompenzovat mimořádná daň,“ uvedla Černochová.
15.08.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (940 článků) , Zbyněk Stanjura (522 článků)

Konference v Moskvě: Jakou Ukrajinu potřebujeme? S „pravicovými idejemi“ to prý nepůjde

 
Zatímco ruská státní agentura RIA Novosti tvrdí, že dnešní státnost Ukrajiny, která stojí na nenávisti ke všem Rusům a všemu ruskému, což se musí změnit, má-li si Rusko vydechnout, z Číny zaznívá, že obě válčící strany si ještě nezavřely všechny dveře k jednání. Li Chuej, zvláštní představitel Pekingu pro euroasijské záležitosti, vyzval Západ, aby přestal Ukrajině posílat zbraně. Velká Británie, Francie či Německo to ale vidí jinak.
03.06.2023 08:05 |

podobné články

Ministryně Černochová: Potřebujeme urgentně posílit schopnosti naší armády

 
Ve středu 6. dubna 2022 schválila vláda na návrh ministryně obrany Jany Černochové dva důležité materiály pro posílení obranyschopnosti České republiky a zrychlení modernizace Armády ČR v reakci na ruskou invazi na Ukrajině.
07.04.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (940 článků)