Článek

Na testy se v Praze stojí dlouhé fronty, čekají i objednaní

 
V souvislosti s rostoucími počty nakažených za poslední dny stoupá i zájem občanů o testování. V Praze se v úterý od rána tvořily před odběrovými místy dlouhé fronty, čekat museli i ti, kteří byli objednaní. Někteří lidé se nechávají testovat preventivně.
08.09.2020 16:20 |

podobné články

Podobné články

První testy pro školy mohou být za měsíc od objednání, tvrdí dodavatel

 
První testy na covid-19 pro používání ve školách, stejného typu jako používá Rakousko, by mohly podle zástupce českého dodavatele, firmy QuickSeal, dorazit za měsíc od objednání. Čínský výrobce Lepu Medical jich může dodat miliony týdně. Uvedl to ve čtvrtek zástupce firmy Michal Továrek.
11.02.2021 14:26 |

podobné články

Češi se bojí testovat, nechodí ani objednaní

 
Tým Chytré karantény vyzývá Čechy, aby chodili na testy na koronavirus. Odběrová místa i laboratoře mají volnou kapacitu. Dispečink ale hlásí, že nepřicházejí ani objednaní. Otázkou je, zda se na nízké účasti projevuje nepříznivé počasí, nebo strach Čechů z lockdownu.
10.10.2020 14:55 |

podobné články

ČSSZ nově nabízí klientům možnost online objednání termínu na OSSZ

 
Další zkvalitnění služeb svým klientům nabízí Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v podobě systému pro online objednání schůzky na okresní správu sociálního zabezpečení (v Praze Pražskou, v Brně Městskou – dále jen OSSZ).
05.04.2015 09:06 |

podobné články

Nové odběrové místo v centru Prahy: Na objednání, za výsledek do dvou hodin si lidé připlatí 2500

 
Zájemci se mohou nechat v Praze na onemocnění koronavirem otestovat v odběrovém centru na adrese Revoluční 30. Předem objednaní tam podstoupí PCR test, tedy výtěr z nosohltanu. Výsledek testu je k dispozici za příplatek i do dvou hodin. Provoz zajišťují biotechnologická společnost aiomica a laboratoře Prevedig. Dnes to aiomica uvedla v tiskové zprávě.
19.08.2020 15:05 |

podobné články

Těhotná podnikatelka Eva podezřelá z objednání vraždy: Co o ní prozradili sousedé?

 
Těhotná květinářka Eva (32), na kterou padlo podezření z objednání vraždy vlastního manžela, kvůli němuž byla sedm měsíců ve vazbě, je podle sousedů nevinná. To samé si myslí její rodina.
25.08.2014 20:00 |

podobné články

První e-shop v Česku otestuje rozvážku zboží drony. Byznysu ale brání zákon

 
Lidé jsou při objednání zboží z internetového obchodu stále náročnější a nechtějí na nákup čekat. Hlavní čeští hráči proto už dnes nabízejí doručení do druhého dne nebo vyzvednutí na výdejně ještě v den objednání. Dopravu domů by mohlo dál zrychlit a zlevnit nasazení dronů. Ve zkušebním provozu je jako první e-shop v Česku vyzkouší Mall.cz příští týden.
20.11.2016 18:15 |

podobné články

FN Brno: Pacienti s lupénkou mohou bezplatně a bez objednání zkonzultovat svoji léčbu

 
U příležitosti Světového dne lupénky vyzývají dermatologové své pacienty s již diagnostikovanou lupénkou, aby navštívili vybraná pracoviště, kde budou moci konzultovat všechny dostupné možnosti léčby. Lidé z Brna a okolí mohou bez předchozího objednání navštívit 24. října 2018 Dermatovenerologické oddělení Fakultní nemocnice v Brně, na adrese Jihlavská 25, a to v čase od 14 do 18 hodin.
17.10.2018 10:01 |

podobné články

Před karanténou vyrazili pro marihuanu. Před coffee shopy se vytvořily fronty

 
Zatímco se mnozí lidé snaží navzdory apelům politiků zásobovat potravinami a drogistickým zbožím, obyvatelé nizozemských měst stojí fronty také na marihuanu. Po oznámení ministra zdravotnictví o opatřeních proti šíření nákazy COVID-19 se v neděli před obchody tvořily dlouhé fronty.
17.03.2020 05:30 |

podobné články

Nazout přezůvky, odevzdat sliny? Studenty od března zřejmě čeká samostatné testování na covid

 
Březnový návrat maturitních ročníků do škol je podmíněný testy. Jenže využití testů na covid-19 ve školách, kdy by si studenti sami odebrali vzorek pro antigenní test, by muselo povolit ministerstvo zdravotnictví. U testovacích sad, které by mohly být dostupné v milionech kusů týdně, je třeba ověřit parametry. Dodané mohou být za měsíc od objednání. Vyplývá to z materiálu ministerstva školství (MŠMT), který posuzoval testy osmi výrobců, českých i zahraničních. Testování závěrečných ročníků by se týkalo zhruba 98 000 středoškoláků a 30 000 zaměstnanců škol. Podle návrhu ministerstva by mohlo fungovat od 1. března a mělo by vyjít na 80 až 180 milionů korun týdně.
09.02.2021 15:40 |

podobné články

Fronty před obchody v Praze? Prodejny se s nařízením vypořádaly po svém

 
Ode dneška platí nové vládní nařízení, které omezuje počet zákazníků v obchodech a nákupních centrech. Každý musí mít pro sebe 15 metrů čtverečních.  Prodejci budou muset také hlídat fronty jak v obchodech, tak i před nimi a dohlížet na dodržování dvoumetrových rozestupů. Obchody v Praze to řeší různě, nejčastěji omezeným počtem košíků, někde jsou ale i elektronické tabule s aktuálním počtem zákazníků. Fronty se v hlavním městě netvořily. Proč?
18.11.2020 17:00 |

podobné články

Nejhorší žák autoškoly konečně splnil testy. Stály ho skoro 100 tisíc

 
Pokud patříte mezi řidiče, kteří neudělali testy v autoškole na první pokus, pak víte, že se opakované testy mohou pěkně prodražit. Své o tom ví také zřejmě nejhorší student autoškoly z Anglie. Nejmenovaný řidič testy úspěšně složil až na 158. pokus.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Většina testů už je jen na objednání

 
Kvůli zvýšenému zájmu o testy na onemocnění covid-19 zavedla většina nemocnic v Česku povinný rezervační systém. Kapacita odběrových míst je ale často naplněna, někde tak jdou lidé na odběr druhý den, jinde čekají i týden. Řada krajů otevírá nová testovací místa.
18.09.2020 19:20 |

podobné články

O antigenní test je před Vánocemi zájem, lidé na něj stojí fronty

 
Dva dny před Štědrým dnem jsou kapacity nemocnic pro testování antigenními testy zcela vyčerpány. Lidé většinou využívají možnosti nechat se otestovat předtím, než se svými rodinami oslaví vánoční svátky. Například v Praze se v úterý před některými nemocnicemi tvořily i hodinové fronty.
22.12.2020 13:55 |

podobné články

Naštvaní Pražané ve Škodově paláci. Na kartu se stojí dlouhé fronty. Expresní Lítačka? Počkáte až tři hodiny!

 
Fronty dlouhé desítky metrů a až tři hodiny čekání. To nyní prožije každý, kdo si do Škodova paláce přijde zařídit kartu Lítačka. Právě tam je přitom jako na jediném místě k dispozici »expresní služba«.
31.10.2018 06:50 |

podobné články

Evropské banky to letos nebudou mít lehké. Čekají je tvrdé zátěžové testy

 
Letošní zátěžové testy evropských bank budou tvrdší než všechny předchozí. Uvedl to dnes Evropský bankovní úřad (EBA). Informoval také, že letošní testy budou zahrnovat 124 předních bank z Evropské unie, zatímco předchozí se týkaly pouze 91 bank.
01.02.2014 13:35 |

podobné články

Dlouhé fronty na Nádraží Veleslavín? Nové eskalátory jsou o pětinu užší než jinde v metru

 
Pražané a turisté na ně čekali roky, nyní se však bojí spíše zhoršení situace. Řeč je o eskalátorech na Veleslavíně v Praze 6. Ty začal dopravní podnik budovat už v listopadu, je ale možné, že výstup z metra na autobus nakonec více zkomplikují. Schody jsou totiž o pětinu užší než obvyklé eskalátory v metru, lidé se tak nebudou moci obcházet a hrozí před nimi dlouhé fronty.
29.03.2018 15:30 |

podobné články

Ozzy a Johnny Depp v Praze: Dřívější začátek, bahno a dlouhé fronty. Kapelám to ale hrálo

 
Praha má za sebou velkou hudební událost. V Letňanech vystoupil Ozzy Osbourne se slavnými předskokany. Přestože kapely odehrály své sety bez problému, obtíže se nevyhnuly organizaci. Ve venkovním areálu se kvůli počasí pod dusajícím davem místy tvořilo bahno, u vstupů se tísnily dlouhé fronty. Podle návštěvníků akce navíc předkapely začaly hrát o hodinu dříve, než měly.
14.06.2018 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Ozzy Osbourne (306 článků)

Přírůstky nakažených v Praze klesají. Za pátek jich testy odhalily opět méně než 500

 
Vývoj pandemie koronaviru začíná být optimistickým. Alespoň v hlavním městě. Za pátek totiž testy odhalily přírůstek 496 nových případů nákazy, což je zhruba o 200 případů méně než minulý pátek. Také vůči hrozivým cifrám, kdy jich v Praze přibývalo denně po tisících, je tato statistika příjemnější na pohled. Nehledě na to, že i čtvrteční testy odhalily méně než 500 případů. Nyní je v Praze podle pražské hygieny 11 405 nakažených obyvatel, většina má mírný průběh nemoci.
14.11.2020 08:55 |

podobné články

Situace na cestě k moři je kritická: Dlouhé kolony, hodiny čekání, fronty i u benzínek

 
Ve Slovinsku, Chorvatsku, Německu a Rakousku se dnes už dopoledne naplnily předpovědi upozorňující řidiče při cestách za rekreací na jih Evropy nebo při návratu na mimořádně hustý provoz o tomto víkendu. Zácpy se podle zpravodajských webů a autoklubů ve zmíněných zemích tvoří hlavně na hraničních přechodech a u mýtnic. Někde už se fronty protáhly až k desítce kilometrů a řidiči v nich čekají i několik hodin.
28.07.2018 12:25 |

podobné články