Článek

Na střední Evropu včetně Česka se řítí extrémní bouřky. Po vlnách veder hrozí i tornáda

 
Horké teploty vystřídají podle meteorologů ve střední Evropě silné bouřky, které mohou provázet lijáky, kroupy, silný vítr i tornáda. Týkat se to má Francie, Německa, ale také Česka. "Není vyloučeno, že se vytvoří supercely a mohou je doprovázet i tornáda. Meteorologové budou jejich výskyt ještě upřesňovat,“ uvedla pro Novinky.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
18.06.2024 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1220 článků)
Podobné články

Jaké jsou dopady veder na naše duševní zdraví? Agresivita, nesoustředěnost a stres

 
Přímé sluneční záření, dehydratace, úpal... Fyzické dopady vlny veder na lidské tělo jsou dobře známé. O vlivu vysokých teplot na duševní zdraví se ale mluví o poznání méně. Odborníci varují, že i tato rizika bychom měli brát vážně. Zejména proto, že s klimatickými změnami budou vlny veder stále častější. Extrémní horko způsobuje u lidí větší agresivitu, snižuje schopnost soustředit se nebo vyvolává obavy, napsal zpravodajský web stanice  BFM TV .
24.08.2023 19:55 |

podobné články

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA ČERVENEC! Hrozí bouřky z veder!

 
Začátek prázdnin bude ve znamení tropických veder, které budou střídat bouřky.
20.06.2011 11:50 |

podobné články

Na západě Čech hrozí bouřky z veder

 
Část republiky zasáhnou v pátek a v sobotu podle meteorologů bouřky z veder. Extrémně vysoké teploty budou na celém území, největší vedra očekávají meteorologové v Čechách. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 34 až 38 stupni Celsia.
07.08.2015 11:51 |

podobné články

Ekonom Pikora vypěnil: Svazácké hlášky EU!

 
Josef Váchal, grafik, kreslíř, malíř, ilustrátor, typograf, tiskař, řezbář a spisovatel říkával, že se svět řítí do ďáblova pozadí. Traduje se, že říkával, že „svět se řítí do ďáblovy řiti“. Ekonom Vladimír Pikora má dojem, že přesně tam se řítí EU. Stále zadluženější EU. A lidé mají kvůli obavám z koronaviru strach se ozvat.
02.08.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Josef Váchal (13 článků)

Jak extrémní vlny veder ohrožují ekonomické ambice Indie

 
Podle analytiků ze společnosti S&P Global a Morgan Stanley se Indie stane do konce desetiletí třetí největší světovou ekonomikou (aktuálně 3,1 bilionu dolarů, do roku 2035 podle odhadů 10 bilionů), čímž překoná Japonsko a Německo. A zatímco se tato ambiciózní jihoasijská země otevírá zahraničním investorům s vidinou dalšího hospodářského růstu, ohrožují tyto ambice extrémní vlny veder.
11.05.2023 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanley Morgan (7 článků)

Extrémní vedra spalují Evropu: Rtuť teploměru šplhá k padesátce, Řecko sužují požáry a úřady evakuují tisíce lidí

 
Bezprecedentní vlna veder v Evropě bude podle meteorologů pokračovat po celý zbytek týdne. Nejteplejším dnem by přitom měl být právě dnešek, tedy úterý. Před život ohrožujícími teplotami jsou varováni i turisté v dovolenkových destinacích, tisíce lidí jsou pak v důsledku očekávaných veder evakuovány. Píše to například britský list Daily Mail.
18.07.2023 12:45 |

podobné články

Extrémní počasí pokračuje. Třetí den nadprůměrných veder v ČR

 
V Česku dnes třetím dnem po sobě padaly teplotní rekordy. Vlna tropických veder podle meteorologů potrvá do čtvrtka, kdy může být až 37 stupňů Celsia. Nová teplotní maxima pro dnešní den meteorologové naměřili na desítkách stanic, zatím nejvíc, 35,5 stupně, teploměr ukázal v Praze-Karlově. V souvislosti s vedry Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) očekává také bouřky. Jeho pracovníci dnes potvrdili, že Krnovem se v úterý odpoledne prohnalo tornádo. 
19.06.2013 20:00 |

podobné články

Vlna veder trápí Česko i sousední země. Hrozí ničivé požáry

 
Německo a Rakousko stejně jako některé další země střední Evropy včetně Česka zasáhla vlna veder. V německé spolkové zemi Sársko se dnes rtuť teploměrů vyšplhá až k 35 stupňům Celsia, v Rakousku bude nejtepleji na severozápadě v okolí Salcburku, kde teploty rovněž překonají třicetistupňovou hranici. Meteorologové v obou zemích už kvůli vysokým teplotám a suchu varovali před nebezpečím vzniku lesních požárů, informovaly agentury DPA a APA.
20.06.2017 15:30 |

podobné články

ČHMÚ: Hodnocení dopadů ničivého tornáda na jihovýchodě Moravy 24. 6. 2021

 
Dnes, rok od výskytu ničivého tornáda na jihovýchodě Moravy 24. 6. 2021, vychází mezinárodní hodnotící zpráva, která do detailu shrnuje informace získané průzkumem v terénu a další upřesněné poznatky o samotném tornádu včetně podrobného pohledu na jednotlivé úseky postupu tornáda.
24.06.2022 15:20 |

podobné články

Přeplněné pláže covidu navzdory. Vlna veder zasáhla nejen Česko, hlava na hlavě na západě Evropy

 
Do oficiálního začátku léta chybí ještě pár dní, do startu letních prázdnin ještě pár týdnů, Evropu ale už nyní čeká první vlna veder. Horko by mělo zasáhnout hlavně západní Evropu, ale taky v Česku se očekávají teploty nad 30 stupňů. Podle předpovědí by však teploty v Evropě měly přesahovat 35 stupňů. Například Britové si teplého počasí užívají plnými doušky a jejich pláže už teď praskají ve švech, uvedl list Daily Mail.
16.06.2021 12:40 |

podobné články

Na část Česka opět udeří bouřky, varují meteorologové. Kde? Sledujte radar

 
Současná vlna veder v Česku, která v některých místech dohnala teploty až k 38 stupňům Celsia, postupně odezní. Přijdou ale výraznější srážky, místy bouřky. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). S teplotami nad 30 stupňů Celsia se ve čtvrtek ještě budou potýkat lidé v jihovýchodě Čech a na Moravě, v Čechách navíc už od čtvrtečního odpoledne hrozí bouřky s kroupami a nárazy větru.
03.08.2017 13:15 |

podobné články

Na Česko se řítí silné bouřky, hrozí i kroupy: Kdy a v jakých krajích?

 
Víkend za rohem, jenže kdo doufá v dobré počasí a babí léto, může být zklamán. Na Česko se totiž opět řítí vlna bouřek, meteorologové varují i před krupobitím. Již dnes odpoledne zasáhnou bouřky severozápad Čech. A pokračovat budou dál. Výstraha tak platí i pro další části země.
19.09.2014 14:20 |

podobné články

Na Česko se valí silné bouřky: Hrozí kroupy velikosti skleněnek a přívalové deště

 
Přeháňky a bouřky, takhle vypadá scénář počasí tohoto týdne. Bouřky mohou být ojediněle opět doprovázené nebezpečnými jevy, například krupobitím a přívalovým deštěm. Během pondělního dopoledne se bouřky tvořily zejména v Krušných horách, hned po poledni přibývají i v nížinách. Pro toto roční období při této synoptické situaci nejsou bouřky nic výjimečného, uvedla pro redakci eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.
27.05.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1220 článků)

Bouřka si vyžádala více než tisíc hasičských výjezdů. Ve čtvrtek živel opět udeří, hrozí i tornáda

 
Hasičský záchranný sbor včera zasahoval u 1052 technických pomocí. Bouřka se Českem prohnala od západu k východu a udeřila nejmocněji na Opavsku. Většina výjezdů byla kvůli spadlým stromům a poškozeným střechám. Čtvrteční večer a noc na pátek můžeme očekávat další nebezpečné bouřky a lokálně hrozí i tornáda, varuje Český hydrometeorologický ústav.
22.06.2023 13:20 |

podobné články

V celé ČR hrozí silné bouřky a na velké části území i povodně

 
V celém Česku hrozí silné bouřky a ve velké části Čech a na severu Moravy i povodně. Vydatně pršet má na jihu a západě Čech. Oznámil to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Bouřky podle výstrahy ústavu zasáhnou už dnes většinu Čech a v neděli zbytek ČR. V jižních, středních a severních Čechách tak trvá extrémní nebezpečí povodní a nižší stupně nebezpečí vyhlásili meteorologové i pro další kraje. Rozsáhlé plošné zvýšení hladin řek jako při povodních v minulých dnech je však podle ČHMÚ málo pravděpodobné.
08.06.2013 14:40 |

podobné články

Do Česka se ženou další silné bouřky a lijáky! V těchto krajích hrozí extrémní nebezpečí záplav

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal na neděli a pondělí výstrahu. V některých krajích na severu a východě republiky platí extrémní nebezpečí záplav. K tomu se přidají velmi silné bouřky, které potrápí zejména Moravu a Slezsko. 
18.07.2021 11:30 |

podobné články

V Česku tepleji než u moře. Supertropy přinesou až 36 °C. Vedra protnou bouřky, sledujte radar Blesku

 
Také o víkendu bude do Česka proudit velmi teplý vzduch – nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat až na 36 °C. A máme před sebou i tzv. tropické noci – nejnižší ranní teploty nebudou ojediněle klesat pod 20 °C. Během víkendu navíc poroste i vlhkost vzduchu – bude zvyšovat naši pocitovou teplotu a navozovat pocit dusna. Letošní první vlnu veder ukončí až pondělní přechod vlnící se studené fronty – na té se budou místy vyskytovat i velmi silné bouřky, doprovázené přívalovým deštěm, krupobitím a silným větrem. Lokální bouřky se budou vyskytovat i o víkendu – v neděli mohou být na západě území doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě až 35 mm.
18.06.2021 05:05 |

podobné články

Na Evropu se řítí děsivá bouře Théta z Atlantiku: Zatím překonala všechny smutné rekordy

 
Aby toho letos nebylo málo, řítí se na Evropu bouře jménem Théta. Vytvořila se v Atlantiku blízko Kanárských ostrovů a její pozůstatky výrazně ovlivní počasí v Evropě. Meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu nám prozradila něco o bouři a jaké počasí můžeme očekávat.
11.11.2020 19:16 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1220 článků)

Na Česko se řítí další vlna bouří a krupobití, hrozí povodně: Meteorologové vydali výstrahu

 
Na Česko se řítí další vlna silných bouří, sotva se lidé trochu oklepali z paseky, kterou voda napáchala po celé zemi v polovině června. Meteorologové vydali výstrahu, která platí od pátku. Opět hrozí velmi silné bouřky, krupobití, záplavy a povodně.
25.06.2020 12:25 |

podobné články