Článek

Na sponzorských smlouvách VV jsou zřejmě falešné podpisy

 
Na některých loňských sponzorských smlouvách Věcí veřejných je podle týdeníku Respekt za stranu falešný podpis. Smlouvy směl podepisovat z titulu funkce prvního místopředsedy jen vyloučený poslanec Jaroslav Škárka. Podpisy na mnoha ujednáních jako Škárkovy vypadají, ale je zřejmé, že je někdo zfalšoval, napsal týdeník Respekt ve vydání, které vyjde v pondělí.
18.04.2011 02:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)
Podobné články

Ministr zdravotnictví zahájil dohodovací řízení o rámcových smlouvách

 
Na půdě Ministerstva zdravotnictví proběhlo úvodní jednání k dohodovacímu řízení o rámcových smlouvách mezi zdravotními pojišťovnami a poskytovateli, které předchází změně vyhlášky o rámcových smlouvách. Cílem dohodovacího řízení je pouze technická a terminologická úprava základních rámcových smluv tak, aby odpovídala současné právní úpravě.
12.03.2018 21:20 |

podobné články

VV: Údajně zfalšované podpisy musí vysvětlit Škárka, sám nese zodpovědnost

 
Informace o údajně falešných podpisech na některých loňských sponzorských smlouvách jsou pro Věci veřejné nepřijatelné. Záležitost by měl vysvětlit vyloučený poslanec Jaroslav Škárka, který za ně nesl jako výkonný místopředseda zodpovědnost, uvedly VV v dnešní tiskové zprávě.
18.04.2011 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Němcová ukázala podpisy 101 poslanců, Zemanovi je prý nabízeli už v Lánech

 
Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová v úterý večer v České televizi ukázala listiny s podpisy 101 poslanců, kteří podpořili vznik vlády s Němcovou v čele. Zároveň uvedla, že tyto podpisy nabízeli Miloši Zemanovi mnohem dřív, než prezident oznámil, že premiérem jmenuje Jiřího Rusnoka. Mělo to být už na setkání v Lánech, Zeman prý tehdy ale podpisy 101 poslanců odmítl.
16.07.2013 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1412 článků) , Jiří Rusnok (1856 článků) , Jiří Zeman (1134 článků)

Způsob přijímání sponzorských darů nás znevýhodňuje, hlásají kandidáti na Hrad

 
Tento týden schválil Senát prováděcí zákon, který pojednává o pravidlech přímé volby prezidenta. Volby jsou sice ještě daleko, ale někteří kandidáti už začali s bojem naplno. Ti si ale stěžují, schválená forma je totiž podle některých nevyhovující, alespoň co se sponzorských darů týká. Nedostatečně totiž upravuje jejich přijímání.
22.07.2012 19:45 |

podobné články

Falešné podpisy pod třímilionovou peticí o brexitu? Parlament je prošetřuje

 
Petiční výbor dolní komory britského parlamentu vyšetřuje podezření, že petici vyzývající k novému referendu o vztahu k Evropské unii provázejí podvody. V neděli to oznámila stanice BBC. Jakékoli falešné podpisy pod peticí, kterou už podepsalo přes 3,1 milionu lidí, budou podle výboru odstraněny.
26.06.2016 18:30 |

podobné články

Nadal v tenisu předstihl Federera, ekonomicky zatím ne

 
Rafael Nadal sesadil Rogera Federera z tenisového trůnu a přebral od něj sportovní vládu, na ekonomickém poli je ale stále úspěšnější Švýcar. Podle časopisu Forbes si Federer vydělá na sponzorských smlouvách přes dvojnásobek toho co španělský hráč.
09.10.2010 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Roger Federer (477 článků) , Rafael Nadal (549 článků)

Tohle nevypadá na můj podpis, řekl poslanec VV Škárka. Byl falešný?

 
Na některých loňských sponzorských smlouvách Věcí veřejných je podle týdeníku Respekt za stranu falešný podpis. Smlouvy směl podepisovat z titulu funkce prvního místopředsedy jen vyloučený poslanec Jaroslav Škárka.
17.04.2011 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Piráti podávají ústavní stížnost: Pražská energetika Holding podle nich musí poskytovat informace

 
Piráti podali ústavní stížnost proti rozsudku Nejvyššího správního soudu, který rozhodl, že společnost Pražská energetika Holding nepodléhá zákonu o svobodném přístupu k informacím. V této společnosti má Praha většinový podíl. Přesto podle soudu nemusí veřejnosti poskytovat informace. Hrozí tak například, že se veřejnost nikdy nedozví pravdu o podezřelých sponzorských smlouvách z období Petra Hulínského, který byl podezřelý ze zneužití darů na charitu.
17.02.2017 14:40 |

podobné články

E15: V nových smlouvách na gripeny chybí offsetový program

 
Ve smlouvách o prodloužení pronájmu švédských nadzvukových stíhaček Gripen zcela chybí dohoda o offsetovém programu, píše deník E15. Důvodem je pět let stará směrnice Evropské komise, podle níž jsou offsety jako nedovolená podpora v rozporu s právem EU. U první smlouvy na pronájem gripenů se Česku podařilo vyjednat offsety ve výši 150 procent hodnoty kontraktu.
17.03.2014 06:30 |

podobné články

ÚS: Vyhláška o rámcových smlouvách lékařů zůstane v platnosti

 
Ústavní soud zamítl v úterý návrh skupiny poslanců ČSSD v čele s Davidem Rathem na zrušení vyhlášky ministerstva zdravotnictví o rámcových smlouvách, kterou vydal exministr Tomáš Julínek. Podle poslanců ministerstvo zdravotnictví překročilo vydáním vyhlášky své zákonné zmocnění, neboť vláda byla v době jejího vydání v demisi.
09.02.2010 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (150 článků) , David Rath (4443 článků)

Dálnici D11 svítá naděje, vyjednávací tým se s farmářkou dohodl na smlouvách

 
Vyjednávací tým pro dálnici D11 se v pátek dohodl s farmářkou Ludmilou Havránkovou na smlouvách pro získání jejích pozemků pro stavbu komunikace k Hradci Králové.
09.04.2010 12:15 |

podobné články

ŘSD ztratilo smlouvy, může přijít o 74 milionů

 
O 74 milionů korun může přijít Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ztratilo totiž smlouvy na rekonstrukci desetikilometrového úseku výpadovky I/52 z Brna na Mikulov. Píší to v dnešním vydání Hospodářské noviny (HN). Konsorcium firem D.I.S., Eurovia, Firesta-Fišer a Silnice Brno, které zakázku získalo před třemi lety, má ve svých smlouvách dodatek, podle něhož se mají mzdy lidí, kteří na rekonstrukci pracovali, navýšit o 82 procent. ŘSD tvrdí, že nic takového v původních smlouvách nebylo, ale nemůže to kvůli chybějícím dokumentům dokázat. Podalo proto trestní oznámení.
30.11.2011 07:00 |

podobné články

Vnitro prý prodlužuje smlouvy za miliony. Bez soutěže

 
Ministerstvo vnitra jedná o smlouvách na telekomunikační a datové služby pro tento rok. Stávající tři dodavatelé - Telefónica O2, T-Systems a GTS, se ale o své zakázky bát nemusí. O smlouvách na letošní rok totiž vnitro s těmito operátory jedná v řízení bez uveřejnění, informoval on-line deník Týden.cz Jiří Korbel z tiskového odboru ministerstva.
29.03.2013 07:35 |

podobné články

Vládě se nelíbí novela ČSSD o pracovních smlouvách. Poslanci ji asi změní

 
Sněmovní ústavně-právní výbor ve středu přerušil debatu o předloze opoziční ČSSD, podle které by byly zakázány rozhodčí doložky v pracovních smlouvách. Spory by řešily jen soudy. Sami autoři chystají pozměňovací návrh, aby mohla být novela schválena.
10.04.2013 11:40 |

podobné články

DĚSIVÁ PRAVDA: Právník odhalil triky ve smlouvách, které ničí české rodiny

 
Spousta rodin si jednou za čas na něco půjčí. Smlouva s poskytovatelem úvěru je ale pro lidi bez právnického vzdělání často nesrozumitelná a mnohdy se tak půjčka může zvrhnout v nečekanou rodinnou tragédii. Přečtěte si návod renomovaného právníka, jak se ve smlouvách rychle zorientovat!
30.05.2013 11:50 |

podobné články

ČTÚ vydal návod, jak se orientovat ve smlouvách s operátory

 
Český telekomunikační úřad vydal soubor doporučení pro spotřebitele, jak se orientovat ve smlouvách uzavíraných s telekomunikačními operátory. Zveřejnil jej na svém  webu . 
03.01.2014 15:40 |

podobné články

Jihočeský kraj: Zástupci VZP a nemocnic jednají o smlouvách na dalších pět let

 
Zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky, holdingu Jihočeské nemocnice a nemocnic Jihočeského kraje zahájili v úterý 27. března jednání o nových rámcových smlouvách a spektru péče pro dalších 5 let.
27.03.2018 19:55 |

podobné články

Zemanovci získali pro přímou volbu prezidenta podpisy 80.000 lidí

 
Strana práv občanů (zemanovci) získali pro přímou volbu prezidenta podpisy 80.000 lidí. Podpisy se jim podařilo získat i napříč politickým spektrem.
19.09.2011 17:05 |

podobné články

Zeman sbírá podpisy na Hrad. Fischer je zatím v klidu

 
Během podzimu lze očekávat, že na ulici kromě prodejců čehokoliv budou veřejnost oslovovat i pracovníci kampaně jednotlivých prezidentských kandidátů. Do konce listopadu totiž musí mít sebraný požadovaný počet podpisů. O podpoře veřejnosti, vyjádřené peticí s padesáti tisíci podpisy, sice řada kandidátů mluví, ale půl roku před vypršením lhůty zatím shánějí podpisy pouze dva kandidáti.
09.06.2012 08:30 |

podobné články