Článek

Na sobotní pietu v Tanvaldu bude dohlížet vyzbrojená policie

 
V Tanvaldu pokračuje vyšetřování novoroční střelby, při níž zemřel dvaadvacetilletý mladík a jeho bratr skončil se zraněním v nemocnici. Zároveň se policie a radnice Tanvaldu připravují na sobotní pohřeb tohoto Roma. Kvůli tomu posílila hlídky, i když zatím nemá informace, že by se pohřbu a následného průvodu měli zúčastnit extremisté.
05.01.2012 11:55 |

podobné články

Podobné články

Starosta Tanvaldu: ODS rezignovala na některé body programu příliš „ochotně“

 
Podle starosty Petra Poláka (ODS) by straně pomohlo nové vedení na všech úrovních. Co je ale jeho osobní prioritou jako starosty? Jak se staví k záměrům vybudovat v Tanvaldu geotermální elektrárnu? A proč považuje dokument Smrt v Tanvaldu za tendenční?
17.04.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Polák (146 článků)

V Tanvaldu se připravuje pohřeb zastřeleného Roma. DSSS nic nechystá

 
Město Tanvald se připravuje na sobotní pohřeb dvaadvacetiletého Ladislava Tatara a následný pochod k místu, kde byl zastřelen. Pietu budou hlídat desítky policistů. Větší počet extremistů se neočekává.
06.01.2012 20:25 |

podobné články

Pokus o atentát na Zemana? V Tanvaldu za ním chtěl jít muž s revolverem

 
Policie našla revolver u jednoho z lidí mířících na čtvrteční setkání občanů s prezidentem Milošem Zemanem v Tanvaldu. Na základě informací policie to v pátek uvedla televize Nova. Bližší informace policie k ozbrojenému muži nesdělila. Jestli muž chtěl na prezidenta spáchat atentát, zatím není jasné.
26.02.2016 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22241 článků)

Video, které rozzuřilo Evropu: Turečtí fanoušci zničili pietu za Paříž. Bučeli, pískali a skandovali Alláhu Akbar!

 
Turečtí fanoušci pošlapali pietu a Evropa se zlobí. Před úterním přípravným zápasem v Istanbulu proti Řecku (0:0) se nedokázali Turci udržet a po tom, co rozhodčí zahájil minutu ticha, začali pískat a skandovat Alláhu Akbar. Svět se nyní ptá, zda Turci patří do Evropy.
18.11.2015 10:11 |

podobné články

Bezdomovecký hřbitov v Praze: „Jde o pietu i výzkum,“ říká »otec« myšlenky Jakub (36)

 
Bezdomovecký hřbitov je ojedinělá iniciativa v Praze, která se snaží dopřát lidem bez přístřeší na území metropole důstojné poslední rozloučení. Nejde však o fyzické pohřbívání, ale o virtuální pietu, která se v současnosti provozuje prostřednictvím stránky na Facebooku. Podle „duchovního otce“ tohoto projektu Jakuba Marka je smrt jednou z mála věcí, kterou mají společnou bezdomovci i ostatní obyvatelé.
21.09.2017 20:40 |

podobné články

Jára Cimrman bude mít v Tanvaldu sochu

 
Jára Cimrman, fiktivní génius z doby Rakousko-Uherska, bude mít v Tanvaldu svou sochu. Bude ho ukazovat v životní velikosti a nezkazí iluzi, která jeho osobnost obklopuje. Český velikán totiž bude stát na podstavci zahalený v mlze. Veřejnost mohla v sobotu po Spanilé jízdě cyklostezkou Járy Cimrmana poprvé vidět model budoucího uměleckého díla, řekla manažerka Mikroregionu Tanvaldsko Kateřina Preusslerová.
13.06.2009 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jára Cimrman (280 článků)

Střelba v Tanvaldu: Policie vylučuje rasový motiv!

 
Policie stále vyšetřuje, co se stalo na Nový rok v Tanvaldu. Důchodce (63) tam zastřelil romského mladíka (†22), jeho bratra (20) postřelil. Krajská státní zástupkyně Lenka Bradáčová včera na tiskové konferenci vyloučila rasový motiv činu.
06.01.2012 12:20 |

podobné články

Rekonstrukce střelby na Romy v Tanvaldu. Muž se zřejmě bránil útočníkům

 
Policie provedla rekonstrukci nedávné střelby v Tanvaldu na severu Čech. Jeden z kolemjdoucích občanů rekonstrukci natočil a závěry poskytl médiím. Přestože policie zatím pracuje se všemi variantami případu, zdá se, že se střelec bránil agresorům.
11.01.2012 14:25 |

podobné články

Pohřeb muže zastřeleného v Tanvaldu bude v sobotu, očekává se demonstrace

 
AKTUALIZOVÁNO. Pohřeb dvaadvacetiletého Roma, který v noci na neděli zemřel po střelbě v Tanvaldu, bude v sobotu 7. ledna dopoledne. Romové chtějí pietní akt doprovodit demonstrací, řekl dnes Štefan Gorol z novoborského Česko-romského občanského sdružení, které se na uspořádání akce podílí. Muž, který na mladíka a jeho bratra střílel, je na svobodě, nebyl totiž dosud obviněn. Krajské státní zastupitelství se do konce týdne k případu vyjadřovat nebude.
03.01.2012 15:45 |

podobné články

Střelba v Tanvaldu skončila smrtí mladého Roma, jeho bratr postřelen

 
AKTUALIZOVÁNO. V Tanvaldu na Jablonecku byl v noci na dnešek při potyčce zastřelen dvaadvacetiletý muž. Střelné poranění má i jeho o dva roky starší bratr. Podezřelým je třiašedesátiletý muž, kterého policie zadržela. Dnes to řekla policejní mluvčí Ludmila Knopová. Zastřelený i zraněný mladík jsou Romové.
01.01.2012 11:20 |

podobné články

Muž, který zastřelil Roma, byl bezproblémový, říká starosta Tanvaldu

 
Třiašedesátiletý muž, který na Nový rok zabil v Tanvaldu romského mladíka a druhého vážně zranil, byl podle starosty severočeského městečka Petra Poláka spořádaný občan a dost možná střílel v sebeobraně. "Určitě však nebyl od policie a ani u ní v minulosti nepracoval," popírá spekulace, proč muž po incidentu nezůstal v policejní cele a údajně odjel do Německa.
03.01.2012 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Polák (146 článků)

V Tanvaldu se uskuteční pohřeb mladého Roma zastřeleného na Nový rok

 
V Tanvaldu na Jablonecku se v sobotu dopoledne uskuteční pohřeb dvaadvacetiletého Roma, který byl zastřelen na Nový rok. V 11:00 začne obřad zádušní mší v kostele sv. Františka z Assisi na Šumburku, po ní se vydá pohřební průvod na nedaleký hřbitov. Odtud by se pak měli účastníci pohřbu vydat na místo, kde se tragédie v noci na neděli odehrála. Očekává se účast několika stovek Romů. Policie zatím nemá informace, že by do města mířili extremisté, přesto je v pohotovosti. Informuje ČTK.
07.01.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: František z Assisi (14 článků)

Rekonstrukce střelby na Romy v Tanvaldu. TAJNÉ záběry

 
V Tanvaldu na severu Čech policie v úterý večer uskutečnila rekonstrukci silvestrovské střelby, při níž byl zastřelen jeden Rom a další zraněn. TV Nova byla exkluzivně jako jediná u toho.
10.01.2012 20:40 |

podobné články

Střelec v Tanvaldu byl napaden. Policie vyloučila vraždu Roma

 
Muž, který na Silvestra zastřelil v Tanvaldu mladého Roma a jeho bratra zranil, se nedopustil vraždy ani jiného úmyslného trestného činu.
13.01.2012 10:45 |

podobné články

Zastřelený Rom v Tanvaldu: Byla to obrana!

 
Zvrat nastal v případu střelby v Tanvaldu na Jablonecku, při níž na Nový rok zemřel Rom Ladislav Tatár (†22) a jeho bratr byl postřelen. Policie vyloučila, že by střelec (63) spáchal vraždu nebo jiný úmyslný trestný čin směřující k usmrcení.
14.01.2012 12:20 |

podobné články

Velká úleva: Ztracenou Viktorii (14) našli v pořádku v Tanvaldu

 
Po pětidenním pátrání našla policie v Tanvaldu čtrnáctiletou Viktorii. Její otec si pro ni ihned dojel. Není jasné, proč o sobě dívka nedala vědět.
02.08.2012 10:50 |

podobné články

Liberecký kraj: Silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem je pro nákladní vozy uzavřena

 
Od půlnoci (dne 15.3.2016 v 0:00) je uzavřen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 t (s výjimkou autobusů). V návaznosti na toto opatření je aktivováno veškeré dopravní značení s výše uvedeným omezením, na jeho dodržování dohlíží Policie ČR ve spolupráci s MP Tanvald. Doporučená alternativní trasa pro nákladní vozidla nad 3,5t je přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou na silnici I/35.
15.03.2016 13:10 |

podobné články

Na oslavy 1. máje budou v Praze dohlížet stovky policistů

 
Na klidný průběh oslav Svátku práce bude v Praze dohlížet několik stovek policistů. Zapojit by se měla říční policie, psovodi nebo policisté na koních. Celý den bude ve vzduchu i vrtulník. K řešení případných konfliktů budou připraveni příslušníci speciální pořádkové jednotky, informoval v pondělí mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.
30.04.2012 17:10 |

podobné články

Brutální vražda seniora z Tanvaldu bude stát viníky 17 let života za mřížemi

 
Za brutální vraždu sedmdesátiletého muže v Tanvaldu na Jablonecku si spolupachatel Ladislav Olah odpyká 17 let ve vězení. Jeho dovolání nedávno bez veřejného jednání odmítl Nejvyšší soud (NS) a usnesení dnes zpřístupnil v internetové databázi. Spolupachatel Leoš Lipenský a organizátor Josef Husička se na NS neobrátili. 
10.07.2013 10:05 |

podobné články