Článek

Na severu -18°C. Do Česka se žene i teplá fronta i vítr, sledujte radar Blesku

 
Po mrazivých nocích a dnech přinesou Vánoce výrazný nárůst teplot vzduchu. Máme před sebou zelené Vánoce, kdy na Štědrý den budou v Čechách odpolední teploty kulminovat až na 10 °C. Po přechodu teplé fronty, která počasí u nás začne ovlivňovat během čtvrtečního odpoledne od jihozápadu, se sem dostane teplý vzduch, který vynese teploty na Štědrý den až na 10 °C. Letošní Vánoce tak budou podobně teplé jako ty loňské. Ještě vyšší teploty naposledy přinesl Štědrý den v letech 2017, 2015 nebo 2013 – tenkrát odpolední maxima stoupala přes 10 °C. Během čtvrtečního večera se při mrznoucích srážkách začne tvořit ledovka, ta hrozí také v ranních a dopoledních hodinách na Štědrý den. Ochlazovat se začne hned po svátcích.
23.12.2021 05:10 |

podobné články

Podobné články

Víkend přinese déšť a místy bouřky, sledujte radar Blesku. Pozor i na silný vítr

 
Víkend bude ve znamení přechodu frontálního systému – teplá fronta začne počasí v Česku ovlivňovat během pátečního odpoledne, v sobotu dorazí studená fronta a silný vítr, který může lámat větve. V neděli očekáváme místy dešťové přeháňky. Takže pršet bude na většině území – srážkové úhrny se budou zastavovat až na 10 mm. Nejvyšší denní teploty budou zůstávat kolem 20 °C. Nárůst teplot vzduchu a ubývání oblačnosti přinese až druhá polovina příštího pracovního týdne, tropických teplot se ale do konce května nedočkáme.
22.05.2020 06:35 |

podobné články

Rozbředlý sníh komplikuje situaci na silnicích. Místy bude dál sněžit, sledujte radar Blesku

 
Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMI) bude v Česku převážně oblačno až polojasno, přes území bude přecházet teplá fronta. Situaci už po ránu v několika krajích komplikoval rozbředlý sníh na silnicích, někde se tvořily sněhové jazyky a náledí. Silničáři proto vyzývají k opatrnosti. Meteorologové v některých oblastech předpovídají další sněžení, které bude v nižších polohách přecházet v déšť se sněhem nebo déšť, sledujte proto radar Blesku.
03.02.2022 08:05 |

podobné články

Na Sněžce udeřil vítr o síle orkánu, foukalo až 128 kilometrů za hodinu. Sledujte radar Blesku

 
Na Sněžce dnes zhruba hodinu po půlnoci podle meteorologů dosáhl vítr v nárazu rychlosti 128,5 km/h (35,7 m/s), tedy síly orkánu. Hranice orkánu je 118 km/h. Oba úseky kabinové lanovky jezdí v dubnu kvůli pravidelné jarní odstávce jen o víkendech a od 15. do 19. dubna, uvedli na webu zástupci lanové dráhy. Dopoledne dosahoval vítr na Sněžce rychlosti přes 90 km/h, během dne by měl zeslábnout, uvedli meteorologové na webu. Do dnešního odpoledne platila pro část Česka výstraha před silným větrem, meteorologové ji ale dopoledne zrušili, protože vítr částečně zeslábl.
05.04.2022 10:55 |

podobné články

Do Česka se blíží silný vítr, déšť zvedne hladiny řek. Sledujte radar Blesku

 
Ve čtvrtek zasáhne většinu českých krajů silný vítr s nárazy až 70 kilometrů za hodinu. V noci foukat přestane, podle meteorologů se ale během pátku silný nárazový vítr znovu objeví kromě Čech také v části Moravy. Aktuální výstraha rovněž varuje před zvedáním hladin po vydatných deštích a tání sněhu v několika oblastech na jihu, západě či severu republiky. Šumavské řeky Vydra a Křemelná mohou překročit druhý povodňový stupeň, krátkodobě nelze vyloučit ani dosažení třetího stupně, čili stavu ohrožení.
11.03.2020 12:20 |

podobné články

Silný vichr pokazí teplý víkend. Hrozí i přeháňky, sledujte radar Blesku

 
V Česku bude od soboty do nedělního rána foukat silný vítr. Nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů za hodinu, na severu na horách až 110 kilometrů za hodinu. Vítr se začne zvedat v noci na sobotu a ustat by měl v neděli ráno. Silný vítr se čeká v celé zemi s výjimkou západu Čech a Prahy, uvedli meteorologové. Konec týdne přinese ty nejvyšší teploty z celého týdne, a to díky teplému jižnímu proudění, které se bude do Česka dostávat. Sobotní nejvyšší odpolední teploty se v Čechách zastaví až na 27 °C, a skloňovat tak budeme ještě letní den. A vyloučené nejsou ani teplotní rekordy.
02.10.2020 05:25 |

podobné články

Na Česko se žene silný vichr. Přidá se déšť, na horách i sníh, sledujte radar Blesku

 
Česko zasáhne ve čtvrtek opět silný vítr, který bude v poryvech dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, místy i vyšší. V pátek ráno by měl vítr polevit, informoval dnes Český hydrometeorologický ústav. Jeho upozornění na silný vítr platí pro všechny kraje do pátečních 6:00.
06.04.2022 12:55 |

podobné články

Česko sfoukne orkán, pak přijde ochlazení. Silvestrovská noc slibuje až -9 °C, sledujte radar Blesku

 
Během vánočních svátků se v Česku výrazně ochladilo, a to kvůli studenému severnímu proudění. Během noci začal zesilovat vítr a v neděli a v pondělí bude, s výjimkou západu území, foukat čerstvý až silný vítr o rychlosti 55 až 90 km/h, na horách o rychlosti až kolem 120 km/h, tedy orkánu. Nad Evropou severozápadní se prohloubí tlaková níže Hermine, v jejímž středu bude tlak vzduchu klesat jen k 955 hPa, nad Evropu severozápadní přinese místy sněhové bouře, do Česka silný vítr.
27.12.2020 05:45 |

podobné články

Na Česko znovu udeří silný vichr, hrozí i sněhové jazyky. Kde platí výstraha? Sledujte radar Blesku

 
Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od dnešního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
19.01.2022 12:40 |

podobné články

Ve středu se do Česka vrátí silný vítr. Kde všude platí výstraha? Sledujte radar Blesku

 
Do centrální části země se ve středu ráno vrátí silný vítr, který může v nárazech dosáhnout rychlosti 55 až 70 kilometrů za hodinu. Vítr může lámat stromy a větve, způsobit menší škody na budovách, odnášet předměty nebo zkomplikovat dopravu, uvedli meteorologové. Aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) s nízkým stupněm nebezpečí se týká některých regionů na Vysočině, v Jihomoravském, Pardubickém a Olomouckém kraji. Platí od středečních 04:00 do 16:00.
22.02.2022 11:25 |

podobné články

Česko bičuje bouře Ulli: Vichr lámal stromy, přidal se sníh, sledujte radar Blesku

 
Jarní počasí si vzalo dovolenou – na vrcholcích Krkonoš a Beskyd napadlo až 20 cm sněhu. Během pondělí počasí začala počasí u nás ovlivňovat výrazná studená fronta, která je spojená s hlubokou tlakovou níží Ulli. Už během odpoledne začal zesilovat vítr a sněžení se přesunulo i do nižších poloh v Čechách. Na horách dosáhne rychlosti vichřice tj. 110 km/h. Moravskoslezští hasiči řešili odpoledne v souvislosti se silným větrem více než dvě desítky mimořádných událostí. Vítr lámal stromy, poškodil i dvě střechy.
05.04.2021 05:40 |

podobné články

Velká velikonoční předpověď: Přes 20 °C vystřídá mráz, sníh i bouřky, sledujte radar Blesku

 
Během čtvrtečního večera postoupí od severu na naše území studená fronta, která ukončí příliv velmi teplého vzduchu od jihozápadu, díky kterému byl závěr letošního března výrazně nadprůměrný, kdy teploty odpovídaly první květnové dekádě a šplhaly k letním teplotám. Ve středu hlásily Neumětely 25 °C. Teplo ale bylo i jinde – např. v Jičíně 24,6 °C, v Plzni–Mikulce 24,4 °C, Praha–Karlov 23, 9 °C, Tušimice 23,4 °C. Po přechodu studené fronty, na které se mohou ojediněle vyskytnout i bouřky, sem začne od severu pronikat studený vzduch, který výrazně srazí teploty a do hor, přechodně do vyšších poloh, vrátí sněžení.
01.04.2021 06:00 |

podobné články

Na české hory se žene chumelenice. Napadne až 40 cm, sledujte radar Blesku

 
Na horách na severu a severovýchodě Česka má v pátek a v sobotu vydatně sněžit. Ve vrcholových a severních návětrných partiích Krkonoš, Jeseníků, Králického Sněžníku a Beskyd může během těchto dvou dnů napadnout místy 20 až 30 centimetrů, ojediněle až 40 centimetrů sněhu, uvedli meteorologové na webu Infomet.cz. Vzhledem k tomu, že sněžení doprovodí čerstvý vítr, platí pro tyto horské oblasti od pátečního odpoledne do sobotní půlnoci výstraha před sněhovými jazyky a závějemi.
27.12.2019 14:45 |

podobné články

Sníh a ledovka v Česku, silnice kloužou. Ženou se přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Na řadě míst Česka musí od úterního rána řidiči zbystřit. Silnice kloužou, nasněžilo v Olomouckém, Pardubické či Libereckém kraji, kde na vozovkách často leží rozbředlý sníh. Silničáři varují také před ledovkou. Přichází i další přeháňky, sledujte radar Blesku.
03.12.2019 08:00 |

podobné články

V novém týdnu se zahřejeme: Naměříme 20 °C. Přijdou i přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Jaro se konečně vrátilo do Česka! O víkendu lidé i přes lehké deštíky houfně vyráželi do přírody. Ani začátkem nadcházejícího týdne nás však příjemné jarní teploty neopustí. Sledujte meteorologický radar Blesku.
29.03.2021 06:05 |

podobné články

O víkendu vítr, déšť se sněhem a teploty až 10 °C. Sledujte radar Blesku

 
Také třetí adventní víkend přinese citelný nárůst teplot vzduchu, kdy se nejvyšší odpolední teploty v neděli zastaví až na 10 °C. Zároveň ale bude foukat čerstvý nárazovitý vítr, který bude snižovat naši pocitovou teplotu. Větrno bude nejen v horských oblastech, ale také v nížinách, kde bude vítr během sobotního dne dosahovat v nárazech rychlosti až kolem 55 km/h. Více srážek očekáváme v neděli – to se ale bude jednat o déšť, a to včetně horských oblastí. Předvánoční týden přinese inverzní charakter počasí, takže přírodní sníh do Vánoc nenapadne.
13.12.2019 05:45 |

podobné články

Na horách bude řádit silný vítr, v Krkonoších může zastavit lanovku. Sledujte radar Blesku

 
Horská služba Krkonoše vydala na středu výstrahu před silným větrem. Vítr může v Krkonoších v nárazech dosahovat rychlosti nad 72 km/h, na hřebenech nad 108 km/h. Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku ráno zastavil silný vítr, vyplynulo z webů horské služby a lanové dráhy. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 km/h.
20.10.2021 11:20 |

podobné články

Větrno nekončí: Silný vítr se o víkendu vrátí. V Česku bude až 10 °C, sledujte radar Blesku

 
Českem se ve čtvrtek přehnala vichřice. Nejsilnější nárazy větru byly naměřené na Sněžce 181 km/h, nárazy větru přes 100 km/h se ale vyskytly i v nižších polohách . např. v Tušimicích 122 km/h. A větrný bude i konec týdne. Zatímco během pátečního dne bude foukat mírný vítr, tak během večera bude opět zesilovat na čerstvý s nárazy o rychlosti 50 až 90 km/h, větrná bude i noc na sobotu a sobotní den – nárazy větru se budou pohybovat mezi 70 až 90 km/h, na horách až kolem 110 km/h. Vítr bude slábnout během sobotního odpoledne. Ale to opět v odpoledních hodinách rozfouká. Větrná bude i první polovina příštího týdne. Na horách očekáváme i trvalé sněžení a v kombinaci s větrem se budou tvořit sněhové jazyky.
18.02.2022 12:50 |

podobné články

Klaus se řítí na Evropu. Vichřice budí obavy, vítr zesílí i v Česku. Sledujte radar Blesku

 
První letošní vichřici nad severozápadní Evropu přináší hluboká tlaková níže, kterou Němci pojmenovaly jako Klaus, vznikla nad Atlantikem a v jejímž středu klesá tlak vzduchu na 975 hPa. Nad Irskem a Velkou Británií se očekávají během noci na čtvrtek nárazy větru až o rychlosti 170 km/h, v zemích Beneluxu a severu Německa ve čtvrtek až na 100 km/h. Také v Česku bude během čtvrtečního dne zesilovat vítr, jehož nárazy se na vrcholcích hor zastaví na rychlosti až 100 km/h. Větrné počasí u nás očekáváme do konce týdne.
11.03.2021 06:20 |

podobné články

Pozor na silný vítr, přijde i déšť. Po mrazech bude nejvýš 15 °C, co Velikonoce? Sledujte radar Blesku

 
Nejstudenější dubnové dny máme za sebou – víkendové průměrné denní teploty nás vrátily zpátky do února. Nový týden přinese postupný nárůst teplot vzduchu – a už ve středu pokoříme hranici 15 °C. Ale většina týdne bude větrná, takže pocitová teplota bude výrazně snižována. Silný vítr, který má od dnešního odpoledne foukat v západní polovině ČR, se bude vyskytovat také na severu Čech, ve Slezsku a v některých částech Moravy. Oblačnosti a srážek bude také hodně – hranice sněžení se bude často měnit – nejvíce nového sněhu napadne během noci na úterý a v úterý v Krkonoších – až 20 cm sněhu. Přinesou Velikonoce klidnější počasí?
04.04.2022 05:30 |

podobné články