Článek

Na Rembrandta navzdory nařízením: Velkolepá výstava se přesunula do online světa, otevřená byla jen zlomek času

 
V Národní galerii Praha skončila výstava Rembrandt: Portrét člověka, která ale byla kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru od 27. prosince uzavřena. Nyní si výstavu, která se konala v paláci Kinských, mohou zájemci prohlédnout formou 3D 360° virtuální prohlídky zveřejněné na webu NGP, řekla mluvčí galerie Eva Sochorová.
24.03.2021 13:05 |

podobné články

Podobné články

Na Rembrandta stála fronta, Pražský hrad zůstal zavřený

 
Půl hodiny před otevřením výstavy děl slavného malíře Rembrandta čekali ve čtvrtek ráno nedočkavci před palácem Kinských na Staroměstském náměstí v Praze. Vláda totiž po necelých dvou měsících uvolnila bezpečnostní protipandemická opatření a povolila otevřít i galerie a muzea. Výstava nazvaná Rembrandt: Portrét člověka patří k nejpopulárnějším, které v České republice právě probíhají.
04.12.2020 13:35 |

podobné články

Chtěli ušetřit, ztratili v poště Rembrandta za 160 tisíc

 
Vedení norské galerie Soli Brug v Greaakeru koupilo lept od Rembrandta a nechalo si ho poslat obyčejnou poštou. Dílo mělo hodnotu asi 160 000 korun a ztratilo se.
24.08.2012 13:55 |

podobné články

Úspěch! Našel se obraz malíře Rembrandta, jeho hodnota je 73 milionů korun!

 
Sedm let nebyl k vidění, nyní si srbští policisté připsali pořádný úlovek. Objevili totiž obraz slavného nizozemské malíře Rembrandta, který byl právě před sedmi lety ukraden z muzea v Novém Sadu. Jeho cena je asi 73 milionů korun!
12.03.2013 09:25 |

podobné články

Našel se neznámý autoportrét Rembrandta. Má závratnou cenu půl miliardy!

 
V Británii se našel dosud neznámý vzácný autoportrét nizozemského malíře Rembrandta. Hodnota díla se odhaduje na
18.03.2013 08:40 |

podobné články

Autoportrét Rembrandta se prodal za 420 milionů

 
Vzácný autoportrét barokního malíře Rembrandta van Rijna se na úterní aukci společnosti Sotheby´s prodal za více než 14,5 milionu liber (přes 420,7 milionu korun). Jde o nejvyšší částku, jakou doposud nějaký kupec za vlastní podobiznu tohoto velikána výtvarného umění zaplatil, uvedla londýnská pobočka Sotheby’s.
28.07.2020 21:30 |

podobné články

Kytarista Oasis navzdory nařízením odmítá nosit roušku: Pokud dostanu virus, můžu si za to sám, tvrdí

 
Člen legendárních Oasis Noel Gallagher (53) uvedl, že navzdory nařízením v Británii odmítá nosit roušku. Zašel dokonce tak daleko, že si raději pronajal soukromé letadlo, než aby ji na letišti musel mít. Nechal se slyšet, že takto cestoval s pěti kamarády, protože nesnesl pomyšlení, že mu někdo říká, co má dělat.
19.09.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Noel Gallagher (29 článků) , Noel Noel (7 článků)

ČEZ: Výstava Voda a civilizace se přesunula do Hradce Králové

 
Unikátní výstava fotografií a výzkumů Voda a civilizace se přesunula do Hradce Králové. Velkoplošné panely, v noci nasvícené, můžete vidět na Náměstí 28. října v centru Hradce. Výstavu otevřela slavnostní vernisáž za účasti primátora města Alexandra Hrabálka, zástupců města, zástupců Ministerstva životního prostředí a významných firem regionu. Hlavním partnerem putovní výstavy Voda a civilizace je skupina ČEZ.
17.06.2020 07:45 |

podobné články

Hnutí Otevřená radnice: OpenCard můžou nahradit levnější a běžné nástroje

 
Po šesti letech od spuštění OpenCard ji lidé využívají hlavně v městské hromadné dopravě. To je ovšem jen zlomek z funkcí původně mnohem ambicióznějšího projektu. Miliardy, které do něj Praha investovala, se tak s odstupem času ukazují jako nesmyslný výdaj. Podle Alice Čečilové, předsedkyně Hnutí Otevřená radnice, jsou na vině nevýhodné smlouvy s dodavatelem, uzavřené za bývalého primátora Pavla Béma.
08.07.2014 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (843 článků)

Velkolepá výstava: Masaryk nejen jako důstojný pán!

 
Fenomén Masaryk. V Nové budově Národního muzea v Praze byla otevřena výstava připomínající 80 let od smrti prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Představuje 220 předmětů, například vycházkový oblek TGM nebo posmrtnou masku, ale i filmy či zvukové záznamy jeho hlasu.
15.09.2017 08:50 |

podobné články

Hospoda na Olomoucku dostala pokutu 9000 korun, otevřená bude dál

 
Pokutu 9000 korun dostal od olomouckého magistrátu provozovatel restaurace U Ervína v Hlubočkách u Olomouce, která je navzdory vládním opatřením kvůli koronaviru už více než týden otevřená. Rozhodnutí magistrátu zveřejnil provozovatel restaurace Radovan Hořín na svém facebookovém profilu. Za porušení vládních nařízení mu magistrát mohl dát pokutu až 20 000 korun. Hospoda zůstane otevřená i tento týden.
01.02.2021 11:45 |

podobné články

Rembrandt v paláci Kinských: „Tolik jeho děl lidé v Praze ještě neviděli a nejspíš už neuvidí,“ říká ředitelka NG

 
Národní galerie Praha (NG) zahájila svoji největší výstavu letošního roku Rembrandt: Portrét člověka. Výstava měla původně začít už letos v dubnu, pandemie koronaviru, ale její zahájení posunula až na září. Díky změně termínu se dokonce podařilo sehnat i další významná Rembrandtova díla, která by v původním termínu nemohla být vystavena. Návštěvníci uvidí 10 maleb a 50 grafik přímo od samotného Rembrandta a dalších více než 50 děl od jeho současníků, ale i následovníků. Výstava, která probíhá v paláci Kinských, potrvá do 31. ledna 2021.
24.09.2020 17:35 |

podobné články

NPÚ: Výstava Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska láká patrioty a náročnější turisty

 
Schwarzenberská krajina Hlubocka a Třeboňska, to je název výstavy, která se po malé pauze přesunula z Třeboně do Českých Budějovic. Provádí návštěvníky třemi stoletími, kdy na Hlubocku a Třeboňsku působil šlechtický rod Schwarzenbergů a ukazuje tak, jak tento významný rod spoluvytvářel podobu místní svébytné krajiny. K výstavě je možné zakoupit i stejnojmenný knižní katalog za zvýhodněnou cenu. Výstava je otevřena do 21. září 2018 v galerii Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.
18.09.2018 09:45 |

podobné články

Dubajská velkolepá podívaná: Největší ohňostroj v dějinách stál 118 milionů korun!

 
Tisíce světel, jež monumentálně vybuchují nad Dubajem a prosvěcují oblohu, jako by byl den. To byla podívaná, o níž si Česká republika, a vlastně i všechny ostatní státy světa mohou nechat jen zdát. Novoroční ohňostroj v Dubaji se totiž právem zapsal do Guinnessovy knihy rekordů jakožto vůbec největší v dějinách. Podívejte, se jak velkolepá show vypadala!
14.01.2014 17:05 |

podobné články

Ústav pro studium totalitních režimů: Výstava o Václavu Havlovi byla otevřena na univerzitě v Curychu

 
Výstava Václav Havel – Politika a svědomí byla v pondělí 5. prosince slavnostně otevřena v prostorách curyšské univerzity. Připravil ji Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Českými centry, Knihovnou Václava Havla, zastupitelským úřadem ČR v Bernu a Oddělením slovanských studií Univerzity Curych.
08.12.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5973 článků)

Jak nakupovat luxusní módu za zlomek ceny

 
Chanel, Versace, Dolce & Gabbana – i tato donedávna nedostupná luxusní móda už není jen pro ty nejbohatší. Výrobky světově známých značek se dnes dají koupit za zlomek původní ceny díky online nákupním klubům jako je Fashion Days.
25.09.2013 05:05 |

podobné články

Jak nakupovat luxusní módu za zlomek ceny

 
Chanel, Versace, Dolce & Gabbana – i tato donedávna nedostupná luxusní móda už není jen pro ty nejbohatší. Výrobky světově známých značek se dnes dají koupit za zlomek původní ceny díky online nákupním klubům jako je Fashion Days.
02.10.2013 05:05 |

podobné články

Zelení: Vláda slíbila zpřístupnit otevřená data, své závazky neplní

 
Česká vláda se v loňském roce v rámci schválení akčního plánu Partnerství pro otevřené vládnutí (OGP) zavázala, že do konce roku 2012 otevře první desítku datových zdrojů ve formátu otevřených dat. Dosud však tímto způsobem zveřejnila pouze jejich zlomek. Fond Otakara Motejla zveřejnil výzvu „Chceme otevřená data“, která požaduje po vládě, aby splnila své závazky a zmíněné datové zdroje zpřístupnila. Strana zelených se k této výzvě připojuje.
22.02.2013 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (105 článků)

Vláda tají otevřená data, tvrdí zelení

 
Vláda slíbila zpřístupnit otevřená data, své závazky ale neplní, píše se v tiskové zprávě Strany zelených. Česká vláda se v loňském roce v rámci schválení akčního plánu Partnerství pro otevřené vládnutí (OGP) zavázala, že do konce roku 2012 otevře první desítku datových zdrojů ve formátu otevřených dat. Dosud však tímto způsobem zveřejnila pouze jejich zlomek.
23.02.2013 14:30 |

podobné články

Podraz na celý svět: Velkolepá svatba Meghan a Harryho byla jen divadlo! Vzali se jindy! Věděla to královna?

 
V nedělním rozhovoru s Oprah Winfreyovou (67) zavedli vévodové ze Sussexu veřejnost do zákulisí britské monarchie a odhalili tajemství nejen členů královské rodiny, ale i ta svá. Jejich velkolepá královská svatba 19. května 2018 byla ve skutečnosti opulentním divadélkem pro veřejnost. Opravdový sňatek Meghan (39) a Harryho (36) proběhl o tři dny dříve a nepozvali na něj vůbec nikoho.
08.03.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Harry Harry (1131 článků)