Článek

Na protestech proti mobilizaci pozatýkala ruská policie přes tisíc lidí

 
Ruská policie na dnešních protestních akcích proti částečné mobilizaci, kterou ráno ohlásil ruský prezident Vladimir Putin, zadržela přes 1000 lidí. Vyplývá to z údajů na  webu  OVD-Info, který monitoruje policejní zásahy. Nejméně 490 protestujících zadrželi policisté v Petrohradu a 424 v Moskvě. S některými přitom příslušníci bezpečnostních složek v přilbách a vestách tvrdě  smýkali  po zemi, násilím je  odnášeli  do přistavených antonů nebo je bili obušky, upozornil také projekt OVD-Info a další ruská média.
21.09.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4613 článků)
Podobné články

Policie v Praze pozatýkala účastníky pochodu DS, včetně předsedy

 
Pražská policie ukončila v neděli odpoledne protestní shromáždění Dělnické strany (DS) na Palackého náměstí. Strana tam protestovala proti rozhodnutí Českého rozhlasu vyřadit předvolební spot DS. Podle policie vystupující porušili zákon. Příznivci strany se pak vydali na pochod k Českému rozhlasu, při kterém policie pozatýkala 42 lidí včetně předsedy DS Tomáše Vandase. Podle policie pokračovali v páchání přestupku. Po výslechu byli všichni zadržení propuštěni.
24.05.2009 14:45 |

podobné články

Při mobilizaci se staly chyby, připustil Putin. Kdo neměl být odveden, ten půjde domů

 
Ruský prezident Vladimir Putin připustil chyby v mobilizaci s tím, že je potřeba je napravit, uvádí agentura Interfax. Putin vyhlásil kvůli válce na Ukrajině mobilizaci minulou středu. Měla by se týkat 300 000 mužů v záloze, kteří mají vojenský výcvik. Ze země ale chodí informace, že úřady ve snaze splnit limity verbují de facto každého, koho potkají, píší Novinky.
30.09.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4613 článků)

Čína pozatýkala stovky lidí za obchod s dětmi a 178 unesených dětí osvobodila

 
Policie v Číně pozatýkala 608 lidí podezřelých z obchodu s dětmi. Při zátahu v deseti provinciích se jí podařilo osvobodit 178 dětí, oznámili dnes oficiální činitelé, které citovala agentura Reuters.
07.12.2011 08:50 |

podobné články

Na Kubu přijede papež. Policie pozatýkala členky hnutí Dámy v bílém

 
Kubánská policie v neděli pozatýkala více než 50 členek protestního hnutí Dámy v bílém, které bojuje za propuštění politických vězňů. Informují o tom agentury Reuters a AFP.
19.03.2012 00:10 |

podobné články

Gang okradl Rihannu a další celebrity o miliony: Policie je pozatýkala

 
Policie v americké Kalifornii pozatýkala čtyři členy zlodějské party, která měla v hledáčku výhradně domy celebrit. Gang měl na svědomí vloupání ke známé zpěvačce Rihanně a dalším hvězdám. Podle vyšetřovatelů si tak mohli přijít na několik desítek milionů korun.
03.10.2018 07:50 |

podobné články

Policie pozatýkala členy ukrajinské Luhaňské brigády: Vydírali krajany!

 
Tvářili se jako jejich ochránci, ve skutečnosti však své krajany obírali. Policejní zásahovka na jižní Moravě pozatýkala sedm ukrajinských mafiánů z nechvalně proslulé Luhaňské brigády. Vydíráním si přišli minimálně na 2,5 milionu korun.
27.10.2021 05:10 |

podobné články

V Rusku lidé protestují proti mobilizaci. Policie zadržela více než 1000 lidí

 
Prezident Vladimir Putin schválil částečnou mobilizaci a lidé vyrazili do ulic. Ve středu 21. září se uskutečnila demonstrace a podle zahraničního webu OVD-Info už stihla policie zatknout více než 1000 lidí.
21.09.2022 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4613 článků)

Rusko nepodceňujte, vyzývá Zaorálek po mobilizaci. Benešík jásá. A Laudát soudí, že už prohrálo

 
Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci, která by se měla týkat až tří set tisíc záložáků. Toto rozhodnutí přichází poté, co ruská vojska utrpěla těžkou porážku v Charkovské oblasti, kterou musela skoro celou vyklidit. ParlamentníListy.cz se proto v anketě ptaly, zda je mobilizace známkou ruské porážky, nebo co to mění na situaci?
22.09.2022 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4613 článků)

Rusko nepodceňujte, vyzývá Zaorálek po mobilizaci. Benešík jásá. A Laudát soudí, že už prohrálo

 
Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci, která by se měla týkat až tří set tisíc záložáků. Toto rozhodnutí přichází poté, co ruská vojska utrpěla těžkou porážku v Charkovské oblasti, kterou musela skoro celou vyklidit. ParlamentníListy.cz se proto v anketě ptaly, zda je mobilizace známkou ruské porážky, nebo co to mění na situaci?
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4613 článků)

Brněnský politolog na ČT: Je to typická mobilizace po ruském způsobu

 
Z Ruska uprchlo od středy, kdy byla vyhlášena částečná mobilizace, zhruba čtvrt milionu mužů. Kreml podle informací chystá uzavření hranic. O tom, jestli se Rusku podaří mobilizací zbrzdit postup ukrajinské armády ve válce, hovořil politolog Zdeněk Kříž z katedry mezinárodních vztahů a evropských studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity ve Studiu ČT24. Pokud bude nadále trvat pomoc od Západu, ani mobilizace podle jeho slov nepovede k tomu, že bude Rusko od porážky na Ukrajině uchráněno. Povolávacím rozkazem si podle Kříže prezident Putin vyřizuje i účty mj. s demonstranty proti mobilizaci a válce
26.09.2022 21:40 |

podobné články

Na protestech žlutých vest se odrazil mráz i strach z teroristů, do ulic vyšlo jen 66 tisíc lidí

 
Mrazivé počasí, úterní teroristický útok ve Štrasburku, ale i fakt, že se ve Francii demonstruje už pátou sobotu, se podepsal na účasti protivládních protestech hnutí žlutých vest. Po celé zemi vyšlo do ulic jen 66 tisíc lidí, v Paříži pak konkrétně něco přes čtyři tisíce demonstrantů. Protesty oproti předchozím týdnům probíhaly v relativním klidu, jen v pozdních odpoledních hodinách použila pařížská policie na rozehnání zbytku demonstrantů  na třídě Champs-Elysées vodní dělo.
15.12.2018 12:30 |

podobné články

Vladimir Putin vyhlásil válku Západu a povolal 300 tisíc mužů: Přiznal tím prohru, říká Černochová

 
Vladimir Putin dnes ráno vyhlásil částečnou mobilizaci, při které bude povoláno 300 tisíc rezervistů, uvedla agentura TASS s odvoláním na ruského ministra obrany Sergeje Šojgua. Koho se bude mobilizace týkat a jak na částečnou mobilizaci reaguje česká vláda?
21.09.2022 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4613 článků)

Ruští sportovci reagují na Putinovu mobilizaci: Hráči KHL se bojí, krasobruslař Pljuščenko kritizuje prchající

 
Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci, se kterou část obyvatel Ruska nesouhlasí a už několik dní se snaží ze země prchnout všemi možnými způsoby. Přesto se najdou tací, kteří by před povolávacím rozkazem neprchali. Známý ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko by šel do boje s Ukrajinou kvůli vidině ochrany svých dětí, jak informoval web Sport-Express. Bývalý boxer Nikolaj Valujev slibuje, že půjde. Povolávací dopisy chodí i hráčům KHL.
30.09.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4613 článků) , Nikolaj Valujev (7 článků) , Jevgenij Pljuščenko (37 článků)

Mačety, pálky, i meče: Policie při protestech v Duchcově zadržela přes 20 zbraní

 
Až tisícovka lidí nakonec včera demonstrovala proti násilí a kriminalitě v severočeském Duchcově, kterým otřáslo brutální napadení mladého manželského páru skupinou Romů. Při protestech a stoupajících protiromských náladách měla policie napilno. Zadržela 22 zbraní, mezi kterými nechyběly meče, mačety a baseballové pálky.
30.05.2013 10:30 |

podobné články

Krvavá řežba v Barmě: Nejméně 38 mrtvých při protestech proti vojenskému puči

 
V Barmě při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo nejméně 38 lidí, informovala agentura Reuters s odkazem na neziskovou Asociaci pro pomoc politickým vězňům (AAPP). Přes 20 obětí si podle tohoto zdroje vyžádaly zásahy bezpečnostních oddílů proti demonstrantům v dělnické čtvrti největšího barmského města Rangúnu, kde docházelo ke žhářským útokům na továrny financované Čínou. Ve čtvrti bylo posléze vyhlášeno stanné právo, informovala barmská státní televize.
14.03.2021 21:05 |

podobné články

Válka na Staromáku: Policie zadržela 144 lidí. Pořadatel háže vinu na Hamáčka. A do toho zahřměl Prymula

 
Policisté při nedělních protestech na Staroměstském náměstí proti vládním protiepidemickým opatřením zadrželi 144 lidí. Čtrnáct z nich je podezřelých z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Při protestech utrpělo zranění několik policistů, jeden z nich má těžký otřes mozku. Ministr vnitra Hamáček očekává vysoké exemplární tresty pro útočníky. Zprávu přinesl iDNES.
19.10.2020 17:05 |

podobné články

Ruští odvedenci se snaží dostat na Západ. V Pobaltí je nechtějí, Lipavský je odmítá taky

 
Poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil částečnou mobilizaci vojenských rezervistů v souvislosti s válkou na Ukrajině, mnozí občané chtějí pryč ze země. Proti tomu se však některé státy bouří. Píše o tom server Echo24.cz. Ministr zahraničí Jan Lipavský pak dnes pro ČTK řekl, že Rusové, kteří ze země utíkají kvůli tomu, že se chtějí vyhnout mobilizaci, nesplňují v Česku podmínky pro udělení humanitárního víza.
22.09.2022 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4613 článků)

Ivanka Trump slaví v Jeruzalémě ambasádu USA. Při protestech mezitím zemřelo přes 50 lidí

 
V pondělí odpoledne se oficiálně otevřelo velvyslanectví Spojených států v Jeruzalémě. Izraelské ministerstvo zahraničí se rozhodlo při té příležitosti uspořádat slavnostní recepci. Té se účastní i dcera amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka se svým manželem Jaredem Kushnerem. Podle listu Haarec přijal pozvání izraelského premiéra Netanjahua i český velvyslanec Ivo Schwarz. Izraelští vojáci mezitím při pondělních protestech v Gaze i proti otevření amasády zastřelili nejméně 52 Palestinců a dalších nejméně  2200 lidí bylo zraněno.
14.05.2018 13:55 |

podobné články

Slzný plyn a vodní děla. Policie zasáhla proti „žlutým vestám“, 100 lidí zatkla

 
Přes 30 tisíc příznivců francouzského hnutí žlutých vest dnes vyrazilo k demonstracím v řadě měst. Během již deváté soboty od listopadového počátku protestního hnutí se v Paříži sešlo na osm tisíc lidí. Policie při protestech zadržela zhruba 100 lidí, informovala agentura AFP. Několik lidí bylo při střetech demonstrantů s policisty zraněno.
12.01.2019 08:40 |

podobné články