Článek

Na podporu Činoherního divadla vzniká veřejná sbírka

 
Na podporu ústeckého Činoherního divadla zřejmě vznikne veřejná sbírka. Na veřejném slyšení s obyvateli města to řekl ředitel divadla Vladimír Čepek. Sbírka je podle něj nouzovým řešením v případě, že divadlo nedostane peníze na provoz od města. Na setkání se zástupci divadla přišlo asi 70 lidí. S lidmi diskutovala i ředitelka Knihovny Václava Havla Marta Smolíková.
27.02.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4938 článků)
Podobné články

Na shromáždění na podporu Činoherního divadla se sešlo 700 lidí

 
Asi 700 lidí přišlo dnes před budovu ústeckého magistrátu na shromáždění na podporu Činoherního divadla. Shromáždění se obešlo bez incidentů, řekl ČTK ředitel ústecké policie Vladimír Danyluk. Na pořádek dohlížely desítky policistů.
05.03.2014 20:30 |

podobné články

Herec Činoherního divadla napadl šéfa správní rady

 
Jeden z herců Činoherního divadla města Ústí nad Labem napadl po jednání zastupitelů předsedu správní rady Jana Eichlera, zasahovat museli strážníci. ČTK to potvrdil zástupce ředitele Městské policie Jan Novotný. Incident se odehrál v budově magistrátu bezprostředně po jednání zastupitelů, kteří rozhodli, že založí nové divadlo. Současné, které funguje jako obecně prospěšná společnost, míří k zániku.
04.03.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Novotný (61 článků) , Jan Novotný (61 článků)

Ústecký kraj: Veřejná sbírka byla řádně vyúčtována a předložena MV ČR

 
V souvislosti s povodní, která Ústecký kraj postihla v červnu loňského roku, byla vyhlášena veřejná sbírka za účelem odstranění povodňových škod v roce 2013 na majetku osob i dalších subjektů na území Ústeckého kraje, na základě osvědčení Ministerstva vnitra ČR č.j. MV-71642-2/VS-2013 ze dne 6. 6. 2013.
01.07.2014 17:05 |

podobné články

Vzniká veřejná sbírka na podporu odcházejících lékařů

 
Lékařský odborový klub (LOK) zakládá veřejné konto na podporu lékařů, kteří chtějí odejít z nemocnice a po 1. březnu budou bez práce. Zároveň vyhlásili v pátek druhou vlnu hromadných výpovědí lékařů. Podle šéfa LOK Martina Engela stoupá mezi lékaři pobouření kvůli reakci ministerstva zdravotnictví a údajnému nátlaku na doktory, kteří již výpovědi podali.
07.01.2011 12:15 |

podobné články

Činohra ze Stavovského divadla nezmizí, ubezpečil ministr Besser

 
Ministr kultury Jiří Besser na úterním setkání se zástupci Národního divadla (ND) prohlásil, že činohra z pražského Stavovského divadla nezmizí. Besser ubezpečil, že Stavovské divadlo zůstane součástí ND a úkolem činohry i nadále bude pokračovat v tradici českého činoherního divadla.
01.02.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Besser (318 článků)

ČT art živě odvysílá večer na podporu Činoherního divadla

 
Kulturní kanál ČT art odvysílá v neděli živě Barování z Národního divadla. Cílem večera, uspořádaného Činohrou Národního divadla s Asociací profesionálních divadel, je podpořit legendární ústecké Činoherní divadlo a upozornit na problémy s financováním veřejných regionálních divadel v Česku.
07.02.2014 16:50 |

podobné články

Činoherní divadlo v Ústí nad Labem končí! Vzniká Činoherní studio...

 
Zcela zaplněné hlediště dnes vestoje aplaudovalo pravděpodobně vůbec poslednímu představení Činoherního divadla města Ústí nad Labem. Další asi tři stovky lidí sledovaly monodrama Utrpení mladého Werthera na projekci v předsálí a před budovou divadla.
30.03.2014 22:20 |

podobné články

Mikulášská sbírka pro rodiny s dětmi s postižením startuje 5. prosince 2014

 
I v letošním roce můžete potkat v předvečer svátku Svatého Mikuláše, v ulicích českých měst dobrovolníky s mikulášskými čepicemi a kasičkami ve tvaru kostky. Symbolicky v den, kdy se lidé obdarovávali, je odstartována sbírka Společnosti pro ranou péči, která poběží do října 2015 a je určena na podporu činnosti terénní práce v rodinách dětí s postižením do sedmi let věku. Sbírka bude realizována formou sbírkových pokladniček, darovacích SMS nebo sbírkového účtu. Poskytovatel rané péče se tak snaží reagovat na snížení dotací a stále rostoucí počet zájemců o službu, která je podle zákona poskytována zdarma.
01.12.2014 12:37 |

podobné články

Někteří kolem Činoherního studia sledují vlastní politickou kariéru, říká místní politička za TOP 09

 
ROZHOVOR Emoce kolem ústeckého Činoherního studia nepolevují, ba naopak. Co na dění posledních týdnů říká zastupitelka TOP 09 obeznámená s celou kauzou, na to se Karoly Haasové zeptaly ParlamentníListy.cz.
09.03.2014 17:15 |

podobné články

O post uměleckého šéfa Činoherního studia v Ústí se uchází jeden člověk

 
Do konkurzu na uměleckého šéfa nově zřízeného Činoherního studia města Ústí nad Labem se přihlásil jeden člověk, řekla jeho ředitelka Jana Müllerová. Kdo se o post uměleckého šéfa uchází, ale neuvedla. Podle Müllerové obálku otevře až výběrová komise, termín zasedání ale ještě nebyl stanoven.
02.06.2014 14:35 |

podobné články

Padesátiny Činoherního klubu připomíná výstava na Staroměstské radnici

 
Padesátiletou historii Činoherního klubu přibližuje u příležitosti půlstoletí od vzniku významné domácí scény výstava, která byla ve čtvrtek otevřena v prostorách Staroměstské radnice v Praze.
06.02.2015 16:16 |

podobné články

Jiráskův Hronov nabídne to nejlepší z amatérského divadla

 
Letošní 87. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov proběhne ve dnech 4. – 12. 8. 2017. Na hronovských jevištích budou k vidění inscenace činoherního, experimentujícího, studentského a loutkového divadla, chybět nebude ani divadlo poezie či divadlo hudební. Pořadatelé očekávají příjezd tisícovky přímých účastníků včetně seminaristů.
26.07.2017 11:45 |

podobné články

Vyhlášena sbírka pro chudé v Česku. Pomoct může každý

 
Vůbec poprvé v historii je vyhlášena sbírka na pomoc pro chudé spoluobčany v Česku. Přestože v naší zemi žije na hranici chudoby milion lidí, podobná sbírka u nás probíhá vůbec poprvé. Informovala o tom Česká televize.
26.01.2014 09:45 |

podobné články

Mikulášská sbírka pro rodiny s dětmi s postižením startuje letos 4. prosince

 
Hned zkraje adventu, tentokrát v pátek 4. prosince, bude opět zahájena již tradiční Mikulášská sbírka pořádaná Společností pro ranou péči, jejímž smyslem je získat prostředky na terénní práci v rodinách pečujících o dítě s postižením. Sbírka nese podtitul: „Staňte se i Vy Mikulášem a obdarujte!“
30.11.2015 10:16 |

podobné články

Zdeněk Lanz: Tříkrálová sbírka – zvoňte u Hermana!

 
Tříkrálová sbírka je akce organizovaná Charitou Česká republika a v ní sdruženými lokálními charitami. Akce navazuje na tradici koledování na Tři krále (tj. 6. ledna) a má charakter celonárodní sbírky, jejímž hlavním účelem je především pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.
10.01.2018 09:25 |

podobné články

Konto Bariéry zapojilo do charitativní akce osobnosti, třeba Elišku Kaplicky

 
Koupí pečiva od známých osobností mohou lidé podpořit děti trpící dětskou mozkovou obrnou. "Pečení pro děti" je veřejná charitativní sbírka konaná pod záštitou Konta Bariéry. Sbírka probíhá formou prodeje pekařských a cukrářských výrobků za dobrovolnou cenu.
03.04.2015 14:01 |

podobné články

Novináři u nás odmítají snášet kritiku a diskusi. Odvolaný ředitel ČT se může bránit u soudu, sdělil PL advokát Aleš Rozehnal

 
ROZHOVOR Veřejná služba v oblasti televizního vysílání je veřejná i proto, aby o ní mohla probíhat veřejná diskuze a kritika. Advokát a expert na mediální právo Aleš Rozehnal si všímá, že když dojde řeč na kontrolu médií, jejichž činnost se blíží výkonu veřejné moci, začnou se jejich představitelé bránit s poukazem na nezávislost a její případné ohrožení. Česká televize by se však neměla přeměnit z veřejnoprávní na státní instituci, protože státní vlastnictví médií přináší nebezpečí manipulace s informacemi ve prospěch vlády, bránění veřejnosti v přístupu k informacím potřebným pro kvalifikovaná rozhodnutí, a tudíž brzdí demokratické procesy.
27.02.2018 10:55 |

podobné články

Dagmar Havlová se vrací na Vinohrady

 
Dagmar Havlová, Veronika Žilková a absolventka DAMU Lucie Polišenská jsou spolu s Janem Holíkem, který přichází z Činoherního studia v Ústí nad Labem, novými posilami hereckého souboru pražského Divadla na Vinohradech. Informovalo o tom vedení divadla na tiskové konferenci, která představila i dramaturgii nadcházející sezóny.
16.09.2009 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1162 článků) , Jan Holík (5 článků)

Omsk není jen hokej a Jágr

 
Když se u nás řekne Omsk, vybaví se mnohým hokejový tým Avantgard s účastí českých hráčů, především Jaromíra Jágra. Vedení pražského Divadla na Vinohradech se tento týden postaralo o to, aby se povědomí o dvoumiliónovém městě ležícím v jižní části transsibiřské magistrály rozšířilo o existenci Omského akademického činoherního divadla.
05.09.2013 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (2510 článků)