Článek

Na palubě českého letadla cestovala samice levharta obláčkového: »Kočka« Joy v oblacích

 
Zvláštní krásku v kožíšku přepravovaly České aerolinie (ČSA). Dobrodružnou cestu dlouhou asi 2200 km podnikla samička levharta obláčkového Joy z Anglie přes Prahu na Ukrajinu.
10.02.2018 12:20 |

podobné články

Podobné články

V pražské zoo se narodila mláďata vzácného levharta obláčkového

 
V pražské zoologické zahradě přišla v pondělí v podvečer na svět dvě mláďata levharta obláčkového, sdělila ve čtvrtek mluvčí zahrady Jana Ptačinská Jirátová. Mláďata se narodila samici Buri, která za poslední roky odchovala již čtyři mláďata. Levhart obláčkový je v Červené knize Světového svazu ochrany přírody (IUCN) veden v kategorii "zranitelný".
11.03.2010 16:05 |

podobné články

Z Prahy odletěla levhartí slečna Joy. Bude rozdávat radost lidem na Ukrajině

 
V noci na pátek odletěla z Prahy na Ukrajinu teprve jedenáctiměsíční samička levharta obláčkového jménem Joy. Nedaleko Kyjeva bude dělat radost návštěvníkům zooparku, který patří mezi nejvyhlášenější v zemi. České aerolinie (ČSA) podobným způsobem přepraví desítky živočichů ročně.
09.02.2018 06:30 |

podobné články

Levhartí mláďata: Poprvé v lidských rukou!

 
Jedenáct týdnů trvalo, než ostražitá samice levharta obláčkového Lenya v zoo v Ústí nad Labem dala na chvíli z »pacek« svoje novorozená trojčata.
16.12.2011 12:15 |

podobné články

Ostravské mládě vzácného pardála obláčkového už má jméno: Wanita

 
Samička vzácného pardála obláčkového, která se v ostravské zoologické zahradě narodila letos 23. července, už se pyšní jménem. Vybraly jí ho děti ze Základní školy Orlová-Lutyně ve Školní ulici. Nazvaly ji Wanitou, což v malajštině znamená slečna.
20.11.2011 07:20 |

podobné články

Ve dvorské zoo zachraňovali při porodu mládě levharta. Dávali mu umělé dýchání

 
Zoo ve Dvoře Králové má nový přírůstek. Samice levharta Jacqueline včera porodila čtyři mláďata. Dvě z nich byla bohužel mrtvá. Třetí bylo v pořádku a čtvrté se za dramatických okolností podařilo rozdýchat.
15.05.2013 21:40 |

podobné články

Vědci zachytili unikátní adopci mláděte levharta lvicí

 
Neopatrný levhart se může snadno stát potravou pro hladového a mnohem silnějšího lva. Zvláště mláďata levhartů jsou zranitelná, ale někdy i divoká příroda může šokovat láskyplností. Vědci v tanzanském Serengeti vůbec poprvé pozorovali případ adopce mláděte levharta lvicí. Samice lva byla natočena, kterak kojí bezbranné levhartí mládě.
19.07.2017 10:30 |

podobné články

Levhartí kotě v pražské ZOO

 
Je to holčička, má 1,8 kilogramů a je zdravá. Zjistili to v pražské zoo ošetřovatelé, kteří vzali poprvé do rukou v březnu narozené mládě levharta obláčkového. Kočička už prý vykukuje z porodního boxu. A když si počkáte na podvečerní hodiny, můžete ji spatřit, jak prozkoumává klec.
07.05.2010 06:30 |

podobné články

VIDEO: Zpěvák Alexandrovců měl z pekla štěstí! Život mu zachránil prošlý pas!

 
Dnešní pád letadla, na jehož palubě cestovala většina sboru Alexandrovců, vyvolává velké otázky a spekulace. Jednalo se opravdu jen o nehodu, či snad o promyšlený útok? Otázek je hodně, ale odpovědí jako šafránu. Tohle je jedno z videí, které ukazuje, že by na palubě letadla mohla být teoreticky i bomba. Na obloze je totiž vidět výbuch. O velkém štěstí může hovořit zpěvák sboru, kterého zachránil prošlý pas. Kvůli němu ho totiž nepustili na palubu letadla a tím mu zachránili život.
25.12.2016 21:55 |

podobné články

Zhrzená milenka chtěla vystoupit za letu! Devět kilometrů nad zemí rozbila okénko v letadle

 
Povyk na palubě letadla způsobila žena jménem Li, která cestovala z čínského města Si-ning do Jen-čchengu. Před nástupem do letadla se s devětadvacetiletou ženou rozešel přítel. Zdrcená žalem se proto rozhodla utišit smutek půllitrem silné pálenky. Na palubě se posléze sesypala a zničehonic začala mlátit do okénka, které začalo praskat. Letadlo se v té chvíli nacházelo devět kilometrů nad zemí!
20.06.2020 19:10 |

podobné články

Žena nechtěla nechat odletět svého přítele, ohlásila na palubě letadla bombu

 
Start letadla s více než 300 cestujícími na palubě ze Santiaga do Madridu musel být tento týden odložen kvůli zamilované Chilance, která nechtěla, aby do Madridu za prací odletěl její přítel. Žena se po jednom neúspěšném pokusu o vystoupení svého partnera z letadla v zoufalosti odhodlala k telefonátu, kde ohlásila, že se na palubě nachází bomba, uvedl britský deník Metro.
11.02.2011 10:00 |

podobné články

Strach z létání a jak se ho zbavit

 
Strach z létání zažívá vysoké procento lidí, mezi které možná patříte i vy. Zatímco pro někoho letecká doprava nepředstavuje nic děsivého a pobyt na palubě letadla si užívá stejně jako úžasný výhled, který se mu naskýtá z okénka, pro jiného je samotná představa letu letadlem natolik stresující, že rázem způsobí nevolnost, rozklepání kolenou či čelo orosené potem. Jestliže chcete vyrazit do zahraničí a jako cíl jste si vybrali nějakou zajímavou exotickou destinaci, pak určitě přemýšlíte nad tím, jak překonat strach z létání a výrazně si tak způsob dopravy ulehčit. Ne všude se totiž dostanete po pozemních komunikacích a let letadlem je mnohdy jedinou možností. Pokud máte s létání strach, je dnešní článek určený právě vám. Nenechte si ho ujít! Máte strach z létání? Víme, jak se ho zbavit! Co se týče létání, dělí se lidé na tři skupinky. První jej milují, pobyt na palubě si užívají, milují servis, který jim poskytují letušky či stevardi a celkově jim doprava letadlem připadá na úrovni. Pak jsou tu ti, kterým létání nevadí, ale při nástupu na palubu mají podivné pocity. Na závěr je tu skupinka lidí, kteří z létání mají doslova fobii – a právě těm se budeme prostřednictvím dnešního článku snažit pomoci jejich strach z létání překonat! Kdyby bylo létání nebezpečné, letušky by nelétaly Na každé palubě letadla je několik letušek nebo stevardů, pro které je pobyt ve vzduchu naprosto přirozený a většina z nich jej dokonce zbožňují. Je to pro ně práce jako kterákoli jiná a pravdou je, že kdyby bylo létání kdovíjak nebezpečné, s největší pravděpodobností by do letadla nenastoupili vůbec, natož aby létali několikrát do měsíce. Turbulence jsou normální, není třeba se jich bát Jedním z největších strašáků jsou turbulence, které dokážou v člověku ještě více prohloubit jeho nepříjemné pocity a podnítit strach. Skutečnost se má tak, že jsou... Čtěte více Příspěvek Strach z létání a jak se ho zbavit pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.01.2017 09:00 |

podobné články

'Mafián' Jan Kočka: Víte, kdo vydíral mne? Taky Kočka!

 
Jan Kočka, "hrdý světský" a bratr zavražděného Václava Kočky, nechal Blesk.cz nahlédnout do svého soukromí. Řeč se stočila i k vydírání a výpalnému, tzv. "mafiánským" praktikám, s nimiž je jméno Kočka také spojováno. Víte třeba, že Honzu Kočku vydíral Honza Kočka? Jen se podívejte na video!
16.04.2009 12:01 |

podobné články

V jihlavské zoo už znají pohlaví koťat levharta perského

 
Už je to jisté. Dvojice koťat vzácného levharta perského, o které se nyní starají ošetřovatelé jihlavské zoo, jsou kluk a holka.
11.06.2009 05:05 |

podobné články

Mláďata levharta sněžného: Kuk na svět!

 
Mláďata levharta sněžného, která se v dubnu narodila v liberecké zoo, vyrazila poprvé mezi návštěvníky. Nejprve se ve výběhu kočkovala a po chvilce usnula.
20.06.2011 12:10 |

podobné články

Indická matka zachránila své dítě ze spárů levharta

 
Až do džungle a ozbrojená jen srpem v ruce pronásledovala matka v severní části Indie levharta, který se zmocnil jejího malého syna. Nakonec se ženě podařilo chlapce zachránit. Dítě ale muselo s vážnými zraněními do nemocnice, napsal zpravodajský server BBC News.
19.10.2012 10:35 |

podobné články

Čínský fotograf zachytil na kameru vzácného levharta sněžného

 
Ohrožený druh levharta sněžného se podařilo natočit zkušenému čínskému fotografovi. Matse Rangja se už léta specializuje na focení divoké přírody. Svůj poslední „úlovek“ zachytil skrytou kamerou.
10.03.2013 15:40 |

podobné články

Pražská zoo ukázala mláďata levharta mandžuského

 
Po 13 letech se pražské zoologické zahradě podařilo odchovat koťata ohroženého levharta mandžuského. Šelmy se narodily již loni v listopadu, nicméně zoo o trojici přírůstků informovala až ve čtvrtek. Návštěvníci si je budou moci prohlédnout zhruba za měsíc, uvedla mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová.
13.02.2014 15:40 |

podobné články

Levharta sněžného z jihlavské zoo přepravili do Indie. Až na čtvrtý pokus

 
Tříletého samce levharta sněžného jménem Fiči z jihlavské zoo se na čtvrtý pokus podařilo přepravit do Kalkaty. Jihlavský odchovanec má posílit populaci levhartů v indické zoologické zahradě a záchranném centru Padmaja Naidu Himalayan Zoological Park. Odcestovat měl už 9. dubna. Problémy postupně způsobily požadavky indického partnera a letecké společnosti i kolony na D1. Uvedla to dnes mluvčí zoo Kateřina Kosová. 
18.04.2014 12:05 |

podobné články

V Indii spatřili vzácného černého levharta

 
Dva roky doufal indický fotograf Anurag Gawande, že se mu podaří zachytit vzácného černého levharta. Nakonec se mu podařilo zvíře zpozorovat v národním parku Tadoba, když přecházelo přes cestu.
04.10.2020 04:00 |

podobné články