Článek

Na Mokroši chytal ryby, led se s ním probořil! Strašných 20 minut v ledové vodě

 
K člověku, pod kterým se probořil v neděli odpoledne led, vyjížděli záchranáři k rybníku Mokroš v karvinské části Doly. V ledové vodě našli rybáře, kterému šlo o život.
22.02.2021 13:15 |

podobné články

Podobné články

Pod bruslaři na orlické přehradě se probořil led, jeden se ztratil

 
Na orlické přehradě se dnes probořil led se třemi bruslaři. Jeden z nich se pravděpodobně utopil. Policisté i hasiči, kteří na místě zasahovali, upozorňují lidi, aby nehazardovali a nevstupovali v těchto dnech, kdy se začíná oteplovat, na led.
03.03.2018 21:15 |

podobné články

„Loučil jsem se se životem.“ Pod Honzou (31) se probořil led, ve vodě bojoval 30 minut. Hledá svého zachránce

 
Jan Hložek (31) se podruhé narodil! Na pondělí 22. února muž z Prahy nejspíš nikdy nezapomene. Ten den se po osmé večer vydal k zamrzlé nádrži Džbán v Divoké Šárce a prostředkem vodní plochy se pustil pro bójku. Jenže v té době to bylo už sedm dní, kdy se denní teploty v Praze držely vysoko nad nulou. Led tak nebyl dost silný a pod nebohým Honzou se po 200 metrech propadl!  Muž se rázem ocitl v ledové vodě a začal bojovat o život.  Strávil v ní dlouhou půlhodinu, než se mu podařilo s vypětím všech sil překonat 40metrovou vzdálenost a vyškrábat se na břeh. Pomohl i neznámý běžec, který zaslechl Honzovo volání a přivolal policisty a záchranáře.
26.02.2021 16:55 |

podobné články

Dramatický boj o život! Dvojice zachraňovala topícího se pejska, propadl se pod ní led

 
Procházka do přírody pro muže a ženu v Lipencích na okraji Prahy málem skončila tragicky. Pokoušeli se zachránit psa, který utekl a vběhl na rybník, kde se pod ním probořil led. Sami se ale při pokusu o záchranu také propadli. Psa se nakonec podařilo zachránit až hasičům, fenka se ale nadýchala ledové vody a zemřela.
05.12.2020 15:30 |

podobné články

Vánoční dekorace – rampouchy

 
Mnoho lidí má Vánoce spojené se zasněženou krajinou a zimními radovánkami, které si pamatují hlavně ze svého dětství. Bílé Vánoce a s nimi zimní pohádková krajina se však stávají čím dál vzácnějšími.  Nemusíte ale věšet hlavu. Poradíme Vám, jak vyzrát na globální oteplování a přesto si užít zimní ledové atmosféry. Světelné řetězy s rampouchy Iluzi zimy nevytvoří nic tak dokonale jako vánoční osvětlení led ve tvaru rampouchů. Světelné řetězy s blikajícím a stékajícím efektem v kombinaci se sněhem vytvoří krásnou vánoční světelnou dekoraci jako z horské chaty. Světle a teple bílé varianty vánočních světelných rampouchů jsou vhodné do interiéru i k lemování střech budov. Výhody LED vánočního osvětlení Váš dům či zahradu krásně rozzáří stylové dekorativní LED osvětlení určené pro venkovní použití. Navíc s ním ušetříte až 90% nákladů na energii oproti klasickým žárovkám a můžete je proto nechat svítit celou noc bez obav z vysokého účtu za elektřinu nebo brzkého opotřebování. Některé druhy led rampouchů disponují až 8 různými funkcemi, např. efektem padání meteorů nebo vodopádu. Nabízíme různé délky světelných řetězů a velikosti krápníků  8,5 – 30 cm, každý z nich je napájen trafem IP 44 pro venkovní použití s GS testem bezpečnosti. Samozřejmostí v našem e-shopu je vysoká kvalita za příznivé ceny. Solární venkovní vánoční osvětlení Naší speciální nabídkou je solární řetěz s ledovými rampouchy, který lze nabíjet na solární panel, tudíž Vám ušetří podstatnou část nákladů na vánoční osvětlení. Přesto vytvoří z vaší zahrady originální zimní království, a to bez zbytečného odběru energie. Také proto se stal v kategorii dekorativního osvětlení nejprodávanějším produktem. Stejně jako ostatní podobné produkty i tento ledový řetěz s rampouchy můžete mít během krátké doby u Vás doma a být tak včas připraveni na zimní sezónu. Příspěvek Vánoční dekorace – rampouchy pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Zvířata se propadají skrz roztávající led! Hasiči pro jejich záchranu riskují

 
Současné oteplení má i stinné stránky. Záchranáři v sobotu zasahovali hned u několika případů, kdy se pod zvířaty prolomil tenký led. Celá akce byla nebezpečná i pro zasahující hasiče - led se probořil i pod nimi.
03.03.2012 21:40 |

podobné články

Pod mužem na rybníku u Chlumce se propadl led: Zachraňovali ho hasiči

 
Na Starochlumeckém rybníku u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku se v pátek odpoledne prolomil pod šestašedesátiletým mužem led. Z vody jej zachránili hasiči. V hradeckém kraji jde v krátké době o druhý případ, kdy hasiči zachraňovali lidi, pod nimiž se probořil led. Ve středu se pod dvěma lidmi prolomil při bruslení na nádrži Rozkoš na Náchodsku.
02.03.2018 19:30 |

podobné články

„Nevstupujte na led.“ Turisté na Islandu ignorují cedule, často končí v ledové vodě

 
Island se svými zamrzlými jezery a sopkami láká zástupy turistů, kromě obdivování krásy si ale návštěvníci ostrovu krátí čas ignorováním zákazů. „Nevstupujte na led.“ Tabule s touto výstrahou visí skoro před všemi jezery, turista u jezera Jökulsárlón se přesvědčil, že tam varování není náhodou. Kra se s ním utrhla a začala ho odnášet doprostřed jezera. Muž musel skočit do ledové vody a doplavat na břeh, napsal deník Daily Mail.
24.10.2019 10:31 |

podobné články

Člověk pod ledem! Hasiči vytahovali tonoucího z přehrady! Naštěstí šlo jen o cvičení

 
»Pod bruslařem se na Brněnské přehradě probořil led! Je pod vodou a topí se!« Kdyby zazněla taková urgentní zpráva, jihomoravští hasiči by dobře věděli, co dělat. Zákrok a náročné zkoušky totiž trénovali přímo v ledové vodě.
16.02.2017 11:20 |

podobné články

V Led Zeppelin byli mistři

 
Před několika dny se na trhu objevila v reedici tři první alba britské skupiny Led Zeppelin. Kolekce nazvané Led Zeppelin (1969), Led Zeppelin II (1969) a Led Zeppelin III (1970) byly vydány v rozšířených verzích a doplněny o dosud nevydaný materiál.
22.06.2014 13:30 |

podobné články

Idiot si chtěl zkrátit cestu přes zamrzlé Lipno: Propadl se pod ním led a auto kleslo na dno!

 
Že by panovaly nějaké kruté mrazy, to se rozhodně říci nedá. Přesto se tenhle řidič pustil do risku – vydal se s autem na zamrzlou vodní nádrž Lipno. Proč? Aby si ukrátil cestu! Jenže vymstilo se mu to. Ujel asi 50 metrů a v tom se pod ním probořil led... Řidič se zachránil, auto museli při náročné operaci lovit ze dna hasiči.
25.02.2015 05:20 |

podobné články

Na čtyřkolce jel přes nádrž, prolomil se pod ním led: Pro utopený stroj museli hasiči

 
Bláznivý nápad dostal muž v Obci Kateřinice na Novojičínsku. Místní nádrž se rozhod přejet na čtyřkolce. Jenže led se pod ním probořil!
16.02.2021 13:05 |

podobné články

Naděje umírá: Pasažéři z potopené lodi by v ledové vodě nevydrželi ani dvě hodiny!

 
Museli naskákat do ledové vody (12 °C) a doufat v záchranu! U břehů Jižní Koreje se včera potopil obří trajekt a asi 300 pasažérů se stále pohřešuje! Naděje mají mizivé, v ledové vodě nemohli vydržet dlouho.
17.04.2014 06:50 |

podobné články

Pod koněm se propadl led! Zachraňovali ho jeřábem

 
Vběhl na led, ale ten nevydržel a probořil se pod ním! Koně spadlého do rybníka vytahovali o víkendu hasiči v Kovářově na Chrudimsku.
12.01.2016 12:00 |

podobné články

Boj o holý život v mrazivé vodě: Žena popsala hrůzu, kterou prožívala, když se s ní prolomil led Brněnské přehrady

 
V setině vteřiny po krk v ledové vodě, oblečení saje vodu a táhne vás k zemi. Před očima proběhne celý život, v duchu se loučíte s rodinou. Nezmůžete se na víc, než jen na volání o pomoc a později už jen na skřeky, síly ubývají… V tu chvíli přijde záchrana a přežijete. Navždy vám to ale změní život! To prožila koncem února žena, pod kterou se na Brněnské přehradě prolomil led. Nyní poděkovala svým zachráncům – strážníkům městské policie – a přesto, že si přeje zůstat v anonymitě, svůj příběh odvyprávěla.
27.03.2018 18:15 |

podobné články

Pod kluky se probořil strop, Michal (†14) zemřel: Nikdo za nic ale nemůže

 
Půl roku trvalo policejní vyšetřování smrti Michala (†14), těžké zranění Huberta (15) a lehké zranění Václava (15) v Dubňanech na Hodonínsku. Jeho výsledek ale rodiče chlapců nepotěší. Nepodařilo se zjistit, kdo za tragédii, při které se pod chlapci probořil strop, nese odpovědnost. Policie proto případ odložila.
30.05.2017 09:45 |

podobné články

Rybáři ztroskotali a museli přežít den v mrazivé vodě

 
Šťastný konec měla nehoda dvou mladíků u pobřeží Aljašky. Jejich osmimetrovou loď převrátila vlna a oni museli přežít více než den v chladné vodě. Speciální obleky pro přežití v ledové vodě odnesly vlny, a tak oba kamarády nakonec zachránila plastová přepravka na ryby.
15.09.2012 20:10 |

podobné články

POZOR: Praská led. RADY jak přežít

 
Hasiči zasahovali v Sedlčanech u muže, pod kterým se probořil led. Při oteplení to hrozí častěji.
23.12.2009 06:15 |

podobné články

Mladý hasič Dominik (17) v Nové Roli zachránil tonoucí dívku (13): Propadla se pod led!

 
Je mu teprve sedmnáct let, už má za sebou ale úspěšnou a náročnou pomoc při záchraně lidského života. Před pár dny v Nové Roli na Karlovarsku pomáhal Dominik třináctileté dívce, pod kterou se probořil led.
29.01.2021 22:20 |

podobné články

Pod srnou se probořil led: Z vody ji tahali přes hodinu

 
Život srny visel na vlásku! Na rybníku v Sedlčanech na Příbramsku se pod ní ve čtvrtek odpoledne prolomil led a ona se propadla do vody. V poslední chvíli ji zachránili hasiči.
06.02.2021 12:05 |

podobné články