Článek

Na letišti budou covid odhalovat psí čenichy

 
Že je psí čich mnohonásobně citlivější než ten lidský, dokazuje přesvědčivě šestice služebních psů Celní správy. Kromě detekování drog, tabákových výrobků nebo bankovek dokáží nyní tito čtyřnozí pomocníci odhalit také lidi nakažené onemocněním covid-19. První ostrá kontrola čeká psy zhruba za dva týdny, kdy budou hledat nemocné mezi cestujícími na pražském letišti Václava Havla.
20.02.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků)
Podobné články

Čuchám, čuchám hříčku přírody: Pes má hned dva čenichy!

 
Psi, jak známo, mají jeden z nejvyvinutějších čichů v živočišné říši, oproti člověku až stotisíckrát citlivější! U hafíka jménem Toby (2) si to pak vynásobte ještě dvěma ‒ má totiž dva čenichy!
15.03.2016 14:35 |

podobné články

Hvězdou panoptika se stal pes se dvěma čenichy

 
Při pohledu na australského ovčáka Tobyho má člověk pocit, jako by viděl dvojmo. Pes má totiž dva čenichy. Kvůli svému neobvyklému vzhledu byl málem utracen, nyní se z něho ale stala jedna z hvězd kalifornského panoptika Venice Beach Freak Show, napsal server BBC.
19.03.2016 11:50 |

podobné články

Psí čenich poslouží jako radar na koronavirus

 
Britové mobilizují proti epidemii koronaviru. Své čenichy přiloží k dílu také signální psi.
28.03.2020 13:30 |

podobné články

Malovaní psi vystrkují čenichy!

 
Není pes jako pes. V královédvorské zoo právě vykukuje z nory sedm »malovaných vlčat«, mláďat kriticky ohroženého psa hyenového.
27.02.2017 05:05 |

podobné články

Dobrá zpráva od českých kynologů: Psi by mohli už brzy odhalovat covid-19 v těle člověka

 
Podle českých kynologů by nám mohli v boji proti pandemii koronaviru pomoci psi. Kynologové se je snaží vycvičit k tomu, aby byli schopni virus vyčenichat. Dokonce by ho odhalili ještě v době, kdy člověk na sobě nepociťuje žádné příznaky. To by zásadním způsobem usnadnilo odhalování lidí, kteří se koronavirem nakazili. Na projektu spolupracují kynologové s výzkumníky, biology i IT odborníky.
23.04.2020 17:40 |

podobné články

Místo drog korona. Na pražské letiště školí psi, kteří poznají nakaženého

 
Do boje s epidemií se zapojí šest psů, kteří rozpoznají nakaženého člověka onemocněním covid-19, v těchto dnech je cvičí celníci v Kněževsi u Prahy. Odhalovat koronavirus u cestujících na pražském letišti by mohli začít už v lednu, informuje iROZHLAS.
09.11.2020 20:30 |

podobné články

Koronavirus se dá vyčenichat? Psi by mohli pomáhat s odhalováním nakažených, tvrdí vědci

 
Najít přenašeče koronaviru, zvláště pak ty, kteří nemají žádné symptomy, patří mezi největší překážky v boji proti nynější pandemii nemoci covid-19. Ale co kdyby to dokázali psi? Vědci v Londýně, které citoval zpravodajský server Bloomberg, tvrdí, že by psi mohli revolučně změnit pátrání po nemoci covid-19, pokud by byli schopní zachytit slabý pach produkovaný koronavirem v lidském těle. Obdobně už se podařilo vycvičit některá plemena psů, aby byli schopní vyčenichat malárii.
17.04.2020 13:55 |

podobné články

Korupci se daří odhalovat právě díky Johnovi, tvrdí poslanec VV

 
Poslanec Tomáš Jarolím (VV) tvrdí, že korupci se v Česku daří odhalovat právě díky práci předsedy VV Radka Johna, který podle jeho názoru poukazuje na konkrétní korupční kauzy místo toho, aby o ní prázdně tlachal jako mnozí jiní. Podobně jako Johna hodnotí poslanec také předsedu poslaneckého klubu Víta Bártu, který stane pro podezření z korupčního jednání před soudem.
29.01.2012 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2467 článků) , Vít Bárta (2847 článků)

Šokující video týrání ovčáka z natáčení filmu Psí poslání: Někdo ho zfalšoval!

 
Psí poslání, původně jen dojemný film o vztahu mezi psem a jeho majitelem, u kterého by snad každý pejskař uronil pár slz. Jenže pak se pár dní před slavnostní premiérou na internetu objevilo video, které mělo odhalovat skandální zacházení s německým ovčákem a jeho týrání během natáčení. Ochránci zvířat nejprve vyhlásili snímku bojkot, nyní se ale ukazuje, že všechno bylo trochu jinak.
08.02.2017 20:25 |

podobné články

Psi slavných našli pod stromečkem bahenní lázně či lak na drápky

 
Že jsou někteří psi členové rodiny? Tak proč by neměli dostávat dárky. Jenže zapomeňte na to, že by pod stromečkem našli pouze kostičky nebo jiné psí dobrůtky. Psi českých celebrit se mohli těšit i z poukázek na bahenní lázně či laků na drápky.
28.12.2010 07:10 |

podobné články

Jezevčík na brusinkách? Česká restaurace nabízí psí maso!

 
Grilovaný vlčák na česneku, jezevčík na brusinkách nebo karbanátek z knírače! Takové speciality nabízí první psí restaurace v Česku! A proč právě psí maso? To v porovnání s průmyslově chovanými hospodářskými zvířaty neobsahuje pesticidy ani antibiotika. Zuříte, že někdo může psí maso nabízet na jídelníčku? Nebojte se, jde jen o nechutný vtip!
01.02.2013 12:15 |

podobné články

Vědci konečně přišli na to, co znamená dělat "psí oči"! Tohle byste možná nečekali!

 
Takzvané "psí oči" u psů dost dobře známe. Když se na nás těmi svými kukadly pes podívá, snesli bychom mu modré z nebe. Vědci konečně zjistili, co psi prožívají, když dělají "psí oči". A budete hodně překvapení!
21.02.2017 18:35 |

podobné články

Psi to s námi umějí: Nad jejich smutným pohledem by se i kámen ustrnul

 
Psi rozumějí lidem jako žádné jiné zvíře a jako žádné jiné zvíře dokáží reagovat na naše signály a podněty. A to platí nejen pro dospělé hafany, ale i pro štěňata. Psi se zkrátka už rodí s tím, že člověka pokládají za relevantního tvora. Teď vědci zkoumají, zda náš nejlepší přítel nasazuje svůj proslulý smutný psí pohled záměrně, aby z toho pro sebe vytěžil nějaké výhody.
14.10.2017 09:50 |

podobné články

Jezevčík s GPS odhalil kouzlo psí navigace. Hafani mají díky Zemi mapu v hlavě

 
Už vás někdy napadlo, jak se dokázala Lassie vrátit domů, nebo jak se během druhé světové války dokázali psi ve válečném území dostat se vzkazem ke spřátelené jednotce? Vědci mají odpověď na stole. Naši psí přátelé totiž dokáží vnímat magnetické pole Země a efektivně jej používají. Výzkumníci z České zemědělské univerzity tuto tezi potvrdili a zjistili, že psi praktikují tzv. kompasovou jízdu, díky níž si v podstatě srovnají svůj kompas v hlavě a díky tomu rychleji naleznou svého pánička. Více o projektu Blesk Zprávám řekla Kateřina Benediktová z Fakulty lesnické a dřevařské, která po několik let připínala jezevčíkům GPS na obojek.
07.07.2020 06:15 |

podobné články

Holčička ztratila na letišti plyšáka. Domů jí ho poslali i s bonusem

 
Ztratit na letišti zavazadlo nebo nějaký osobní předmět většinou znamená velkou nepříjemnost, protože návratnost může být složitá. Není tak divu, že se jedna malá dívenka z Kanady, která ztratila plyšáka na letišti v Torontu, bála, že už ho nikdy neuvidí. Jenže na letišti ho našli a poslali jí ho domů hned s dvojitým překvapením.
02.10.2015 18:05 |

podobné články

Zvládnou čeští psi vyčenichat koronavirus? Označit by mohli nemocné i infikované povrchy

 
Bojíte se testu na covid-19? Čeští kynologové vyvíjejí metodu, jak využít k odhalování nakažených speciálně vycvičené psy. Přidávají se tak ke snahám dalších zemí světa vytrénovat psy k rozpoznání viru. Projekt nazvaný Dog for Doc zahájili kynologové na začátku března a vedoucím je bývalý šéf českých kynologických záchranářů Gustav Hotový. Ten Blesk zprávám prozradil, proč Česko patří ke špičce kynologie, jak by mohli psi covid-19 odhalit a co na tuto metodu říkají lékaři.
26.04.2020 06:05 |

podobné články

Psi odhalí covid, jsou přesnější než testy, potvrdili čeští experti! A přidali další dobrou zprávu!

 
Už je to jisté, psi dokážou čichem odhalit, zda člověk trpí nemocí covid-19. Ověřili to přední čeští odborníci v oblasti kynologie, kteří na projektu od jara pracují s lékaři a mikrobiology.
21.10.2020 12:40 |

podobné články

Letiště Praha: Na letišti je nově možné absolvovat test na přítomnost koronaviru

 
Přímo na Letišti Václava Havla Praha se cestující a návštěvníci letiště mohou nechat nově otestovat na přítomnost viru způsobující onemocnění COVID-19. Testování provádí k tomu akreditovaná laboratoř GHC Genetics. Nová služba na letišti má především přispět ke snížení možnosti šíření nákazy, ale také usnadnit bezpečné cestování. Otestovat se mohou nejen samotní cestující, ale také široká veřejnost.
26.06.2020 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5958 článků)

Psi přijdou kvůli povinnému vodítku o rozvoj, tepe cvičitelka pražskou vyhlášku

 
Nijak nadšení nejsou majitelé a chovatelé psů z připravované vyhlášky pražského magistrátu, podle které se budou muset psi pohybovat pouze na vodítku. Odpůrci vyhlášky proto podepisují petici a doufají, že návrh bude smeten ze stolu. Možnost volně se proběhnout mají psi dostat jen na místech, o kterých rozhodnou městské části.
22.08.2015 06:15 |

podobné články