Článek

Na Kladensku se rozvodnil potok a vyplavil čtyři vesnice

 
Prudká bouřka zvedla v noci na neděli hladinu Zákolanského potoka na Kladensku. Rozvodněný potok vytopil několik domů v obci Běloky. Evakuovat se museli také obyvatelé vesnic Malé a Velké Číčovice a Okoř, kteří bydlí v blízkosti potoka. Informoval o tom Český rozhlas.
09.06.2013 09:55 |

podobné články

Podobné články

Rozvodněný potok v noci vyplavil vesnice na Kladensku

 
Část obyvatel několika vesnic na Kladensku musela v noci na neděli opustit své domovy. Kvůli přívalovému dešti se rozvodnil místní potok a vtrhl do několika domů. Oproti normálnímu stavu vystoupala voda zhruba o půl metru výše.
09.06.2013 01:10 |

podobné články

Noční déšť rozvodnil toky na východě Česka

 
Noční vytrvalý déšť rozvodnil malé toky na pěti místech v Pardubickém a Olomouckém kraji a na Vysočině. Čtyři z nich vystoupaly na první povodňový stupeň, tedy bdělost. Druhého stupně pohotovosti dosáhl kolem půlnoci jen Černý potok ve Velké Kraši na Jesenicku, jeho hladina už ale klesá. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
02.09.2014 07:50 |

podobné články

Zeman v Lánech slavnostně otevřel obnovený Masarykův potok. Dorazil i Klaus s manželkou

 
Původní potok v zámeckém parku v Lánech na Kladensku pamatuje časy prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka. V neděli byl obnovený dlážděný potok slavnostně otevřen, na akci dorazili prezident Miloš Zeman i jeho předchůdce Václav Klaus.
13.07.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Václav Masaryk (132 článků)

Bouřky v ČR: rozvodněný potok, skauti na útěku a jih Moravy bez proudu

 
V Ostrově na Příbramsku vyplavil místní rozvodněný potok asi patnáct domů. Na jižní Moravě stále nejde elektřina.
03.08.2009 07:55 |

podobné články

Noční déšť rozvodnil pět řek! Kdy konečně přestane pršet?

 
Noční vytrvalý déšť rozvodnil malé toky na pěti místech v Pardubickém a Olomouckém kraji a na Vysočině. Čtyři z nich vystoupaly na první povodňový stupeň, tedy bdělost.
02.09.2014 08:40 |

podobné články

Tající sníh rozvodnil německé řeky, některým městům hrozí záplavy

 
Tající sníh rozvodnil německé řeky a v několika městech hrozí záplavy. Problémy jsou především na Mosele ve spolkové zemi Porýní-Falc a na Odře na severovýchodě Německa, uvedla agentura DPA.
08.01.2011 17:40 |

podobné články

Lidé na Ústecku uklízí vyplavené domy po čtvrteční bouři

 
Lidé na Ústecku uklízí následky bouře, která se ve čtvrtek navečer přehnala nad městem. Mluvčí města Milan Knotek řekl, že uzavřená je Tovární ulice u Spolchemie, kde se rozvodnil Klíšský potok. Těžce poškozená je pak silnice mezi Teplicemi a Děčíněm v Modrém u Jílového.
13.08.2010 08:50 |

podobné články

Úlice zaplavilo bahno z pole!

 
Bouřka doprovázená prudkým lijákem a kroupami zanechala ve čtvrtek spoušť v Úlicích na severním Plzeňsku. Rozvodnil se potok nad vsí a domy místních obyvatel se prohnala 60 cm vysoká vlna vody a bahna z polí! Tři lidi museli dokonce evakuovat hasiči. Jednou z nejpostiženějších rodin byli Freybergrovi.
21.05.2011 12:05 |

podobné články

Bleskové povodně zatopily západní Čechy, na Klatovsku zemřela žena!

 
Vydatné lijáky vyděsily lidi zejména Klatovsku a v Sušici, kde se rozvodnila Otava. V Mochtíně, kde se rozvodnil potok, zemřela starší žena.
04.07.2012 09:00 |

podobné články

VIDEO: Přívalový déšť vyplavil Slavkov u Brna

 
Meteorologové rozšířili a prodloužili varování před silnými bouřkami. Odpoledne vyplavil prudký déšť Slavkov u Brna. Bouřky se mohou objevovat až do čtvrteční noci.
25.05.2010 11:35 |

podobné články

Slavkov potřetí za sebou vyplavil silný déšť

 
Z pohledu meteorologů zcela neobvyklou smůlu mají obyvatelé Slavkova u Brna. Potřetí během jednoho týdne zde v noci na pátek vyplavil domy, ulice a zahrady silný déšť.
28.05.2010 09:20 |

podobné články

U Sokolova vyplavil déšť rozvodnu, tisíce lidí zůstaly bez proudu

 
U Sokolova vyplavil déšť v neděli večer rozvodnu ČEZ ve Vítkově, přes níž proudí elektřina do části regionu. Na téměř osm hodin zůstalo bez proudu až několik desítek tisíc lidí. Závadu se povedlo odstranit dnes k ránu, není ale vyloučeno, že zařízení bude nutné kvůli další údržbě ještě odpojovat.
18.07.2011 09:15 |

podobné články

Psychicky narušený muž ZNIČIL POTRUBÍ v domě, VYPLAVIL VŠECHNY BYTY!

 
Patrně psychicky narušený pětatřicetiletý muž poškodil v Mariánských Lázních plastové potrubí jednoho domu tak, že vyplavil vodou všechny byty až do přízemí. V přítomnosti policejní hlídky napadl jednoho vyplaveného souseda, který událost nahlásil, uvedla v pátek mluvčí policie Martina Hrušková.
14.10.2011 09:50 |

podobné články

Oceán na brazilské pobřeží vyplavil stovky mrtvých tučňáků

 
Více než stovku tučňáků vyplavil oceán ve čtvrtek na brazilskou pláž poblíž města Magisterio. Podle expertů za hromadný úhyn tučňáků může znečištění. Vody podél brazilského pobřeží jsou plné odpadu a také ropy. Právě na tu jsou tučňáci velmi citliví a i malé množství suroviny je může stát život.
22.07.2012 15:25 |

podobné články

Hasiče zaměstnal přívalový déšť, který na Hodonínsku vyplavil vesnici

 
Vydatný přívalový déšť, který před 18. hodinou zasáhl Mutěnice na Hodonínsku vyplavil řady rodinných domů a ulic.
24.08.2014 11:50 |

podobné články

Co vyplavil komunistický archiv: Papaláš Štrougal na kanoi na Lužnici

 
Narodil se v dnešním Veselí nad Lužnicí. A právě na tuhle řeku komunistický papaláš Lubomír Štrougal vyrazil na fotkách, které nyní „vyplavil“ archiv. Muž, který stál i za komunistickou mystifikací „Akce Neptun“, na vodě tenkrát nijak neřádil. V tričku s límečkem tehdy rozdával úsměvy na všechny strany. Při Akci Neptun to však bylo zcela jinak.
08.10.2015 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Štrougal (84 článků)

Smutný osud: Bývalého fotbalistu vyplavil mrtvého Rýn

 
Bývalý hráč bundesligového Mönchengladbachu Steve Gohouri byl nalezen mrtev. Policie v Düsseldorfu dnes oznámila, že tělo někdejšího reprezentanta Pobřeží slonoviny, který byl více jak tři týdny pohřešovaný, vyplavil Rýn.  
02.01.2016 17:20 |

podobné články

Sotva začal školní rok, už mají v Rosicích ředitelské volno: Učebny vyplavil liják

 
Když vešel do školy, úplně se zděsil. Ředitel základní školy v Rosicích u Brna Petr Řezníček (50) hned věděl, že příprava na nový školní rok přišla vniveč. Deset místností školy totiž vyplavil přívalový déšť. Sotva začal školní rok, děti už mají do pátku ředitelské volno.
04.09.2018 16:00 |

podobné články

Vesnice Fucking se brání obscénním turistům s pomocí kamer

 
Zoufalé vedení maličké rakouské vesnice Fucking nedaleko Salzburgu se rozhodlo nainstalovat k cedulím s názvem své vesnice bezpečnostní kamery. Vesničané věří, že tím zabrání nájezdům turistů, kteří nezřídka v létě v hojných počtech dovádí před cedulemi s poněkud choulostivým názvem vesnice.
31.07.2009 13:35 |

podobné články