Článek

Na Jindřichohradecku našel muž granát z druhé světové války

 
Muž našel na Jindřichohradecku v sobotu v podvečer dělostřelecký granát z druhé světové války.
28.06.2010 09:30 |

podobné články

Podobné články

Muž našel sovětský dělostřelecký granát z války

 
Sovětský dělostřelecký granát z druhé světové války našel v neděli v lese u Českého Rudolce na Jindřichohradecku náhodný turista.
02.08.2010 10:35 |

podobné články

Muž z Rajhradu našel při kopání jámy pro bazén granát

 
Dělostřelecký protipancéřový granát z druhé světové války našel na zahradě rodinného domu muž z Rajhradu na Brněnsku. Muž podezřelý předmět objevil, když kopal jámu pro bazén. Informovala o tom brněnská policejní mluvčí Petra Vedrová.
01.07.2012 14:40 |

podobné články

Dědeček (91) přinesl na policii v taštičce granát. Prý mu zbyl z války...

 
Zkorodovaný ruční obranný granát s funkční roznětkou přinesl na policii v Plzeňském kraji jedenadevadesátiletý muž. Využil takzvané zbraňové amnestie. Z dosavadních dat vyplývá, že díky ní různé zbraně odevzdalo od 1. července 23 lidí. Senior policistům řekl, že granát dostal v posledním roce 2. světové války od britského vojáka.
15.07.2014 05:15 |

podobné články

Muž doma rozebíral granát z 2. světové války. Nepřežil

 
V Červeném Hrádku u Plzně zemřel dnes třiatřicetiletý muž. Ve sklepě svého domu rozebíral minometný granát z druhé světové války. V objektu je více munice, hasiči evakuovali čtyři okolní domy a čekají na policejního pyrotechnika. Dnes o tom řekl řídicí důstojník krajských hasičů.
20.05.2012 17:45 |

podobné články

Našel granát na poli a sám ho odnesl policistům

 
Obrovské štěstí měl muž, který včera na poli poblíž Šternberka na Olomoucku našel dělostřelecký granát. Místo aby zavolal policii, odnesl sám granát na služebnu.
21.10.2012 15:55 |

podobné články

Pes přinesl paničce ruční granát

 
Neobvyklý případ museli řešit v neděli němečtí pyrotechnici. Pes, kterého vzala na procházku 40letá žena, jí z lesa u Erkratheru donesl zrezivělý granát. Žena zavolala policii. Pyrotechnik jistil, že americký granát z druhé světové války je stále funkční
08.06.2009 20:15 |

podobné články

V Ostravě našli u sídliště dělostřelecký granát, byl to pozůstatek z války

 
Nevybuchlý dělostřelecký granát z druhé světové války likvidoval dnes v Ostravě-Porubě policejní pyrotechnik. Munici našel kolemjdoucí mezi stromy nedaleko panelových domů.
01.05.2017 15:30 |

podobné články

Na Vysočinu přivezli brambory z Francie: Byl v nich ruční granát z 2. světové války!

 
Nevybuchlý ruční obranný granát anglické výroby z druhé světové války se nečekaně objevil mezi dovezenými bramborami na třídičce bramborárny v Herolticích u Jihlavy. V tu chvíli šlo zaměstnancům o život!
06.06.2014 14:40 |

podobné články

Nevybuchlý granát na dně Olšanského rybníka: Pyrotechnik ho odpálil na místě, ulice byla uzavřená

 
Neodpálený granát z 2. světové války byl nalezen na dně rybníka v ulici K Šeberáku v Praze 4. Policie proto ulici neprodleně uzavřela, pyrotechnik se pak pustil do práce a granát zlikvidoval. Na místě byli pro jistotu připraveni hasiči i záchranáři.
02.05.2018 12:45 |

podobné články

Politolog Zbořil našel granát: Šlo mu o život!

 
Známý politolog Zdeněk Zbořil (75) se sobotu podruhé narodil. Když opravoval střechu na svém domě, našel granát z 2. světové války.
22.06.2013 18:10 |

podobné články

Ostrý granát ležel pod turistickou cestou v Orlických horách!

 
Dělostřelecký granát z druhé světové války našel u Lichkova v Orlických horách přímo na turistické cestě a jen pár centimetrů pod povrchem hledač kovů. Pyrotechnik ho musel odpálit přímo na místě, protože převoz by byl až příliš nebezpečný.
31.07.2014 21:25 |

podobné články

Muž (†42) si odpálil granát v ústech! Zřejmě kvůli ženě!

 
V Českých Velenicích na Jindřichohradecku se stala tragédie! Muž (†42) rakouské národnosti si v sobotu dopoledne strčil do úst granát a na místě ho odpálil! Výbuch mu utrhl hlavu.
25.01.2013 11:15 |

podobné články

Houbař našel v lese místo hub granát ze II. světové války!

 
Muž, který poklidně houbařil v lese u obce Buková na Prostějovsku, nečekal, že bude svědkem policejního zásahu. Místo pořádného hřibu objevil ve čtvrtek dopoledne na zemi předmět, který podezřele připomínal granát.
30.07.2016 10:10 |

podobné články

Ruční granát nalezl na zahradě majitel domku v Českém Krumlově

 
Majitel domku v Českém Krumlově našel na zahradě italský válečný ruční granát. Policejní mluvčí Milan Bajcura řekl, že granát zajistil a odvezl policejní pyrotechnik.
23.06.2010 11:00 |

podobné články

Polsko: Němci chtějí vymazat z historické paměti, jak nám za 2. světové války ublížili

 
Polský ministr obrany Antoni Macierewicz obvinil politické vůdce Německa a Francie z pokusů „vymazat z historické paměti Evropy“ to, co si Polsko během druhé světové války vytrpělo ze strany Německa. Macierewicz to poznamenal během své návštěvy městečka Sulejow ve středním Polsku při příležitosti pietní akce k 78. výročí jeho rozbombardování silami luftwaffe na počátku války. Napětí mezi polskou konzervativní vládou a představiteli Německa a Francie tak dále houstne. Situaci zhoršuje i názor Poláků, že by od Německa měli být za materiální škody utrpěné během druhé světové války odškodněni, a to v minimální výši bilionu dolarů. V 50. letech tehdy socialistické Polsko přitom od nároku na válečné reparace upustilo.
05.09.2017 13:35 |

podobné články

Muž našel na Písecku munici z druhé světové války

 
Munici z druhé světové války našel ve čtvrtek pracovník povodí Vltavy u obce Neresce na Písecku. Mluvčí policie Kamila Ingrišová v pátek pro agenturu Mediafax uvedla, že pyrotechnik odvezl nález k odbornému zneškodnění.
24.09.2010 16:20 |

podobné články

Jak Američané zachránili Čimelice... K výročí konce druhé světové války obsáhle vzpomíná Karel Schwarzenberg

 
70 LET OD KONCE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg nesouhlasí s názorem, že nás Rusové neosvobodili, protože jedna totalita nahradila jinou totalitu. „Bylo to tehdy osvobození, všichni jsme se tak cítili. To, že Josif Vissarionovič měl už jiné úmysly, je jiná historka. Ale my jsme k tomu zdatně přispěli. Kdybychom byli moudří a stateční jako Finové a Rakušané, měli jsme šanci svoji svobodu ubránit. Ale nebyli jsme moudří ani stateční. Lidi to neradi slyší, ale je to tak,“ prohlásil bývalý ministr zahraničních věcí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém vzpomíná na konec druhé světové války.
05.05.2015 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3785 článků) , Karel Schwarzenberg (565 článků)

Veteráni, politici a vojáci si na Vítkově připomněli 70 let od konce druhé světové války

 
Váleční veteráni, pamětníci druhé světové války, političtí a vojenští představitelé v čele s prezidentem Milošem Zemanem si dnes na pražském Vítkově připomněli 70 let od konce druhé světové války. Položením věnců či minutou ticha uctili její oběti. Den, kdy nacistické Německo v roce 1945 podepsalo kapitulaci, slaví Česko společně s většinou evropských států jako státní svátek.
08.05.2015 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22247 článků)

V centru Prahy se našel nevybuchlý granát

 
Na staveništi ve Spálené ulici v Praze byl kolem poledne nalezen nevybuchlý dělostřelecký granát z 2. světové války. Okolí bylo asi hodinu uzavřeno. Na místě byla policie, hasiči a pyrotechnik, řekli mluvčí policie a hasičů. Evakuace nebyla nařízena. 
06.02.2013 13:15 |

podobné články