Článek

Na hranicích Litvy to vře: Migranti jsou využíváni jako zbraň, říká prezident

 
Lotyšsko a Litva vystavily stopku migrantům a vrací je do Běloruska. Běloruského diktátora Alexandra Lukašenka viní z toho, že migranty využívá vůči EU jako hybridní zbraň.
13.08.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (235 článků)
Podobné články

Macronová (67) po dlouhé době zářila na veřejnosti. S první dámou Litvy se sladila do modré

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (67) se po dlouhé době vydala do zahraničí, svého manžela, prezidenta Emmanuela Macrona (42), doprovodila na cestě do Litvy. Francouzka oslnila ve světle modrých šatech a stejnobarevném kabátu. Také první dáma Litvy Diana Nausėdienė (56) sáhla po modrém modelu, ten byl jen o pár tónů sytější než ten Macronové. Ženy nespojuje jen barevný výběr, ale také kariéra učitelek, napsal deník Daily Mail.
01.10.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (562 článků) , Diana Diana (213 článků)

Bez jídla, pití a v mrazu. Lukašenkovi migranti trpí na hranicích: „Nikdo nás nikam nepustí“

 
Na hranicích mezi Běloruskem a Polskem uvázly tisíce migrantů, zejména z Blízkého východu. Noční teploty na místě klesly pod bodu mrazu a někteří migranti říkají, že jim dochází voda i jídlo, napsal ve středu server BBC News. Humanitární pracovníci si stěžují, že kvůli výjimečnému stavu u polských hranic se do oblasti nemohou dostat. Někteří migranti popisují, že je polské a běloruské bezpečnostní složky opakovaně postrkují tam a zpět, píše agentura Reuters.
10.11.2021 20:25 |

podobné články

Přestaňte tvrdit, že na hranicích pomáháme ženám a dětem. Byl jsem tam a viděl, kdo to je, vzkazuje Zdechovský "politicky korektním"

 
ROZHOVOR „Pokud se tradiční strany nevzpamatují a neskončí proti logice a zdravému rozumu s prosazováním nesmyslů, budou na ústupu. Není to případ jen Rakouska. Vidíme to ve volbách v Nizozemí, v Polsku, Slovensku. Lidé chtějí dnes silné vůdce, kteří budou stav věcí pojmenovávat jasně, ne být neutrální a korektní a povídat o tom, že všechno jsou to na hranicích ženy s dětmi a všem musíme pomoci. Byl jsem na hranicích několikrát a viděl jsem, že to ani často nejsou ekonomičtí migranti, ale jen migranti. Řada z nich sem přichází a nechce vůbec pracovat,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
29.04.2016 20:20 |

podobné články

Beranidlo, slzný plyn a zraněné šestitýdenní dítě. Na jihu Evropy to dál vře

 
Na makedonsko-řecké hranici to vře. Britská BBC hlásí, že migranti prolomili plot stojící na hranicích obou států a snaží se proniknout dál do Evropy. Silou, přesněji řečeno s pomocí provizorního beranidla. Makedonská policie se je snaží zastavit. Používá k tomu například granáty se slzným plynem. Plyn zranil šestitýdenní dítě.
29.02.2016 21:55 |

podobné články

Migranti jako zbraň: Erdogan možná zaútočí na Řecko přes ně

 
Mezi Řeckem a Tureckem to v posledních několika týdnech vře. Vedou spory o ložiska zemního plynu na dně Středozemního moře ve vodách, které Řecko považuje za své. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dal však najevo, že v průzkumu ložisek hodlá pokračovat. Nebude si přitom lámat hlavu smlouvami uzavřenými v minulosti. A jako svého druhu zbraň může využít i migranty. Jenže ani Řekové nespí a posilují svou obranu. Proti Turecku - partnerovi v NATO.
10.09.2020 11:30 |

podobné články

Neznámá žena z domácnosti, pak útěk do Litvy a okamžité demonstrace? To svědčí o jediném, uvažuje docent z SPD nad Běloruskem

 
ROZHOVOR „Můžeme polemizovat, jestli stávající prezident Lukašenko získal 60 nebo 80 procent hlasů. Určitě si ale nemyslím, že ve volbách zvítězila prakticky neznámá žena z domácnosti,“ říká k situaci v Bělorusku jihočeský kandidát do Senátu za SPD Lubomír Pána. Uvedl také, o čem podle něj svědčí okamžité demonstrace a útěk poražené kandidátky do Litvy. Zakladatel vysoké školy a někdejší rektor se pak vyjádřil i k návratu dětí do školních lavic a ke ‚zmatkům‘ ohledně opatření proti koronaviru. V souvislosti s ministrem zdravotnictví Vojtěchem použil slovo ‚hromosvod‘ a zmínil i odstoupení.
01.09.2020 20:55 |

podobné články

Migranti zaútočili na hranicích: Polsko nasadilo slzný plyn a vodní děla, napětí stoupá

 
Migranti na hraničním přechodu Bruzhi-Kuźnica zaútočili kamením na polské síly střežící hranici. Ty proti nim použily vodní dělo a slzný plyn, informují média. V noci byl na hranicích klid, nicméně Varšava obvinila běloruské vojáky z ničení hraničního plotu, aby migrantům usnadnili pronikání do Polska. Šéf polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński doufá, že nedojde k ozbrojenému konfliktu s Běloruskem, jehož režim ale označil za nepředvídatelného protivníka.
16.11.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (235 článků)

Maďarský premiér oznámil zahájení stavby dočasného plotu na hranicích s Chorvatskem. Má být dlouhý 47 kilometrů

 
Dnes brzy ráno začala stavba dočasného plotu na hranicích Maďarska s Chorvatskem, přes které by se mohli opět dostávat do Maďarska migranti. Oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Na zmíněné hranice byli vysláni také byli policisté a vojáci. Podle agentury MTI to šéf vlády řekl rozhlasové stanici Kossuth. Nová bariéra naváže na plot, který už Maďarsko vybudovalo na hranicích se Srbskem s cílem zastavit příval běženců do země.
18.09.2015 09:46 |

podobné články

Český statistický úřad zveřejnil podrobnosti o využívání ICT v podnicích

 
Český statistický úřad zveřejnil podrobné údaje ze svého dalšího ročního šetření o využívání ICT v podnicích, a to prostřednictvím publikace "Využívání informačních a komunikačních technologií v podnikatelském sektoru v roce 2015".
25.01.2016 19:31 |

podobné články

Rosatom a Srbsko podepsaly balík dohod o spolupráci v oblasti mírového využívání jaderné energie

 
Mezi ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom a Srbskem byl 17. ledna podepsán balík dohod, který umožní realizovat společné projekty v oblasti mírového využívání jaderné energie: mezivládní dohoda o spolupráci v oblasti využívání jaderné energie na základě ověřených a inovativních technologií a společné prohlášení o strategickém partnerství při výstavbě srbského Centra jaderného výzkumu, technologií a inovací.
17.01.2019 18:21 |

podobné články

Sobotka: Na hranicích musí panovat zákon a pořádek

 
Vláda je připravena udělat vše pro to, aby na hranicích zajistila zákon a pořádek, prohlásil v pondělí po zasedání kabinetu předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Reagoval tak na informace, že na německo-rakouských hranicích byly obnoveny kontroly a Rakušané povolali na pomoc armádu. Současně upozornil, že problém s imigranty se musí řešit jinde než na středoevropských hranicích.
14.09.2015 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Rakousko prodlouží kontroly na hranicích s Českem do konce února. A pomůže Portugalsku

 
Rakousko prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou a Slovenskem kvůli covidové pandemii nejméně do 27. února. Vyplývá to podle agentury APA z pátečního nařízení rakouského ministerstva zdravotnictví. Kontroly na hranicích s oběma státy zavedlo Rakousko kvůli koronavirové epidemii 9. ledna a v polovině minulého měsíce oznámilo jejich prodloužení do 7. února. Součástí rakouských opatření na hranicích bylo v lednu také uzavření 45 menších přechodů s oběma sousedy.
05.02.2021 15:40 |

podobné články

Plot proti migrantům! Bělorusko je k nám posílá, naříká Litva. Lukašenko: Chtějí do vaší osvícené Evropy

 
Lukašenko používá migranty jako zbraň, tvrdí Litva. Až 800 migrantů bylo zadrženo dle serveru Politico na litevsko-běloruských hranicích jenom za červenec. Vláda baltské země dle BBC už koná, migranty bude možné snadněji zatýkat, zadržovat a deportovat, naopak budou mít ztíženu možnost se odvolávat proti postupu úřadů. A mezi zeměmi má vyrůst plot. Do Litvy jako pomoc EU také míří 60 pohraničníků agentury Frontex. Ale Lukašenko hranice zavírat nehodlá. Migranty prý pouští do Běloruska, aby se nechali očkovat.
14.07.2021 10:30 |

podobné články

Basketbalisté Litvy vyřadili v osmifinále mistrovství světa Čínu

 
Basketbalisté Litvy postoupili jako šestý evropský tým do čtvrtfinále mistrovství světa. V Istanbulu dnes porazili Čínu 78:67. Jejich dalším soupeřem bude Argentina, která v dramatickém jihoamerickém derby zdolala Brazílii 93:89.
08.09.2010 15:35 |

podobné články

Putin je jako Hitler a Stalin. Zneužívá prvek národnosti k zabírání území, udeřila prezidentka Litvy

 
Prezidentka Litvy Dalia Grybauskaité se přidala k těm světovým politikům, kteří přirovnávají politiku ruského prezidenta Vladimira Putina k politice vůdce nacistického Německa Adolfa Hitlera. V rozhovoru pro německý zpravodajský magazín Focus řekla, že agresivní chování Moskvy, například v podobě „militarizace" Kaliningradské oblasti, pociťují i pobaltské státy a Polsko.
23.06.2014 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3722 článků) , Adolf Hitler (781 článků)

Do Běloruska teče jen 40 procent ruského plynu, meně plynu teče i do Litvy

 
Gazprom snížil dodávky zemního plynu do Běloruska o 60 procent. Spor ohrožuje i dodávky plynu do Litvy, Polska a na východ Německa.
23.06.2010 08:55 |

podobné články

Pohřešovaná dívka z Litvy byla na Zlínsku

 
V Otrokovicích na Zlínsku byla včera nalezena pohřešovaná dívka (22) z Litvy. Cestovala vlakem z Vídně do Varšavy, tam ale nepřijela.
18.08.2010 13:00 |

podobné články

Fotbalový nároďák odletěl do Litvy: S bagáží pro baráž?

 
Zatracovaný útočník Milan Baroš vláčel Ruzyní bagáž. Cestoval s ní do Litvy, kde fotbalový nároďák zítra (od 20.45 vysílá ČT4) musí vykopat postup do baráže o EURO 2012 ze 2. místa skupiny I.
10.10.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Milan Baroš (358 článků)

Z Litvy dorazila NEPŘÍJEMNÁ ZPRÁVA. ROSICKÉHO START je OHROŽEN

 
Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický v úterý možná nenastoupí kvůli zraněným tříslům do posledního kvalifikačního utkání o EURO 2012 na půdě Litvy.
11.10.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Rosický (584 článků)