Článek

Na horách už napadlo, kdy začne sněžit i v nižších polohách? Sledujte radar Blesku

 
Česko má za sebou první letošní podzimní sněžení v horských oblastech. Sněhové vločky se na vrcholcích Krkonoš a Jeseníků vyskytly během noci na úterý, v úterý hranice sněžení klesala na horách do nadmořské výšky 800 metrů nad mořem. Se sněžením se v horských oblastech budeme setkávat až do konce pracovního týdne. Sněžení přináší studené a vlhké severozápadní proudění. Ochladilo se nejen v nižších polohách, ale ve středu se bude teplota v hladině 850 hPa, tedy ve výšce kolem 1500 metrů nad mořem, pohybovat na celém území pod bodem mrazu - kolem -2 °C. Kdy začne sněžit v nížinách?
13.10.2021 05:30 |

podobné články

Podobné články

Jaký bude začátek jara? Oteplí se, ale sníh ještě přijde. Sledujte radar Blesku

 
Počasí v březnu by nemělo vybočovat z normálu. Počátkem měsíce budou v noci teploty ještě kolem nuly a přes den do osmi stupňů Celsia, postupně se však bude mírně oteplovat. Na horách, případně ve středních polohách by mělo příští týden opět sněžit, v nižších polohách pršet. Vyplývá to z měsíční a týdenní předpovědi, kterou dnes na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
29.02.2020 19:25 |

podobné články

V Krkonoších místy napadlo až 30 centimetrů sněhu

 
V Krkonoších v noci na dnešek místy napadlo až 30 centimetrů sněhu. V nižších polohách hradeckého kraje napadlo několik centimetrů sněhu. Silný vítr na řadě silnic v kraji tvoří sněhové jazyky, například na Trutnovsku na silnici I/16. Přes den má v kraji dál sněžit, na horách má vát silný vítr a budou se tam tvořit závěje, vyplývá z webů meteorologů a Ředitelství silnic a dálnic. 
06.12.2013 08:40 |

podobné články

Vánoce na blátě: Déšť vystřídá sníh, na horách přituhlo. Sledujte radar Blesku

 
Počasí, které příliš nepřipomíná zimu, bude v nižinách pokračovat i na 2. svátek vánoční. Sněžit začalo konečně alespoň na horách, na hřebenech Krkonoš napadlo 10 centimetrů. Teploty ve vyšších polohách se už budou držet pod nulou.
26.12.2019 05:05 |

podobné články

Konec února bude mimořádně teplý, v březnu se ochladí a může sněžit. Sledujte radar Blesku

 
I přelom února a března bude v Česku mimořádně teplý, příští týden bude dokonce až 17 stupňů Celsia. V dalších týdnech v březnu se mírně ochladí a v nižších polohách může i sněžit. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z týdenní předpovědi ústavu.
19.02.2021 19:35 |

podobné články

Mrazivé ráno v Česku: Na horách bylo až -9 °C. Brzy bude i sněžit, sledujte radar Blesku

 
Nový týden odstartoval mrazem – v Karlových Varech bylo v minimech  -4 °C, v Doksanech -4 °C, v Plzni-Mikulce -1,5 °C a v Chebu -2,2 °C, Praha-Libuš – 0,3 °C, Temelín -1,9 °C, Ostrava-Mošnov 0,4 °C. V horských oblastech teplota klesá až k -9 °C. Víkendová rána byla nejchladnější od 8. května. Malá oblačnost v kombinaci s chladným východním proudění srazily teploty na horách až k -10 °C, v nížinách až k -3 °C.  A další ochlazení přinesou nejbližší dny – po pondělním přechodu studené fronty sem začne proudit studený vzduch od severozápadu, který srazí nejvyšší odpolední teploty a v horských oblastech začne sněžit.
11.10.2021 08:35 |

podobné články

V Česku přituhne, mráz přinese otoky a dušnost. Tisíce tuzemců trápí alergie na chlad

 
Zima se v Česku hlásí o slovo. Tento týden se citelně ochladí, začne sněžit a o víkendu by podle meteorologů měly spadnout teploty pod minus deset stupňů. Problémy mohou mít malé děti, senioři, kardiaci a překvapivě také alergici. Alergií na chlad trpí v Česku okolo 50 tisíc lidí. Nový týden přinese do Česka sníh a mráz. Od pondělí až do neděle si moc slunce neužijeme, z mraků se ale začne sypat sníh a to i v nižších polohách. O víkendu pak teploty místy spadnout i pod -10 °C.Více na http://pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/508975/bude-snezit-a-mrznout-snih-zacne-padat-i-v-nizinach-teploty-spadnou-k-11-c?utm_source=pocasi.blesk.cz&utm_medium=copy
28.11.2017 05:30 |

podobné články

První letošní sníh napadl na Sněžce. Teploty klesly pod bod mrazu, sledujte radar Blesku

 
Sněží! A symbolicky na Sněžce. Napadl tam první letošní sníh a meteorologové očekávají, že tento týden začne sněžit i jinde ve vyšších polohách sněžit. Další tři týdny budou teplotně i srážkově průměrné, uvádí dlouhodobý výhled. Ranní teploty na řadě míst Česka přitom opět klesnuly ráno k nule.
12.10.2021 08:50 |

podobné články

Vytáhněte čepice a teplé bundy. Teploty v týdnu spadnou pod nulu a začne sněžit

 
V příštím týdnu se citelně ochladí a zřejmě až do Vánoc vydrží chladnější charakter počasí. V noci má mrznout, přes den se budou teploty pohybovat kolem nuly. Sněžit by mělo hlavně na horách, sníh se ale objeví i v nižších polohách. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu a týdenní předpovědi, kterou dv sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
25.11.2017 16:55 |

podobné články

Na začátku listopadu bude teplo, ke konci začne sněžit. Sledujte radar Blesku

 
Listopad bude letos v Česku podle meteorologů spíše teplejší. Platí to zejména o příštím týdnu, kdy přes den bude většinou kolem 11 stupňů Celsia. S postupujícím podzimem se ale bude postupně ochlazovat, a ke konci měsíce už může v Česku sněžit nejen na horách. Vyplývá to z měsíční předpovědi, kterou v pátek vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
01.11.2020 19:25 |

podobné články

Na Česko se řítí orkán Sabine, hrozí vichr o síle 130 km/h. Sledujte radar Blesku

 
Severozápadní a západní Evropa se připravuje na orkán Sabine. Ve Skotsku se síla větru zastaví až na 160 km/h, v zemích Beneluxu, v Německu a Francii očekávají sílu větru až 120 km/h. Také Švýcarsko varuje před silným větrem s nárazy o rychlosti 110 km/h. Během nedělního odpoledne začne na území Česka od severu zesilovat jihozápadní vítr ve večerních hodinách už bude na horách v nárazech dosahovat síly kolem 110 km/h, na severozápadě území v nižších polohách kolem 90 km/h.
09.02.2020 09:10 |

podobné články

Na Štědrý den bude 10 °C s bouřkami, pak ale dorazí sníh. Sledujte radar Blesku

 
Předvánoční obleva zafungovala i letos, tj. díky teplému jihozápadnímu proudění, které do Česka od úterý proudilo, se nejvyšší odpolední teploty zastavovaly až na 13 °C a extrémně teplé panovaly i v noci. To se ale začne měnit po přechodu studené fronty, která bude přes Česko přecházet na Štědrý den a po jejím přechodu sem pronikne studený vzduch od severu. Ten přinese rapidní ochlazení a sněžení. Souvislá sněhová pokrývka se bude tvořit zejména na horách, pouze přechodně i v nižších polohách. Štědrý den rozšíří řadu Vánoc na blátě na desáté v řadě, nicméně se během něho můžeme setkat i s bouřkami.
24.12.2020 05:55 |

podobné články

Česko by měla znovu zahalit bílá pokrývka, večer bude sněžit i v nižších polohách

 
Po velké oblevě se znovu dočkáme sněžení. Nejdříve nás ovšem čeká spíše déšť nebo déšť se sněhem, teprve večer by měla začít sněžit. Teploty budou až 7 °C, na horách pak okolo nuly.
05.02.2013 06:15 |

podobné články

Benjamin přinesl do hor téměř půl metru sněhu za dva dny. Sněžit bude do pátku

 
Srážky na celém území přinesla do Česka tlaková níže Benjamin, která postupovala přes Skandinávii a Polsko. Ve středu dorazí na Moravu a do Slezska. Na horách se postarala o vydatné sněžení: za posledních 48 hodin napadlo například v Orlických horách až 46 centrimetrů, v Jizerských horách 45 centimetrů. Vydatné sněžení v horských oblastech na severu a severozápadě území očekáváme také ještě během středy a čtvrtka – to napadne dalších až 25 centimetrů a sněžit bude také o víkendu. Podle meteorologů hrozí minimálně do pátku tvorba sněhových jazyků a závějí.
09.01.2019 08:35 |

podobné články

Ve čtvrtek bude sněžit. Do Česka se vrací zima, ale jen „na otočku“

 
Po nezvykle teplém přelomu ledna a února se ve čtvrtek do Česka na krátkou dobu vrátí zimní počasí. Především na horách, ale nejen tam bude sněžit. Meteorologové očekávají, že už v noci ze středy na čtvrtek se místy objeví sněhové přeháňky, někde proto hrozí sněhové jazyky a náledí. Přes den bude srážek přibývat a v polohách nad 400 až 500 metrů nad mořem má sněžit.
03.02.2016 16:30 |

podobné články

Arktický vzduch utne vysoké teploty v Česku. Sníh přinese i do nížin, sledujte radar Blesku

 
Už po čtvrtečním přechodu studené fronty do Česka pronikne původem arktický vzduch, jenž přinese citelné ochlazení. Ukončí tak nadprůměrné teploty, které odpovídají polovině října. Studená fronta je spojená s hlubokou tlakovou níží, která se utvořila z exhurikánu Eta. Další ochlazování přinese víkend - sněhová pokrývka se bude tvořit na horách, v noci přechodně i v nižších polohách. A zimní charakter počasí bude pokračovat podle dnešních výstupů modelů nejméně do konce listopadu.
19.11.2020 06:15 |

podobné články

Přes noc napadlo třicet čísel sněhu! V terénu je veškerá technika

 
V noci na dnešek napadlo ve Zlínském kraji v nižších polohách až 15 a na horách místy až 30 centimetrů sněhu. Silné sněžení neustává. Vozovky jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Přibývá dopravních nehod, zatím jsou však bez vážnějších následků. Policie má hlášenou pouze jednu nesjízdnou silnici, a to v Bystřici pod Lopeníkem. 
13.02.2013 08:00 |

podobné články

Chumelenice, mlha i déšť: Silnice kloužou, výstraha se naplnila. Sledujte radar

 
Do Česka dorazil sníh. A tentokrát už nejen na hory, ale i do středních a nižších poloh. Meteorologové vydali výstrahu, sněžit může i na pahorcích a vrchovinách a teploty klesnou pod bod mrazu. K opatrnosti proto nabádají řidiče - dle předpovědi napadne až deset centimetrů mokrého sněhu, výstraha platí pro většinu krajů. Sníh zasypal třeba liberecký Ještěd, večer začalo sněžit i v Praze.
12.11.2019 05:10 |

podobné články

Do Česka se přihnal vydatný déšť, přijde i první sníh. Platí výstraha, sledujte radar Blesku

 
V pátek bude přes Česko postupovat vlnící se studená fronta a od severozápadu k nám začne proudit studený a vlhký vzduch, který srazí teploty, v porovnání s pracovním týdnem až o 15 °C. Na vrcholcích hor se tak budou během prodlouženého víkendu srážky dešťové měnit na déšť se sněhem nebo sníh. Chladno ale bude i v nižších polohách – nejvyšší odpolední teploty se budou zastavovat jen do 13 °C a naši pocitovou teplotu bude navíc snižovat čerstvý vítr. Vydatné a trvalé srážky se srážkovými úhrny až kolem 60 mm/24 hodin očekáváme v pátek a v sobotu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu.
25.09.2020 05:45 |

podobné články

Česko bičuje bouře Ulli: Vichr lámal stromy, přidal se sníh, sledujte radar Blesku

 
Jarní počasí si vzalo dovolenou – na vrcholcích Krkonoš a Beskyd napadlo až 20 cm sněhu. Během pondělí počasí začala počasí u nás ovlivňovat výrazná studená fronta, která je spojená s hlubokou tlakovou níží Ulli. Už během odpoledne začal zesilovat vítr a sněžení se přesunulo i do nižších poloh v Čechách. Na horách dosáhne rychlosti vichřice tj. 110 km/h. Moravskoslezští hasiči řešili odpoledne v souvislosti se silným větrem více než dvě desítky mimořádných událostí. Vítr lámal stromy, poškodil i dvě střechy.
05.04.2021 05:40 |

podobné články