Článek

Na horách bude sněžit a foukat, mohou se tvořit sněhové jazyky

 
Na horách bude v nadcházejících dnech sněžit a vát silný vítr. Připadnout tam přitom může 20 až 50 centimetrů sněhu. Meteorologové v této souvislosti varují před tvorbou sněhových jazyků, s nimiž by měli počítat hlavně lidé v Krušných horách a v Krkonoších.
12.03.2010 11:20 |

podobné články

Podobné články

Na horách bude sněžit a foukat. Pozor na sněhové jazyky, varují meteorologové

 
Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech ČR místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Na horách napadne do pondělního večera většinou deset až 25 centimetrů nového sněhu. Na návětří hor může na některých místech napadnout až 40 centimetrů, a to hlavně v Krušných horách a na Šumavě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
18.11.2017 11:45 |

podobné články

Pozor! V noci bude sněžit. V celém Česku hrozí sněhové jazyky

 
Meteorologové varují před sílícím větrem, který může v noci na čtvrtek dosáhnout na horách v nárazech rychlosti až 110 kilometrů za hodinu. Začne také sněžit, a proto se do rána mohou tvořit sněhové jazyky, na horách závěje.
28.01.2015 12:27 |

podobné články

Česko čeká silné sněžení a vítr. Meteorologové varují před kalamitou

 
Kdo v prosinci toužil po pořádné sněhové nadílce, dočká se jí patrně již v následujících dnech. Na většině území Česka bude postupně dle meteorologů od úterního večera až do čtvrtka intenzivně sněžit. Ve vyšších polohách se mohou tvořit závěje a sněhové jazyky. Ve středu bude také foukat silný vítr a v noci ze středy na čtvrtek se může tvořit náledí. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který vydal několik výstrah.
03.01.2017 14:50 |

podobné články

Meteorologové prodloužili výstrahu, sněhové jazyky budou až do pondělí

 
Sněhové jazyky se budou na českých horách tvořit až do pondělního večera. Uvedl to v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který tak prodloužil svou sobotní výstrahu. Navíc místy připadne sníh, v Krkonoších a Jizerských horách až desítky centimetrů. Večer ústav oznámil, že přes severní a severovýchodní Čechy postupují od severozápadu silné sněhové přeháňky.
04.01.2015 20:47 |

podobné články

Ve čtvrtek bude sněžit. Do Česka se vrací zima, ale jen „na otočku“

 
Po nezvykle teplém přelomu ledna a února se ve čtvrtek do Česka na krátkou dobu vrátí zimní počasí. Především na horách, ale nejen tam bude sněžit. Meteorologové očekávají, že už v noci ze středy na čtvrtek se místy objeví sněhové přeháňky, někde proto hrozí sněhové jazyky a náledí. Přes den bude srážek přibývat a v polohách nad 400 až 500 metrů nad mořem má sněžit.
03.02.2016 16:30 |

podobné články

V sobotu napadne v Čechách až 15 cm sněhu, hrozí sněhové jazyky

 
V sobotu napadne v Čechách místy až 15 centimetrů sněhu, mohou se tvořit sněhové jazyky. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) může sněžit až do neděle, denní teploty nepřekročí nulu. Sníh se v současnosti vyskytuje spíš jen na horách.
04.03.2010 11:55 |

podobné články

Sníh a vítr vtrhne do Česka, pozor na ledovku a sněhové jazyky

 
V Česku bude od středy sněžit a vát vítr, který bude tvořit sněhové jazyky a na horách i závěje. V polohách do 400 metrů nad mořem navíc kvůli oteplení a opětovnému ochlazení pokryje silnice ledovka, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
14.02.2012 12:00 |

podobné články

Česko zasype sníh: Do neděle napadne 30 cm, budou se tvořit nebezpečné jazyky

 
V Krkonoších a Jizerských horách od dnešního večera do neděle večer napadne až 30 centimetrů sněhu. Sněžit, i když ne tak vydatně, bude v celém Česku. Kvůli silnému větru se budou tvořit sněhové jazyky.
03.01.2015 17:26 |

podobné články

Čeká nás mrazivý víkend: Pozor na náledí a sněhové jazyky na horách

 
Na většině území ČR se v noci na sobotu může na mokrých silnicích tvořit náledí a v Beskydech se o víkendu vlivem větru budou tvořit sněhové jazyky. Pozor by si měli dávat řidiči i chodci v horských oblastech.
11.11.2016 11:30 |

podobné články

Náledí a sněhové jazyky se budou tvořit po celém Česku, varují meteorologové

 
Od sobotního odpoledne až do neděle hrozí na území celého Česka tvorba ledovky a náledí. V sobotu před situací na silnicích varovali meteorologové. Na horách by měly být podle nich sněhové přeháňky, v polohách nad 600 metrů hrozí vznik sněhových jazyků, na horách i závějí. Jazyky se již od rána tvoří na řadě míst.
14.01.2012 11:30 |

podobné články

Nová výstraha: V Česku bude znovu sněžit. Napadne až 20 cm!

 
Jaro se v Česku zatím nedokáže prosadit. Podle meteorologů v noci a ve čtvrtek bude znovu vydatně sněžit. Na horách napadne až 20 cm a budou se tvořit sněhové jazyky. Silný vítr má sice postupně slábnout, na jihozápadě Čech se i během čtvrtka mohou přechodně vyskytnout nárazy o rychlosti až 90 kilometrů v hodině.
01.04.2015 13:15 |

podobné články

SLEDUJEME: Na horách sněžilo, dopravu komplikují vítr i jazyky!

 
Ráno poslední adventní neděle přineslo komplikace v dopravě. Na horách sněžilo, prakticky po celé republice pak jízdu komplikoval silný vítr. Ve vyšších polohách se začaly tvořit sněhové jazyky, v Orlických horách pak v noci napadlo 5 centimetrů nového sněhu. Situace se však během dne výrazně zklidnila.
21.12.2014 07:50 |

podobné články

Silnice budou klouzat, na horách hrozí sněhové jazyky

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek na základě upřesnění předpovědi varoval před tvorbou náledí. Ve vyšších polohách se rovněž mohou tvořit sněhové jazyky. Výstražná informace platí pro celé území od pátečního dopoledne do sobotního dopoledne.
20.01.2012 11:40 |

podobné články

Na silnicích se tvoří sněhové jazyky, v Krušných horách jsou i závěje

 
Mrazivé počasí v České republice komplikuje dopravu. Ve vyšších polohách se mohou až do nedělního večera tvořit sněhové jazyky. Krušné hory se potýkají se závějemi. A ve zbytku republiky podle aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) hrozí řidičům i chodcům náledí nebo zmrazky.
14.01.2017 11:45 |

podobné články

Bude foukat a chumelit. Hory zasype 20 cm sněhu

 
Na horách napadne od dnešní noci do úterního poledne asi deset centimetrů sněhu, na Šumavě a v Krušných horách až 20 centimetrů. Kvůli silnému větru se budou v horských oblastech v Čechách a na Českomoravské vrchovině v polohách nad 600 metry nad mořem tvořit sněhové jazyky. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V úterý se oteplí.
03.12.2017 11:55 |

podobné články

POČASÍ: Na Moravě bude sněžit až do rána a hrozí jazyky!

 
V Moravskoslezském kraji a v částech Zlínského a Olomouckého kraje bude sněžit až do pondělního rána. Na silnících se mohou tvořit jazyky.
25.01.2015 12:36 |

podobné články

Víkend bude větrný a opět nasněží

 
Víkendové počasí nepřinese do Česka žádnou výraznou změnu. Teploty budou stále kolem nuly a bude padat sníh. Na horách by mohlo napadnout až 15 centimetrů nové pokrývky. Navíc bude foukat silný vítr a na silnicích ve vyšších polohách se mohou tvořit sněhové jazyky.
12.03.2010 11:40 |

podobné články

Od čtvrtka bude sněžit, teploty zůstanou hluboko pod průměrem

 
Od čtvrtka má znovu sněžit, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem bodu mrazu. V pátek a sobotu meteorologové varují před náledím, od vyšších poloh se mohou tvořit i sněhové jazyky.
09.03.2010 14:25 |

podobné články

POČASÍ: Česko zmrzne na led. POZOR na sněhové jazyky...

 
V pondělí bude na území České republiky oblačno až zataženo, místy bude sněžit nebo budou sněhové přeháňky, zejména na horách. Nejvyšší teploty -7 až -3 ºC, v 1000 m na horách kolem -9 ºC.
13.12.2010 11:05 |

podobné články