Článek

Na horách bílo, v nížinách bláto. Meteoroložka řekla, kdy se dočkáme sněhu

 
Zatímco na horách připadlo o víkendu až 15 cm sněhu - v Beskydech 15 cm sněhu, v Jeseníkách 10 cm, v Krkonoších 15 cm a na Šumavě 5 cm sněhu, v nížinách v neděli po ránu leželo do 2 cm sněhu jen v Moravskoslezském a Zlínském kraji. Nový pracovní týden přinese výrazný nárůst teplot vzduchu – teplota bude stoupat až k 10 °C. A i když by druhá polovina ledna měla přinést ochlazení, srážky se k němu zřejmě nepřidají. Sezónní předpovědi se přiklání k tomu, že únor bude v Evropě střední teplotně výrazně nadprůměrný. Bude tak letošní zima v nížinách na sníh podobně chudá jako v roce 1993/94, kdy v nížinách za celou zimu leželo maximálně do 3 cm sněhu?
06.01.2020 05:55 |

podobné články

Podobné články

Budou letos bílé Vánoce? Meteoroložka promluvila o počasí na Štědrý den

 
Dlouhodobé numerické modely konečně „vidí“ počasí už do 24. prosince – tedy na Štědrý den. A mnoho nadějí na bílé Vánoce v nížinách nedávají. Vypadá to totiž, že na Štědrý den budou nejvyšší odpolední teploty v nížinách stoupat až k 5 °C, převládat bude velká oblačnost s deštěm nebo přeháňkami. Na sníh bohaté Vánoce, kdy v nížinách leželo i přes 50 centimetrů sněhu, na horách až 140 centimetrů, byly naposledy v roce 2001.
10.12.2018 08:20 |

podobné články

Do Česka se vrátí sníh, i v nížinách má napadnout 15 cm. Sledujte radar Blesku

 
Zima ještě neřekla v Česku poslední slovo. Během středy a čtvrtka očekáváme sněžení na horách a občasné sněhové přeháňky se budou během dne vyskytovat od středních poloh, ve čtvrtek večer a v noci na pátek bude sněžit i v nížinách. Mokrý sníh bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. Zejména v západní části území se bude jednat o sněžení vydatné, kdy napadne až 15 centimetrů sněhu. Na Šumavě a v Krušných horách očekáváme až 20 centimetrů sněhu.
26.02.2020 09:05 |

podobné články

Modro-černé šaty? Čech vydražil ty bílo-zlaté. Za 52 tisíc

 
Modro-černé šaty, které polovina lidí viděla jako bílo-zlaté, se před pár týdny staly nejdiskutovanějším tématem na internetu. Firma, která šaty vyrobila, teď bílo-zlatý model vydražila.
16.03.2015 11:55 |

podobné články

Mrazy v nížinách poleví, ale... Na horách napadne půl metru sněhu!

 
Mrazy, které svíraly v minulých dnes Česko, postupně poleví. V nížinách bude padat déšť se sněhem a na silnicích to bude pořádně klouzat. Na horách může napadnout až půl metru sněhu.
10.01.2017 05:10 |

podobné články

Vánoce budou na blátě, sníh bude jen na horách

 
Vánoce v nížinách budou letos na blátě. Lyžaři se však bát nemusí, na horách by mělo být sněhu dost. Srážky budou od tohoto víkendu do vánočních svátků časté, na horách sněhové, v nížinách naopak spíše dešťové, informoval mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.
10.12.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (743 článků) , Petr Dvořák (738 článků)

Na horách bude řádit orkán Xaver: napadne až půl metru sněhu, hrozí bílá tma

 
Do České republiky míří studená fronta, která s sebou přinese jednak chladné počasí a větrno, jednak sněhové srážky. Na horách může přes víkend napadnout až téměř půl metru sněhu. Silný vítr tam navíc může dosahovat rychlosti orkánu. V nížinách bude příval sněhu nižší. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.
05.12.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1077 článků)

Výhled počasí na zimu: Na bílé Vánoce se neupínejte, varuje meteoroložka Honsová

 
V posledních letech si Češi jen horko těžko pamatují opravdové bílé Vánoce. Zejména v nížinách, tam mnohdy nenapadne dostatek sněhu ani na koulování. Zato na horách tyto problémy nemají, ale také už to není, co bývalo. Meteoroložka Dagmar Honsová promluvila o tom, jak to letos bude.
20.09.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1077 článků)

V pátek přijde zima, nasněží i v nížinách

 
Zima v pátek ukáže svou sílu a v souvislosti s přechodem frontálního systému očekávají meteorologové sněhovou nadílku i v nížinách. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před tvorbou sněhových jazyků a v horských oblastech i závějí. V pátek může na horách napadnout až 20 centimetrů sněhu, v nižších polohách do pěti centimetrů. Sněhu si lidé příliš neužijí, neboť již v neděli by měly teploty znovu stoupat až k osmi stupňům.
29.12.2011 10:50 |

podobné články

Počasí s Honsovou: O víkendu bude pršet, na horách nasněží až 30 centimetrů

 
Druhý adventní víkend přinese zimní charakter počasí pouze do hor, kde bude sněžit. Na vrcholcích hor napadne až 30 centimetrů sněhu, to v nížinách budeme potřebovat deštníky a nejvyšší odpolední teploty tady ještě vystoupí až k 9 °C. Naši pocitovou teplotu ale bude snižovat čerstvý vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti až 65 km/h. Na horách se mohou tvořit sněhové jazyky v kombinaci se sněžením a čerstvým větrem. Výrazné ochlazení a sněžení i v nížinách očekáváme po víkendu.
07.12.2018 05:35 |

podobné články

Na Česko se valí sníh: Na horách napadne až 15 centimetrů, nadílka bude i v nížinách

 
Na víkend si počasí pro obyvatele Česka připravilo překvapení. Slunečná obloha se zatáhne a na naše území přijde výrazné ochlazení doprovázené sněžením. Na horách by mělo podle Českého hydrometeorologického ústavu napadnout až 15 centimetrů sněhu, nadílky se ale dočkají i v nížinách.
16.01.2020 11:56 |

podobné články

Na víkend se oteplí a bude vydatně pršet. Hory zasype až 30 centimetrů sněhu

 
Počasí v České republice bude v následujících dnech ovlivňovat teplá fronta, která přinese výrazné oteplení a vydatné srážky. Ty budou v nížinách dešťové, na horách bude ale sněžit. Napadnout má až 30 centimetrů sněhu, který může být základem pro lyžařskou sezonu, neboť v příštím týdnu se ochladí a mráz bude na horách celodenní. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.
06.12.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1077 článků)

Mapy nového sněhu: Na horách už napadalo, platí výstraha před další nadílkou

 
Lyžaři si mohou vesele užívat sněhu v Krkonoších a na Šumavě. Sněžit bude ještě víc, a to v noci ze čtvrtka na pátek, kdy meteorologové očekávají vydatnější sněžení nejen na horách, ale i v nížinách. Místa, kam sníh ve středu nedorazil, tak mohou očekávat sněhovou pokrývku během noci.
27.02.2020 12:51 |

podobné články

Aprílová zima si nedá pokoj: Meteoroložka prozradila, kde napadne nejvíc! Mapy sněhu

 
Uplynulé dny byly chladné a ty následující nebudou jiné, zima se České republiky stále nepouští. V příštích dnech nás čekají teploty mírně nad nulou a občas i pod nulou. Dočkáme se i dešťových a sněhových přeháněk. Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz prozradila, že se do našich krajin dostává studené a vlhké severní proudění a slábnout bude jen pozvolna. 
15.04.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1077 článků)

Na Česko se ženou přívaly sněhu

 
Březen začne počasím, kdy v nížinách napadne až deset centimetrů sněhu, varovala v pondělí meteoroložka Dagmar Honsová. Vzhledem k teplotám, které v noci klesnou až na minus čtyři stupně, se sněhová pokrývka udrží.
29.02.2016 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1077 článků)

Vydatné sněžení na horách a ledovka v nížinách. Do Česka se vrací zima

 
Vydatné sněžení na horách a v nížinách déšť nebo mrznoucí srážky předpovídají meteorologové pro třetí únorový týden. Jarní teploty z posledních dnů vystřídá prudké ochlazení, kdy ranní teploty budou klesat až na minus čtyři stupně Celsia. Počasí v nadcházejícím týdnu dá zabrat především řidičům, kteří se budou potýkat nejen se sněžením, ale také s mrznoucími srážkami, ledovkou a náledím.
15.02.2016 12:55 |

podobné články

O víkendu zahrnou Česko přívaly sněhu, může napadnout i půl metru

 
Do Česka se valí od jihu mohutná vlna sněžení, přes víkend by mohlo napadnout místy až 50 centimetrů nového sněhu a meteorologové varují před kalamitou. Do toho bude foukat silný vítr, na horách se budou tvořit sněhové závěje, na silnicích v nížinách jazyky, a na jihu Moravy i ledovka. Český hydrometeorologický ústav vydal kvůli množství sněhu výstražnou informaci.
07.01.2010 10:35 |

podobné články

Ke konci týdne se ochladí až na -12, sněžit může i v nížinách

 
Od středy se začne v Česku ochlazovat, výrazně pak teploty klesnou o víkendu. V horských oblastech se dočkáme sněhové nadílky, místy ale bude sníh padat i v nížinách. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
06.02.2013 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1077 článků)

Krušné hory bičuje silný vítr, popadané stromy brzdí dopravu. Nejezděte sem, apelují silničáři

 
Silničáři v pondělí ráno uzavřeli sněhem zavátou silnici I/25 od abertamské křižovatky nad Jáchymovem směrem na Boží Dar, informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová. Uzavřeny zůstávají i další silnice v Krušných horách, na Božím Daru trvá kalamitní stav. Kromě sněhu a větru na silnicích hrozí i pády stromů. Sníh a stromy výrazně komplikují dopravu také v Krkonoších. Mobilní operátoři mohou mít na horách kvůli sněžení, námraze a silnému větru výpadky signálu. Problémy jsou zejména v Krkonoších a Krušných horách. Správci nedoporučují v Krušných horách vstup di lesů, turisté mají být opatrní i v Jizerských horách.
14.01.2019 07:20 |

podobné články

Hrozí závěje, na horách připadnou desítky centimetrů sněhu, varují meteorologové

 
Silný vítr, který se v noci na pátek přihnal do České republiky, zeslábne až v sobotu večer. Do té doby bude dosahovat v nížinách rychlosti až 90 kilometrů v hodině, na horách 110 kilometrů v hodině. Očekává se také příděl nového sněhu. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v rozšířené výstraze.
06.12.2013 11:45 |

podobné články