Článek

Na demonstraci za mír se na pražském Václavském náměstí sešlo několik set lidí

 
Na Václavském náměstí v Praze se dnes odpoledne sešlo navzdory dešti několik set lidí na demonstraci za mír. Odhad počtu účastníků ČTK sdělili přítomní policisté. Organizátoři akce v čele s Ladislavem Vrabelem avizovali, že chtějí na akci zveřejnit mírovou výzvu za ukončení bojů na Ukrajině. Lidé s deštníky a v pláštěnkách zaplnili zhruba třetinu náměstí, měli české vlajky a transparenty. Vrabel řekl, že čekal větší účast.
03.06.2024 09:30 |

podobné články

Podobné články

Policie na demonstraci zatkla předsedu Národní demokracie Bartoše

 
Policie na sobotní demonstraci proti islamizaci, politikům, médiím a neziskovým organizacím zadržela předsedu radikální Národní demokracie Adama B. Bartoše. V projevu vyzval k potrestání politiků „trestem nejvyšším” za jejich přístup k imigrantům. Demonstrantů se na pražském Václavském náměstí sešlo několik set, zasahovat museli těžkooděnci.
26.03.2016 16:00 |

podobné články

Policie na pražské demonstraci zadržela radikála Adama B. Bartoše

 
Policie dnes na demonstraci proti islamizaci, politikům, médiím a neziskovým organizacím zadržela předsedu radikální Národní demokracie Adama B. Bartoše. V projevu vyzval k potrestání politiků „trestem nejvyšším“ za jejich přístup k imigrantům. Po tomto prohlášení policie Bartoše zadržela a následně vzniklo několik potyček mezi policisty a demonstrujícími. Demonstrantů se na Václavském náměstí sešlo několik set, zasahovat museli těžkooděnci.
26.03.2016 15:11 |

podobné články

Matěj Stropnický pro PL: Nejvíc záleží na tom, jestli bude pokračovat válka. Pro mne je mír požadavkem nad všechny ostatní

 
„Nejvíc záleží na tom, jestli bude válka pokračovat a jestli nebude dokonce eskalovat. Od toho se odvíjí vše. Pro mne je mír požadavkem nad všechny ostatní, protože žádné zastropování cen, žádné snížení ani zvýšení daní nebo minimální mzdy, nebo to nebo ono, nemůže situaci vyřešit. V tom jsou také například požadavky odborů vůči vládě na sobotní demonstraci od začátku polovičaté. Nemyslím jednostranný, ponižující mír – ale spravedlivý mír. A nechci slyšet, že to není možné,“ konstatoval Matěj Stropnický, novinář, herec a bývalý předseda Strany zelených, pro ParlamentníListy.cz .
08.10.2022 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (658 článků)

„Tak se mladý vyblbli a vláda zůstala celá. Přišlo jich pár tisíc, proti Nečasovi s Kalouskem chodilo 120 tisíc,“ zní po včerejších demonstracích

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) byl opět v nemilosti protestujících. Nejen na pražském Václavském náměstí, ale i na dalších místech republiky demonstrovali včera lidé proti jeho vládě, která by se měla opírat o podporu komunistů. V centru Prahy se na náměstí sešlo několik tisíc lidí s píšťalkami a transparenty. V Olomouci a Plzni se sešlo asi 500 lidí, v Jihlavě přibližně 400, v Ostravě a Liberci zhruba 300. Protesty byly i na dalších místech. A jaké jsou ohlasy na sociálních sítích?
06.06.2018 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků)

Na Václavském náměstí protestuje několik stovek lidí a čtyři blaničtí rytíři

 
Na Václavském náměstí se v neděli v podvečer sešlo podle odhadů Novinek 300 až 400 lidí, kteří přišli na demonstraci, kterou svolala Holešovská výzva. Jejich protestu přihlíží asi 30 policistů. V deštivém počasí je účast nižší, než si organizátoři slibovali.
15.04.2012 18:10 |

podobné články

Na Václavském náměstí protestovalo několik stovek lidí a čtyři blaničtí rytíři

 
Na Václavském náměstí se v neděli v podvečer sešlo podle odhadů Novinek 300 až 400 lidí, kteří přišli na demonstraci, kterou svolala Holešovská výzva. Jejich protestu přihlíželo asi 30 policistů. V deštivém počasí byla účast nižší, než si organizátoři slibovali.
15.04.2012 19:50 |

podobné články

Na Václavském náměstí v Praze demonstrují tisíce lidí proti vládě

 
V centru Prahy na Václavském náměstí se v sobotu ve 13 hodin sešlo několik tisíc lidí na protivládní demonstraci odborů a občanských iniciativ z platformy Stop vládě! Zatímco hlavní akce probíhá pod sochou sv. Václava, na schodech pod Muzeem probíhá paralelní protest. Na místě se tak překřikují dvě zvukové aparatury.
17.11.2012 13:26 |

podobné články

Demonstrace proti EET a politikům: Na Václaváku se sešlo zhruba 1000 lidí

 
Zhruba tisíc lidí se podle policejního odhadu sešlo dnes po poledni na Václavském náměstí. Demonstrují proti elektronické evidenci tržeb a vrchnostenskému způsobu vládnutí politiků. Shromáždění uspořádaly Asociace podnikatelů a manažerů (APM), Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou a hnutí Radostné Česko bez EET. Podobnou demonstraci uspořádali stejní organizátoři už začátkem prosince, kdy se jí zúčastnilo několik stovek lidí.
25.02.2017 13:45 |

podobné články

Vrabel přilákal na protivládní demonstraci několik set lidí

 
Státní svátek 17. listopadu nevybízí jen k oslavám, ale také k protestům. Na demonstraci proti vládě na Staroměstském náměstí v Praze, kterou organizuje Ladislav Vrabel, se sešlo asi 200 lidí. Původně měly být přitom akce dvě, na Letné a na náměstí, nakonec byly sjednoceny do jedné.
17.11.2023 16:05 |

podobné články

OBRAZEM: Rajchl na demonstraci tvrdě útočil na Fialovu vládu. Zasahovala policie

 
Asi deset tisíc lidí se podle odhadů sešlo na demonstraci na Václavském náměstí v Praze. Žádali mimo jiné demisi vlády či konec války na Ukrajině. Náměstí se zaplnilo asi do poloviny českými vlajkami a protivládními hesly. Demonstraci svolal právník Jindřich Rajchl, který dlouhodobě proti vládě vystupuje. Vyčítal jí podporu Ukrajiny, nákup amerických stíhaček i zvyšování daní. Redakce eXtra.cz byla na místě.
16.09.2023 17:15 |

podobné články

Vlastenci, na Hrad! Několik stovek podporovatelů Zemana se sešlo na Václaváku

 
Na Václavském náměstí v Praze se dnes po poledni sešlo několik stovek lidí na akci s názvem Vlastenci, na Hrad! Akci pořádá hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem, společně s Národní demokracií. Účastníci přišli podpořit prezidenta Miloše Zemana a také protestovat. Demonstrace pokračuje pochodem na Hradčanské náměstí.
12.12.2015 13:31 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28082 článků)

V Praze se sešlo asi 500 lidí nespokojených s vládou

 
Na pražském Václavském náměstí se podle odhadů policie sešlo dnes po poledni asi 500 lidí, kteří požadovali odchod vlády a dávali najevo nespokojenost se stavem společnosti. Akci organizovala iniciativa Holešovská výzva, která ale čekala úřast tisíců lidí. Neúspěchem skončilo vypravení zvláštního vlaku z Ostravy, který do metropole přivezl ani ne dvacítku lidí. Akci nazvanou Soumrak kmotrů vedle Holešovské výzvy organizovaly i další spřízněné iniciativy. 
07.04.2013 15:15 |

podobné články

Policie zadržela Adama B. Bartoše. Vyzýval k nejvyššímu trestu pro vlastizrádné politiky

 
Policie dnes na demonstraci proti islamizaci, politikům, médiím a neziskovým organizacím zadržela předsedu radikální Národní demokracie Adama B. Bartoše. V projevu vyzval k potrestání politiků „trestem nejvyšším“ za jejich přístup k imigrantům. Po tomto prohlášení policie Bartoše zadržela a následně vzniklo několik potyček mezi policisty a demonstrujícími. Demonstrantů se na Václavském náměstí sešlo několik set, zasahovat museli těžkooděnci.
26.03.2016 17:46 |

podobné články

Na akci proti vládě se v Praze sešlo několik desítek lidí

 
Na protestní akci proti vládě se dnes na Václavském náměstí v Praze sešlo několik desítek lidí. Nahlášena byla přitom účast 6000 lidí. Organizátoři původně plánovali i pochod demonstrantů před úřad vlády, to ale odpoledne zrušili.
27.04.2013 15:35 |

podobné články

VIDEO: Basketbalista se jménem Světový Mír napadl soupeře

 
Basketbalista, který si říká Metta "World Peace" ( v překladu Světový Mír), by se po zápase jeho Los Angeles Lakers s Oklahomou City možná měl přejmenovat. Poté, co Světový Mír narozený jako Ronald William Artest skóroval do koše svého soupeře, se o něho otřel James Harden. Světový Mír to podráždilo natolik, že svého soupeře tvrdým úderem loktem poslal k zemi.
23.04.2012 12:15 |

podobné články

Zaorálek: Úsměšek Václava Klause nechápu

 
Mír není nepřítomnost války. Mír je důsledek úsilí a práce. To se v naší zemi obtížně chápe. Mírové hnutí se v době budování socialismu pořádně zdiskreditovalo. Nobelova cena za mír – to u nás také vyvolává úsměvy. Dokonce i prezident se ušklíbne: „Cena za mír pro EU? To je snad legrace.“
13.10.2012 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11115 článků)

„Mír? Vzdát se Rusku?!“ Matěj Stropnický vyzdvihl Babišova slova. Podívejte se, jak dopadl

 
Někdejší lídr Zelených Matěj Stropnický se na svém facebookovém profilu vyjádřil, že vítá, že „požadavek míru“ v tuzemsku začíná mít „nepříliš spolehlivého, ale mocného spojence“, jímž je prý expremiér Andrej Babiš (ANO). Stačilo to k tomu, aby v komentářích za tato slova dostal tvrdě naloženo. „Vy jste vážně kolosální klaun. Všichni kromě Putina chtějí mír. Stačí, aby se Rusáci z Ukrajiny stáhli, a mír bude hned zítra,“ spustil jeden z přispěvatelů na Stropnického s tím, že „tohle není mír, o kterém blábolí“ on, „Bureš“ nebo „kolaboranti kolem SPD“. „Nesmysl,“ bránil se následně politik.
15.12.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků) , Matěj Stropnický (658 článků)

Mír a spravedlnost - nová výzva k Ukrajině. Podepsáno padesát jmen, která už nelze ignorovat

 
Právě vznikla mírová iniciativa Mír a spravedlnost, která sepsala výzvu české vládě, „aby podnikla veškeré kroky vedoucí k dosažení urychleného příměří, jehož součástí bude i přerušení dodávek zbraní, a poté k jednání o spravedlivém míru, a to se svými evropskými partnery s cílem získat pro mír i vládu USA“. V petičním výboru jsou Václav Hořejší, Jan Kavan a Matěj Stropnický. „Rád bych vás jménem organizačního výboru informoval o vzniku mírové iniciativy Mír a spravedlnost. Připravili jsme výzvu, pod kterou se podepsalo téměř padesát osobností veřejného života a pod kterou nyní budeme sbírat také podpisy veřejnosti,“ napsal ParlametnímListům.cz Matěj Stropnický, novinář a bývalý předseda Strany zelených.
08.01.2023 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (156 článků) , Matěj Stropnický (658 článků)

Nenecháme si vzkazovat od Zemana, že máme mlčet! bouřila se na protibabišovské demonstraci na Václaváku Němcová

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) je opět v nemilosti protestujících. Nejen na pražském Václavském náměstí, ale i na dalších místech republiky demonstrují lidé proti jeho vládě, která by se měla opírat o podporu komunistů. V centru Prahy se na náměstí sešlo několik tisíc lidí s píšťalkami a transparenty.
05.06.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků)