Článek

„Na co Pirát sáhne...“ Macinka v XTV účtoval. A tvrdě

 
Petr Macinka, lídr strany Motoristé sobě, v nadcházejících komunálních volbách v Praze, byl hostem moderátora Xtv.cz Luboše Xavera Veselého. „Když si někdo pojmenuje svoji politickou stranu Piráti, tak co je pirát? Kdyby to mělo být vážně míněno, tak přece pirát je vrah a loupežník,“ poznamenal Macinka, jenž velmi výrazně v rozhovoru kritizoval zejména právě Piráty.
21.09.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (643 článků)
Podobné články

„Na co Pirát sáhne...“ Macinka v XTV účtoval. A tvrdě

 
Petr Macinka, lídr strany Motoristé sobě, v nadcházejících komunálních volbách v Praze, byl hostem moderátora Xtv.cz Luboše Xavera Veselého. „Když si někdo pojmenuje svoji politickou stranu Piráti, tak co je pirát? Kdyby to mělo být vážně míněno, tak přece pirát je vrah a loupežník,“ poznamenal Macinka, jenž velmi výrazně v rozhovoru kritizoval zejména právě Piráty.
23.09.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (643 článků)

Macinka drsně: Generál Pavel na Hrad? Rozvědčík prezidentem? To už tu máme daleko od nás na východě

 
Petr Macinka z Institutu Václava Klause, který se v podzimních volbách účastní boje o pražský magistrát se svou stranou Motoristé sobě, v rozhovoru pro XTV okomentoval události nejen posledních dní. Kritizoval vládu za „levičácky populistické kroky“. „Měly by se stát volby, kde lidi budou moct říct, že tohle není ta správná cesta,“ uvedl. Kromě toho došlo i na prezidentské volby, kde se Macinka zhrozil, že by naším prezidentem byl generál Petr Pavel, jak ukázal nejnovější průzkum agentury Median. Přirovnal jej k šéfovi Kremlu.
21.08.2022 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Petr Pavel (982 článků)

„Ceny benzínu: To by měli lidé vědět. Pravda o Ukrajincích.“ U Xavera zle

 
V Podtrženo, sečteno s událostmi účtoval tentokrát politolog Petr Macinka. Řešila se především Ukrajina, například počet HIV pozitivních, ale i nouzový stav. Macinka odsoudil snahy, aby zde uprchlíci zůstávali nadobro. „My vytahujeme tu inteligenci, to nejlepší, co v té společnosti je, a jak se má ta země po konci té války, jestli nějaký ten konec bude, jak se má znovu postavit na nohy?“ ptal se. Zvláštní pozornost pak věnoval cenám pohonných hmot. „Lidé by měli vědět, že dvacet korun z této ceny je daň,“ řekl a dodal, že vláda stejně s takovým výběrem daně nepočítala, takže by měla zlevnit.
23.05.2022 08:00 |

podobné články

Macinka, lídr pražský Motoristů: Už se nemůžeme dívat na tu hrůzu. A představil slavné jméno

 
Petr Macinka, kandidát na primátora Prahy a předseda strany Motoristé sobě, zkritizoval současné vedení Prahy a zejména Piráty za „programový zelený fanatismus“ a za snahu „převychovat lidi a nutit je ke specifickému životnímu stylu, který žít nechtějí“. V čele nové strany chce Macinka mimo jiné poskytnout metro zadarmo nebo přispět na energie obyvatelům Prahy.
08.09.2022 21:55 |

podobné články

Prohlášení jednatele a majitelů společnosti XTV s.r.o. k nepravdivým informacím o financování společnosti XTV, s. r. o.

 
V posledních dnech se v mediálním prostoru objevily nepravdivé a zavádějící informace týkající se vlastnictví a financování společnosti XTV s.r.o.
04.06.2021 18:40 |

podobné články

Měcháček v Podcastu: Řekl, proč naložil Xaverovi. O trestním oznámení se dozvěděl v Blesku

 
Na konci května vystoupil herec a pedagog Tomáš Měcháček v pořadu Českého rozhlasu Xaver a host, který moderuje Lubomír Xaver Veselý. Na konci interview však herec Xaverovi řekl, že je pokrytec a zbabělec, který uráží novináře a tají, komu patří soukromá internetová televize XTV. Za to se podle webu XTV.cz dočkal od vedení XTV trestního oznámení. „Vůbec jsem to nevěděl. Je to má první žaloba,“ divil se v Podcastu Blesku nad novou informací Měcháček.
09.06.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Měcháček (73 článků)

Klaus se prý v Londýně sešel se stíhaným Savovem

 
Bývalý prezident Václav Klaus v Londýně ve druhé polovině května navštívil stíhaného podnikatele Františka Savova, informoval o tom dnes server Neovlivní.cz. Schůzka se uskutečnila krátce před dalším kolem soudního jednání o vydání podnikatele ke stíhání do Česka. Potvrdil ji Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Konala se na Savovovu žádost. Účast Klause při soudním líčení Macinka vyloučil.
22.06.2015 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Petr Václav (1010 článků)

Petr Macinka: Proč je Pan Brexit v Americe superstar? Potkáme někdy Donalda na šílených summitech EU?

 
Petr Macinka popisuje zážitky z inaugurace Donalda Trumpa, kde mohl být exkluzivně jako zástupce Institutu Václava Klause u všeho podstatného.
28.01.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Donald Trump (5901 článků) , Petr Václav (1010 článků)

Gretu by trefil šlak. A Hilšera trefí. Klausův muž se do nich pustil

 
Tiskový mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka na svém Facebooku sdílel desatero, jak během současné epidemie koronaviru v Česku postupovat. Nutno podotknout, že nejrůznější aktivisté či školáci demonstrující za klima a přírodu z jeho seznamu nadšeni zřejmě příliš nebudou. „Příroda na nás seslala nákazu. Vraťme jí to,“ píše. Došlo i na ODS a „senátní velikány“, z nichž jeden zřejmě taktéž nebude potěšen, jak se o něm kvůli pozměnění jeho příjmení Macinka zmiňuje.
04.03.2020 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Petr Václav (1010 článků)

Klaus st. a rouška: Úplně obráceně, ukázalo se. A je tu i FOTO

 
Pozor! S kauzou kolem postoje Václava Klause k rouškám je to jinak. Manažer Institutu Václava Klause Petr Macinka teď exprezidenta, jenž je nyní na sociálních sitích pranýřován za to, že měl v jednom ze svých rozhovorů sdělit, že považuje nošení roušek při koronavirové pandemii za zelenou a levicovou úchylku, hájí a doplňuje informace. Macinka upozorňuje, že tato slova jsou zcela vytržena z kontextu a pospojována tak, jak se odpůrcům hodilo. Na svém Facebooku proto osvětluje, jak doopravdy celý rozhovor, u kterého byl osobně přítomen, probíhal.
18.03.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Petr Václav (1010 článků)

Václav Klaus zůstává v nemocnici: Exprezident pokračuje v léčbě

 
Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.
26.09.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Petr Václav (1010 článků)

Petr Macinka: Řekněte, jak to je. Bezinfekčnost očkovaných? Vyvráceno. Landu pošpinili, toto nevíte

 
„Bojím se, že všem už jde pouze o to, aby se pomocí stupňovaného nátlaku vyočkovalo do lidí co nejvíce vakcín,“ říká k aktuálním krokům vlády Petr Macinka, politolog z Institutu Václava Klause. Tolik diskutovaná „epidemie neočkovaných“ je podle něj pouhé lhaní si do kapsy, což dokládá například stanovisko českých přírodovědců z Univerzity Palackého v Olomouci. Dnes démonizovaný Daniel Landa je podle Petra Macinky především naštvaným otcem tří dospívajících dcer. V rozhovoru došlo i na Landovy nezištné kroky během pandemie, o kterých se nyní mlčí. A také na podivnou náhodu, kdy Český rozhlas zveřejnil Landova slova, ale bez toho podstatného. Nebo to nebyla náhoda, nýbrž aktivismus?
18.11.2021 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (629 článků) , Václav Klaus (10798 článků) , Václav Český (614 článků) , Petr Václav (1010 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků) , Daniel Daniel (847 článků)

Kníže byl pracovitý, hájil Laudát. A přilétlo číslo. Ošklivé

 
Politolog a komentátor Petr Macinka, jenž působí v institutu Václava Klause, se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům někdejšího poslance za TOP 09, současného předsedy Klubu angažovaných nestraníků Františka Laudáta. Rozepři mají oba muži kvůli čestnému předsedovi topky Karlu Schwarzenbergovi. Zatímco exposlanec Laudát tvrdí, že Schwarzenberg vykonával poslanecký mandát příkladně, Macinka předkládá statistiku, že se kníže dostavil jen na necelou čtvrtinu hlasování.
23.01.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , František Laudát (287 článků) , Petr Václav (1010 článků) , Petr Kníže (3 články)

„Ukázkový fachidiot!“ Pánek zkritizoval Klause. A dostal mohutnou ránu zpět. Čtěte jen na PL

 
Petr Macinka z Institutu Václava Klause pro ParlamentníListy.cz reaguje na kritiku Martina Pánka z Liberálního institutu. Pánkovi se nelíbilo vyjádření Václava Klause, že Česká republika bude ekonomickou obětí ukrajinské uprchlické krize. Podle Pánka se ale válečných uprchlíků nemusíme bát, naopak bychom je měli vítat jako impulz pro českou ekonomiku. „Pánka nemá smysl číst. Je to ukázkový fachidiot nedotčený realitou venku za okny,“ reaguje Macinka.
18.03.2022 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Petr Václav (1010 článků)

Tohle každý Pražan musí vědět! Zločin. Lídr Motoristů napráskal na Hřiba

 
V podzimních volbách se chce o pražský magistrát ucházet i strana Motoristé sobě. Její předseda Petr Macinka svůj program rozebíral v internetové VOX TV. Upozorňoval na to, jak se současný magistrát pod Zdeňkem Hřibem a Adamem Scheinherrem snaží motoristy vytlačit ze silnic. Upozorňoval zejména na „zločinné plány“ na stavbu Dvoreckého mostu, po kterém by nesměla jezdit auta. „Ne, to je opravdu zrůdnost,“ zhodnotil Macinka miliardovou stavbu. A pár slov ztratil také o Pavlu Rychetském a opouštění Evropské unie.
13.06.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Adam (117 článků)

Změna vlajek. Budou všude. Ukrajinské půjdou dolů a… Macinka nastínil, co sleduje EU

 
Petr Macinka z Institutu Václava Klause jde v podzimních volbách do boje o pražský magistrát se svou stranou Motoristé sobě. V pořadu „Podtrženo, sečteno“ se s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým shodl, že nás čeká v souvislosti se začínajícím předsednictvím Česka Radě EU období, kdy se po Praze budou „prohánět kolony papalášů“ a symboly EU na nás budou svítit na každém kroku „jak za socialismu“. Šance na prosazení národních zájmů však evropské předsednictví nebude. EU se tím prý snaží o něco jiného.
01.07.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Luboš Veselý (643 článků) , Petr Václav (1010 článků)

„Hřiba třeba taky jednou budou bolet kolena.“ Petr Macinka chce na podzim Pirátům zavařit. ODS? I tam je problém

 
Doprava na kole, to nemůže nikdo myslet vážně, myslí si předseda strany Motoristé sobě Petr Macinka, který chce na podzim kandidovat proti současné pirátské garnituře na pražském magistrátu. Odmítá, že by stranu zajímali jen lidé v autech a dodává, že na rozdíl od současného vedení chce přijít s dospělým řešením, ne s experimenty. „I pan primátor Hřib s panem Scheinherrem jednou zestárnou a třeba je budou bolet kolena,“ připomíná. Pustil se ale i do ODS a do STANu za současné aféry.
09.07.2022 07:35 |

podobné články

Mluvčí Klause chce řídit Prahu. Za stranu Motoristé jde s ním do voleb i scenárista Kolečko

 
O místo pražského primátora se bude ucházet v zářijových komunálních volbách v nové politické straně Motoristé sobě mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Strana chce odstraňovat z ulic bariéry bránící jízdě motoristů, prosadit jednu parkovací kartu pro celé město, zavést metro zdarma nebo umožnit návštěvníkům parkovat přes den v nevyužívaných parkovacích zónách zdarma. Novinářům to dnes řekl Macinka společně s dalšími zástupci strany. Za tuto stranu bude kandidovat i scenárista Petr Kolečko, který stojí mimo jiné za seriálem Okresní přebor.
09.08.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Petr Kolečko (183 článků)

Nová strana hodlá usnadnit život řidičům: „Nechceme žít ve městě napadeném piráty“

 
O místo pražského primátora se bude ucházet v zářijových komunálních volbách v nové politické straně Motoristé sobě mluvčí Institutu Václava Klause Petr Macinka. Strana chce odstraňovat z ulic bariéry bránící jízdě motoristů, prosadit jednu parkovací kartu pro celé město, zavést metro zdarma nebo umožnit návštěvníkům parkovat přes den v nevyužívaných parkovacích zónách zdarma. Novinářům to dnes řekl Macinka společně s dalšími zástupci strany.
09.08.2022 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10798 článků) , Petr Václav (1010 článků)