Článek

Na co nezapomenout při psaní životopisu

 
Správně napsaný životopis by měl zaujmout a umožnit tak první úspěšný kontakt s personalistou v podniku nebo konzultantem personální agentury.
28.07.2009 14:10 |

podobné články

Podobné články

Náborové video McDonalds hitem internetu: Hlavně nezapomenout na okurku

 
Tady tě žádný stereotyp nečeká, hlásá manažerka jedné z restaurací řetězce McDonald's. Náborové video pro nové zaměstnance se stalo novým hitem internetu. Nejdůležitější je přece nezapomenout na okurku!
25.01.2013 11:15 |

podobné články

Prototyp tabletu s klávesnicí, která vystoupí z dotykového displeje při psaní

 
Dotykové displeje na tabletech a chytrých telefonech při psaní stále nevyhovují všem. Fyzická klávesnice je stále přesnější a proto se pořád vyrábějí QWERTY mobily a klávesnicové doky pro tablety. Teď ale společnost Tactus Technology představila šalamounské řešení. Klávesnici, která vystoupí při psaní z dotykového displeje.
18.02.2013 14:10 |

podobné články

Back to school: Nepodceňujte ergonomii psaní u prvňáčků!

 
Všechny děti se do školy těší na psaní a kreslení, protože tuto aktivitu provádí běžně již od útlého dětství. Při nástupu do školy bychom však měly dbát na to, aby správně držely tužku či pero a aby netlačily na papír. To, jak drží pero nebo pastelku, má totiž velký význam při efektivitě psaní a také na fyzickou zátěž ruky.
11.09.2016 00:05 |

podobné články

Nositelka Nobelovy ceny Herta Müllerová: Psaní je posedlost, ale i těžká práce

 
„Psaní je posedlost, ale zároveň těžká práce. Nepracuju ráda, nakonec kdo pracuje rád?“ odpověděla s nadsázkou Herta Müllerová, nositelka Nobelovy ceny z roku 2009, na setkání s novináři v pražském Goethe institutu na dotaz Práva, co jí dělá při psaní radost.
06.04.2012 10:25 |

podobné články

Škárka: Za Šluknovsko mohou i předchozí vlády a blázen Kocáb

 
Rebel Věcí veřejných a dnes už nezařazený poslanec Jaroslav Škárka se začal intenzívně věnovat psaní. Zatím sice nejde o psaní obsáhlých literárních děl, nicméně jeho plodnost posledních dnů v psaní blogů je také zaznamenáníhodná. Věnuje se zamyšlením nad různými aktuálními tématy, a proto nechybí - mimo jiné - ani jeho pohled na možná řešení problémů ve Šluknovském výběžku.
27.09.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Noční fenomén: Psaní textovek ve spánku

 
Ráno se probudíte, vaši přátelé, známí nebo dokonce rodinní příslušníci se s vámi nebaví a vy nevíte proč? Podívejte se do odeslaných zpráv ve svém mobilním telefonu. Lékařští odborníci na spánek totiž upozorňují na rostoucí fenomén náměsíčného psaní SMS. Ti, kteří jím trpí, si ráno o psaní zpráv nepamatují zhola nic.
25.11.2011 16:40 |

podobné články

Pošta hýbe s cenami: Zdraží známky i doporučená psaní

 
Česká pošta od května zvýší ceny za poslání obyčejného dopisu o tři koruny a o čtyři Kč zdraží doručení doporučeného psaní. Známka na obyčejné psaní do 50 gramů tak vyjde na 16 korun, poslání doporučeného dopisu bude stát 38 Kč.
31.03.2016 17:30 |

podobné články

Vtipné hlášky do životopisu nepatří!

 
Hledáte zaměstnání nebo brigádu? Pak vás čeká příprava životopisu a průvodního dopisu. Málokdo z nás je dokáže vyšvihnout na první pokus na...
27.04.2009 12:09 |

podobné články

Uchazeč o práci si dal do životopisu jako referenta Boha

 
Tvorba životopisu je pro mnohé uchazeče o práci nadlidským výkonem. Není tak divu, že se mnoho firem pravidelně setkává s chybami a podivnostmi, které vedoucí pohovoru často přimějí k úsměvu či smutnému pokývnutí hlavou. Nejnovější anketa mezi 700 velkými společnostmi odhalila ty největší minely.
23.02.2011 11:25 |

podobné články

Američan půjde za překlad životopisu thajského krále do vězení

 
Američan Joe Gordon půjde za urážku thajského krále na dva a půl roku do vězení. Rozhodl o tom dnes tamní soud. Gordon se provinil tím, že přeložil výňatky z králova životopisu a umístil je na internet. Pětapadesátiletý Američan byl zadržen letos v květnu a od té doby je ve vazbě.
08.12.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Gordon (75 článků)

Muž chtěl oslnit na pohovoru, ale… K životopisu přidal fotku penisu!

 
Zajímavé a zřejmě nežádoucí překvapení čekalo na personalisty z Dallasu. Z jednoho životopisu totiž místo decentní pasovky vykoukla mužská chlouba.
08.04.2014 16:20 |

podobné články

Muž chtěl oslnit na pohovoru, ale… K životopisu přidal fotku penisu!

 
Zajímavé a zřejmě nežádoucí překvapení čekalo na personalisty z Dallasu. Z jednoho životopisu totiž místo decentní pasovky vykoukla mužská chlouba.
10.04.2014 01:55 |

podobné články

Dědička po Geobbelsovi dostane tantiémy z prodeje nacistova životopisu

 
Cordula Schachtová, dědička po nacistickém ministru propagandy Josephu Goebbelsovi, zřejmě získá podíl ze zisku z prodeje nacistova životopisu. Německé nakladatelství Random House totiž v biografii použilo několik Goebbelsových deníkových záznamů. Mnichovský soud ještě finální rozsudek nevynesl, ale k poslednímu slyšení si vyžádal informace o výtěžku z prodeje knihy. Nakladatelství tantiémy vyplatit nechce a proti rozsudku se hodlá případně odvolat.
19.09.2014 17:45 |

podobné články

„Spím ráda nahá“ i fotky v plavkách. Co jsou lidé schopní dát si do životopisu?

 
Hledáte novou práci a přemýšlíte nad tím, jak správně sestavit životopis? Potom se vyhněte zbytečným chybám, které zhatí vaši šanci na vysněnou práci dříve, než dostanete příležitost osobně se představit na přijímacím pohovoru. Životopis je totiž spolu s motivačním dopisem vaší vstupní vizitkou, dle níž se zaměstnavatel, zda jste potenciálně vhodným uchazečem o práci, nebo vás rovnou zařadí do složky se štítkem „zamítnuto“. Co jsou schopní lidé do životopisů napsat a jak se vyvarovat chybám?
06.02.2017 05:25 |

podobné články

Kandidát na premiéra si životopis „vycucal z prstu“. V Itálii je poprask

 
Kandidát na italského premiéra Giuseppe Conte (54) reprezentující koalici populistického Hnutí pěti hvězd (M5S) a protiimigrační a euroskeptické Ligy si ve svém životopisu zřejmě dost vymýšlel. Na politické scéně dosud neznámý profesor práva ve svém 12stránkovém CV tvrdí, že studoval a přednášel na zahraničních univerzitách ve Vídni nebo v New Yorku. Po přezkoumání vyšlo najevo, že si některé položky ze životopisu vymyslel, uvedla stanice BBC.
23.05.2018 14:55 |

podobné články

Víte, jak správně napsat životopis? Nabízíme 5 tipů,se kterými můžete ohromit personalisty!

 
Pokud chcete napsat dobrý životopis, vžijte se do role zaměstnavatele. Správné CV by mělo být hlavně stručné, ale úderné. Personalisté se shodují na jedné věci – pročtení jednoho životopisu jim v průměru trvá 30 – 60 vteřin. Měli byste se tedy zamyslet především nad tím, jak životopis správně strukturovat a zvýšit tím tak jeho přehlednost. O pár řádek níže se pak dozvíte i další důležité aspekty, kterými byste se při psaní vašeho CV měli řídit.
01.06.2015 10:35 |

podobné články

Linda pomáhá dětem z „děcáků“ hledat práci. Kryštof se dostal do Microsoftu

 
Psaní životopisů, nacvičení pracovního pohovoru nebo exkurze do nejrůznějších firem, ve kterých mohou nastartovat svou kariéru. Tak v tom všem pomáhá nezisková organizace Nadání a dovednosti dětem z dětských domovů. Pracuje nejen s těmi, které odchod z ústavní péče čeká, ale zaměřuje se i na mladé lidi, co se už museli postavit na vlastní nohy. Například Kryštof (18) se díky její pomoci dostal do Microsoftu.
14.03.2017 18:15 |

podobné články

Píšete při řízení textové zprávy? Teď už možná nebudete

 
V Kanadě byla spuštěna reklamní kampaň, která se snaží upozornit na nebezpečí psaní textových zpráv za volantem. Reklamy poběží do konce října v rádiu a televizi a právě televizní reklama přitáhla nejvíce pozornosti. Kombinuje humor s dramatem a pohledem na čtyři různá historická období nabízí kritický pohled na psaní SMS při řízení.
08.10.2012 12:15 |

podobné články

Pawlowská si při psaní knihy natáhla šlachu na noze! Čím to psala?

 
Tak tohle se jen tak nevidí… Spisovatelka Halina Pawlowská (61) vydala novou knihu, při jejímž psaní se zranila. Přestože ji psala v sedě a rukama, natáhla si šlachu na noze.
29.07.2016 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Halina Pawlowská (520 článků)