Článek

Na českých dálnicích nezastavujte! Varuje řidiče německý autoklub

 
Čeští zloději na sebe upoutali pozornost Němců a Rakušanů. Německý automobilový klub ADAC a rakouská stanice ORF ve středu varují před podlými metodami Čechů na dálnicích.
15.04.2011 14:45 |

podobné články

Podobné články

Rezignuje stát na bodový systém? Autoklub ČR tvrdí, že ano

 
Autoklub České republiky kritizuje to, že se od loňského ledna řidičům méně započítávají trestné body při přestupcích, které odhalí radary a kamerové systémy bez obsluhy. Podle údajů organizace v loňském prvním pololetí kamerové systémy zaznamenaly přes 169.000 přestupků, z nichž téměř 74.000 nebylo postiženo trestnými body. Autoklub to v tiskové zprávě označil za rezignaci státu na jeden z účinných způsobů represe řidičů. Ministerstvo dopravy i policisté s tím nesouhlasí.
26.02.2014 17:50 |

podobné články

Obří skandál: Autoklub zfalšoval anketu o nejoblíbenější auto! Golf měl 10krát více hlasů

 
Německý autoklub ADAC, jehož testy automobilového příslušenství se objevují i v Česku, falšoval výsledky ankety o nejoblíbenější auto! Například Volkswagen Golf ve zveřejněných výsledcích měl desetkrát více hlasů než ve skutečnosti!
20.01.2014 19:45 |

podobné články

Němcům začínají prázdniny! Kde všude vás zdrží kolony?

 
Německý autoklub ADAC varuje před kolonami na německých i rakouských dálnicích v souvislosti se začátkem prázdnin. Ty začínají zatím jen v nejlidnatějších spolkových zemích.
01.07.2014 07:55 |

podobné články

ŘSD podepsalo s ČKP dohodu o spolupráci při odstraňování překážek na dálnicích D4 a D7

 
Ředitelství silnic a dálnic podepsalo s Českou kanceláří pojistitelů (ČKP) dohodu o spolupráci při odstraňování překážek na dálnicích D4 a D7. Účelem dohody je průběžné odstraňování překážek provozu na dálnicích a tím umožňování jejího bezpečného užívání účastníky silničního provozu.
07.02.2017 13:00 |

podobné články

Chorvati zdraží mýtné na dálnicích. Kolik si připlatíte cestou na dovolenou?

 
Cesta na pláže u Jaderského moře se nejspíš citelně prodraží. Chorvati mají v plánu zvýšit mýtné na dálnicích – dokonce dvojím způsobem. V první řadě chtějí srovnat ceny na dálnicích, které vedou na jih, s těmi, které platí mezi Záhřebem a Istrií. V letní turistické sezoně navíc plánují přirazit dalších deset procent. Informoval o tom server Večernji.hr.
24.02.2017 16:15 |

podobné články

Vyrážíte na dovolenou? Na německých silnicích hrozí "megazácpy"

 
VIDEO. Nejhorší víkend na cestování v letošní letní sezoně očekává německý autoklub ADAC v závěru týdne na dálnicích v Německu. Na kolony a zdržení se mají řidiči připravit zejména na jihu země kvůli začínajícím prázdninám v lidnatém Bavorsku. Domů se budou také vracet tisíce dovolenkářů ze sedmi spolkových zemích, kde letní volno naopak končí.
31.07.2012 13:15 |

podobné články

Tudy o víkendu nejezděte: Opravy na D1 i D2, kolaps dopravy v Německu

 
Dopravu na dálnicích D1 a D2 v příštích dnech zkomplikují opravy u Brna. Při cestách na jih Evropy pak počítejte se zácpami v Německu, Rakousku i Itálii. Německý autoklub dokonce lidem doporučuje, aby zůstali doma a nikam nevyjížděli.
31.07.2015 05:50 |

podobné články

Německý nápad zdražit jízdu po dálnicích cizincům prověří EU. Chystá se nový plán

 
Německý ministr financí Wolfgang Schäuble pracuje na alternativním plánu zpoplatnění německých silnic pro osobní automobily. Informoval o tom německý časopis Spiegel. Dodal, že alternativní varianta by měla zatížit všechny uživatele německých silnic a ne pouze zahraniční řidiče.
31.08.2014 10:25 |

podobné články

Autoklub protestuje proti odebírání řidičáků dlužníkům alimentů

 
Autoklub ČR protestuje podle serveru Novinky.cz proti novele, která nařizuje odebrat neplatičům alimentů řidičský průkaz. Zákon míří do Senátu a její spoluautor Stanislav Polčák z TOP 09 za ním stojí.
22.07.2012 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Polčák (251 článků)

Autoklub ČR má nového prezidenta. Ječmínka střídá Šťovíček, co pomáhal Sáblíkové

 
Sportovní svaz Autoklub České republiky má nového šéfa. Prezidentem byl v sobotu v Praze zvolen Jan Šťovíček, dosavadní první viceprezident motoristického spolku. A také muž, který se snažil dostat rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou do cyklistické časovky na letní olympiádě v Riu de Janiero. Nakonec neúspěšně.
19.11.2016 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Martina Sáblíková (435 článků)

Víkendové peklo pro dovolenkové řidiče: Němci razí na prázdniny, potíže i v Chorvatsku

 
Německo, ale i řidiče směřující z České republiky na jih Evropy čeká jeden z dopravně nejnáročnějších víkendů roku. Ve dvojici velkých spolkových zemí – v Bavorsku a v Bádensku-Württembersku – totiž začínají školní prázdniny. Největší komplikace německý autoklub ADAC očekává v odpoledních hodinách, a to ve všechny tři dny od pátku až do neděle. Problémy stihnou i Itálii či Chorvatsko.
26.07.2018 19:50 |

podobné články

Kam s mezerou pro záchranku? Ignorované pravidlo silnice čeká změna

 
Možná nejméně dodržované pravidlo provozu na českých dálnicích se dočká změny. Jde o povinnost vytvořit v koloně uličku pro vozidla záchranářů. Tu v kolonách na českých dálnicích potkáte jen málokdy, a pokud se o ni řidiči pokusí, působí často zmatky odlišnost českých a evropských pravidel. To se nyní rozhodlo změnit ministerstvo dopravy. Upozornila na to na svém webu televize Nova.
10.04.2018 06:25 |

podobné články

Zavedení mýtného na německých dálnicích se kvůli kritice Evropské komise odsouvá

 
Mýtné na německých dálnicích se v roce 2016 vybírat nezačne. Jeho zavedení odložily na neurčito kroky Evropské komise, která plánuje s Berlínem zahájit řízení kvůli porušení evropských smluv. V rozhovoru pro deník Bild to řekl německý ministr dopravy Alexander Dobrindt.
18.06.2015 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (214 článků)

Premiér zadal ministru dopravy zpracování analýzy k zavedení mýta na německých dálnicích

 
Vláda dnes na svém zasedání projednávala zavedení mýtného pro osobní automobily na německých dálnicích, které v minulém týdnu schválil německý Spolkový sněm.
29.03.2017 19:00 |

podobné články

Motoristé pozor! Gangy zlodějů na Moravě okrádají řidiče na dálnicích

 
Jižní Morava se potýká s gangy cizinců, které na dálnicích okrádají motoristy. Zloději je zastavují poté, co jim na parkovišti propíchnou pneumatiku, nebo si vymyslí defekt na jejich autě. Při zjišťování závady na vozidle jsou řidiči okrádáni. Letos se v regionu stalo 31 těchto krádeží, za celý loňský rok jich bylo 49, řekl dnes vedoucí jihomoravské dopravní policie Jindřich Rybka. 
16.05.2013 12:40 |

podobné články

Infotabule vpřed. Na dálnicích přibude 18 panelů až za 190 milionů

 
Ke stovkám tabulí, které na dálnicích a rychlostních silnicích informují řidiče o problémech s průjezdností, přibude dalších 18. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo soutěž na jejich dodávku a počítá s tím, že za ně utratí 160 až 190 milionů, uvedla MF Dnes.
29.10.2015 08:10 |

podobné články

Sníh zasypal silnice, dopravu komplikuje i na dálnicích. Kde hrozí problémy?

 
Dopravu v Česku od rána komplikuje na mnoha místech sníh, ledovka i sněhové jazyky. Na některé silnice je možné vjet jen s opatrností. Problémy na řidiče mohou čekat na dálnicích D8 a D1. Místy hustě sněží.
17.12.2017 09:05 |

podobné články

Ucpaná cesta k moři: Kolony na dálnicích od Německa po Chorvatsko trápí dál řidiče

 
Na evropských dálnicích směřujících ze střední Evropy na jih v neděli po sobotním náporu rekreantů dál panuje velmi hustý provoz. Kvůli desetitisícům rodin, které se vydaly na dovolenou k moři nebo zpět domů, se opět na mnoha místech tvoří kolony a řidiči čekají desítky minut zejména u hraničních přechodů a mýtnic. Vyplývá to z informací dopravních serverů a autoklubů.
29.07.2018 17:20 |

podobné články

Sníh komplikuje dopravu v Rakousku a v Německu

 
Husté sněžení ve střední Evropě dnes komplikuje také dopravu v Rakousku a v Německu. Na dálnici A17 z Drážďan na Prahu v úseku od Drážďan až k hranicím je v obou směrech náledí, varuje německý autoklub ADAC.
06.03.2010 15:30 |

podobné články