Článek

Na Česko udeřila sibiřská zima. Teploměr klesl až na -23 °C

 
Teploty v noci na sobotu se v Česku pohybovaly nejčastěji mezi minus 13 a minus 7 stupni Celsia. Na třech měřicích stanicích klesly až na 20 stupňů pod bod mrazu. Vůbec nejchladněji bylo na šumavské Jezerní slati, kde teploměr klesl na minus 23,6 stupně. Uvedl to Pavel Šimandl z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teplotní rekord v sobotu nepadl na žádné z měřicích stanic s alespoň třicetiletou historií záznamů.
24.02.2018 13:00 |

podobné články

Podobné články

Británii zasáhne „sibiřská stvůra“. Během pár dnů teploty klesnou o 25 stupňů

 
Velkou Británii zasáhne extrémní studená fronta. Sibiřský vítr s sebou přinese sněžení. Země si až doteď užívala na zimu poměrně vysokých teplot, v pondělí naměřili skoro 15 stupňů. S příchodem fronty, které meteorologové přezdívají „sibiřská stvůra“, klesnou teploty až o 25 stupňů a měly by se dlouhodobě udržovat mezi minus 4 až minus 10 stupni, informoval deník Daily Mail.
22.02.2018 17:55 |

podobné články

Brr, to byla zima! V Plzeňském kraji padaly rekordy, teploměr ukázal skoro 20 pod nulou

 
Astronomické i kalendářní jaro už sice začalo, ale zima se rozhodla na poslední chvíli ještě ukázat, co umí. Na Šumavě to dala pořádně najevo. U Hojsovy Stráže a u Modravy ukázal teploměr v pondělí ráno téměř 20 stupňů Celsia pod nulou.
23.03.2020 12:50 |

podobné články

ZIMA JE TADY! Kde všude už napadl sníh? Sledujeme sjízdnost!

 
Zima definitivně dorazila do Česka. V horských oblastech Jeseníků a Beskyd klesl teploměr odpoledne až 6 stupňů pod bod mrazu.
24.11.2010 09:15 |

podobné články

V nejmrazivější vesnici na světě naměřili minus 62 °C. Pak selhal teploměr

 
Sibiřská vesnice Ojmjakon leží na východě Ruska a je považována za nejchladnější trvale osídlené místo na světě. Nejnižší teplota tam byla naměřená v roce 1933, teploměry tehdy ukazovaly minus 67,8 °C. Tamější obyvatelé se domnívají, že by letos mohli tento rekord překonat, v pondělí se teplota pohybovala okolo minus 62 stupňů, informoval o tom deník Siberian Times.
16.01.2018 14:00 |

podobné články

Mráz v sibiřském Ojmjakonu atakuje historické rekordy: Minus 67 °Celsia! Rupnul teploměr...

 
Letos asi ne, ale kdo z vás někdy v životě nezaklel: »Kurňa, to je zima jako na Sibiři!«? Věřte ovšem, že tu pořádnou sibořskou kládu málokdo zažil. Kupříkladu v Ojmjakonu, nechladnější vesnici světa, teď byly mrazy byly tak třeskuté, že se jim rozbil nový teploměr!
17.01.2018 08:15 |

podobné články

V Česku udeřila arktická zima! V noci bude až -35 °C

 
Česko má za sebou další mrazivou noc. Nejnižší teplotu naměřili u osady Jizerka, kde teploměr ráno ukázal -31,3 stupně Celsia.
02.02.2012 07:45 |

podobné články

PŘEDPOVĚĎ: Po víkendu až -25 °C

 
Sibiřský vzduch = sibiřská zima. Mrazy, které sevřely Česko, se budou stupňovat.
22.01.2010 17:05 |

podobné články

Šarm Pawlowské je pod bodem mrazu. Ničí ji počasí?

 
Sibiřská zima, která Česko svírá, nás nutí na sebe vrstvit svršky, oblékat mohutné kožichy, které korpulentním hvězdám jakou je Halina Pawlowská, na půvabu nepřidají. Ale ani tento fakt není vysvětlením, proč tato žena, která své tloušťce uměla zajímavým stylingem čelit, ztrácí to, čemu se říká šmrnc. Koketní kontroverzi mocné Haliny zkrátka začíná chybět elegantní podstata.
09.02.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Halina Pawlowská (520 článků)

Týden Františky: Nesnášenlivost, mráz a diskutabilní dětská výchova

 
Tyto dny sevřela Česko nejen sibiřská zima, ale i alarmující atak xenofobie rasisticky smýšlející tuzemské populace. A ke komentáři provokují i věty blogující matky Meredith Masony týkající se dětské výchovy.
08.01.2017 17:30 |

podobné články

Japonsko ONLINE: Radiace, zima, sníh a hlad...

 
ONLINE: Další rána pro Japonce. Po zemětřesení, tsunami, radiaci a nedostatku jídla udeřila na ostrovy zima. Ve středu se exploze objevily také v 5. a 6. reaktoru fukušimské elektrárny. Japonci se rozhodli, že hořící elektrárnu budou z vrtulníků kropit kyselinou boritou a vodou. Znemožnila to ale radiace. Tisíce lidí ve strachu před ozářením opuští Tokio.  V televizi promluvil císař Akihito. "Modlím se za lidi," řekl. Ty ale sužuje hlad a zima...
15.03.2011 06:35 |

podobné články

Česko sevře drsný mráz, ohrozí mnoho lidí: Víte, jak se připravit na minusové teploty?

 
Do Česka se ženou silné mrazy. O víkendu by měly teploty klesat až k minus 17 stupňům a mrazivé počasí bude pokračovat i v následujícím týdnu. Zima nebude jen v noci, v úterý by měl teploměr ukázat až minus jedenáct stupňů. Ještě větší zima bude na horách. Komu hrozí smrt umrznutím? Jaké nemoci vám v mrazu hrozí? Víte, jak připravit na mráz sebe a svoje auto? A zničí mráz chřipkové viry?
24.02.2018 05:50 |

podobné články

Infračervený teploměr Fluke vyplňuje mezeru mezi teploměry a termokamerami

 
Společnost Fluke Corporation představuje nový vizuální IR teploměr Fluke® VT02, přístroj pro vyhledávání problémů s infračervenou teplotní mapou. Až dosud si museli elektrikáři, průmysloví údržbáři, technici HVAC i autoopraváři vybírat mezi jednobodovými infračervenými teploměry a termokamerami s vysokým rozlišením (infračervenými neboli IR kamerami).
26.02.2013 16:10 |

podobné články

Xiaomi MiaoMiaoCe je teploměr, který nalepíte na dítě a v mobilu sledujete teplotní křivku

 
Občas mám pocit, že se inovace nesou v duchu „vzít cokoliv a připojit to ke smartphonu – za každou cenu, nevadí, že to nedává smysl“. Dětský teploměr Xiaomi MiaoMiaoCe Baby Thermometer je přesný opak, spojení s mobilem posouvá měření tělesné teploty na vyšší level.
05.01.2018 14:10 |

podobné články

Na Sibiři naměřili mínus 62 stupňů Celsia. Pak teploměr praskl

 
V sibiřském Jakutsku teploty během ledna klesají pod mínus padesát. Každý rok média celého světa přinášejí záběry z vesnice Ojmjakon, kde lidé snášejí nejnižší teploty trvale osídleného místa. Vařící voda vylitá z okna před dopadem na zem zmrzne na led. Minulý týden v Ojmjakonu naměřili oficiálně mínus dvaašedesát. Digitální teploměr pak vypověděl službu. Staré rtuťové podle místních ukazovaly ale až mínus 67 stupňů Celsia.
17.01.2018 10:40 |

podobné články

Mám v květináči na okně bombu!, zalarmovala seniorka policisty. Byl to teploměr

 
Pořádné zděšení vyvolal u seniorky (78) z domu s pečovatelkou službou na Domažlicku nález podivného předmětu v květináči za oknem. Z policii nahlášené bomby se vyklubal teploměr spadlý z okna od sousedky.
22.05.2018 16:05 |

podobné články

Po skandálech s financováním končí Česko-čínské centrum na Karlově univerzitě. Rektor Zima ho rozpustil

 
Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima ukončil k 13. listopadu činnost Česko-čínského centra UK (ČČC). Publicita, která se v posledních dnech zaměřila na sporné financování česko-čínských konferencí, centru podle Zimy uškodila a rektor nechce, aby to poškodilo aktivity připravované fakultami. Zima to ve středu uvedl v tiskové zprávě a zdůraznil, že zrušení centra nebude mít dopad na pokračování interního auditu a jeho závěry. Minulý týden tři zaměstnanci Fakulty sociálních věd UK avizovali, že kvůli spornému financování centra fakultu opustí.
13.11.2019 14:00 |

podobné články

Sibiřská zima se do půlky února Česka nepustí

 
Českou republiku zachvátí neobvykle tuhé mrazy, a hned tak neodejdou. Podle Dagmar Honsové z Meteopressu by až do 10. února měly zejména na severu vydržet teploty pod hranicí minus 20 stupňů.
31.01.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (846 článků)

20 lidí umrzlo, teploty klesly až na -69 °C. Ameriku drtí sibiřská zima

 
Po přívalech sněhu, které si vyžádaly asi dvě desítky lidských životů, ochromilo severovýchod a středozápad Spojených států v sobotu extrémně mrazivé počasí. Podle agentury AP postihlo kolem 100 milionů lidí.
07.01.2018 08:40 |

podobné články

Extrémně proměnlivé léto pokračuje: Třicítky (zase) vystřídá chladno!

 
Horko, zima, horko, zima... Letošní léto připomíná jízdu na toboganu – rychle nahoru a pak zase dolů. Právě nyní teploty rostou a ve čtvrtek bychom měli naměřit i přes 30 stupňů. Už v sobotu však teploměr místy ukáže jen 21 stupňů.
19.07.2016 05:10 |

podobné články