Článek

Na Česko se ženou extrémní bouřky. Meteorologové vydali výstrahu, hrozí povodně i kroupy

 
Do Česka vtrhnou silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav vydal na oficiálních stránkách výstrahu, která se týká celé země. Vyloučit nelze ani menší kroupy do dvou centimetrů a přívalové srážky.
23.05.2024 15:50 |

podobné články

Podobné články

Na Česko se řítí další vlna bouří a krupobití, hrozí povodně: Meteorologové vydali výstrahu

 
Na Česko se řítí další vlna silných bouří, sotva se lidé trochu oklepali z paseky, kterou voda napáchala po celé zemi v polovině června. Meteorologové vydali výstrahu, která platí od pátku. Opět hrozí velmi silné bouřky, krupobití, záplavy a povodně.
25.06.2020 12:25 |

podobné články

Na Česko udeří extrémní bouřky: Meteorologové vydali výstrahu, padat mohou i dvoucentimetrové kroupy

 
Meteorologové vydali na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu výstrahu. Ta platí od čtvrtečního odpoledne do pátečního rána. Do Česka mají dorazit velmi silné bouřky doprovázené nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu.
06.06.2024 15:50 |

podobné články

Ženou se silné bouřky a kroupy: Meteorologové vydali výstrahu, kde si dát pozor

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali novou výstrahu. Na většině území republiky budou řádit silné bouřky. Výstraha platí od pátku 5. do soboty 6. srpna.
04.08.2022 15:25 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky: Kroupy mají dosahovat velikosti golfových míčků

 
Meteorologové vydali na svých oficiálních stránkách výstrahu. V noci na středu mají do Česka dorazit bouřky a silné nárazy větru kolem 70 km/h, na některých místech budou i kroupy. „Nebezpečí mohou představovat také přívalové srážky, kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost, zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ varují meteorologové.
11.07.2023 15:50 |

podobné články

Na Česko se ženou vydatné lijáky: Meteorologové vydali rudou výstrahu, hrozí povodně

 
Meteorologové z ČHMÚ vydali výstrahu, přičemž nejhorší situace by měla nastat v Plzeňském kraji. Od pátku očekávají vydatné deště na západě a jihu Čech, které mohou na některých místech způsobit povodně.
31.05.2024 13:30 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky a kroupy! Meteorologové vydali výstrahu

 
Čtvrteční odpoledne přinese kromě vysokých teplot ještě silné bouřky a krupobití! Meteorologové vydali výstrahu a přidali varování před vysokými teplotami.
03.08.2017 13:05 |

podobné články

Ženou se silné bouřky s kroupami: Meteorologové vydali výstrahu, hrozí velké povodně

 
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silnými bouřkami s kroupami a zároveň výstrahu před povodněmi. Ty hrozí zejména v Plzeňském kraji, který je v extrémním ohrožení.
02.06.2024 14:15 |

podobné články

Na Česko se ženou extrémní lijáky, hrozí povodně: Meteorologové vydali výstrahu

 
Meteorologové varují Česko před povodněmi. Výstraha platí až do čtvrtečního rána. Vzhledem k již spadlým srážkám, ale i k těm očekávaným předpokládá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vzestup hladin vodních toků. Zároveň pak upozorňují, že v Moravskoslezském kraji mohou lidé očekávat extrémní srážky.
19.08.2020 17:45 |

podobné články

Meteorologové upřesnili výstrahu: Povodně udeří na jihu a východě, na západě bouřky

 
Počasí je od začátku týdne velmi proměnlivé, ve většině případů hlavně prší, na některých místech dokonce tak moc, že se zvedají hladiny řek a hrozí povodně. Meteorologové z ČHMÚ ve středu upřesnili výstrahu a pro jih republiky to nevypadá zrovna růžově. Lidé by se měli připravit na vydatné deště a na východě zase na silné bouřky.
10.06.2020 16:51 |

podobné články

Do Česka se ženou silné deště: Meteorologové vydali výstrahu před povodněmi, bude i sněžit

 
Do Česka se žene vydatný déšť. Meteorologové z ČHMÚ vydali na svých oficiálních stránkách výstrahu před tímto jevem. Podle nich hrozí na některých místech i povodně.
03.11.2023 12:40 |

podobné články

Meteorologové varují: Ženou se na nás OBŘÍ BOUŘKY a lijáky, HROZÍ POVODNĚ!

 
Otravného deštivého počasí se hned tak nezbavíme ani na začátku léta. Meteorologové vydali výstrahu, že dnes Česko zasáhnou silné bouřky, a ty se změní v trvalé lijáky, které rozvodní řeky.
29.05.2013 14:15 |

podobné články

Řítí se velmi silné bouřky: Mají padat kroupy velikosti švestek, hrozí přívalové povodně

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali novou výstrahu. Varují před velmi silnými bouřkami, které dorazí do Česka v průběhu pátku a soboty. A s velkou pravděpodobností nebudou chybět ani kroupy. Mají dosahovat tří centimetrů.
25.08.2023 14:05 |

podobné články

Do Česka dorazí silné bouřky a přívalové srážky: Meteorologové vydali výstrahu

 
Do Česka dorazí silné bouřky. Meteorologové proto vydali na svých oficiálních stránkách výstrahu. Ta platí hlavně pro Karlovarský, Ústecký a Liberecký kraj.
30.06.2023 14:00 |

podobné články

Pozor na kroupy. Meteorologové zpřísnili výstrahu, mají padat kroupy velikosti skleněných kuliček

 
Konec července je ve znamení dešťů. Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami a kroupami velikosti kolem dvou centimetrů, které mají postihnout území České republiky. 
30.07.2023 20:55 |

podobné články

Na Česko udeří extrémní bouřky: Nebezpečí hrozí kvůli supercelám i obřím kroupám

 
Na Česko se ženou extrémní bouřky. Meteorologové na oficiálních stránkách varují, že zasáhnou většinu našeho území a mohou se k nim přidat i supercely, veliké kroupy a silný nárazový vítr. Výstraha platí od pátečních dvou hodin odpoledne do deváté hodiny večerní.
21.06.2024 11:40 |

podobné články

Meteorologové vydali výstrahu: Řítí se na nás vydatné deště, hrozí povodně a záplavy

 
V neděli můžeme v Česku očekávat silné deště. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali v platnost výstrahu, kde upozorňují na vydatné deště a zároveň varovali Moravskoslezský kraj před povodněmi.
30.05.2020 16:05 |

podobné články

Na Česko se řítí hrozné bouřky, meteorologové rozšířili výstrahu: Týdenní předpověď

 
V Česku aktuálně panuje tropické počasí, které má pokračovat i v následujících dnech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která varuje před velmi vysokými teplotami. Výstrahu meteorologové navíc rozšířili i o silné bouřky, které by měly přijít v pondělí.
10.08.2020 07:00 |

podobné články

Do Česka se ženou děsivé bouřky: Meteorologové varují, kde si před nimi dát pozor

 
Meteorologové vydali novou výstrahu. Na Moravě a na východě Čech hrozí velmi silné bouřky, ojediněle může napršet až 70 litrů vody na metr čtvereční a stoupnout mohou hladiny menších toků, uvádějí meteorologové na portálu Českého hydrometeorologického ústavu.
05.07.2022 14:55 |

podobné články

Na Česko udeřily silné bouřky. Přinesly kroupy, hrozí rozvodnění řek. Sledujte radar Blesku

 
Do Česka dorazily první silné bouřky, které avizovaly meteorologové. Odpoledne se objevily v jižní části Vysočiny i na jižní Moravě, provází je až třícentimetrové kroupy. Silné bouřky hrozí i v dalších částech ČR. Provázet je bude přívalový déšť, napršet může až 40 milimetrů srážek, tedy 40 litrů na metr čtvereční, a vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Navíc hrozí vzestup hladin toků na povodňové stupně.
16.08.2021 05:15 |

podobné články