Článek

Na Česko se řítí hrozné bouřky, meteorologové rozšířili výstrahu: Týdenní předpověď

 
V Česku aktuálně panuje tropické počasí, které má pokračovat i v následujících dnech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu, která varuje před velmi vysokými teplotami. Výstrahu meteorologové navíc rozšířili i o silné bouřky, které by měly přijít v pondělí.
10.08.2020 07:00 |

podobné články

Podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu: Pozor na velmi silné bouřky, vítr se bude skoro rovnat síle orkánu

 
V sobotu dopoledne rozšířili meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu výstrahu ohledně bouřek, které se na Česko ženou. Už v pátek varovali před silným větrem, přívalovým deštěm a možným krupobitím. Tentokrát varují před vichrem, který může dosáhnout zhruba 110 kilometrů v hodině.
29.08.2020 13:55 |

podobné články

Hladiny budou dále stoupat, varují meteorologové a rozšířili výstrahu

 
Meteorologové ve středu opět rozšířili výstrahu před velmi vydatnými dešti a hrozícím vzestupem hladin. Povodňové ohrožení, tedy třetí stupeň povodňové aktivity, hrozí aktuálně na řadě míst, zejména na Moravě a ve Slezsku. Vzestupy hladin na povodňové stupně však meteorologové očekávají na většině území.
14.10.2020 12:05 |

podobné články

Na Česko se řítí další vlna bouří a krupobití, hrozí povodně: Meteorologové vydali výstrahu

 
Na Česko se řítí další vlna silných bouří, sotva se lidé trochu oklepali z paseky, kterou voda napáchala po celé zemi v polovině června. Meteorologové vydali výstrahu, která platí od pátku. Opět hrozí velmi silné bouřky, krupobití, záplavy a povodně.
25.06.2020 12:25 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu před silným větrem

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu ve čtvrtek rozšířili výstrahu před silným větrem. Ten by měl kromě dříve zmíněných oblastí ve středu a na severu České republiky zasáhnout i Krkonoše a Jeseníky. V nárazech by mohl dosahovat rychlosti až 110 km/h.
01.11.2018 13:05 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu před ledovkou

 
Meteorologové v úterý rozšířili výstrahu před ledovkou na další regiony na jihu a východě republiky. Vozovky mohou v důsledku mrznoucího deště klouzat až do 15 hodin, upozornil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
28.01.2020 09:25 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu před silnými dešti a vzestupy hladin

 
Meteorologové dále rozšířili a upravili výstrahu před vydatnými dešti, sněžením a vzestupy hladin. Silně pršet by mělo v úterý a ve čtvrtek na většině území s výjimkou jihozápadu. I tam by však mělo napršet kolem 15 milimetrů srážek.
13.10.2020 11:55 |

podobné články

Meteorologové rozšířili výstrahu: Varují před bouřkami, deštěm a dalšími záplavami

 
Po krásném a slunečném počasí přichází další studená fronta a celý víkend zkazí přívalové deště a silné bouřky. Znatelně se ochladí a podobné počasí se bude držet až do poloviny pracovního týdne. Meteorologové z ČHMÚ před bouřkami vydali výstrahu a platí to pro skoro celou republiku. Varují navíc před dalšími záplavami...
02.08.2020 08:20 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky s krupobitím a intenzivní deště, varovali meteorologové

 
Meteorologové rozšířili a upřesnili výstrahu před vydatnými dešti, silnými bouřkami a možnými vzestupy hladin řek. Zatímco pršet by mělo především na jihozápadě republiky, bouřky zasáhnou severní polovinu území.
12.05.2021 11:55 |

podobné články

V některých krajích vydatně prší. Meteorologové rozšířili výstrahu

 
V jihozápadní polovině Čech se vyskytuje vydatný déšť. Více prší také na jihozápadě Vysočiny a na Znojemsku, kde nad ránem za tři hodiny napršelo deset až 20 milimetrů srážek a intenzivně pršet tam má i dál. Meteorologové proto ve čtvrtek rozšířili územní platnost výstrahy před vydatným deštěm.
18.06.2020 07:05 |

podobné články

Až do večera hrozí silné bouřky, varovali meteorologové

 
Meteorologové v úterý opět rozšířili výstrahu před silnými bouřkami. Upravili zároveň i varování před vysokými teplotami. Bouřky zasáhnou většinu území republiky.
11.08.2020 11:25 |

podobné články

Hrozí velmi silné bouřky, varují meteorologové

 
V Česku hrozí velmi silné bouřky, varovali v sobotu meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), kteří rozšířili výstrahu vydanou v pátek.
05.06.2021 12:25 |

podobné články

Hrozí vydatné deště a zvýšené hladiny. Meteorologové upravili výstrahu

 
Meteorologové v pátek upravili výstrahu před dešti a velkou vodou. Na severu a východě Čech a na Českomoravské vrchovině bude místy intenzivně pršet do nedělního rána, v oblasti Jeseníků a Beskyd pak do pondělního rána. Předchozí výstrahu s extrémním stupněm nebezpečí meteorologové zrušili.
19.06.2020 07:55 |

podobné články

Česko zasáhnou silné bouřky a kroupy! Meteorologové vydali výstrahu

 
Čtvrteční odpoledne přinese kromě vysokých teplot ještě silné bouřky a krupobití! Meteorologové vydali výstrahu a přidali varování před vysokými teplotami.
03.08.2017 13:05 |

podobné články

Meteorologové zesílili výstrahu před bouřkami

 
Česko v sobotu a v neděli opět čekají silné bouřky. Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu v sobotu zpřísnili výstrahu před nebezpečným jevem, bouřky budou silnější, než původně předpokládali.
17.07.2021 08:35 |

podobné články

Meteorologové zesílili výstrahu před úmornými vedry

 
Meteorologové rozšířili výstrahu před velmi vysokými teplotami, které v sobotu a v neděli budou na západě republiky překračovat hranici 34 °C. Vedle toho zůstává v platnosti i varování před rizikem vzniku požárů.
18.06.2021 12:20 |

podobné články

Meteorologové upřesnili výstrahu: Povodně udeří na jihu a východě, na západě bouřky

 
Počasí je od začátku týdne velmi proměnlivé, ve většině případů hlavně prší, na některých místech dokonce tak moc, že se zvedají hladiny řek a hrozí povodně. Meteorologové z ČHMÚ ve středu upřesnili výstrahu a pro jih republiky to nevypadá zrovna růžově. Lidé by se měli připravit na vydatné deště a na východě zase na silné bouřky.
10.06.2020 16:51 |

podobné články

Extrémní nebezpečí platí ve čtyřech krajích. Meteorologové zesílili výstrahu před bouřkami

 
Meteorologové ve čtvrtek zesílili výstrahu před bouřkami. V části republiky mohou být bouřky extrémně silné s přívalovými srážkami a velkými kroupami. Na většině republiky hrozí velmi silné a na severozápadě silné bouřky.
08.07.2021 11:50 |

podobné články

Ženou se silné bouřky a kroupy: Meteorologové vydali výstrahu, kde si dát pozor

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali novou výstrahu. Na většině území republiky budou řádit silné bouřky. Výstraha platí od pátku 5. do soboty 6. srpna.
04.08.2022 15:25 |

podobné články

Řítí se bílá kalamita: Meteorologové varují před vichrem a půl metrem sněhu

 
Na Česko se podle ČHMÚ opět řítí silný vítr. V neděli se místy očekávají nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině. Meteorologové také vydali výstrahu před očekávanou sněhovou kalamitou, která zkomplikuje zejména dopravu. Na některých místech republiky si budou muset lidé dát obzvlášť pozor. Kde konkrétně?
05.02.2022 15:00 |

podobné články