Článek

Na Benešovou vytáhli smlouvu s advokáty. Přes mě to vůbec nešlo, odmítá ministryně

 
Ministerstvo spravedlnosti podepsalo smlouvu s bývalou kanceláří své šéfky resortu Marie Benešové. Píše o tom dnešní deník Právo.
10.01.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (288 článků)
Podobné články

ČSSD vyzve Benešovou, aby odešla ze strany; ta to odmítá

 
Sociální demokracie vyzve svou bývalou místopředsedkyni Marii Benešovou, která přijala post ministryně spravedlnosti ve vznikající vládě Jiřího Rusnoka, aby odešla ze strany. Dnes to sdělil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Víc prý věc řešit nechce, protože kabinet, který vzniká z popudu prezidenta Miloše Zemana, nemá budoucnost. Benešová odejít odmítá, straně prý neškodí. 
27.06.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků) , Miloš Zeman (23463 článků) , Jiří Rusnok (1868 článků)

Omilostněnou Benešovou pojily vztahy s prezidentovou ženou

 
Ředitelku soukromé Metropolitní univerzity Praha Annu Benešovou, které prezident Václav Klaus prominul trest za podplácení a zpronevěru, pojily vztahy s prezidentovou ženou Livií. Uvedly to páteční Lidové noviny (LN). Podle nich Klausová otevírala ve škole v roce 2007 nový výtah pro handicapované studenty. Prezident opáčil, že za Benešovou se přimlouvalo množství organizací zdravotně postižených.
17.02.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9748 článků)

Policie obvinila dva advokáty, prý chtěli uplatit soudce

 
Protikorupční policie minulý týden obvinila dva pražské advokáty z korupce, detektivové jsou přesvědčeni, že chtěli uplatit soudce. Napsal to dnes deník Právo.
05.03.2010 08:15 |

podobné články

Advokáti vybrali podobu stavovských oděvů

 
Komise České advokátní komory (ČAK) vybrala podobu talárů pro advokáty. Stavovské oděvy budou tmavě modré s blankytně modrými prvky na stojáčku a kravatách, informoval Bulletin advokacie. Nošení stejnokrojů pro advokáty zavedla novela zákona, která vstoupila v platnost na začátku loňského září.
24.03.2010 13:55 |

podobné články

Taláry pro advokáty vyrobí jedna firma

 
Ministr spravedlnosti nebude nijak zasahovat do zakázky na taláry pro advokáty. Do prázdna tak vyzněl podnět jednoho z advokátů, kterému se nelíbí, že si on i jeho kolegové smějí talár objednat pouze u jediné firmy určené Českou advokátní komorou.
06.03.2011 09:00 |

podobné články

Slepý Němec přišel u českých soudů o majetek, nemá peníze už ani na advokáty

 
Soudní poplatky, peníze na advokáty a překladatele a nakonec i šibeniční lhůty pro doplnění žalobních návrhů, to vše přivedlo 75letého nevidomého důchodce Karla Kopetzkeho z Norimberku u českých soudů nejen k zoufalství, ale také na mizinu.
22.08.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Němec (6 článků)

Bradáčová zatýkala a došlo prý na Rittigovy advokáty. Jak je na tom podnikatel, se neví

 
Policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu spustil v pátek ráno zatýkání a domovní prohlídky na několika místech v Praze. O akci informoval server Aktuálně.cz s tím, že se to týká podnikatelů okolo petrochemické společnosti Oleo Chemical. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová potvrdila, že bylo zatčeno několik osob. Aktuálně.cz uvádí informaci z ČT, že jde o Rittigovy advokáty.
26.09.2014 11:40 |

podobné články

Rath propustil advokáty a hledá nové. Soud se odkládá

 
Bývalý poslanec David Rath obžalovaný z korupce nemá advokáty. Původním obhájcům vypověděl minulý týden v pátek plnou moc a soudu dnes tvrdil, že ho zastupuje Michal Pacovský, strýc soudce Roberta Pacovského, který případ u Krajského soudu v Praze projednává.
18.05.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4548 článků)

Rath vyzval prezidenta ke schůzce s jeho advokáty

 
Bývalý středočeský hejtman David Rath chce, aby se prezident Miloš Zeman setkal s jeho advokáty. Právníci podle něj hlavě státu předloží „nezkreslené informace“ o případu údajné korupce, kvůli které Rath čelí žalobě. Rath tak zareagoval na prezidentova slova, že jako důkaz proti němu by měla postačit krabice se sedmi miliony, se kterou Ratha zadržela policie. Na výzvu zveřejněnou na Rathově blogu dnes upozornil Český rozhlas. Zprávu převzala ČTK.
30.01.2017 22:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4548 článků) , Miloš Zeman (23463 článků)

Kevin Spacey musí v pondělí k soudu osobně. Zastoupení advokáty nestačí!

 
Herec Kevin Spacey je hnán k soudu v Massachusetts kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování a zadržování druhé osoby proti její vůli. Devětapadesátiletá hvězda Americké krásy se snažila před koncem roku tvářit, že je nad věcí. Fanoušky dokonce potěšila videoklipem, v němž netají víru, že se vrátí do seriálu Dům z karet. Nicméně Kevinovi teď spadl hřebínek. V pondělí, kdy má první stání, chtěl k soudu poslat jen své advokáty. Soudce ale jeho žádost zamítl a nařídil, že se musí dostavit osobně, jinak putuje rovnou do vazby.
04.01.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Kevin Spacey (117 článků)

Kevin Spacey musí k soudu osobně, zastoupení advokáty nestačí

 
Herec Kevin Spacey (59) se musí v pondělí osobně dostavit k soudu v Massachusetts. Vyslechne si obvinění ze sexuálního obtěžování a zadržování druhé osoby proti její vůli. Herec chtěl na první stání poslat jen své advokáty. Soudce jeho žádost zamítl.
04.06.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Zuna (69 článků)

Dalík odkopl Benešovou: Přestala ho bavit!

 
Milostné aférce mezi Markem Dalíkem (34) a misskou Helenou Benešovou (30) je konec! Přítel expremiéra Mirka Topolánka dal modelce kopačky a odjel podle informací Blesku relaxovat do svého oblíbeného italského Toskánska.
12.11.2009 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2268 článků)

Vesecká prohrála spor s Benešovou, Grygárek není mafiánem

 
Krajský soud v Praze v pondělí zamítl žalobu na bývalou nejvyšší státní zástupkyni Marii Benešovou v kauze justiční mafie.
14.06.2010 14:30 |

podobné články

Postižení se přimlouvali za Benešovou, hájí milost prezident Klaus

 
Za udělení milosti pro někdejší ředitelku soukromé Metropolitní univerzity Praha Annu Benešovou se přimlouvalo mnoho dopisů, zejména od organizací zdravotně postižených občanů, uvedl dnes prezident Václav Klaus. Zároveň uvedl, že dosavadní potrestání Benešové, která zažila vazbu a léta soudů, považoval za dostatečné.
17.02.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9748 článků)

Blažek má před sebou těžkou volbu. Mluvili jsme s Veseckou i Benešovou

 
Nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek se o postupu ve věci nového zákona o státním zastupitelství i jmenování Lenky Bradáčové hodlá poradit jak s Renátou Veseckou, tak i s Marií Benešovou, jakožto bývalými nejvyššími státními zástupkyněmi. Obě dámy se však ve svých radách ministrovi nejspíš značně rozejdou.
09.07.2012 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (563 článků) , Pavel Nový (427 článků) , Pavel Nový (302 článků) , Lenka Benešová (27 článků)

ČSSD chce vypudit Benešovou za to, že kývla Rusnokovi

 
Sociální demokraté vyzvou Marii Benešovou, která kývla na to, že bude ministryní spravedlnosti v kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka, aby vystoupila z ČSSD. Ve čtvrtek to uvedl předseda strany Bohuslav Sobotka. Kabinet vznikající pod patronací prezidenta Miloše Zemana prý nemá budoucnost.
27.06.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků) , Miloš Zeman (23463 článků) , Jiří Rusnok (1868 článků)

Zrádkyně? Benešovou vyzývá ČSSD k odchodu ze strany kvůli postu v úřednické vládě

 
ČSSD vyzve podle svého šéfa Bohuslava Sobotky k opuštění svých řad někdejší místopředsedkyni strany Marii Benešovou. Ta by se totiž měla stát ministryní spravedlnosti v úřednické vládě, se kterou však ČSSD nesouhlasí. A Sobotkovi se její rozhodnutí pranic nelíbí, i když míní, že Rusnokova vláda bude mít jepičí život.
27.06.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9544 článků)

Domovská organizace ČSSD v Kladně se postavila za Benešovou

 
Místní organizace ČSSD v Kladně se postavila za svou členku Marii Benešovou, která by se měla stát ministryní spravedlnosti v kabinetu premiéra Jiřího Rusnoka. Vedení sociální demokracie přitom trvá na tom, aby členové ČSSD, kteří hodlají usednout v Rusnokově kabinetu, stranu opustili. O rozhodnutí kladenské buňky v úterý informoval člen krajského výkonného výboru strany Pavel Volf.
02.07.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1868 článků)

Kladno podpořilo Benešovou. Chládek mluví o vládním slepenci

 
Kladenská ČSSD se postavila za svoji členku a bývalou místopředsedkyni strany Marii Benešovou, která přijala nabídku stát se ministryní spravedlnosti ve vznikající úřednické vládě premiéra Jiřího Rusnoka. ČTK to dnes řekl kladenský sociální demokrat Pavel Volf, jenž je zároveň členem krajského výkonného výboru strany.
02.07.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1868 článků)