Článek

Na ARO přijímáme už jen pacienty s covidem, píše ředitel uherskohradišťské nemocnice

 
Nemocnice v Uherském Hradišti, které patří mezi regiony s vysokým počtem aktuálních případů nákazy koronavirem, už nemůže na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) přijímat běžné pacienty, ale věnuje se výlučně pacientům s koronavirem. O tristní situaci na oddělení informoval v pondělí na Facebooku ředitel nemocnice Petr Sládek.
15.09.2020 10:25 |

podobné články

Podobné články

ODS: Ředitel uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek míří do boje o Senát

 
Petr Sládek, dlouholetý ředitel uherskohradišťské nemocnice a také lékař, bude v podzimních senátních volbách kandidovat za ODS. O senátorské křeslo se bude ucházet na Uherskohradišťsku, ve volebním obvodě č. 81.
28.05.2020 10:50 |

podobné články

Dvě nemocnice v Praze dostaly lék na koronavirus remdesivir pro deset pacientů: Na příděl čeká Motol

 
Pražské Nemocnice na Bulovce a Všeobecná fakultní nemocnice dostaly lék remdesivir, každá pro deset pacientů. Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové čeká na dodávku ve čtvrtek nebo o víkendu také Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice svaté Anny v Brně. Do nemocnic, které mají pacienty s covidem-19, se rozváží i japonský lék favipiravir. Dostala ho pražská Thomayerova nemocnice, nemocnice v Opavě a požádáno má i Bulovka, Fakultní nemocnice v Ostravě a Hradci Králové.
30.04.2020 11:05 |

podobné články

Primář Uherskohradišťské nemocnice má koronavirus, zavřeli celé oddělení

 
Primář neurologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice měl ve čtvrtek dopoledne pozitivní test na koronavirus. Vedení nemocnice oddělení ještě během dne uzavřelo. Do domácí karantény hygienici poslali pět lékařů a čtrnáct zdravotních sester a dalších nelékařských pracovníků.
26.03.2020 16:40 |

podobné články

Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty

 
Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty. Lůžko od firmy Linet v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun bude využito na jednotce intenzívní péče Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s.
18.04.2018 15:55 |

podobné články

Břeclavská nemocnice kvůli nakaženým lékařům zrušila operace a zavírá ARO

 
Břeclavská nemocnice zastavila po dohodě s krajskou hygienickou stanicí veškeré operace a příjem pacientů na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO). Právě na něm pracovali dva lékaři, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. Oznámil to v pondělí ředitel nemocnice Petr Baťka.
16.03.2020 12:06 |

podobné články

Nemocnice Písek: Pacienty se zlomeninou krčku přijímáme obden

 
Každý druhý den přijímají na Ortopedickém oddělení Nemocnice Písek, a. s., pacienty se zlomeninou krčku. Ještě v osmdesátých letech minulého století jich přitom bylo 40 za rok. Důvodem je stárnutí populace, kvůli němuž přibývá nejen stařeckých zlomenin, ale i bolestivé artrózy.
07.09.2017 07:35 |

podobné články

Nákazy se nebála: Známá fotografka fotila v pražské nemocnici pacienty s koronavirem

 
Fotografka Alžběta Jungrová se proslavila například snímky z pásma Gazy nebo překupníků drog v Pákistánu. Nyní se vydala mezi pacienty Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze, kde nafotila lidi, kteří onemocněli koronavirem na jednotce ARO. Nemocnici bude fotit celý rok a chystá se vytvořit kolekci snímků ze všech oddělení a budov nemocnice. Počátkem příštího roku by měly být snímky právě v areálu nemocnice vystavené.
23.05.2020 05:10 |

podobné články

Ředitel nemocnice: Situace je vážná. Jiné pacienty než s covidem nebereme

 
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) uklidňuje veřejnost, že počet lidí nově diagnostikovaných s covidem sice už několikátý den po sobě přesáhl tisícovku, ale že se nic neděje. Slovákům vyčetl, že jednají unáhleně, když se rozhodli po Češích vyžadovat karanténu nebo test na covid, pokud chtějí pobývat na Slovensku. Jenže zprávy z Uherského Hradiště naznačují, že někde situace zdaleka není tak klidná, jak Babiš tvrdí.
15.09.2020 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19304 článků)

Ředitel uherskohradišťské nemocnice ustoupil, lékaře vezme zpět

 
Ředitel nemocnice v Uherském Hradišti Antonín Karásek (ODS) ustoupil a je připraven přijmout všechny lékaře ve výpovědi zpět. Jedinou podmínkou je, že přijdou o příspěvek na penzijní připojištění, který nemocnice vyplácí za věrnost.
24.02.2011 18:50 |

podobné články

Klaudiánova nemocnice má nového šéfa na ARO a ombudsmanku

 
Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) Klaudiánovy nemocnice má od pondělí 6. srpna novou vrchní sestru. Tuto pozici zastává Mgr. Petr Šťastný. Ten nahradil po více než dvaceti letech vrchní sestru Janu Truksovou, která se stala první mladoboleslavskou nemocniční ombudsmankou.
12.08.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Šťastný (19 článků) , Petr Šťastný (5 článků) , Jan Šťastný (47 článků)

Statistika porodnosti v Uherskohradišťské nemocnici

 
V roce 2014 se v Uherskohradišťské nemocnici narodilo celkem 1176 dětí (613 chlapců a 563 děvčat).
06.01.2015 12:27 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Odmítám stavbu spalovny nebezpečného zdravotnického odpadu v Uherskohradišťské nemocnici

 
Životní prostředí máme jenom jedno. Přestože mnozí, zejména pravicoví politici se zaštiťují ekologickými tématy, snaží se prosadit nebezpečné investiční stavby. Příkladem je záměr na výstavbu spalovny zdravotnického odpadu v Uherskohradišťské nemocnici.
05.06.2020 04:35 |

podobné články

Reprodukční číslo není tak vysoké, míst v nemocnicích je dost, tvrdí primářka. Zmínila i chřipku

 
Jeden nakažený covidem-19 v Česku nakazí nyní za dobu svého onemocnění více než jednoho dalšího člověka. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS) činí reprodukční číslo 1,59. Podle MUDr. Hany Roháčové z Nemocnice Na Bulovce je tak vysoké číslo typické pro infekční nemoc. Ačkoliv veřejnost ujistila, že kapacita zdravotních zařízení je v případě nárůstu nakažených covidem-19 dostatečná, Společnost infekčního lékařství (SIL) žádá navýšení kapacity infekčních lůžek i pro pacienty s dalšími infekčními chorobami. Roháčová zároveň varovala před blížící se podzimní vlnou dalších virových onemocnění.
16.09.2020 05:15 |

podobné články

Benešovskou nemocnici ochromil počítačový virus, pacienty z JIP převezli jinam

 
Provoz benešovské nemocnice ochromil počítačový kryptovirus, který v noci na středu napadl nemocniční počítačový systém. Nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace jsou zrušené. Lékaři přeložili devět pacientů z oddělení JIP a ARO do jiných nemocnic. Zdravotníci sice ordinují, použít například rentgen ale není možné. Záchranná služba vozí pacienty jinam.
11.12.2019 17:30 |

podobné články

Děkujeme, nastupte zpět. Ale jako noví příchozí, říká ředitel nemocnice

 
Napětí panuje mezi lékaři a vedením Uherskohradišťské nemocnice ve Zlínském kraji. I přes dohodu mezi iniciátory výzvy Děkujeme, odcházíme a ministrem zdravotnictví Leošem Hegrem totiž pětačtyřicet doktorů protestujících proti neutěšenému stavu v nemocnici nemá jisté, zda je ředitel Antonín Karásek přijme zpět a za jakých podmínek.
18.02.2011 04:35 |

podobné články

V opočenské nemocnici bude uzavřena chirurgie a ARO, rozhodl kraj

 
Zastupitelstvo královéhradeckého kraje dnes definitivně odhlasovalo zrušení chirurgie a oddělení ARO nemocnice v Opočně.
09.09.2010 19:30 |

podobné články

Slavná režisérka Marie Poledňáková (74): Bojuje o život na ARO!

 
Leží na ARO a bojuje o život. Marie Poledňáková (74) prodělala mozkovou příhodu a vrtulník musel slavnou režisérku komedie století S tebou mě baví svět převézt do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích.
18.07.2016 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Poledňáková (135 článků)

Šichta sestřiček z ARO: Je to masakr! Pečují o šest infikovaných koronavirem na plicní ventilaci

 
Lidé o nich říkají, že pracují v první linii. Málokdo si ale umí představit, co zdravotníci, kteří se starají o nakažené koronavirem, prožívají. Jak vypadá směna sester z kliniky ARO Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze, které pečují o šest nakažených pacientů připojených na plicní ventilaci?
31.03.2020 17:25 |

podobné články

Začalo stěhování do centrálního objektu chirurgických oborů

 
V Uherskohradišťské nemocnici stěhování chirurgických oborů do nového centrálního objektu. Stěhování se týká chirurgie, ortopedie, traumatologie, urologie, ARO, JIP (jednotka intenzivní péče), NIP (následná intenzivní péče), neurologické JIP, očního oddělení, ORL a centrální sterilizace.
26.10.2014 09:45 |

podobné články