Článek

Na ARO přijímáme už jen pacienty s covidem, píše ředitel uherskohradišťské nemocnice

 
Nemocnice v Uherském Hradišti, které patří mezi regiony s vysokým počtem aktuálních případů nákazy koronavirem, už nemůže na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) přijímat běžné pacienty, ale věnuje se výlučně pacientům s koronavirem. O tristní situaci na oddělení informoval v pondělí na Facebooku ředitel nemocnice Petr Sládek.
15.09.2020 10:25 |

podobné články

Podobné články

Peklo na ARO: S covidem víc mrtvých než zachráněných. Pacient je OK a najednou... Lidé s rýmou? Toto nám dělají

 
ROZHOVOR Vážně nemocných s covidem přibývá, museli jsme otevřít nová oddělení pro nejtěžší případy, říká pardubický zdravotník Jan Chovančík. Na oddělení ARO (oddělení anesteziologie a resuscitace), kde pracuje, začíná pracovat i personál z jiných oddělení, který není vyškolený a musí se učit za běhu. Stav pacientů se může změnit opravdu náhle, i u těch, kteří předtím vypadali v pořádku. A statistika z ARO je zatím smutná, více lidí s nemocí zemřelo než se zotavilo. Kromě toho zdravotník prozradil i to, které mýty o covidu jsou nejnebezpečnější, zda už dostali slíbené odměny a co si myslí o vládě a Romanu Prymulovi.
02.11.2020 12:05 |

podobné články

Vozí nám mladší pacienty a v těžších stavech

 
Šárka Burešová (53), staniční sestra ARO Uherskohradišťské nemocnice, kde je 109 covid pozitivních pacientů, pečovala na čistě covidovém oddělení o pacienty už na jaře. Zásadní rozdíl proti dnešní situaci je podle ní v tom, že pacienti nyní přicházejí rychle, jejich stavy jsou těžší, a rozhodně už neplatí, že jsou to jen staří a nemocní.
18.10.2020 20:15 |

podobné články

ODS: Ředitel uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petr Sládek míří do boje o Senát

 
Petr Sládek, dlouholetý ředitel uherskohradišťské nemocnice a také lékař, bude v podzimních senátních volbách kandidovat za ODS. O senátorské křeslo se bude ucházet na Uherskohradišťsku, ve volebním obvodě č. 81.
28.05.2020 10:50 |

podobné články

Pacientů s covidem v nemocnicích přibývá: Některá zařízení jsou na hranici kapacit

 
Některé nemocnice v zemi jsou momentálně kvůli koronaviru na hranici svých kapacit, případně již za ní. Velký problém je v Plzeňském kraji, nemocnice ve Stodu a v Sušici už nemohou nové pacienty přijímat. V Ústeckém kraji zbývá zhruba deset procent lůžek na odděleních JIP a ARO. Sokolovská nemocnice v úterý neměla místa pro nakažené covidem-19, záchranáři je museli převážet do okolních zařízení. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) jsou kapacity na hraně, při dalším zhoršování zvažuje zapojení specializovaných nemocnic.
17.02.2021 19:01 |

podobné články

Máte covid? Bude se o vás starat ortoped. Jsme unavení, zní z nemocnice

 
Ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek popsal boj nemocnice s náporem pacientů pozitivních na covid-19 a také stále větší počet chybějících pracovníků. „Nemocnice je teď jedna velká loď a nehrajeme si na jednotlivé odbornosti,“ říká Sládek s tím, že chybí deset procent zdravotníků a o covid pacienty se stará například ortoped. V tamním regionu je nejvíce nakažených na sto tisíc obyvatel, ale podobné obtíže hlásí nemocnice po celé republice.
21.10.2020 16:50 |

podobné články

Primář Uherskohradišťské nemocnice má koronavirus, zavřeli celé oddělení

 
Primář neurologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice měl ve čtvrtek dopoledne pozitivní test na koronavirus. Vedení nemocnice oddělení ještě během dne uzavřelo. Do domácí karantény hygienici poslali pět lékařů a čtrnáct zdravotních sester a dalších nelékařských pracovníků.
26.03.2020 16:40 |

podobné články

Ředitel nemocnice dává nahlédnout do první linie: Ortopedii jsme reprofilovali na „covidovou stanici“. Tam leží devět pacientů, dva na ARO

 
ROZHOVOR „Zavřeli jsme ortopedii. Zrušili jsme všechny operace, jež jsou naplánované na ortopedii. Toto oddělení jsme reprofilovali na tzv. covidovou stanici. V současné době na ní leží devět pacientů, dva další na ARO. Počítám s tím, že postupně bude docházet k dalšímu omezování péče, jestliže vývoj epidemie a počtu nakažených bude stoupat jako dosud,“ vysvětluje ředitel nemocnice v Jablonci a zastupitel v Libereckém kraji Vít Němeček (ODS). „Výhled do budoucna je samozřejmě nejistý. Jsme na nějaké vzestupné křivce epidemie a počtu nakažených. Zatím zdravotnictví se s tím vypořádává, i když s vypětím především lidských zdrojů. Uvidíme, kam až se dostaneme,“ dodává.
08.10.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Němeček (1 článek)

Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty

 
Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty. Lůžko od firmy Linet v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun bude využito na jednotce intenzívní péče Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s.
18.04.2018 15:55 |

podobné články

Dvě nemocnice v Praze dostaly lék na koronavirus remdesivir pro deset pacientů: Na příděl čeká Motol

 
Pražské Nemocnice na Bulovce a Všeobecná fakultní nemocnice dostaly lék remdesivir, každá pro deset pacientů. Podle ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové čeká na dodávku ve čtvrtek nebo o víkendu také Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice svaté Anny v Brně. Do nemocnic, které mají pacienty s covidem-19, se rozváží i japonský lék favipiravir. Dostala ho pražská Thomayerova nemocnice, nemocnice v Opavě a požádáno má i Bulovka, Fakultní nemocnice v Ostravě a Hradci Králové.
30.04.2020 11:05 |

podobné články

Břeclavská nemocnice kvůli nakaženým lékařům zrušila operace a zavírá ARO

 
Břeclavská nemocnice zastavila po dohodě s krajskou hygienickou stanicí veškeré operace a příjem pacientů na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO). Právě na něm pracovali dva lékaři, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. Oznámil to v pondělí ředitel nemocnice Petr Baťka.
16.03.2020 12:06 |

podobné články

Plzeňsko za hranou kapacit: „Už nedokážeme poskytnout adekvátní péči všem,“ přiznala hejtmanka

 
Lůžkové kapacity nemocnic v Plzeňském kraji pro pacienty s covidem jsou za pomyslnou hranou možností zdravotnického systému. Pokud bude epidemiologická zátěž narůstat, což se děje, nezbude než pro pacienty hledat volné kapacity kdekoli po republice. ČTK to ve středu řekl krajský koordinátor lůžkové péče Jan Beneš. Nemocnice v kraji pečují nyní o víc covidových pacientů než při podzimním vrcholu pandemie. Nemocnice ve Stodu a v Sušici jsou už zaplněné a jejich pacienty si rozdělují ostatní nemocnice v kraji. Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová i primátor Plzně Martin Baxa (oba ODS) proto naléhavě vyzývají obyvatele k důslednému dodržování opatření proti šíření koronaviru. Hejtmanka navíc uvedla, že se zatím nebude uzavírat žádný okres. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) dnes řekl, že kvůli špatné epidemické situaci se uvažovalo o uzavření Tachovska, vyřešilo se to ale ve spolupráci s hlavní hygieničkou jinak.
17.02.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Beneš (34 článků) , Martin Baxa (96 článků) , Jan Beneš (18 článků)

Jihlava: Staré a nevyléčitelné necháváme umřít. I v době před covidem, napsal lékař

 
„Staré a nemocné nenapojujeme,“ dlouholetý zpravodaj ČT Michal Kubal na svém Twitteru upozorňuje na svědectví lékaře ARO z jihlavské nemocnice Bohdana Trnky, který se stará o pacienty nakažené koronavirem. To však není vše, taková rozhodnutí podle Trnky dělají lékaři prý běžně, i když pacienty covid neohrožuje. Novinář přirovnává situaci v jedné z českých nemocnic v Bergamu, provincii, která zaznamenala v rámci Itálie nejvíce obětí epidemie koronaviru.
08.10.2020 07:55 |

podobné články

Na JIP zbývá posledních 180 lůžek, varuje Blatný. Britská mutace v Česku sílí

 
V nemocnicích zbývá jen zhruba 180 lůžek JIP pro pacienty s covidem-19 z celkových více než 3900. Situace je horší v západní části ČR, řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Jsou kraje, kde jsou jenom jednotky volných lůžek. Podle aktuálních dat k dnešním 18:50 zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví je lůžek JIP pro pacienty s covidem volných 192 a 465 lůžek pro ostatní pacienty. Obsazených je tak asi 84 procent celkové kapacity v zemi. Jedním z důvodů zaplněnosti JIP je podle něj i výskyt britské mutace koronaviru, která se prokazuje v průměru asi ve 40 procentech vzorků.
15.02.2021 20:55 |

podobné články

Nemocnice Písek: Pacienty se zlomeninou krčku přijímáme obden

 
Každý druhý den přijímají na Ortopedickém oddělení Nemocnice Písek, a. s., pacienty se zlomeninou krčku. Ještě v osmdesátých letech minulého století jich přitom bylo 40 za rok. Důvodem je stárnutí populace, kvůli němuž přibývá nejen stařeckých zlomenin, ale i bolestivé artrózy.
07.09.2017 07:35 |

podobné články

Hasiči s armádou hledají místo pro 10 tisíc lůžek pro pacienty s covidem. Má to háček

 
Hasiči a armáda společně s hejtmany vybírají záložní objekty a příslušný personál k zajištění až 10 000 lůžek. Na středeční tiskové konferenci po jednání Ústředního krizového štábu to řekl jeho předseda a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) mají být lůžka vyčleněna pro pacienty s covidem-19, urgentní medicínu a neodkladnou péči. Na odpolední videokonferenci chce Hamáček s hejtmany jednat právě o lůžkových kapacitách, ale také o povolávání mediků nebo ochranných prostředcích. Musí být totiž lidi, kteří se o pacienty na těchto lůžkách budou starat.
14.10.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků)

Nákazy se nebála: Známá fotografka fotila v pražské nemocnici pacienty s koronavirem

 
Fotografka Alžběta Jungrová se proslavila například snímky z pásma Gazy nebo překupníků drog v Pákistánu. Nyní se vydala mezi pacienty Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze, kde nafotila lidi, kteří onemocněli koronavirem na jednotce ARO. Nemocnici bude fotit celý rok a chystá se vytvořit kolekci snímků ze všech oddělení a budov nemocnice. Počátkem příštího roku by měly být snímky právě v areálu nemocnice vystavené.
23.05.2020 05:10 |

podobné články

Zoufalý šéf nemocnice: Systém přerozdělování těžce nemocných pacientů zkolaboval. Takže teď...

 
Ředitel nemocnice ve Slaném říká, že už pacienty s covidem nemá kam posílat a bude se s nimi muset vypořádat sám. Na vybudování dalšího covid oddělení prý není připraven. Další zdravotnická zařízení jsou prý také „na hraně“. Třeba nemocnice v Brně už přijímá jen pacienty z Jihomoravského kraje.
18.02.2021 16:46 |

podobné články

Nemocnice nesmějí od Silvestra přijímat pacienty na plánovanou péči

 
Nemocnice nesmí podle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví od čtvrtka 31. prosince přijímat pacienty na plánovanou odložitelnou péči. Musí také navyšovat kapacity pro pacienty s covidem-19.
30.12.2020 19:30 |

podobné články

Nemocnice od čtvrtka 31. prosince nesmějí přijímat pacienty na plánovanou odložitelnou péči

 
Nemocnice nesmějí od čtvrtka 31. prosince přijímat pacienty na plánovanou odložitelnou péči, stojí v nově vydaném mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví. Zároveň musejí navyšovat kapacity pro pacienty s covidem-19, informuje iROZHLAS.cz.
30.12.2020 21:45 |

podobné články