Článek

MZV: Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) zveřejnil první část pravidelné hodnotící zprávy

 
Zpráva obsahuje nejnovější vědecké poznatky o změně klimatu. Jedná se o práci více než dvou stovek vědců z 65 zemí světa a vychází z více než 14 000 vědeckých studií. Zpráva uvádí, že současné oteplování klimatu je způsobeno lidskou činností.
12.08.2021 19:45 |

podobné články

Podobné články

Liška (SZ): Vláda by se konečně měla ke změnám klimatu postavit čelem

 
Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC) zveřejnil další část hodnotící zprávy, která poukazuje na reálné dopady klimatických změn na lidstvo i životní prostředí. S postupující klimatickou změnou má přibývat lidí chudých, hladových a nemocných, jako důsledek častějšího sucha nebo povodní. Zelení proto vyzývají vládu, aby konečně začala brát klimatické změny a přijala opatření, která povedou ke snižování emisí.
01.04.2014 15:50 |

podobné články

Liška (SZ): Odpoutejme se od vysokých emisí skleníkových plynů

 
Do České republiky zavítal vzácný host, prof. Stefan Rahmstorf, přední světový oceánolog a jeden z hlavních autorů Čtvrté hodnotící zprávy Mezinárodního panelu pro klimatickou změnu (IPCC), a promluví na téma „Co víme o změně klimatu?“ a představí předběžné výsledky Páté hodnotící zprávy (IPCC). Nedávno byla zveřejněna další důležitá zpráva, která poukazuje na to, že je za pět minut dvanáct na to, začít brát klimatickou změnu vážně.
29.05.2013 17:25 |

podobné články

Unikátní video ukazuje, jak bude vypadat Evropa, až roztají ledovce. A nebude to dlouho trvat! Utopí se i Česko?

 
Ačkoli se v posledních letech díky vládním i nevládním organizacím zlepšuje situace v oblasti ochrany životního prostředí, strach odborníků o tuto problematiku přetrvává. Mezivládní panel pro změny klimatu (IPCC) se domnívá, že do konce století se vlivem tání ledovců změní mapa světa. Jak bude podle IPCC Země vypadat, na to se podívejte na jejich videu, které připravili pro všechny odpůrce globálního oteplování.
05.06.2015 16:46 |

podobné články

ČHMÚ: Zpráva o klimatických změnách popisuje především oteplování, změnu energetiky a chování člověka

 
„Atmosféra, oceány, řeky, lesy, pole, ale i člověk jsou součástí probíhající změny klimatu. Ale jen člověk může své chování vědomě změnit a klimatu tak pomoci.“ Tato slova jsou aktuálním komentářem klimatologa Radima Tolasze a objevila se v tiskové zprávě u příležitosti zveřejnění hodnotící zprávy IPCC.
12.09.2021 20:40 |

podobné články

Piráti: Emise skleníkových plynů jsou hrozbou, premiér Babiš o ní mlčí

 
Mezivládní panel pro změnu klimatu dnes vydal šestou hodnotící zprávu, ve které odborníci potvrzují, že klimatickou změnu působí člověk svou činností, a ovlivňuje tak celou planetu.
09.08.2021 14:05 |

podobné články

Kritické sucho i lesní požáry: Klimatologové popsali výhledy pro Česko. Proč tam „nesedí“ tornádo?

 
První část šesté hodnotící zprávy Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu (IPCC) potvrdila to, co vědci tuší už dlouho. Planeta se otepluje, a pokud se lidstvo nerozhodne s tím pořádně zatočit, bude hůř. Přímořské oblasti zmizí pod vodou, ledu v Arktidě dramaticky ubude, tropické oblasti zachvátí požáry, jenže co to znamená pro Česko? Jak se změní počasí ve střední Evropě?  Ani u nás životní podmínky nebudou příliš příjemné. Klimatolog Pavel Zahradníček z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR odhaduje, že nás čeká více tropických dní, sucha a zimních měsíců bez sněhu. Dokonce se dočkáme větší míry lesních požárů. Zapadá do toho tornádo, které zpustošilo jih Moravy?
15.08.2021 05:15 |

podobné články

„Nikdo není v bezpečí.“ Klimatologové mají temnou vizí budoucnosti: Extrémů bude přibývat

 
Ničivé požáry v Řecku a Turecku, katastrofální záplavy v Německu či Číně… letošní léto je plné zpráv o extrémních projevech počasí, při kterých umírali lidé. K živelným pohromám docházelo vždy, ale poslední dobou jsou skutečně výjimečné. Vědci mají jasno – můžou za to klimatické změny vyvolané lidskou činností. A pokud bude současná situace pokračovat, dostaneme se do skutečně velkého průšvihu. Některé změny jsou dokonce už nevratné, uvádí první část 6. hodnotící zprávy Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu (IPCC), která vyšla v pondělí. Lidstvu ještě stále dává naději, ale důvodů pro optimismus s každým rokem ubývá.
09.08.2021 21:55 |

podobné články

Vědci se shodují: Pevnina se potopí skoro o metr, můžeme si za to sami!

 
Podle Mezivládního panelu ke změnám klimatu (IPCC) vzroste hladina světového oceánu do roku 2100 o 26 až 82 centimetrů, informovala dnes agentura AFP. Země se podle dnešní zprávy IPCC ke stejnému roku oteplí o 0,3 až 4,8 stupně Celsia. Klimatologové rovněž dospěli k historicky nejvyšší pravděpodobnosti, že za oteplování nese hlavní odpovědnost člověk.
27.09.2013 11:40 |

podobné články

Expremiér Špidla radí: Přijměme zákon o omezení emisí skleníkových plynů. V Británii se osvědčil

 
Šéf poradců předsedy české vlády Bohuslava Sobotky, expremiér Vladimír Špidla, na názorové straně dnešních Lidových novin analyzuje již pátou souhrnnou hodnotící zprávu, kterou v neděli vydal mezivládní panel pro změnu klimatu.
06.11.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (327 článků)

Klimapanel OSN: Poslední varování, jinak přijde katastrofa. A Babiš zase mlčí, ozvali se Piráti

 
Mezinárodní panel pro klimatickou změnu (IPCC) dnes zveřejnil zprávu, která má být posledním varováním před likvidačními důsledky klimatické změny. Šéf OSN António Guterres spolu s týmem vědců varují před zvýšením mořské hladiny až o dva metry do konce tohoto století. Předejít by se tomu mohlo pouze za předpokladu razantního snížení emisí oxidu uhličitého, informuje Seznam Zprávy. Emise skleníkových plynů jsou podle České pirátské strany hrozbou, o níž premiér Andrej Babiš (ANO) mlčí.
09.08.2021 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24022 článků) , António Guterres (21 článků)

Změna klimatu je fakt. Existuje šest nevyvratitelných důkazů

 
Na konci nejteplejšího roku od počátku měření počasí se schází mezivládní panel ke změnám klimatu. Debatovat nebude o tom, zda jsou změny podnebí realitou, či nepodloženou spekulací, ale před sebou bude mít nelehký úkol. Jak změny zmírnit a zpomalit. Skeptikům zavře ústa šest jasných důkazů o tom, že za posledních osm set tisíc let nebyla koncentrace skleníkových plynů v ovzduší vyšší a že do roku 2020 vzroste průměrná teplota o celý stupeň Celsia.
03.12.2015 12:05 |

podobné články

Memorandum o spolupráci mezi MZV ČR a Univerzitou Karlovou

 
Státní tajemník MZV ČR Petr Gajdušek a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima podepsali dne 23. listopadu 2016 v Karolinu Memorandum o spolupráci mezi MZV ČR a Univerzitou Karlovou. Na základě spolupráce formalizované podpisem memoranda bude možná výměna informací a zkušeností relevantních ke vzdělávání pracovníků i studentů Univerzity Karlovy a pracovníků MZV ČR.
24.11.2016 08:40 |

podobné články

Prohlášení MZV ČR k útoku v Berlíně

 
MZV ČR je otřeseno barbarským útokem na návštěvníky vánočního trhu, ke kterému došlo včera ve večerních hodinách v Berlíně, a ostře jej odsuzuje. MZV ČR je připraveno poskytnout svým německým partnerům veškerou součinnost, které bude zapotřebí. Jménem MZV ČR chceme vyjádřit hlubokou soustrast všem, kteří ztratili své blízké v adventním čase, a popřát brzké uzdravení všem zraněným.
20.12.2016 19:30 |

podobné články

Jindřich Forejt již nebude zaměstnancem MZV ČR

 
Ministerstvo zahraničních věcí ČR obdrželo koncem roku 2016 písemnou žádost Jindřicha Forejta o ukončení jeho služebního poměru na MZV. Státní tajemník MZV této jeho žádosti vyhoví a jeho služební poměr ukončí k 2. 1. 2017. Tímto dnem přestane být Jindřich Forejt zaměstnancem MZV, nebude tedy veden ani v evidenci zaměstnanců tohoto úřadu.
02.01.2017 11:10 |

podobné články

Vědci předpovídají, že oteplování rapidně zhorší životní podmínky

 
Změny klimatu, které v následujících desítkách let čekají planetu kvůli neustávající produkci skleníkových plynů, rapidně zhorší životní podmínky lidí na celém světě. S touto neradostnou prognózou přijde nová zpráva Mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC), která bude zveřejněna příští rok na jaře. Z jejího návrhu, který unikl na veřejnost, dnes citovala agentura AP. 
03.11.2013 18:35 |

podobné články

Hodnotící komise doporučila ŘSD vítěze výběrového řízení na úsek dálnice D1 Přerov-Lipník nad Bečvou

 
Hodnotící komise jmenovaná vládou České republiky doporučila Ředitelství silnic a dálnic vítěze výběrového řízení na předposlední chybějící úsek dálnice D1 Přerov – Lipník nad Bečvou. Stala se jím firma Skanska a. s. ŘSD nyní na základě doporučení hodnotící komise v nejbližších dnech připraví rozhodnutí o výběru nejvýhodnější nabídky.
07.05.2015 12:21 |

podobné články

Liberecký kraj má jako jeden z prvních plán adaptace na změnu klimatu

 
Vyšší teploty, vyprahlá města a pole, přívalové deště – to je jen výčet důsledků klimatických změn. Na ně se snaží Liberecký kraj reagovat tím, že sám přichází s návrhy adaptačních opatření, která by negativním dopadům klimatu předcházela či je sama řešila. Dokument Akční plán adaptace na změnu klimatu v podmínkách Libereckého kraje již na únorovém zasedání schválilo krajské zastupitelstvo.
11.03.2021 18:00 |

podobné články

Proč nosit punčocháče v těhotenství?

 
Těhotná žena – to není jen velké břicho na dvou nohách v laclových džínových kalhotách. Rozhodně se nemusíte vzdávat žádných sukní a to ani v zimním období. Mnoho maminek se vůbec ptá, zda je to v těhotenství správné punčocháče nosit…rádi Vám ukážeme mnoho výhod nošení těhotenských punčocháčů a jak si správně vybrat. Přibližně do prvního trimestru se většina nastávajících maminek vcelku bez obtíží vejde do klasických punčocháčů. Ale jakmile se Vám začne bříško zvětšovat, pak mohou klasické punčochové kalhoty nepříjemně tlačit a neplní tu správnou funkci, kterou mají. Výhody nošení punčochových kalhot: Vyhlazení struktury pokožky (např. celulitida, nerovnosti) Podpora těhotenského bříška – prevence proti striím Dokáží eliminovat otoky nohou a působí jako prevence proti křečovým žilám Zůstanete stále elegantní ženou Správné těhotenské punčocháče mají mít anatomicky tvarovaný panel tak, aby nikde na bříško netlačily, ale právě naopak ho podporují. Nesmí Vás rozhodně nikde škrtit, ani přeštípávat. Pokud má výrobce jen jednu univerzální velikost těhotenských punčocháčů, není to dobré znamení. A pokud již spíše váháte kterou velikost, volte raději tu větší, budete mít větší jistotu, že Vám sednou. Ne jedna nastávající maminka také jistě uvítá pohodlí. Těhotenství může být velmi nepříjemné pro intimní místa, proto nezapomínejte na bavlněný klínek. Díky tomu vydržíte v punčocháčích klidně celý den. Pokožka je s rostoucím bříškem velice namáhaná. Mnoho z Vás proto nezapomíná na pravidelné mazání krémy jako prevenci proti striím. A to děláte dobře! Ale co takhle mít pokožku hydratovanou po celý den? To nyní můžete díky našim Těhotenským punčocháčům 40DEN, které obsahují mikrokapsule Ale vera, které zajišťují komfort pro pokožku po celý den. Navíc díky hustotě vlákna 40 DEN poskytují dobrou oporu pro bříško, ale i jsou prevencí proti otokům nohou. Pokud byste ráda raději klasičtější, možná elegantnější silonky, lehce průhledné, máme pro Vás Těhotenské punčocháče 15DEN se všemi výhodami pro Vás – anatomicky tvarovaný panel na bříško, bavlněný... Čtěte více Příspěvek Proč nosit punčocháče v těhotenství? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.01.2017 08:45 |

podobné články

MZV: Čeští rozvojoví diplomaté diskutovali v Praze

 
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa se 30. června 2017 v Černínském paláci setkal s českými diplomaty, kteří se zabývají agendou zahraniční rozvojové spolupráce na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí. Setkání proběhlo v rámci pravidelné výroční Konference ekonomických radů MZV ČR. Jednání se rovněž zúčastnil ředitel odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci MZV ČR Václav Bálek a také zástupci České rozvojové agentury.
01.07.2017 11:20 |

podobné články