Článek

Mynář měl za zády hygieniků zabijačku, obstaral i rychlotesty. Kancléř: Prase by pošlo

 
V hospodě hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Zlínsku se konala v pátek zabijačka. I přes nouzový stav, který v Česku platí, se akce zúčastnilo šest lidí. Podle kancléře bylo potřeba prase zabít, protože bylo nemocné a zemřelo by. Mynář všem nechal udělat rychlotesty na přítomnost koronaviru. Ty ale prokážou nákazu jen na konci karantény. Na zabijačku spolu s Mynářem dorazil i starosta obce Aleš Pfeffer. Krajská hygiena o zabijačce nevěděla. Mynář tvrdí, že s ní vedl neoficiální konzultace.
18.04.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1098 článků)
Podobné články

Mynář udělal zabijačku koronaviru navzdory. To prase by jinak pošlo, řekl Zemanův kancléř

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář (52) měl v pátek ve své hospodě v Osvětimanech na Zlínsku zabijačku. Účastnilo se jí šest lidí, přestože je za nouzového stavu zakázáno shromažďování. Mynář tvrdí, že šlo o nutnou akci, jelikož prase na tom nebylo dobře a pošlo by. Pro všechny přítomné nakoupil rychlotesty na koronavirus.
18.04.2020 17:36 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1098 článků)

Kancléř Mynář uspořádal ve své restauraci zabijačku

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář uspořádal v pátek ve své restauraci v Osvětimanech na Uherskohradišťsku zabijačku, které se v době platnosti nouzového stavu zúčastnilo šest lidí. Na porážku prasete dorazil i starosta obce Aleš Pfeffer. Krajská hygiena o zabijačce nevěděla. Mynář se hájí, že prase bylo třeba zabít, jelikož bylo nemocné a uhynulo by. Účastníkům páteční zabijačky nechal udělat rychlotesty na přítomnost koronaviru. Informuje o tom server Blesk.cz.
18.04.2020 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1098 článků)

Zemana dopálil dotaz na Mynářovu zabijačku. „To prase bylo hladové,“ brání kancléře

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář byl v pátek na zabijačce, která se konala v areálu jeho penzionu v Osvětimanech. Ta se uskutečnila bez vědomí hygieniků. Kritizuje ho za to veřejnost, opozice a i podle premiéra Andreje Babiše (ANO) Mynář zřejmě porušil stávající vládní nařízení. V Česku totiž stále platí nouzový stav, zákaz shlukování a pořádání jakýchkoli akcí. O zabijačce si v Blesku přečetl i prezident Miloš Zeman, v rozhovoru pro Frekvenci 1 nicméně za dotaz na ni moderátorovi nejdřív vyčinil, aby se pak svého kancléře přeci jen zastal: řekl, že prase nebylo nemocné, ale že hladovělo a hlady by i umřelo.
19.04.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18429 článků) , Miloš Zeman (23849 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Zeman: Kancléř Mynář si musí co nejrychleji dodělat prověrku

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář si musí co nejrychleji dodělat bezpečnostní prověrku, jinak mu hrozí, že o tento post přijde. V České televizi to řekl prezident Miloš Zeman. Mynář, který žádost o vydání prověrky před volbami pozastavil, nemůže kvůli chybějící prověrce zastupovat hlavu státu na klíčových jednáních. Podle Zemana Mynář předpokládal, že se stane poslancem a nebude prověrku potřebovat. Mynář kandidoval za SPOZ, která ale ve sněmovních volbách propadla.
27.10.2013 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23849 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Zeman: Kancléř Mynář si musí co nejrychleji dodělat prověrku

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář si musí co nejrychleji dodělat bezpečnostní prověrku, jinak mu hrozí, že o tento post přijde. V České televizi to řekl prezident Miloš Zeman. Mynář, který žádost o vydání prověrky před volbami pozastavil, nemůže kvůli chybějící prověrce zastupovat hlavu státu na klíčových jednáních. Podle Zemana Mynář předpokládal, že se stane poslancem, a nebude prověrku potřebovat. Mynář kandidoval za SPOZ, která ale ve sněmovních volbách propadla. 
27.10.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23849 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Kancléř Mynář neodevzdal majetkové přiznání. Dienstbier mu hrozí padesáti tisíci pokuty

 
Kancléř Vratislav Mynář a ministr Jiří Dienstbier (ČSSD) se nacházejí ve při kvůli majetkovému přiznání prezidentova spolupracovníka. Mynář měl odevzdat majetkové přiznání a neučinil tak. Příslušný úřad se raději ujišťoval až u ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), zda se tím má zabývat právě on. Mynářovi teď hrozí pokuta. Kancléř je sice v klidu, ale Dienstbier se jej z něj snaží vyvést.
26.04.2015 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1098 článků)

To prase bylo hladové, hájil Zeman kancléře Mynáře, který uspořádal nelegální zabijačku

 
Nelegální zabijačka, kterou v pátek hostil hradní kancléř Vratislav Mynář ve své hospodě v Osvětimanech, není podle Miloše Zemana žádná tragédie. Prezident se snažil na Frekvenci 1 kauzu zlehčovat. Prase podle něj nebylo nemocné, ale hladové, a tak se zabijačka musela uspořádat. Nařízení, že se lidé směji venku pohybovat nanejvýš ve dvou, je přitom stále v platnosti.
19.04.2020 22:16 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23849 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Nedostatek testů pro Čechy: Kde je vzal Mynář? Lékaři je přeprodávají, Prymula přikývl

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář před páteční zabijačkou ve své restauraci v Osvětimanech nechal udělat zúčastněným rychlotesty na koronavirus. Mnozí se teď podivují, jak se k testům dostal, když vrcholní představitelé boje s nákazou stále říkají, že je testů nedostatek na to, aby se otestovali všichni. Kancléř si je koupil od místní lékařky. Ta prodávala testy, které si koupila u soukromé firmy, nikoliv ty „státní“, které lékaři dostávají na příděl. Takový nákup je podle náměstka zdravotnictví Romana Prymuly v pořádku. Samotné použití rychlotestů v Mynářově případě ale nebylo spolehlivé.
21.04.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1098 článků)

Je to venku. Kancléř Mynář prozradil svůj šestimístný plat

 
Kancléř prezidenta Vratislav Mynář dostává každý měsíc v průměru 120 tisíc korun. Mynář to uvedl v rozhovoru pro Deník, který list otiskne ve svém zítřejším vydání a v předstihu o tom informoval na své webové stránce. „Můj základní plat je necelých 80 tisíc korun, a když k tomu připočtu kvartální odměny, které jsou variabilní, tak plat dělá téměř 120 tisíc korun. Je to nejvyšší úřednický plat na Hradě," uvedl kancléř.
17.04.2015 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1098 článků)

Kancléř Mynář na ČT: Jestli mám používat silné výrazy jako vy, tak řeknu, že pan Herman lže

 
Kancléř prezidenta Zemana Vratislav Mynář ve středu usedl do křesla pro hosta pořadu Interview ČT24. Prozradil, jak bude Hrad dál postupovat v kauze Peroutka, a snažil se také znovu vysvětlit, jak to bylo s vyznamenáním/nevyznamenáním pana Bradyho. Kancléř Mynář se v této souvislosti dovolával i diskuse na serveru ParlamentníListy.cz.
26.10.2016 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1098 článků)

Sliby chyby: O prověrku na nejvyšší stupeň hradní kancléř Mynář zatím NEPOŽÁDAL

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář dosud nepožádal o prověrku na nejvyšší bezpečnostní stupeň. Řekl to dnes ČTK. Prezident Miloš Zeman přitom minulý čtvrtek řekl, že Mynář požádá v týdnu, který dneškem končí. Pokud Mynář prověrku od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) nedostane, na Hradě podle Zemana skončí.
15.12.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23849 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Za zabijačku prasete, k jehož stavu se vyjadřoval i prezident Zeman, dostal Mynář pokutu 1300 korun

 
Za porážku prasete, kterou si v době vyhlášeného stavu nouze uspořádal hradní kancléř Vratislav Mynář, padla pokuta 1300 korun. Kancléř ji má zaplatit za neregistrování prasete. Ve středu to uvedl Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS). Ke stavu zabíjeného prasete se vyjadřoval i prezident Miloš Zeman.
27.05.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23849 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Prase nemocné nebylo, bylo hladové, zastal se Zeman Mynáře ohledně zabijačky

 
Prezident Miloš Zeman se zastal hradního kancléře Vratislava Mynáře v souvislosti s kauzou dopisu od čínské ambasády i ohledně zabijačky, kterou si Mynář uspořádal v Osvětimanech. V rozhovoru pro rádio Frekvence 1 v neděli Zeman připomněl kancléřovo prohlášení, že informace o dopisu je lživá. K zabijačce uvedl, že prase by jinak pošlo hlady.
19.04.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23849 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Mynář: Předpisy při zabíjačce jsem neporušil

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář je přesvědčen o tom, že při domácí zabijačce prasete dodržel předpisy platné ve stavu nouze. Odmítl, že by pořádal zabijačku s hostinou, šlo podle něj o sanitární porážku prasete a jeho rozporcování. Mynář to v pondělí řekl ČTK. Testy na koronavirus, které účastníci porážky absolvovali, podle něj koupila jeho lékařka.
20.04.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1098 článků)

Adam Vojtěch kritizuje zabijačku Mynáře: Na hradního kancléře poslal hygienu

 
Kvůli koronavirové pandemii platí v České republice zákaz shromažďování více než dvou osob. Přesto hradní kancléř Vratislav Mynář uspořádal zabijačku, které se účastnilo šest lidí. Za to ho zkritizoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a na případ upozornil krajskou hygienickou stanici ve Zlíně.
20.04.2020 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (728 článků) , Adam Vojtěch (579 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Prezidentův kancléř Mynář dnes odmítl, že by měl jet na summit NATO

 
Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář dnes popřel informace, že by se měl účastnit spolu s hlavou státu nadcházejícího summitu NATO. „Vzhledem k dlouhodobě plánované návštěvě NBÚ jsem od samého počátku neplánoval účast na summitu NATO,“ uvedl dnes Mynář.
29.08.2014 09:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23849 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Nevím, neznám, nezajímá... Zemanův kancléř Mynář vysvětluje nákup vily v Praze

 
Kancléř Vratislav Mynář nevidí důvod, proč by měl dokládat, že vilu v pražských Strašnicích nekoupil pod cenou. Podle svého vyjádření v České televizi totiž splnil veškeré zákonem dané podmínky. Mynář vilu koupil od Víta Širokého, který je advokátem lobbisty Romana Janouška, za 5,5 miliónu korun.
06.01.2015 15:32 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1098 článků)

Kancléř Mynář podá kvůli bezpečnostní prověrce rozklad

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář se bude proti zamítnutí bezpečnostní prověrky podáním rozkladu k Nejvyššímu bezpečnostnímu úřadu. Podle prezidenta Miloše Zemana by to měl udělat již ve středu. Zeman zároveň naznačil, že svého kancléře neodvolá do té doby, než Mynář absolvuje všechny možnosti odvolání. Je tedy pravděpodobné, že na Hradě zůstane až do konce Zemanova volebního období. 
06.10.2015 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23849 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)

Kancléř Mynář v ČT: Zeptal jsem se prezidenta přímo, jestli končím. A on mi řekl...

 
Kancléř prezidenta Vratislav Mynář zůstává ve své funkci. Mynář to uvedl v dnešním Interview ČT 24. S moderátorkou diskutoval také o kauze Čapí hnízdo nebo o údajném článku Hitler je gentleman, který měl ve 30. letech napsat prvorepublikový novinář Ferdinand Peroutka.
18.03.2016 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (206 článků) , Vratislav Mynář (1098 článků)