Článek

Mýdla jako umění. Portugalka do nich zakonzervovala materiál z ústecké továrny

 
Mýdla z fotografií, recept či reklam spojených s tamní továrnou vystavuje v Ústí nad Labem umělkyně Ana de Almeida.
29.11.2021 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Ana Almeida (1 článek) , Ana Almeida (1 článek)
Podobné články

Zahoďte antibakteriální mýdla: Před nachlazením neochrání, naopak mohou škodit!

 
Antibakteriální mýdla jsou cenově dražší, protože spoléhají na to, že lidé stále věří tomu, že je zbaví choroboplodných zárodků lépe než mýdla klasická. Jenže obyčejné mýdlo a teplá voda zbaví ruce a tělo bakterií stejně dobře jako to antibakteriální. Jeho účinná látka triclosan přitom neúčinkuje proti virům, které jsou častějším původcem onemocnění včetně chřipky. A navíc dlouhodobé působení triclosanu může u dětí narušovat imunitu.
14.11.2014 14:00 |

podobné články

Klasická mýdla se vracejí!

 
Klasická tuhá mýdla na docela dlouhou dobu upadla v zapomnění a nemilost. Sprchové gely a tekutá mýdla je naprosto převálcovaly. Je to ale velká škoda. Mýdlo je pro pokožku leckdy šetrnější a neobsahuje zdaleka tolik chemie. A tak se pomalu začíná vracet na výsluní!
13.07.2012 05:55 |

podobné články

Špinavé kliky, podlahy, záchody bez mýdla. To je stav českých nemocnic

 
Když půjdete do nemocnice, měli byste si dát pozor. Riskujete totiž, že chytíte vážnou infekci jen proto, že mnohá zdravotnická zařízení jsou špinavá. S tímto zjištěním přišla MF Dnes. Otestovala totiž toalety známých nemocnic a až na dvě žádné neprošly. Nemytá prkýnka, WC bez mýdla, bakterie. Ani po týdnu v nich nebylo uklizeno.
24.08.2012 08:45 |

podobné články

Zapomenutá kostka mýdla

 
Používáme sprchové gely, koupelové pěny a tekutá mýdla na ruce. Znamená to, že klasické mýdlové kostce už odzvonilo? Štípe v očích a snadno vyklouzne z ruky – tak si pamatujeme mýdlo z dětských let. Od té ...
14.03.2013 03:45 |

podobné články

Jak na suchou pleť v 5 krocích

 
Zatímco jeden lamentuje nad mastnou pletí, druhý trpí opačným problém. Suchá pleť trápí mnoho lidí bez ohledu na pohlaví či věk. Dokonce i ti, kteří mají spíše sklon k mastnější pleti, mohou v určitém období trpět projevy suché pokožky. Při vhodné péči a dobře zvolených kosmetických přípravcích není těžké tento problém zvládnout. Důvodů, proč je naše pleť suchá, existuje mnoho. Od stárnutí, kdy pokožka postupně přichází o výživu, až po mýdla, rozmary počasí, životní styl, nemoc či dědičnost. Držte se našich tipů a budete jí mít opět vláčnou a hebkou. Dopřejte si vlažnou sprchu Horká voda suché pokožce nedělá příliš dobře, protože jí zbavuje její přirozené ochranné bariéry. Z tohoto důvodu se raději sprchujte vlažnou vodou. Ale nepobývejte v ní zbytečně dlouhou dobu. Na mýdlo zapomeňte Klasická tuhá mýdla vysušují vaší pleť. Dejte přednost jemným čisticím prostředkům. Například výživný sprchový krém s obsahem olivového oleje. Nepřehánějte to s opalováním Sluneční paprsky ve větší míře působí na pleť negativně. Ta se pak vysušuje a prohlubují se tak i její vrásky. Používejte opalovací krémy s vysokým UV faktorem. Stejně tak, pokud navštěvujete solárium. Snědá pleť sice vypadá více exoticky a sexy, ale když to budete přehánět, způsobíte si předčasnou tvorbu vrásek. Krásky ze solária mají pleť většinou o 6 let starší než je jejich opravdový věk. Hydratujte Místa, kterým nejvíce hrozí vysušení, jsou holeně, lokty, kolena, ale i ramena. V případě suché pokožky se mazejte minimálně 2x během dne výživným krémem. Výborný je například krém s obsahem bambuckého másla či měsíčku lékařského. Myslete zdravě Vyhněte se nadměrné konzumaci kofeinu, alkoholu a kouření. Nezapomínejte dodržovat pitný režim a doplňovat tekutiny průběžně během dne. Zabráníte tak dehydrataci vaší pokožky. Příspěvek Jak na suchou pleť v 5 krocích pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2015 18:45 |

podobné články

Antibakteriální mýdla mohou škodit těhotným, varují lékaři

 
Antibakteriální mýdla vůbec nejsou lepší variantou klasických mýdel, naopak mohou škodit, varují dvě stovky lékařů a vědců. Společně vydali prohlášení, ve kterém požadují, aby se antibakteriální látky přestaly používat v nádobách na potraviny, cvičebních pomůckách nebo barvách.
02.07.2017 07:15 |

podobné články

Pořadatel zrušeného Mýdla na Hradě: Zničili by mě, kdybych přijal neférovou nabídku Zemanovy kanceláře

 
„Pan Mynář měl ve smlouvě nabídku 250 účastníků a mně bylo nabídnuto kategoricky maximálně 150 lidí. Tedy není pravda, že mi byly nabídnuty stejné podmínky,“ oponuje režisér a dokumentarista Petr Horký, organizátor Mýdla na Hradě, slovům hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka o férovém přístupu. „Přímo v Jižních zahradách se konaly akce pro více než 150 lidí, ba i pro mnohem více než 600 lidí, jak jsem požadoval já, což lze snadno dohledat na webu, například Prague Food Festival,“ dodává.
23.08.2017 08:05 |

podobné články

Nizozemský umělec vyrobil 300 kilo mýdla z lidského tuku. Kvůli charitě

 
Porota uměleckého festivalu v Adelaide je zvyklá na to, že přihlášení autoři každý rok posouvají hranice běžného stylu uvažování a přicházejí s něčím neobvyklým. Při přípravě příštího ročníku jim ústa křiví a obočí zvedá nejvýrazněji nizozemsko-německý umělec Julian Hetzel. Hodlá totiž přivézt tři sta kilo mýdla, které bylo vyrobeno z lidského tuku získaného z liposukce. Výtěžek z prodeje půjde na budování studní v Demokratické republice Kongo. Jeho projekt Schuldfabrik má poukázat na absurditu chudoby a hladovění na jednom konci světa a přejídání se a drahých liposukcí na Západě.
02.11.2018 10:30 |

podobné články

Pátek třináctého: Předlohou hororu se stala šílená vražedkyně, z mrtvol dělala mýdla a koláčky

 
Byla inspirací pro film Pátek třináctého, jeho záporná hrdinka se jí přitom zdaleka nerovná. Leonarda Cianciulli, italská sériová vražedkyně známá pod přezdívkou Mýdlařka z Correggia, patří mezi ty nejšílenější ženy všech dob. V životě to neměla jednoduché, těhotná byla celkem sedmnáctkrát, několikrát potratila a některé z jejích dětí brzy zemřely. Syna se proto pak rozhodla chránit všemi možnými prostředky. Myslela si, že největší službu mu udělá lidskými oběťmi. Z jejich těl pak pekla dezerty a vyráběla mýdla.
13.11.2020 15:16 |

podobné články

Majitel továrny na hnojiva ve Westu čelí obvinění z nedbalosti

 
Majitel továrny na hnojiva, při jejímž výbuchu v texaském Westu minulý týden zahynulo nejméně 14 lidí a dalších 200 bylo zraněno, byl zažalován několika pojišťovnami a jednou místní ženou. Společnost Adair Grain je v žalobách viněna z nedbalosti při provozu továrny v městečku, kde žije velké množství potomků českých přistěhovalců. 
24.04.2013 12:25 |

podobné články

Vrba musí vysvětlit svou kauzu, jinak skončí ve vedení ústecké ČSSD

 
Předsednictvo soc. dem. se v pátek zabývalo kauzou místopředsedy stranické ústecké krajské organizace Karla Vrby. Ten byl v minulosti dvakrát odsouzen za úmyslné trestné činy. Zástupcům ústecké soc. dem. bylo uloženo, aby případ s Vrbou probrali. Pokud vše dostatečně nevysvětlí, doporučuje předsednictvo jeho odvolání z funkce místopředsedy krajské organizace.
11.12.2009 21:00 |

podobné články

Vzácnou srnu albína pokousali psi, pomohli jí v zoo

 
Do ústecké zoologické zahrady se v neděli dostala neobvykle zbarvená srna s bílou srstí a červenýma očima. Albína do zoo přivezli městští policisté, kteří ji odchytili u hřbitova v ústecké čtvrti Krásné Březno. Srnu zranili psi, nyní je již v pořádku. V pátek to uvedla mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová.
01.01.2010 23:50 |

podobné články

Krajská zdravotní otevřela laktační poradnu při ústecké Masarykově nemocnici

 
Novou službu maminkám s miminky nabízí ústecké novorozenecké oddělení při ústecké Masarykově nemocnici. Rodičky, které mají problémy s kojením, mohou zavítat do laktační poradny, kde se dozví spousty rad, jak potížím předejít, a jak je řešit. Slavnostní otevření poradny proběhlo 9. května v prostorách zrekonstruovaného dětského pavilonu.
12.05.2017 16:55 |

podobné články

Na slepák mi doporučili paralen: Skandální úmrtí vyhozeného pacienta v ústecké nemocnici má dohru

 
Případ úmrtí pacienta v ústecké Masarykově nemocnici šokoval Česko. Itala Maria Fava (†75), který si stěžoval na vážné zdravotní potíže, lékaři poslali dvakrát domů s tím, že mu nic není a ať si vezme paralen. Muž nakonec zemřel. Za poslední dobu jde už o několikátý skandál ústecké nemocnice a lidé na internetu nešetří na místní zdravotnické zařízení kritikou.
11.04.2018 05:35 |

podobné články

Cher zakonzervovala své ženské přednosti: Před sedmdesátkou ukázala dokonalá stehna v mini šatech

 
Představa osmašedesátileté dámy v šatech sahajících jen těsně pod sedací partie působí poněkud bizarně. Cher (68) ovšem nejspíš pochází z jiné galaxie a může nosit stejně provokativní módu jako před půl stoletím.
07.05.2015 21:00 |

podobné články

Poslanci zablokovali rychlé schválení fixace státní maturity

 
Poslanci dnes zablokovali rychlé schválení školské novely poslankyň VV a KSČM, která by zakonzervovala současnou podobu státní maturity na dva roky. Třetí předmět by byl zaveden až v roce 2014, ne už příští rok.
13.07.2011 19:15 |

podobné články

Konečná účtuje s knížetem: Pořád vykládal o lidských právech. Ale když jsem mu napsala o Kosovu...

 
Komunistka Kateřina Konečná se s tím nepáře. ParlamentnímListům.cz na rovinu řekla, co si myslí o Karlu Schwarzenbergovi. Ministerstvo zahraničí podle ní totiž někdejší pravá ruka Václava Havla zakonzervovala více, než je zdrávo. Zahraniční politika pod jeho taktovkou prý vůbec nebyla přínosem pro Česko a v oblasti lidských práv přidával pomocnou ruku jen tam, kde se mu to hodilo.
24.07.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6276 článků) , Kateřina Konečná (376 článků)