Článek

Muž přišel do benešovské nemocnice se zbraní a začal vyhrožovat. Policie ho okamžitě zneškodnila

 
Naprosto profesionální zákrok proti extrémně nebezpečnému muži předvedla trojice benešovských policistů. Muž začal v místní nemocnici ohrožovat zdravotníky v ordinaci nožem a nakonec i pistolí. Ti naštěstí zachovali chladnou hlavu a muže uzamkli v ordinaci. Na místo hned zavolali policisty, na cestě byla i zásahová jednotka. Ta však nakonec nebyla třeba, protože tři obvodní policisté předvedli obdivuhodný výkon a muže dostali pomocí taseru pod kontrolu. Podívejte se na video přímo z policejního zásahu, které redakci poskytla Policie ČR.
30.11.2021 15:15 |

podobné články

Podobné články

Ozbrojený pacient (64) ohrožoval zdravotníky v benešovské nemocnici: Policie ukázala, jak ho zadržela!

 
Policisté v pondělí v benešovské nemocnici zasahovali proti pacientovi (64), který ohrožoval zdravotníky a zabarikádoval se na sále. Policie ho zpacifikovala, nikdo kromě pachatele nebyl zraněn. Na pondělním jednání krajského zastupitelstva to řekl radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). Podle policie byl muž ozbrojen střelnou zbraní a nožem.
29.11.2021 16:55 |

podobné články

Nemocnice Benešov: „Na palubě“ se bude stonat jedna báseň

 
Dětské oddělení benešovské nemocnice se dočkalo zdárného konce své rekonstrukce a slavnostního otevření. To proběhlo za účasti radní Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví Jaroslavy Němcové, předsedy představenstva benešovské nemocnice Pavla Pavlíka, ředitele nemocnice Romana Mrvy a dalších hostů.
03.12.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Roman (341 článků)

Policie obvinila primáře benešovské nemocnice ze zneužití holčičky

 
Policie obvinila primáře benešovské nemocnice z pohlavního zneužití dítěte. Řekl to ve středu mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.
03.03.2010 16:15 |

podobné články

Hejtman Petera: Koupě magnetické rezonance do benešovské nemocnice

 
Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera navštívil v pátek 22. srpna Benešovsko. Nejprve zavítal do Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově, kde si prohlédl stavbu zastřešeného chodníku mezi interním a chirurgickým pavilonem. Spolu s hejtmanem se návštěvy v benešovské nemocnici zúčastnili i radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová a člen představenstva nemocnice profesor Zdeněk Seidel.
25.08.2014 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Fialová (12 článků) , Rudolf Fiala (5 článků)

Primář benešovské nemocnice je podezřelý ze zneužití dítěte

 
Primář benešovské nemocnice je podezřelý z pohlavního zneužití dítěte. Řekl to v pondělí středočeský hejtman David Rath. Než se celá věc vyšetří, je podle něj lékař postaven mimo službu.
01.03.2010 16:50 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4621 článků)

Vojtěch nabídl pomoc benešovské nemocnici, situaci tam zvládají

 
Ministerstvo zdravotnictví je připraveno pomoci se zajištěním péče o pacienty benešovské nemocnice, kterou v noci na dnešek vyřadil z provozu kybernetický útok, v jiných zařízeních. ČTK to sdělil ministr Adam Vojtěch (ANO). Z Benešova má nicméně informace, že situaci tamní nemocnice zvládá.
11.12.2019 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1782 článků) , Adam Vojtěch (1379 článků)

Expert hodnotí zákrok proti muži se zbraněmi v benešovské nemocnici: Policisté byli připraveni střílet

 
Tři policisté versus jeden šílenec zavřený na chirurgické ambulanci benešovské nemocnice. Zdravotníci zažili opravdu velmi krušné chvíle. Muž měl u sebe dva nože a dvě pistole. Naštěstí zareagovali ukázkově a následoval rychlý zákrok policistů. Co se asi dělo v hlavě zasahujících strážců zákona, popsal bývalý policejní instruktor Pavel Černý. A přidal i radu na závěr, jak se v podobné situaci chovat.
03.12.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Černý (128 článků) , Pavel Černý (128 článků)

Policie v Severním Irsku zneškodnila dvě bomby

 
Severoirská policie o víkendu zneškodnila dvě bomby, které byly nastraženy na letišti u hlavního města Belfastu a pod železničním mostem v nedalekém Lurganu. Informuje o tom v neděli agentura Reuters.
31.10.2010 14:15 |

podobné články

Muž chtěl unést spící holčičku (8): Zneškodnila ho chvatem z kung-fu!

 
Tahle osmiletá holčička se ve světě neztratí! Dívenka z Kalifornie se ubránila únosci, který se ji pokusil odnést při vloupání do jejího domu. Holčička ho zneškodnila chvatem z kung-fu!
12.07.2016 23:15 |

podobné články

I přes výpadek počítačů se v benešovské nemocnici rodilo

 
Kvůli počítačovému viru, který napadl přístroje, ordinují lékaři v benešovské nemocnici od noci na středu postaru. I když se nemocnice snaží maximum případů směrovat jinam, už se tam například rodilo, uvedl ředitel zařízení Roman Mrva. Podle něj se plný provoz určitě nepodaří obnovit během středy.
11.12.2019 11:20 |

podobné články

Vojáka rozsekali mačetou. Útočníka zneškodnila žena jako Robocop

 
Mačetový útok, při kterém v Londýně rozsekali dva muži vojáka, sledovalo hned několik lidí. Jedním z nich byl i rapper, který o všem, co se v místě incidentu děje, psal na sociální síť Twitter. "Jeden z útočníků jde po ženě. Ta ho ale zneškodnila jako Robocop," napsal v jedné ze zpráv.
23.05.2013 10:45 |

podobné články

Ukrajinská hrdinka Elena: Sklenicí plnou rajčat a švestek zneškodnila dron!

 
Po svém se vypořádala s nepřátelským ruským dronem Elena z Kyjeva. Když stroj invazních vojsk spatřila na obloze, zrovna kouřila na svém balkónu. Neváhala ani minutu, do ruky vzala sklenici plnou švestek a rajčat a mrštila s ní po dronu! Povedlo se, stroj zneškodnila.
12.03.2022 05:40 |

podobné články

KSČM veřejně podporuje nové vedení Benešova

 
Prohlášení zastupitelů KSČM ke změně ve vedení benešovské radnice (proč hlasovali pro odvolání dosavadní Rady města Benešov a proč vyslovují veřejnou podporu novému vedení benešovské radnice):
06.01.2016 08:40 |

podobné články

Kyberútok může přímo ohrozit životy pacientů, říká expert k viru v benešovské nemocnici

 
Sofistikovaných počítačových útoků, takových, jako se odehrál v benešovské nemocnici, přibývá, řekl Právu Pavel Kurka ze společnosti CNS, která se zabývá kybernetickým zabezpečením zdravotnických zařízení.
12.12.2019 08:40 |

podobné články

Kyberútok může přímo ohrozit životy pacientů, říká expert k viru v benešovské nemocnici

 
Sofistikovaných počítačových útoků, takových, jako se odehrál v benešovské nemocnici, přibývá, řekl Právu Pavel Kurka ze společnosti CNS, která se zabývá kybernetickým zabezpečením zdravotnických zařízení.
12.12.2019 08:45 |

podobné články

Kyberútočníci chtěli po benešovské nemocnici peníze. Žádná částka ale nepadla

 
Experti pracující na odstranění počítačového viru v benešovské nemocnici našli indicie, že pro dešifrování zavirovaného systému mají někoho kontaktovat. Žádný konkrétní návrh, kolik či co dotyčný za dešifrování požaduje, ale nepadl. Informoval o tom mluvčí Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Radek Holý. Experti úřadu pomáhají s odstraněním problému.
12.12.2019 15:50 |

podobné články

Muž radil řemeslníkům, když jeho rady odmítli, vyběhl na ně s granátem v ruce

 
Osmapadesátiletý muž z Bohdanečska nejspíš neunesl pohled na pracovní nasazení svých konkurentů, přišel blíž ke stavbě a dle oznamovatelů jim začal radit, jak mají práci provádět. Řemeslníci ho údajně požádali, aby odešel opodál s tím, že jeho rady nepotřebují, ale to přineslo značné rozčílení „poradce“. Muž odešel se slovy: „Já vám ukážu“. Na místo se po chvíli vrátil s něčím, co připomínalo ruční granát. Přinesený předmět začal odjišťovat a vyhrožovat, že ho hodí někomu do kapsy. Lidé na stavbě měli vážně obavu o své zdraví, a proto na místo přivolali policisty. Muži zákona zazvonili u dveří podezřelého, vysvětlili mu, proč tam jsou a dotázali se, co se z jeho pohledu stalo. Podezřelý policisty pozval dovnitř a na jejich výzvu jim „granát“ předal.
30.10.2014 01:25 |

podobné články

TO JE NA ROZVOD! Zavolala policii na vlastního manžela, který pro ni jel! MUŽ PŘIŠEL O ŘIDIČÁK!

 
O řidičský průkaz přišel v úterý 67letý muž, který cestou pro manželku nacouval v obci Zlenice na Benešovsku do kontejneru na odpad. Jak Mediafax ve středu informovala mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská, policisty k opilému řidiči zavolala sama manželka.
13.07.2011 08:45 |

podobné články

ODS: Nová krajská koalice - Hlavně se nám nekoukejte pod prsty!

 
Krajská rada odvolala bez skutečných důvodů z pozice člena dozorčí rady benešovské nemocnice Ing. Pavla Pavlíka, kterého do této pozice nominovala ODS. Byl jediným zástupcem opozice v kontrolním orgánu krajské nemocnice. „Žádné skutečné důvody neznám. Hospodaření nemocnice sleduji poctivě a samozřejmě se důsledně zajímám o výdaje. Prostě jsem někomu začal vadit. Beru to na vědomí," říká Pavel Pavlík.
20.05.2018 11:10 |

podobné články