Článek

Muž, který zastřelil odsouzeného vraha ve svém domku, jednal v sebeobraně! Případ odložen

 
Policisté odložili případ střelby ve Vochově na Plzeňsku z letošního března. Majitel domku (52) smrtelně zranil muže (†37), v minulosti odsouzeného za vraždu, který se k němu v noci vloupal. Nyní policie řekla, že spoušť zmáčkl v nutné obraně.
22.11.2021 13:10 |

podobné články

Podobné články

Muž (29), který zastřelil neozbrojeného černocha (†17): Nebyl rasista, jednal v sebeobraně!

 
Zastřelil neozbrojeného černošského mladíka Trayvona Martina (†17), vyvolal vlnu pobouření a byl obviňován z rasismu! Soud však rozhodl, že George Zimmerman (29), člen dobrovolné hlídky, jednal v sebeobraně. Běloch hispánského původu si tak může konečně oddychnout.
15.07.2013 08:45 |

podobné články

Osobnosti: George Martin (33 článků) , George Martin (33 článků) , George Martin (33 článků)

Střelec z Tanvaldu jednal v sebeobraně, míní policie. Romové nesouhlasí

 
Jan S., který o silvestrovské noci zastřelil jednoho romského mladíka a dalšího zranil, byl zproštěn obvinění z vraždy. Podle policejních závěrů střelec jednal v sebeobraně. Výsledek šetření potěšil místního starostu, tanvaldští Romové s ním však nesouhlasí.
14.01.2012 18:50 |

podobné články

Do odsouzeného vraha krásné novinářky se zamilovala dívka (17): Dánská vláda to chce zakázat

 
Vláda v Dánsku připravila zákon, kterým zakáže lidem odsouzeným na doživotí do vězení navazovat nové milostné vztahy. Věří, že se tak podaří zabránit tomu, aby odsouzenci měli své „fanynky“, uvedla britská BBC na svých internetových stránkách. Podle nového zákona vězni budou moci udržovat kontakty jedině s osobami, ke kterým měli blízký vztah během prvních deseti let pobytu za mřížemi. Jde o reakci na případ, kdy se 17letá dívka zamilovala do odsouzeného vraha Petera Madsena.
16.09.2021 18:05 |

podobné články

Střílení na Plzeňsku! Majitel domku zastřelil zloděje, zbraň držel legálně

 
Policisté vyrazili po třetí ráno k domku ve Vochově na Plzeňsku, kde se střílelo. Majitel domu totiž zastřelil muže, který se k němu vloupal. Zloděj střelnému zranění podlehl a policisté případ vyšetřují.
24.03.2021 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (186 článků)

Ukřičená Lucie z Výměny se vdala: Za manžela pojala odsouzeného vraha!

 
„Premiantka“ letošního ročníku Výměny manželek Lucie, veřejnosti známá jako žena s pořádně prořízlou pusou a zanedbanou domácností, se vdala. Za manžela pojala odsouzeného vraha Michala Navrátila. S bývalým spolužákem to dala dohromady krátce po skončení natáčení.
02.03.2021 12:45 |

podobné články

Až vás přepadnou, střílejte do vzduchu. Ptali jsme se na smrt Roma

 
Případ třiašedesátiletého muže z Tanvaldu na severu Čech, který v noci na Nový rok zastřelil jednoho Roma a druhého zranil, vyvolal řadu reakcí nad tím, zda muž jednal v nutné sebeobraně či nikoliv. Romský aktivista Štefan Gorol tento čin dokonce označil za popravu a vysloužil si za to tvrdou kritiku i z vlastních řad. Samotná hranice posuzování přiměřenosti obrany je podle odborníků velmi sporná a dostane-li se takový případ k soudu, vždy částečně závisí na posouzení soudce. Státní zástupkyně vyloučila jakýkoliv rasový podtext.
05.01.2012 10:00 |

podobné články

Až vás přepadnou, střílejte do vzduchu. Ptali jsme se na smrt Roma

 
Případ třiašedesátiletého muže z Tanvaldu na severu Čech, který v noci na Nový rok zastřelil jednoho Roma a druhého zranil, vyvolal řadu reakcí nad tím, zda muž jednal v nutné sebeobraně či nikoliv. Romský aktivista Štefan Gorol tento čin dokonce označil za popravu a vysloužil si za to tvrdou kritiku i z vlastních řad. Samotná hranice posuzování přiměřenosti obrany je podle odborníků velmi sporná a dostane-li se takový případ k soudu, vždy částečně závisí na posouzení soudce.
05.01.2012 10:05 |

podobné články

Soud v Česku poprvé propustil doživotně odsouzeného. František seděl za pokus o vraždu

 
Věznice v Horním Slavkově na základě rozhodnutí soudu dnes odpoledne podmínečně propustila doživotně odsouzeného Františka Müllera, který se v roce 1995 podílel na pokusu o loupežnou vraždu klenotníka. O jeho propuštění rozhodl Okresní soud v Sokolově, řekla ČTK mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová. Jde o historicky prvního doživotně odsouzeného vězně, který tak byl propuštěn.
31.08.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (84 článků) , Petr Kučera (84 článků) , František Müller (4 články) , František Kučera (21 článků)

Případ nešťastné smrti Václava Drobného byl odložen

 
Policie odložila vyšetřování případu úmrtí bývalého fotbalového reprezentanta Václava Drobného při bobování ve Špindlerově Mlýně loni v prosinci, potvrdil mluvčí trutnovské policie. "Neprokázalo se spáchání trestného činu, proto byl případ odložen," řekl policejní mluvčí bez bližších podrobností. 
04.04.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Drobný (15 článků)

„Případ odložen“: Hackery, kteří zaútočili na české volby, policie nenašla

 
Policie nedokázala odhalit pachatele loňského útoku hackerů na volební weby Českého statistického úřadu (ČSÚ) během sněmovních voleb. Případ tak byl odložen. Uvedl to v pátek web iROZHLAS.cz na základě vyjádření policie a státního zastupitelství. Hackeři loni v říjnu způsobili výpadky webů, na nichž byly zveřejňovány výsledky voleb. Podle ČSÚ to ale nijak neovlivnilo zpracování výsledků.
11.05.2018 10:05 |

podobné články

Případ odložen: Policie nezjistila, kdo pustil fotku zastřelených lidí z FN Ostrava na sociální sítě

 
Policie už dříve zveřejnila, že otřesný snímek mrtvých těl, které po sobě nechal 10. prosince loňkého roku Ctirad Vitásek (†42) v čekárně traumatologie ve FN Ostrava, vyfotil policista. Nadále však vyšetřovala, kdo snímek umístil na sociální sítě. Nyní přišla s výsledkem: Pachatel neznámý, případ odložen!
30.01.2020 12:40 |

podobné články

Střelba na Plzeňsku: Zloděj, kterého zastřelil majitel domku, byl možná odsouzený vrah!

 
Tragická událost se odehrála ve středu nad ránem ve Vochově na Plzeňsku. Do domku u železniční trati vnikl cizí muž (†37). Majitel vystřelil a zasáhl jej tak, že vetřelec na místě zemřel. Případ vyšetřují kriminalisté. Podle některých zpráv má být mrtvým muž, kterého soud v roce 2003 odsoudil za brutální vraždu k výjimečnému trestu.
24.03.2021 08:55 |

podobné články

Sobotka „šije“ do Kajínka: Z vraha se stává celebrita. Kalousek je tvrdší

 
Jiří Kajínek si po 23 letech užívá první doušky svobody, opustil brány rýnovické věznice a při tiskovce děkoval Miloši Zemanovi. Zmínil, že ho zklamali Václavové Havel i Klaus. Reakce politiků na propuštění muže, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, jsou však rozpačité. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i opoziční lídr Miroslav Kalousek (TOP 09) upozorňují, že jde o odsouzeného vraha. Podle Kalouska dokonce „sprostého vraha“.
23.05.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Miroslav Kalousek (7447 článků) , Jiří Kajínek (839 článků) , Jiří Havel (441 článků) , Jiří Zeman (1347 článků) , Jiří Havel (441 článků)

Poprava vraha v Texasu: Půlku života strávil za mřížemi

 
Texas v úterý popravil odsouzeného vraha, který více než polovinu svého života strávil v cele smrti. Třiačtyřicetiletý Gustavo Garcia dostal smrtící injekci za to, že v roce 1990 zastřelil prodavače při loupeži.
17.02.2016 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (186 článků)

Strážník, který zastřelil mladého Radka S. (21) vyvázl bez trestu. Příbuzní oběti v šoku!

 
Bez trestu vyvázl strážník Pavel K. (43), který před vysokomýtskou diskotékou zastřelil pracovníka podniku Radka S. (21) a jeho bratra Lukáše S. (26) postřelil. Podle soudu jednal v sebeobraně.
21.11.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lukáš (63 článků)

Policista, který při honičce v Praze zastřelil spolujezdkyni, do vězení nepůjde

 
Případ policisty, který na Strakonické ulici v Praze zastřelil spolujezdkyni pronásledovaného řidiče, byl odložen. Střelbu vyšetřovala generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).
11.06.2012 14:40 |

podobné články

Vrah zastřelil u Prahy dvě ženy!

 
AKTUALIZOVÁNO: V Úvalech u Prahy se v pondělí večer stala dvojnásobná vražda. Pachatel tu v rodinném domku zastřelil dvě ženy (†78 a †64). Podezřelého policisté na místě zadrželi. Mrtvé ženy byly objeveny kolem 19:00 v domku nedaleko náměstí.
10.05.2010 22:05 |

podobné články

Exstrážník zastřelil Radka (†21) před diskotékou, soud znovu projedná jeho případ

 
Pražský vrchní soud projedná příští týden odvolání v případu bývalého strážníka Pavla Koblížka, který před dvěma lety zastřelil před diskotékou ve Vysokém Mýtě muže a jeho bratra těžce zranil. Za usmrcení a těžké ublížení na zdraví mu v létě Krajský soud v Hradci Králové nepravomocně uložil dvouletou podmínku. Muž vinu odmítá, tvrdí, že zbraň použil v sebeobraně.
19.11.2016 13:00 |

podobné články

Jiří Kajínek jako hvězda filmového plátna: První osobní zpověď českého odsouzeného vraha v exkluzivním dokumentu

 
Televize Prima uvede exkluzivní dokument, který je vůbec první osobní zpovědí Jiřího Kajínka – nejznámějšího českého vězně odsouzeného na doživotí za dvojnásobnou vraždu. Vězně, který dostal prezidentskou milost.
26.10.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (839 článků)