Článek

Mušov zmizel z mapy kvůli přehradě: Dali jsme si pivo a zapálili hospodu, vzpomíná bagrista

 
Těžkou techniku řídí takřka celý život. Marian Kvarda (72) z Božic na Znojemsku zarovnával buldozerem i Mušov, aby vznikly Novomlýnské nádrže, které jsou dnes známé zejména díky rekreační zóně v Pasohlávkách. Nyní pomáhá vědcům s mapováním zaniklých sídel.
13.03.2021 15:50 |

podobné články

Podobné články

Medik radí - 8. díl - Pivo a zdraví - co je na tom pravdy?

 
Pivo, každý muž ho má rád, každý se na něj rád dívá a rád si ho objednává. Tedy aspoň u nás v Českých zemích a na Moravě:) Škodíme si konzumací piva? Roste po pivu tzv. "pivní pupek"? Nebo naopak má pozitivní vliv na lidské zdraví? Asi před šesti lety proběhlo ve Vídni lékařské sympozium na téma pivo a jeho vliv na lidské zdraví. Výsledek byl jednoznačný. Pivo bylo odborníky označeno za zdravé a zdraví prospěšné.Avšak přednost bychom měli dávat pivu nealkoholickému. Již 6 tisíc let před Kristem Sumerové používali pivo jako lék. Nejnovější výzkumy dokázaly, že pití piva snižuje výskyt centrálních mozkových příhod a srdečních infarktů, působí proti osteoporóze a zabraňuje tvorbě ledvinných kamenů. Někteří kardiologové dokonce tvrdí, že pivo může v prevenci infarktu myokardu nahradit nutnou pravidelnou konzumaci acylpyrinu. Vykvašená ječmenná šťáva může vyšovat inteligenci a jedna z jejích součástí zkrášluje pleť. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17.08.2009 07:50 |

podobné články

Hospodský Tomeš: Babiši, kvůli tobě zavírám hospodu. Děláš z nás idioty!

 
ROZHOVOR Hospodskému Stanislavu Tomešovi, majiteli hospůdky Na Krence u známé přehrady Pastviny ve východních Čechách, došla trpělivost s ministrem financí Andrejem Babišem. Na konci roku zavře oblíbenou hospodu, kterou jeho babička vedla již od roku 1921. Než prý "dělat Babišovi blbce", tak pohostinství raději vymaže z mapy. "Děláš z nás idioty," vzkazuje hospodský Babišovi přes ParlamentníListy.cz.
03.11.2015 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Bagrista, který byl zavalen v tunelu Blanka, je v nemocnici

 
Bagrista, kterého začátkem tohoto týdne zavalila zemina v propadlém tunelu Blanka, je na JIP příbramské nemocnice.
11.07.2010 19:15 |

podobné články

Bagrista zavalený v tunelu Blanka musel do nemocnice

 
Bagrista, kterého v noci na úterý uvěznil zával v tunelu Blanka, skončil na jednotce intenzivní péče příbramské nemocnice. Podle informací ČTK se u něj objevilo podezření na embolii.
11.07.2010 19:15 |

podobné články

Bagrista, zavalený v tunelu Blanka, skončil na JIP

 
Bagrista, kterého v noci na úterý uvěznil zával v tunelu Blanka, skončil na jednotce intenzivní péče příbramské nemocnice. Objevilo se u něj podezření na embolii.
11.07.2010 19:30 |

podobné články

Bagrista zavalený v Blance skončil na JIP

 
Bagrista, kterého v noci na úterý uvěznil zával v tunelu Blanka, skončil na jednotce intenzivní péče příbramské nemocnice. Objevilo se u něj totiž podezření na embolii.
11.07.2010 21:05 |

podobné články

VIDEO: Vlak to napálil do bagru. Roztočil se jak ČAMRDA...

 
Nepozorný bagrista se snažil otočit se svým strojem zrovna ve chvíli, kdy po kolejích přijížděl vlak. Strojvedoucí už neměl čas jakkoliv zpomalit a nestihnul bagrista ujet. Výsledek? Vlak odhodil asi čtyřicetitunový bagr jako hračku.
13.02.2011 14:55 |

podobné články

Bagrista strhl komín, zničil auto a elektrické vedení

 
V Rousínově na Vyškovsku v pondělí neopatrným manévrem strhl bagrista se svým strojem komín. Výsledkem toho je zničené osobní auto značky Daewoo. Komín spadl na elektrické dráty a na zaparkované vozidlo strhl jeden ze sloupů elektrického vedení.
30.05.2011 14:10 |

podobné články

DĚLOSTŘELECKÝ GRANÁT! Nebezpečnou munici vykopal bagrista

 
Policejní pyrotechnik musel zasahovat v obci Studnice na Vyškovsku, kde bagrista při úpravě polní cesty narazil na munici.
10.06.2011 13:10 |

podobné články

Bezoholednost: Bagrista zdemoloval nejstarší kamenný most Česka

 
Neuvěřitelné! Jeden z nejstarších kamenných mostů v Česku je před zřícením. Co v Ronově nad Sázavou na Havlíčkobrodsku nestačil napáchat letos v únoru mráz a později uvolněné ledové kry, teď hravě zvládl bezohledný bagrista.
11.04.2012 05:15 |

podobné články

Bagrista prokopl plynové potrubí, 150 lidí muselo opustit obchody

 
Děčín v pondělí dopoledne zažil policejní a hasičské manévry. Bagrista během výkopových prací porušil plynovou přípojku a bezpečnostní složky museli evakuovat asi 150 lidí.
03.09.2012 17:45 |

podobné články

Bagrista srazil na přechodu matku s dítětem, žena na místě zemřela

 
Tragická nehoda se v pondělí odpoledne stala v Plzni. Bagrista tam na přechodu usmrtil ženu. Dítě záchranka převezla do nemocnice.
01.10.2012 18:40 |

podobné články

Bagrista zkolaboval uvnitř svého stroje! Na místě zemřel

 
Do lomu u Mořiny na Praze západ vyjely záchranné složky ve čtvrtek ráno. Bagrista, který v kabině rypadla zkolaboval, na místě zemřel. Přesnou příčinu smrti policisté zjišťují.
12.06.2014 20:05 |

podobné články

Bagrista předvedl se svým bagrem originální kousek

 
Pěkný trik na kameru zachytil Jacob Abraham v malém indickém městečku Omallur ve státě Kerala. Akrobatický kousek tam totiž předvedl neznámý bagrista, který se snažil svůj stroj „naložit“ na korbu náklaďáku. Tento originální kousek mu zabral sotva pár minut a poté spokojeně odjel.
27.07.2014 11:45 |

podobné články

Opilý bagrista se dvěma promile alkoholu poničil osobní auto

 
Bagrista při práci poškodil projíždějící vozidlo. Událost se stala v neděli dne 28. září odpoledne v Příbrami. Čtyřiatřicetiletý muž při otáčení s minirypadlem zachytil lžící o projíždějící vozidlo značky Volkswagen Polo.
29.09.2014 11:35 |

podobné články

Opilý bagrista nezvládl řízení, rozmašíroval osobní auto

 
Podnapilý bagrista v Příbrami poničil při práci osobní auto. Zavadil o něj lžící, a způsobil tak škodu 50 tisíc korun. Přivolaní policisté zjistili, že dělník má v dechu dvě promile alkoholu.
29.09.2014 18:35 |

podobné články

Opilý bagrista zdemoloval auto: Měl 2 promile!

 
Škodu za 50 tisíc korun způsobil muž (34) v Příbrami, když lžící bagru zdemoloval projíždějící Volkswagen Polo. Nebylo ale vůbec divu. Bagrista byl totiž opilý!
30.09.2014 12:20 |

podobné články

Policie našla muže, který zmizel z lodi na Brněnské přehradě. Spáchal sebevraždu

 
V pondělí večer nalezli policisté hledaného muže, který zmizel z lodi neznámo kam. V neděli odpoledne se měl totiž plavit lodí na Brněnské přehradě, ale do vytyčeného cíle už nedorazil. Podle policie spáchal muž sebevraždu skokem z paluby.
04.05.2021 12:20 |

podobné články

V jablonecké přehradě byla nebezpečná měď

 
Nebezpečná měď se objevila v jablonecké přehradě Mšeno poté, co tam byla loni odzkoušena nová metoda likvidace sinic na bázi elektrokoagulace. Vysoké koncentrace mědi mohou být jedovaté, životu v přehradě však měď neuškodila.
23.05.2009 09:25 |

podobné články