Článek

Musíme zdražit, kvůli Ukrajině... Český zákazník historkám prodejců věří až příliš, shodli se experti

 
Ziskové inflaci, která pramení z nárůstu marží a zisků firem na úkor zákazníků, se daří díky narativům, jimiž jsou spotřebitelé přesvědčováni, aby zaplatili více. V tuzemsku je takovým příběhem zdůvodňujícím zdražování válka na Ukrajině. „Ukazuje se, že český zákazník těm narativům až příliš podléhá. Zvýšená poptávka nakonec ceny vyšponuje více, než by bylo nutné,“ říká pro ParlamentníListy.cz Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas. „Firmy testovaly, co zákazník snese, nechtěly být se zdražováním v poslední řadě, což inflační proces urychlovalo,“ vysvětluje Miroslav Novák, analytik společnosti AKCENTA CZ.
02.05.2023 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novák (199 článků) , Petr Novák (1 článek) , Petr Novák (199 článků) , Petr Novák (193 článků) , Petr Novák (193 článků) , Petr Novák (193 článků) , Petr Novák (193 článků)
Podobné články

Roční lítačka může stát o dva tisíce víc: Praha chce kvůli pandemii zdražit i parkovné v modrých zónách

 
Koronavirová pandemie zasáhla snad všechny oblasti lidských životů. Jednou z nich je také doprava. Praha plánuje zdražit jízdné v MHD a chce zdražit i modré parkovací zóny. Hlavní město přišlo o velké peníze, když lidé na chvíli přestali cestovat, hlavně turisté. Platili jste si roční kupon za 3 650? Připravte si zhruba ještě dva tisíce navíc.
17.07.2020 11:10 |

podobné články

Módní hity levně na ebay

 
Na stránkách ebay najdete nemalé množství moderních výrobků, které jsou hitem nejen pro léto 2015. Stejné výrobky, které můžete vidět v moderních obchůdcích a různých prodejců. Posledně jsem narazila, jak paní prodávající luxusní módu nabízí úžasné riflové letní kozačky, lodičky, sandále. Vzpomínala jsem, kde jsem podobné módní hity zahlídla a rozhodla se blíže prozkoumat ebay. A bingo! Stejná nabídka různých výrobků, ale ceny za hubičku. Co vše si můžete za pár korun na ebay pořídit, vám přiblížím v dnešním článku. Osobně tam nakupuji běžně a jsem na výsost spokojená. Plavky Jestliže nemáte vážnější problémy se svými proporcemi a nebojíte se, že šlápnete vedle se střihem, můžete vesele nakupovat úchvatné kousky právě zde. Od extravagantních, sportovních, sexy, až po romantické či konzervativní. Včetně všech plážových doplňků, jako jsou šátky kolem pasu, sukýnky, plážové šaty a mnoho dalšího. Výhodou nepřeberného množství výrobku je, že vždy k sobě doladíte i zvlášť nakoupené věci. Overaly Kdo si myslí, že vyšly z módy, ten se šeredně plete! Od elegantních až po ty sportovní a různých materiálů, střihů i vzorů. Overaly využijete jak na procházku městem, sportování tak večerní párty. Výběr je velmi pestrý a velikosti také nejsou omezené. Letní obuv Pravdou je, že některá obuv se nevyplácí kupovat bez zkoušení. Ale s žabkami, sandály či plátěnkami nemáte teoreticky, co pokazit. Opět neuvěřitelný výběr od různých prodejců. Je vhodné vždy zkopírovat název vybraného výrobku a vložit do hledáčku. Vyjede vám tentýž výrobek, ale od více prodejců a vy si vyberete nejen podle ceny, ale i hodnocení. Teplákové soupravy Teplákovky sem dávám záměrně, protože zrovna včera mi přišla domů krásná bílá teplákovka z materiálu, který je ideální na léto. Najdete tam nejen značkové, ale i obyčejné výrobky, kterým však nechybí šmrnc. Rifle, šaty, kostýmky Zkrátka na co si jen pomyslíte, včetně zajímavé bižuterie. Dokonce bytové doplňky či nábytek a další sortiment. To už bychom,... Čtěte více Příspěvek Módní hity levně na ebay pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
07.08.2015 08:30 |

podobné články

Policisté zkontrolovali více než 2800 prodejců zábavní pyrotechniky

 
olicisté napříč celou Českou republikou zaměřili v uplynulém období svou pozornost na kontrolu prodejců zábavní pyrotechniky. Ve spolupráci s dalšími orgány státní správy, jako je Hasičský záchranný sbor ČR, Česká obchodní inspekce, Celní správa a živnostenské odbory jednotlivých obcí, provedli policisté v období od 22. 12. do 31. 12. tohoto roku kontroly na více než 500 prodejních místech, při kterých zkontrolovali celkem 2864 prodejců zábavní pyrotechniky.
01.01.2016 19:56 |

podobné články

Dealer marihuany si stěžoval na policii, že mu zákazník nezaplatil

 
Nepříliš důvtipu projevil drogový dealer, který si šel na policii stěžovat, že mu jeho zákazník nezaplatil za marihuanu. Teď ho čeká soud. Útěchou mu budiž to, že oplétačky bude mít ale i nepoctivý zákazník.
06.06.2012 17:00 |

podobné články

Jihočeský kraj: Hejtmanka předala národní ceny českých spotřebitelů - Spokojený zákazník

 
Dne 26. listopadu 2019 byly na Krajském úřadě Jihočeského kraje slavnostně vyhlášeny výsledky 18. ročníku ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“; Národní cena českých spotřebitelů spokojený zákazník na roky 2019–2021 byla předána celkem 14 podnikatelům.
28.11.2019 21:55 |

podobné články

Jihočeský kraj: Hejtmanka předala národní ceny českých spotřebitelů - Spokojený zákazník

 
Dne 26. listopadu 2019 byly na Krajském úřadě Jihočeského kraje slavnostně vyhlášeny výsledky 18. ročníku ceny „Spokojený zákazník Jihočeského kraje“; Národní cena českých spotřebitelů spokojený zákazník na roky 2019–2021 byla předána celkem 14 podnikatelům.
29.11.2019 02:55 |

podobné články

ČEZ Prodej: Střešní fotovoltaika rychleji. Digitalizujeme nabídku a zkracujeme vyřízení objednávky

 
Nová aplikace digitalizuje objednávku a zkracuje její vyřízení, aby zákazník mohl využívat výhod technologií co nejdříve. Aplikace doporučuje vhodné kombinace a má přístup k „chytrému katalogu“, který má informace o aktuální dostupnosti jednotlivých komponent, tak aby zákazník nemusel zbytečně čekat. Zákazník si vybírá z 50 optimálně nastavených základních balíčků, objednávku pak může ještě upřesnit dle individuálních požadavků.
18.01.2023 12:20 |

podobné články

Máma Štiková na nejhlubším dně: Koktovi Ornellu sice dohodila, jenže nemajetný podnikatel teď hořce pláče!

 
Všechno mohlo být jinak, nebýt fatální nevědomosti a snad i zpupnosti neslavně proslavené matky a dcery. Kvůli nepravděpodobným historkám, které máma Štiková (150) před pár lety šířila ohledně nemravného zacházení svého vrstevníka a japonského Čecha Tomia Okamury (42) s milovanou dcerou na vdávání Ornellou Štikovou (22), dnes Koktovou, došlo na nejhorší.
09.03.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (1119 článků)

Kilo česneku = 260 Kč! Je ale opravdu český? Znáte fígle prodejců? Jak nenaletět?

 
Český česnek má cenu zlata! Potvrzují to pěstitelé a na své vlastní peněžence to pociťují i zákazníci. Cena za štiplavou pochoutku se šplhá i ke 260 korunám za kilo! Jenže! I když se rozhodnete takové peníze obětovat a těšíte se na kvalitu, můžete se pořádně spálit! Místo nejkvalitnějšího českého česneku totiž falešní prodejci často nabízejí nekvalitní česnek z Číny, Španělska nebo Francie. A zákazník téměř nemá šanci to poznat.
27.10.2012 05:10 |

podobné články

CzechTourism: Jaký je český zákazník? Podle podnikatelů v cestovním ruchu požaduje levnější služby a není tak náročný jako zahraniční turisté

 
Podnikatelé v oblasti cestovního ruchu se shodují v tom, že český zákazník ve srovnání s tím zahraničním požaduje levnější cenu služeb, ale zároveň na její kvalitu není tak náročný. Hlavními cíli pro tyto podnikatele jsou zdvořilost, ochota personálu a spokojenost zákazníků. Vyplývá to z výzkumu zaměřeného na domácí cestovní ruch, který realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci se společností STEM/MARK.
07.01.2016 13:45 |

podobné články

Češi, přeborníci v nakupování ve slevách: Český zákazník není patriot, míní expert

 
Je český zákazník patriot? Sáhne raději po kvalitní české potravině či výrobku, nebo jde hlavně po ceně a vezme zavděk dovezeným zbožím, i v poslední době však nepříjemně často méně kvalitním? I to se řešilo na Žofíně během dalšího fóra, kterého se účastnila řada odborníků. A ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) propagoval nová pravidla pro slevové akce.
06.10.2018 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (212 článků)

Hudební historky roku 2011

 
I letošní rok byl v hudebním světě poměrně bohatý na zážitky. Pomineme-li červencové úmrtí Amy Winehouseové nebo konec skupiny R.E.M., došlo i k mnoha milým historkám. Několik z nich připomínáme.
01.01.2012 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Amy Winehouse (415 článků)

Pověra, nebo skutečnost: Chodí se mrtví rozloučit?

 
I vy jste už možná slyšeli o někom, koho údajně navštívil duch zemřelého přítele nebo rodinného příslušníka. Skeptici se podobným historkám smějí, jiní přísahají, že je to skutečně možné. Tvrdí to i naše čtenářka Ivana...
20.02.2013 10:15 |

podobné články

Vnučku (9) zneužila babička k vyřízení účtů: Brutální sex s otčímem!?

 
Sexuální historkou měla holčička (8) z Klatovska zlikvidovat svého otčíma (38). Uvěřila jí i zkušená psycholožka (62). Před soudem ale nejspíš skončí dívčina babička, která ji k šíleným historkám plným brutálního sexu navedla.
13.07.2016 08:40 |

podobné články

Zubní náhrada: nástrahy a jak jim předcházet

 
Umělá zubní náhrada je zápletkou mnoha vtipných historek. Ale za každou humornou historkou je i příběh konkrétního člověka, kterému v daný moment nejspíš do smíchu nebylo. Ti, kteří zubní náhradu nosí, to jistě potvrdí. Možnosti současné doby ale dovolují takovým historkám, kdy se obecenstvo baví na cizí účet, předcházet.
03.11.2017 06:15 |

podobné články

Vánoční katastrofy slavných: Abbasová šňupala česnek, Sobota musel na pohotovost!

 
O vánočních svátcích se mohou odehrát různé bizarní situace. Nevyhýbají se ani českým celebritám a leckdy jde o život. Naštěstí to dokázali ukočírovat a dnes se historkám smějí.
25.12.2020 05:10 |

podobné články

Na Ukrajině je potřeba co nejrychleji nastolit mír, shodli se Putin a Merkelová

 
Klid zbraní na Ukrajině a rozhovory s kontaktními skupinami - to jsou podle ruského prezidenta Vladimira Putina a německé kancléřky Angely Merkelové nejnutnější kroky k ukončení krize na Ukrajině. Shodli se na tom během krátkého setkání, které se uskutečnilo v brazilském Rio de Janeiru před začátkem finálového zápasu fotbalového šampionátu.
13.07.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5003 článků) , Angela Merkelová (2837 článků)

Czech Coal chce po roce 2012 zdražit uhlí na dvojnásobek

 
Těžařská uhelná společnost Czech Coal hodlá zdražit dodávky uhlí po roce 2012 téměř na dvojnásobek.
14.09.2009 08:10 |

podobné články

Ministerstvo chce zdražit dálniční známky na 1200 korun

 
Ministerstvo dopravy chce opět zdražit dálniční známky. Pro osobní auta by měly příští rok stát místo tisíce 1200 korun.
23.10.2009 11:15 |

podobné články