Článek

„Musí Lipavského jmenovat. Nemusí. Musí! Nemusí!“ Schillerová s Bartošem u jednoho stolu. Nevídaná přestřelka

 
V první hodině Partie na CNN Prima News se střetli končící ministryně financí za ANO Alena Schillerová a pravděpodobný budoucí ministr pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Hned v úvodu se pořádně pohádali kvůli prezidentu Zemanovi. Zatímco Schillerová trvala na tom, že Zeman nemusí jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, pokud nechce, Bartoš to viděl opačně. A Schillerová začala pálit do celé koalice pěti stran.
12.12.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (528 článků) , Ivan Ivan (2726 článků)
Podobné články

Miloš Zeman odmítl jmenovat Lipavského. Fiala chce situaci řešit u Ústavního soudu

 
Prezident Zeman odmítá jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, vyčítá mu hned několik různých věcí.
10.12.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27905 článků) , Jan Fiala (434 článků) , Jan Fiala (434 článků)

Přestřelka mezi Bartošem a Michailidu. Expert ukázal, proč je celý případ tak citlivý

 
V České pirátské straně rezonuje spor mezi předsedou Ivanem Bartošem a výraznou členkou strany Janou Michailidu. Ta se totiž minulý týden zúčastnila akce Dny antikapitalismu; její účast však následně Bartoš kritizoval jako provokaci. A pirátce Michailidu se to nelíbilo: „Cože, prosím?“ ozvala se. Server iRozhlas.cz nyní oslovil odborníky, kteří konstatují, že Piráty čas od času dožene vlastní minulost.
27.05.2023 15:55 |

podobné články

Jestli Zeman nezmění názor... Vystrčil odkryl karty. Lipavského nepustí

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Událostech ČT k rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí uvedl, že v případě Zemanova setrvání na tomto kroku bude zapotřebí vyjasnit prezidentské pravomoci podáním kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu. Vyjádřil se rovněž k možnosti, zdali by bylo možné, že nová vláda designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) by se ujala funkcí prozatím bez Lipavského.
10.12.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5348 článků) , Miloš Zeman (27905 článků) , Jan Fiala (434 článků) , Jan Fiala (434 článků)

Zeman „zařízl“ Lipavského. A Železný z ČT se neudržel, muselo to ven

 
K rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí se již vyjádřil také moderátor České televize Jakub Železný. Zdali je Lipavského kvalifikace nedostatečná na to, aby mohl řídit českou diplomacii, se moderátor zamyslel se vzpomínkou na dočasné vedení resortu ministrem vnitra v demisi Janem Hamáčkem (ČSSD). Lipavský na rozdíl od Jana Hamáčka VŠ vzdělání má, napsal moderátor. Při diskusi o kvalifikaci ukázal také směrem k Hradu.
11.12.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3331 článků) , Miloš Zeman (27905 článků) , Jakub Železný (211 článků)

A teď je odpovědnost za Lipavského na Fialovi. Novinář z ČT spekuluje o dohodě, která za tím může být

 
Prezident Miloš Zeman v pátek jmenuje vládu včetně sporného kandidáta na ministra zahraničí Jan Lipavského (Piráti), po schůzce v Lánech to tisku oznámil designovaný premiér Petr Fiala (ODS). Prezident tím rezignoval na možnost pomoci nové vládě stát se přijatelnou i pro své odpůrce, zní na sociálních sítích některé z reakcí známých jmen. Nechce se jim věřit, že by si Zeman za takový ústupek nekladl podmínky. Fiala si je snad dobře vědom toho, že výsledky ministrování Lipavského si odteď bere na triko.
13.12.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5348 článků) , Miloš Zeman (27905 článků) , Jan Fiala (434 článků) , Jan Fiala (434 článků)

Průšvih: Měl srandu z Lipavského cesty na Ukrajinu. A přišel Veselovský

 
Horké chvíle zažívá v posledních hodinách poslanec Patrik Nacher (za ANO) za svůj sarkastický komentář ohledně cesty ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) na Ukrajinu. „Bomba, která změní situaci,“ pobavil se Nacher po oznámení cesty Lipavského, jejímž cílem má být vyjádření podpory územní jednoty a suverenity Ukrajiny. Mnoho komentátorů však na podobný humor naladěno nebylo. „Teda to je trapný,“ ozvalo se od novináře Respektu a začaly se přidávat známé tváře české žurnalistiky včetně Martina Fendrycha, Martina Veselovského, Jindřicha Šídla či moderátorky ČT Světlany Witowské. Nacher nakonec zablokoval možnost diskuse.
06.02.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (436 článků)

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

 
Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.
09.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2446 článků) , Tomáš Jirsa (100 článků) , Alexandr Vondra (1374 článků) , Jan Hamáček (3331 článků) , Marian Jurečka (1087 článků)

Zeman prý nechce jmenovat Lipavského ministrem. Nic o tom nevíme, vyvrátili Piráti spekulace pro eXtra.cz

 
Prezident Miloš Zeman předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra nově vznikající vlády Petra Fialy (ODS). Jméno neuvedl, kandidáta ale osobně nezná. Podle serveru iDNES a rádia Frekvence 1 se ale jedná o nominanta na ministra zahraničí Jana Lipavského z Pirátů. Ti ale pro eXtra.cz popřeli, že by oním problémovým článkem měl být právě Lipavský.
18.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5348 článků) , Miloš Zeman (27905 článků) , Jan Fiala (434 článků) , Jan Fiala (434 článků) , Jan Nic (32 článků)

Po drž*e dostal. A vláda klidně nebude. Jak se týralo u Zemana

 
Úterní „představení“ piráta Jana Lipavského u prezidenta republiky v Lánech dopadlo podle předpokladů i dlouhodobých informací ParlamentníchListů.cz. Názor Miloše Zemana se nezměnil a Lipavského jmenovat ministrem nehodlá. Podle našich dobře obeznámených zdrojů s průběhem schůzky dostal pirátský kandidát „pořádně zabrat“ a před kamery nastoupil „opařený jak kuře“.
08.12.2021 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27905 článků)

Zeman tvrdě zaútočil na Lipavského: Má nízkou kvalifikaci na ministra! Co dál mu vytkl?

 
Prezident Zeman odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Vyčítá mu nízkou kvalifikaci nebo vztahy k Izraeli a visegrádské čtyřce. Mluvčí Jiří Ovčáček uveřejnil Zemanův postoj na oficiálních stránkách Hradu.
10.12.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1393 článků) , Jan Zeman (528 článků)

Rychlý konec Petra Fialy? Proč to dělá... Holec v XTV se chytal za hlavu. Jde o Lipavského

 
Hrad v pátek potvrdil, že prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí. Premiér Fiala by se měl podle komentátora Petra Holce s Piráty vypořádat, a to co nejdříve. S image hodného profesora by Fiala mohl také brzy skončit, uvedl Holec v rozhovoru v internetové televizi XTV.cz, který moderoval Luboš Xaver Veselý. Opřel se také do Pirátů a STAN kvůli tomu, že si zase stěžují na nefér volební přepočet.
12.12.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5348 článků) , Miloš Zeman (27905 článků) , Luboš Veselý (668 článků) , Jan Veselý (192 článků) , Jan Fiala (434 článků) , Jan Fiala (434 článků) , Jan Veselý (192 článků)

Michálek (Piráti): Za nominací Jana Lipavského si stojíme

 
Komentář na facebookovém profilu k odmítavému postoji prezidenta Miloše Zemana jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí
13.12.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27905 článků)

Zvrat, který se nečekal: Zeman jmenuje i Lipavského, oznámil Fiala

 
Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) dnes jednal v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem o sestavení vlády. Setkání mělo rozhodnout u budoucnosti piráta Jana Lipavského, kterého hlava státu odmítá jmenovat ministrem zahraničí. Fiala později po jednání s dalšími předsedy koaličních stran na podvečerní tiskové konferenci oznámil, že vláda bude jmenována tak, jak ji navrhl, tedy i s tím, že se Lipavský stane ministrem, píše iDNES.cz.
13.12.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5348 článků) , Miloš Zeman (27905 článků) , Jan Fiala (434 článků) , Jan Fiala (434 článků)

Potupné jmenování nechtěného Lipavského: Takhle ho Mynář ztrapnil před celým národem

 
V pátek 17. prosince proběhlo jmenování nové vlády Petra Fialy (ODS). Uskutečnilo se na zámku v Lánech a prezident Miloš Zeman jmenoval kabinet v podobě, v jaké mu ho Fiala navrhl před měsícem. Prezident původně oznámil, že odmítá jmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), ale nakonec tak neučinil. Během jmenování se však zrovna u jména Lipavský stal menší trapas.
17.12.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5348 článků) , Miloš Zeman (27905 článků) , Jan Fiala (434 článků) , Jan Fiala (434 článků)

Známý právník upozorňuje: Zeman nemusí jmenovat ministry. Ani premiéra

 
Ústava dává právo jmenovat ministry prezidentovi, který nemůže jmenovat někoho bez návrhu premiéra, ale navrhovací právo není silnější než jmenovací. Hlava státu tedy nemusí návrhu vyhovět, píše v souvislosti se sporem o jmenování ministrů navržených Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) známý ústavní právník Zdeněk Koudelka.
11.12.2013 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9581 článků)

Schillerová bude chtít zjednodušit daňový systém

 
Alena Schillerová (za ANO) se chce ve funkci ministryně financí zaměřit na zjednodušení daňového systému a bude usilovat o tvorbu vyrovnaných státních rozpočtů. Řekla to dnes novinářům po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Schillerová byla třetí z navrhovaných nováčků ve vládě Andreje Babiše (ANO), s nimiž se Zeman sešel. Kabinet chce prezident jmenovat 13. prosince.
08.12.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25868 článků) , Miloš Zeman (27905 článků)

EU beztak slouží americkým a izraelským silám. Řízná rozhlasová debata s národovcem Bartošem, Johnem, Liškou a dalšími

 
Toto jste dlouho neslyšeli. Ve studiu Českého rozhlasu se setkalo několik lídrů kandidujících do Evropského parlamentu a debatovali mimo jiné o situaci na Ukrajině nebo o stavu EU. Slovní přestřelky se odehrávaly především mezi předsedou Strany zelených Ondřejem Liškou a Adamem B. Bartošem z NE Bruselu - Národní demokracie. Do debaty se hodně zapojoval i Radek John (VV), Lukáš Kohout (AneO) nebo Radoslav Štědroň (Strana práce a Nespokojení občané!). Došlo i na zednáře a české dluhy.
22.05.2014 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2480 článků) , Ondřej Liška (370 článků) , Lukáš Kohout (107 článků) , Radek Bartoš (26 článků) , Radek Liška (6 článků)

„Nikdy se to nestalo, nikdy!“ Babiš s Hamáčkem v Partii odráželi Fialu s Bartošem. A premiér nadskakoval zlostí

 
V nedělní Partii televize Prima se rozhořel slovní souboj mezi Andrej Babišem (ANO) a Janem Hamáčkem (ČSSD) na jedné straně a předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem Pirátů Ivanem Bartošem na straně druhé. Babiš vládu chválil, prohlásil, že Česko je lídrem v chytré karanténě proti koronaviru. Bartoš s Fialou na předsedovi vlády přesto nenechali nit suchou. Podívejte se sami, co zaznělo.
10.05.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25868 článků) , Petr Fiala (5348 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)

Za 200 Kč možná vyhrajete snídani s Bartošem a Rakušanem

 
Pokud lidé darují Pirátům a Starostům alespoň dvě stě korun, tak mají šanci vyhrát. Výhrou je snídaně s Ivanem Bartošem a Vítem Rakušanem. Takovou odměnu nabízí koalice na svém portálu, skrz který mohou voliči finančně podpořit předvolební uskupení. „Tato koalice nestojí a nikdy nestála na pochybných penězích. Vítáme proto, aby se do financování zapojili i běžní občané a měli tak šanci transparentně ovlivnit veřejné dění,“ píše se na webu.
15.06.2021 11:30 |

podobné články