Článek

Museli zavřít ze dne na den, Havlíček slibuje vyšší kompenzace. Až 100 procent pro trhovce?

 
Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl v sobotu na twitteru ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent, řekl ministr v České televizi (ČT). Dohoda se zástupci profesních svazů by podle Havlíčka měla být v neděli. Vláda v demisi nařídila uzavření adventních trhů od pátečních 18:00 jako opatření proti šíření koronaviru. Rozhodnutí čelí kritice trhovců, provozovatelů trhů i některých měst.
27.11.2021 18:35 |

podobné články

Podobné články

Zdrcení podnikatelé požadují kompenzace. Havlíček nastínil plán pomoci: Pomůže i veletrhům

 
Bez pomoci od státu nepřežijeme, shodují se podnikatelé napříč obory, kterých se týkají nově oznámená opatření. Požadují finanční kompenzace, jinak budou muset zavřít. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) o formě této pomoci v pátek večer jednal, podle něj by měl vzniknout program pro restaurace, hotely, cestovní ruch i jiné obory. Jeho resort pracuje také na podpoře veletrhů a výstavnictví. Ministryně financí Alena Schillerová již avizovala, že nepodporuje pokračování programu Antivirus C, ale nebrání se obnově Antiviru A.
09.10.2020 16:30 |

podobné články

Andrej Babiš promluvil o kompenzaci při zavření provozů: Slibuje sto procent

 
Provozy, jimž vláda nařídí kvůli koronavirové epidemii znovu zavřít, dostanou stoprocentní kompenzaci. Po pondělním zasedání tripartity to řekl premiér Andrej Babiš (66). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (51) programy zatím neupřesnil, dokončují se a odpoledne je projedná vláda. Kompenzace by se měly týkat ubytovacích služeb, restaurací i dalších provozoven.
14.12.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Ministr Havlíček shrnul, jaké kompenzace mohou čerpat kadeřnice či majitelé fitness center

 
Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček na svém facebooku sdílel krátké video, ve kterém přiblížil, jaké kompenzace mohou čerpat kadeřnice, majitelé fitness center či kosmetických, masážních a dalších salónů. Konkrétně jde o období od 14.10. do 10.1. Lze ale předpokládat, že termín se bude ještě prodlužovat.
06.01.2021 20:15 |

podobné články

Až 350 Kč hotelům za lůžko „obsazené“ virem, 900 milionů na kulturu. Vláda tasila nové kompenzace

 
Stát poskytne provozovatelům ubytovacích zařízení kompenzace za 72 dní, kdy museli mít kvůli vládnímu opatření proti koronaviru zavřeno. Příspěvek bude podle kategorie a třídy ubytování činit 100 až 330 korun za pokoj a noc. Schválila to v pondělí vláda. Organizátoři kulturních podniků, kteří kvůli koronaviru museli své akce zrušit nebo přesunout a nepobírají dotace od státu, budou navíc moci čerpat peníze z programu podpory podnikatelům v kultuře, který předložila společně ministerstva průmyslu a kultury. V programu by podle ministra Havlíčka měla být téměř miliarda korun a měl by pořadatelům a organizátorům kompenzovat 50 procenty náklady za zrušené či odložené akce.
20.07.2020 20:25 |

podobné články

Za norka kompenzace až 7 tisíc? Obránci se bouří, ministerstvo brání: Není to na nás

 
Za jednoho norka finanční kompenzace 6900 korun a za lišku 5400 korun - takový je návrh poslankyně Margity Balaštíkové (ANO), který schválil v únoru sněmovní zemědělský výbor. Uvedené částky by měly získat bývalí majitelé kožešinových farem, kteří museli loni v únoru nadobro zavřít krám. Částka je ale podle ochránců zvířat směšně vysoká a jak předkladatelé, tak i ministerstvo k nim nemá potřebné analýzy. Ministerstvo se pak brání: Konečná částka je na poslancích, nikoliv na resortu samotném. Částky pak podle mluvčího vychází z dat předkladatelů.
28.06.2020 18:35 |

podobné články

Vláda kývla na kompenzace pro kadeřnice i fitka. A Havlíček zmínil testy v restauracích a kinech

 
Vláda na prvním zasedání po Novém roce posoudila, jak se o svátcích vyvíjela epidemie koronaviru, kvůli které nyní v Česku platí nejvyšší stupeň rizika. Vláda vedle toho schválila program COViD Gastro - Uzavřené provozovny, který se týkající se nejen restaurací a hospod. Ministři také jednali o kompenzacích pro některé, dosud opomenuté obory, například provozy skiareálů. Jenže o žádné konkrétní pomoci pro vlekaře nerozhodli. Jednat bude dál, slíbil ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). V České televizi (ČT) Havlíček později uvedl, že nyní uzavřené restaurace, divadla nebo kina by se mohly otevřít pro lidi s negativním testem na koronavirus.
04.01.2021 12:00 |

podobné články

Velké rozšíření povinného testování. Havlíček odkryl plán

 
Vliv vládních omezení na ekonomiku v jednotlivých sektorech či povinné testování ve firmách byla témata druhé části Otázek Václava Moravce. „Povinné testování by mělo brzy platit i pro malé firmy a malé úřady,“ oznámil vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO); začít by se mohlo od přespříštího týdne. Podle místopředsedy Hospodářské komory Tomáše Prouzy by měl stát firmám navýšit kompenzace za testy. Za pravdu mu dal předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula, podle nějž není systém dostatečně propracován. Havlíček doporučil firmám, aby se nepředzásobovaly drahými testy.
07.03.2021 17:45 |

podobné články

Ubytovací zařízení mohou dostat kompenzace až 400 korun na pokoj a den

 
Provozovatelé ubytovacích zařízení by mohli dostat kompenzace za 72 dnů, kdy museli mít z rozhodnutí kabinetu zavřeno. Za jeden pokoj by to mohlo být 100 až 400 korun. Podmínkou získání dotace je ovšem to, že se provozovatel vzdá dalších případných nároků na náhradu škody a udrží alespoň dalších šest měsíců podnikatelskou činnost. O návrhu ministerstva pro místní rozvoj by měla jednat vláda.
13.07.2020 11:55 |

podobné články

Čím vyšší člověk, tím větší riziko rakoviny

 
Vyšší lidé berou větší platy, rychleji povyšují v zaměstnání a mají také větší úspěch při shánění partnerů. Jenže. Mají také mnohem vyšší riziko rakoviny. Třeba u rakoviny kůže je riziko s každými deseti centimetry navíc o třicet procent vyšší. U muže vysokého metr devadesát může být téměř o sto procent vyšší než u muže vysokého metr šedesát.
05.10.2015 20:00 |

podobné články

Ministr Havlíček spustil e-shop, jaký svět neviděl: Prodej dálničních známek nefungoval celý den!

 
Tak tohle se nepovedlo. Nákup elektronických dálničních známek na příští rok má od včerejška fungovat přes internetový obchod edalnice.cz. Jenže zatímco se ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51, za ANO) chvástal, jak nový systém funguje, reálně vůbec nefungoval! Papírové dálniční kupony budou od ledna minulostí. Včera tak ministr Karel Havlíček představil nový systém virtuálního kuponu. Ten půjde koupit nejen přes internet, ale i na všech poštách nebo čerpacích stanicích EuroOil. „Bude to rychlé, bezpečné, systém bude odpovídat 21. století,“ chlubil se včera ráno Havlíček.
02.12.2020 05:15 |

podobné články

Situace je nezvladatelná, tvrdí šéf vlekařů a zmínil krachy. Co říká na Havlíčkovy kompenzace?

 
Vláda se na čtvrtečním jednání rozhodla nepodpořit návrh vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) otevřít skiareály. „Rádi bychom otevřeli co nejdříve. Máme v podstatě jen tři měsíce na získání tržeb pro prokrytí celé sezony," říká v rozhovoru pro Blesk zprávy předseda Asociace horských středistek Libor Knot. Havlíček teď chystá pro vlekaře kompenzace, jak budou vypadat, ale zatím úplně jasné není.
07.01.2021 22:30 |

podobné články

Zděšené zoo na jihu Moravy: Zavřít jsme měli v pondělí, ale museli jsme už v pátek

 
Ve čtvrtek 8. října odpoledne se dozvěděly, že od pondělí 12. října musí zavřít kvůli obavám z šíření covid-19 nejen vnitřní, ale i vnější prostory. Zoologické zahrady se chystaly zřejmě na poslední otevřený říjnový víkend. Jenže, za pár hodin přišla další studená sprcha – zavřít musely hned v pátek.
09.10.2020 15:10 |

podobné články

Bartoš a Havlíček se v ČT hádali, až do toho vstoupil Špicar: Fiala čtyři měsíce sliboval...

 
„To je portfolio marnosti, to je tragikomedie v přímém přenosu, co tu sledujeme v tuhle chvíli,“ rozjel se 1. místopředseda ANO Karel Havlíček ve studiu u Václava Moravce, když hodnotil, co dělá vláda Petra Fialy, tedy vláda ODS, lidovců, TOP 09, Pirátů a STAN pro občany. A to byl teprve začátek. Havlíček přišel i s dalšími ostrými poznámkami. Bartoš se okamžitě bránil, že Havlíček ve studiu „mluví jako kazatel“. V jednu chvíli se ozval Špicar a uhodil na vládu i opozici.
05.06.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3672 článků) , Karel Fiala (215 článků) , Karel Fiala (140 článků)

ANO útočí na vládu kvůli zpoždění kompenzací. Desítky milionů „tekly“ i do Babišovy Imoby

 
Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) opět kritizoval hospodaření v rozpočtovém provizoriu. Vláda Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) tím podle něj zablokovala různé projekty a kompenzace. Řekl to na tiskové konferenci po dnešním druhém zasedání stínové vlády hnutí ANO. Bývalý ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček uvedl, že poslanci ANO chtějí na půdě Sněmovny řešit kompenzace pro podnikatele za omezení při covidu, v pátek se pokusí zařadit na jednání dolní komory mimořádný bod. Podle Seznam Zpráv z vládních komepenzací čerpala desítky milionů i společnost Imoba, která spadá do Babišových svěřenských fondů.
27.01.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

Maláčová u Moravce odmítla Babišovu kritiku za „trafiku“. České „pracáky“ povede exministr z ČSSD?

 
Andrej Babiš (ANO) má svého Havlíčka. Je jím „superministr“ Karel Havlíček (za ANO), který je vicepremiérem, nově ministrem dopravy a také šéfem resortu průmyslu a obchodu. Ten za Sobotkovy éry vedl jiný Havlíček - Jiří Havlíček (ČSSD), který byl Babišovým rivalem ve střetech o české lithium. A právě Jiří Havlíček by se podle Otázek Václava Moravce měl nyní stát generálním ředitelem Úřadu práce, což Babiš označil za trafiku a špatný vtip. Jana Maláčová (ČSSD) mu však oponuje.
09.02.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků) , Honza Havlíček (66 článků)

To Babiš! Pekarová se bránila, že vláda za drahotu nemůže. Havlíček ukázal, jak blízko jsme průšvihu

 
V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). A střet to byl velmi tvrdý. Havlíček vypočítával, jaké peníze má vláda k dispozici a mohla by je dát lidem v této těžké ekonomické situaci. „Ale vy se nepohybujete v reálném světě. Reálný svět neexistuje ve světě bublin na sociálních sítích a ve světě stranických sekretariátů. Vy ten státní dluh jen přesouváte na domácnosti,“ tepal Havlíček Pekarovou Adamovou. A ta okamžitě vyrazila do protiútoku...
24.04.2022 12:50 |

podobné články

Ošetřovné pro OSVČ schválíme ve čtvrtek, slibuje Havlíček

 
Na ošetřovné pro OSVČ jsme nezapomněli, ve čtvrtek ho schválíme na vládě, slibuje ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Vláda v současné době řeší, jestli bude ošetřovné ve stejné výši a rozsahu jako pro zaměstnance, kteří jsou doma s dětmi.
18.03.2020 13:10 |

podobné články

Ošetřovné pro OSVČ schválíme ve čtvrtek, slibuje Havlíček

 
Na ošetřovné pro OSVČ jsme nezapomněli, ve čtvrtek ho schválíme na vládě, slibuje ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Vláda v současné době řeší, jestli bude ošetřovné ve stejné výši a rozsahu jako pro zaměstnance, kteří jsou doma s dětmi.
18.03.2020 13:45 |

podobné články