Článek

Munzar (ODS): 29. června 1945 Československo přišlo o Podkarpatskou Rus

 
Komentář na facebookovém profilu k výročí ztráty Podkarpatské Rusi.
29.06.2021 16:55 |

podobné články

Podobné články

Vítek (Patrioti): Ukradená a zrazená Podkarpatská Rus

 
Po dlouhá léta se mlčelo o tom, jak bezprecedentně uchvátil Stalin po válce Podkarpatskou Rus, do níž Československo investovalo tolik energie, peněz a lidského potenciálu a mlčí se vlastně dál.
11.06.2015 21:46 |

podobné články

Mimořádné svědectví o Podkarpatské Rusi a dnešní Ukrajině, včetně Saakašviliho. Hovoří krajan z Užhorodu

 
ROZHOVOR Stalin bezprostředně po válce měl zálusk i na Slovensko – nakonec dostal „jen“ Podkarpatskou Rus. Obyvatelům Zakarpatí se tak rázem změnil život. Z „kapitalistického“ Československa jako mávnutím kouzelného proutku přešli pod SSSR. Dnes odtud odchází, kdo může – mladí lidé do škol a za prací, rodiny za lepším, a nejen venkov se dramaticky vylidňuje. České a československé kořeny na Podkarpatí dlouhodobě obnovuje a připomíná užhorodská Společnost T. G. Masaryka, jehož dlouholetým předsedou je neúnavný Ivan Latko. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyzdvihuje společnou koexistenci nejrůznějších národů a jazyků, kultur, které tvoří onu specifickou oblast území, jež od roku 1919 až do čtyřicátých let patřilo pod Československo a zažívalo nebývalý ekonomický i sociální boom.
23.07.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2429 článků)

Miroslav Josef Bezecný: Jede pražský primátor na Ukrajinu dojednat vrácení okupovaných území?

 
Můžeme očekávat, že primátor Hřib uspořádá po návratu z Ukrajiny, za účasti ministra zahraničních věcí Lipavského, tiskovou konferenci? Téma? Podařilo se jim dohodnout termín, do kdy vrátí Ukrajina okupovaná území? Teď nemám na mysli okupaci v šedesátém osmém, ale okupaci v roce 1945, kdy Ukrajina, pod patronací a záštitou Ruska, okupovala část výsostného území Československé republiky - Podkarpatskou Rus.
16.02.2022 13:55 |

podobné články

Ministerstvo vnitra: Čtvrtstoletí spolu - Československo a Podkarpatská Rus

 
V Národním archivu na Chodovci se ve dnech 28. a 29. března 2018 uskutečnila mezinárodní konference Čtvrtstoletí spolu. Československo a Podkarpatská Rus. Zároveň byla v hale Národního archivu slavnostně otevřena panelová výstava, připomínající přináležitost Podkarpatské Rusi k Československu.
30.03.2018 17:10 |

podobné články

Československo v roce 1945 osvobodila EU, přišla rána z Klausova hnutí. A ne poslední: Aby kdejaký blb boural pomníky...

 
„V roce 1945 osvobodila Československo EU,“ přesně takového nadpisu se podle Karla Pohnera (Trikolóra) můžeme jednou dočkat, pokud budou pokračovat „Goebbelsovy“ postupné manipulace našich dějin českými kolaboranty. „Historie není od toho, aby kdejaký blb boural pomníky a otevíral staré rány. Historie je od toho, abychom se z ní poučili a neopakovali stejné chyby,“ zdůrazňuje Pohner.
09.05.2020 19:40 |

podobné články

Přemysl Votava: I po 76 letech se ptám: „Proč?“

 
V březnu 1945 bylo několik týdnů před koncem války. Spojenci v únoru 1945 se na Jaltě dohodli o poválečném uspořádání světa. Německo se na jaře 1945 hroutilo. Rudá armáda osvobozovala Československo, konec války se blížil.
25.03.2021 17:40 |

podobné články

Senátor vyzývá: Podpořte Ukrajinu, jeďte tam na dovolenou. Třeba na Koločavu...

 
ROZHOVOR Ukrajinci očekávají bezvízový styk, přijetí do EU i NATO a stále nic nepřichází. Očekávání se mohou změnit v bezmoc. Naštěstí je bezpečnostní riziko z ozbrojování podle senátora za ODS Tomáše Jirsy relativně zažehnáno, stejně tak jako snahy Zakarpatí či nově Bukoviny o federalizaci země. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pak Jirsa doporučuje Podkarpatskou Rus jako ideální místo k dovolené, což bude nejen morální, ale i finanční podpora Ukrajiny.
23.06.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (94 článků)

Luděk Munzar po dlouhé době na veřejnosti - Proč nikam nechodím?

 
PRAHA – Vynikající herec Luděk Munzar (76) včera prozradil, proč se straní veřejnosti a proč ho nikdo ve společnosti ani v divadle už dlouho neviděl! Důvod je prostý: „Nechci už nic vyprávět, ani někomu dokazovat, že ještě něco umím. Jsem starý a nechce se mi,“ řekl Munzar.
21.06.2009 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Luděk Munzar (112 článků)

Luděk Munzar (77) opět na veřejnosti - Vyvedl vnučku Andulku

 
Bývalá hvězda Národního divadla Luděk Munzar (77) přestal definitivně hrát, i na obrazovce se objevuje už jen výjimečně... Svůj volný čas věnuje vnučce Andulce (8). A právě s ní včera také vyrazil po dlouhé době do společnosti. Objevili se na autogramiádě knihy o Jiřím Sovákovi. Munzar si pak stěžoval, jak o Sovákovi mluví někteří jeho kolegové.
26.11.2010 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Luděk Munzar (112 článků) , Jiří Sovák (133 článků)

Luděk Munzar se po 25 letech vrací do filmu: Je to moje poslední role!

 
Po téměř dvaceti pěti letech se zpět na filmová plátna vrací herecká legenda Luděk Munzar (77). Role ve filmu Nevinnost je údajně zároveň i poslední. „Jsem rád, že jsem dostal od pana režiséra Jana Hřebejka ještě šanci objevit se před kamerou. Tohle je už ale moje poslední filmová role,“ řekl na tiskové konferenci k filmu Luděk Munzar.
08.01.2011 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (507 článků) , Luděk Munzar (112 článků)

Luděk Munzar: Důležité je, že poezie hledá a objevuje krásu

 
Luděk Munzar namluvil verše Františka Novotného Buďme blaženi. "Nedovoluje patos, i když píše o velkých věcech, o pánubohu, o válce, o dítěti, mamince, o rodině a velké lásce. Pro mě je důležité, že poezie hledá a objevuje krásu. Není to psaní veršů, ale styl života. Jeho poezie se nedá recitovat. Při tom slově mi naskakuje husí kůže," řekl v rozhovoru pro Právo Munzar.
17.02.2012 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Luděk Munzar (112 článků)

Jana Hlaváčová: Velké plány rozdrtila nemoc! Munzar smutní...

 
Dvojice legendárních herců Jana Hlaváčová (74) a Luděk Munzar (79) spolu prožili celý život, kdy se od sebe skoro nehnuli. Nyní je ale vážná nemoc Hlaváčové, kterou sužovaly i deprese, měla problémy s artikulací a stále je viditelné, že se nezbavila třesu v rukou, rozdělila. Ačkoliv při vzpomínkových představeních vždy byli na pódiu spolu, tentokrát to musí Munzar zvládnout bez své milované, leč velmi nemocné ženy.
26.10.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (210 článků) , Luděk Munzar (112 článků)

Luděk Munzar: Překonal rakovinu, teď ho čeká operace očí!

 
Sotva Luděk Munzar (79) překonal rakovinu, čeká ho další operace. Tentokrát s očima! „Začal jsem mít problémy se zrakem. Především při řízení auta jsem viděl rozmazaně a neostře, proto jsem radši navštívil lékařku,“ svěřil se Munzar.
29.01.2013 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Luděk Munzar (112 článků)

Dědo, nezlob! Herec Munzar se rozplýval nad vnučkou Aničkou

 
Desetiletá Anička je jejich jediná vnučka. A tak není divu, že si ji prarodiče Luděk Munzar (80)a Jana Hlaváčová (75) hýčkají. Anička je dnes doprovodila na ceremoniál, kde od primátora Bohuslava Svobody manželé převzali ocenění za přínos pražšké kultuře. Munzar pyšně hladil svou vnučku a jako by ji říkal: „Vidíš, jednou ji dostaneš také.“
26.04.2013 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (210 článků) , Luděk Munzar (112 článků) , Jan Svoboda (248 článků) , Jan Svoboda (248 článků) , Jan Svoboda (248 článků) , Jan Svoboda (248 článků)

Hrozná pravda o podzimu života Jany Hlaváčové: Luděk Munzar prozradil, že již není návratu!

 
Slavný herecký pár Jana Hlaváčová (76) a Luděk Munzar (81) byli oceněni. Společně měli převzít čestné občanství pražské čtvrti Modřany, kde oba žijí půl století, ale nakonec se slavnostního aktu zúčastnil jen herec. Vše bylo v plánu již v září, ale Munzar musel být hospitalizován v nemocnici. Bohužel po jeho zotavení je na tom velmi špatně Hlaváčová a prý není cesty zpět!
12.11.2014 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jana Hlaváčová (210 článků) , Luděk Munzar (112 článků)

Účastnice televizní seznamky s nejděsivějším úsměvem od Aše po Podkarpatskou Rus všem vytřela zrak: Našla si přítele a my máme jeho fotku!

 
"Martinka":http://www.extra.cz/tak-tohle-je-opravdu-nejdesivejsi-smich-na-slovensku-je-z-neuveritelne-reality-show-video-jen-pro-otrle. Milovníkům česko-slovenských reality show prostě "nemohla uniknout":http://www.extra.cz/tak-tohle-je-opravdu-nejdesivejsi-smich-na-slovensku-je-z-neuveritelne-reality-show-video-jen-pro-otrle. Uklízečka ze Žiliny, kterou příroda obdařila krásnou duší, ale už méně krásnou vizáží, se přihlásila do letošní show Mama, ožeň ma, kde ji před celým českým i slovenským národem totálně ponížil primitiv "Tibor":http://www.extra.cz/seznamte-se-tohle-jsou-exoti-z-fenomenalni-slovenske-reality-show-mama-ozen-ma.
27.07.2013 18:15 |

podobné články

Politolog radí upnout zájmy na Podkarpatskou Rus. Možná prý bude potřebovat naši ochranu

 
POLITOLOGOVÉ Vede opozice na Ukrajině boj za návrat Krymu Ruské federaci? To byla první otázka položená při našem rozhovoru s politologem a odborníkem na zahraniční vztahy Jiřím Šebelem. Překvapující informace pak jdou ještě dál. Měli bychom se vrátit k Masarykovské Československé republice a snažit se ochránit Zakarpatskou Ukrajinu, která v případě chaosu a rozvratu stávajícího státního útvaru bude zase tím posledním v zorném úhlu velmocí?
27.02.2014 21:25 |

podobné články

Kdy si vezmeme zpět Podkarpatskou Rus? ptají se Kassaboys

 
Expozici s názvem Verchovina připravila košická skupina Kassaboys v reakci na aktuální dění na Ukrajině, zejména na krymskou krizi a nedávné referendum o připojení Krymu k Rusku.
10.04.2014 15:35 |

podobné články

Kdy si vezmeme zpět Podkarpatskou Rus? ptají se Kassaboys

 
Expozici s názvem Verchovina připravila košická skupina Kassaboys v reakci na aktuální dění na Ukrajině, zejména na krymskou krizi a nedávné referendum o připojení Krymu k Rusku.
10.04.2014 15:35 |

podobné články