Článek

Mrtvý kojenec v pražském Kamýku: Maminka tvrdí, že milovaného chlapce někdo zabil

 
Českem hýbe případ šestiměsíčního Matýska, který zemřel na zástavu srdce v noci z pátku na sobotu v pražském Kamýku. Policejní mluvčí uvedla, že k úmrtí nedošlo násilnou smrtí, ovšem maminka malinkého chlapečka na sociálních sítích píše o tom, že jí milované děťátko zabili...
06.06.2021 13:40 |

podobné články

Podobné články

Mrtvý kojenec v pražském Kamýku: Policie sdělila, jak šestiměsíční děťátko zemřelo

 
V noci z pátku na sobotu absolvovaly pražské záchranné složky velmi smutný výjezd. V pražském Kamýku zemřel na zástavu srdce teprve šestiměsíční Matýsek. Co úmrtí způsobilo, odhalila až soudní pitva. 
06.06.2021 13:15 |

podobné články

Kojenec – Jak o něj správně pečovat

 
Dřív než nadejde kojenecké období, předchází mu novorozenecké. To trvá pouze první měsíc a pak přichází období kojenecké, které končí oslavou prvních narozenin děťátka. Za toto období učiní náš malý mrňousek spoustu pokroků, které se pak již nikdy nepodaří. Jde tedy o poměrně náročné období, kdy kojenec zvládne: otáčet hlavičkou, uchopovat předměty, osahávat věci, sledovat dění kolem, zvedat a napřimovat hlavičku, přetáčet z bříška na záda – pást koníčky. To však není všechno, za svůj první rok života zvládne kojenec mnohem více. Naučí se sedět, stoupnout, podnikne první samostatné krůčky, naučí se jíst, rozmělňovat potravu, začne používat svou dětskou řeč, rozvine se smyslové vnímání. V rámci rodiny se naučí dítě také socializovat. I na maminku čeká spoustu nových věcí. Právě proto jde o období, kterého se zvlášť novopečené maminky bojí. V dnešním článku přinášíme stručný popis kojeneckého období. Připravte se předem – informace jsou všude kolem nás Jak vidíte je toho skutečně spoustu, co zvládne náš drobeček pouze během prvního roku života. V tohle období potřebuje nejen naší lásku, péči, ale také trpělivost. Vývoj motoriky rozdělujeme na jemnou a hrubou. Zhruba mezi třetím a čtvrtým měsícem začne dítě uchopovat celou dlaní. V pátém měsíci už zapojuje i paleček, a takto se zdokonaluje, až je kolem 9 měsíce schopno prvních bázlivých krůčků. Jedná se o období, kdy je nutné soustředit se na správnou péči o kojence. Ještě než děťátko dosáhne jednoho roku, pečujeme pravidelně o jeho pokožku, začneme s čištěním zoubků. Maminka se musí naučit, jak děťátko kmit, koupat, přebalovat. Mezi nejzákladnější potřeby nemluvněte patří: spánek, jídlo, přebalování a udržovat v čistotě, projevování lásky, poskytnutí bezpečí a navyknout dítě dennímu režimu. Literatura a kurzy Jestliže čekáte své úplně první dítě a obáváte se zvládnutí novorozeneckého i kojeneckého období, existuje naštěstí mnoho odborné literatury. Ta se soustředí na všechny důležité oblasti. Nebo můžete vyzkoušet přípravný kurz – péče o... Čtěte více Příspěvek Kojenec – Jak o něj správně pečovat pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
18.09.2015 21:46 |

podobné články

Smrt spořivého důchodce (†81) v Kamýku: Zabil ho muž, který vyrůstal nedaleko

 
Policie obvinila z vraždy seniora z Kamýku na Litoměřicku 34letého muže, který v obci vyrůstal. Motiv byl podle kriminalistů loupežný, z domu 81letého muže ukradl desítky tisíc korun. Policisté zároveň prověřují, zda seniora neokradl už před třemi lety. Novinářům to dnes řekl šéf vyšetřovatelů Martin Charvát.
19.07.2014 05:10 |

podobné články

Ohnivé peklo v Kamýku: Vzplál karavan, uvnitř našli mrtvého muže

 
Velká tragédie se odehrála v úterý brzy ráno v pražském Kamýku. Do Vosátkovy ulice vyrazili hasiči k požáru karavanu. Ačkoliv se jim podařilo plameny rychle lokalizovat, v ohnivém pekle posléze objevili mrtvé tělo.
15.01.2019 09:50 |

podobné články

Plameny zachvátily byt v Kamýku! Evakuace, několik lidí se nadýchalo kouře

 
Plné ruce práce měli hasiči v sobotu ráno v pražském Kamýku. V kuchyni jednoho z bytů v domě v Rytířově ulici vypukl požár, šest lidí museli evakuovat. Na místo vyrazili i záchranáři, několik lidí se totiž nadýchalo kouře.
30.05.2020 09:35 |

podobné články

Fitko v Kamýku bylo otevřené i přes zákaz, zjistila policie. 17 lidí dostalo pokutu, majitele čekají potíže

 
Fitko v pražském Kamýku mělo v pondělí otevřeno. Fitness centra přitom musejí být už téměř měsíc z nařízení vlády zavřená. Když policie do fitka dorazila, nacházelo se tam sedmnáct lidí! Majitele teď čekají potíže.
02.11.2020 16:55 |

podobné články

Fitko v Kamýku otevřené i přes zákaz: Policista při zásahu vytáhl zbraň. Zákrok byl přiměřený, hájí se policie

 
Do pořádného průšvihu se v pondělí dostal majitel fitness centra v pražském Kamýku, i přes zákaz se v něm totiž cvičilo. Policisté v budově našli 17 lidí, kteří dostali pokutu, majitele čeká správní řízení. Lidé, které policie na místě našla, si stěžují na zásah policistů – byl podle nich neadekvátní, policista v civilu na ně prý bez varování a bezdůvodně vytáhl zbraň.
03.11.2020 18:15 |

podobné články

Velká proměna hájovny a minizoo na Kamýku: Praha do modernizace investuje 4,5 milionu

 
Areál hájovny se zookoutkem na Kamýku čeká celková revitalizace. V současnosti vzniká projekt, podle kterého se má lesopark v této části Prahy 12 proměnit k nepoznání. Zásadní změny k lepšímu se mají na místě realizovat během příštích dvou let.
26.02.2017 18:10 |

podobné články

Nových projektů v Kamýku je jako hub po dešti. Místo „zlukrativní“ nová stanice metra

 
Obyvatelé Kamýku se potýkají s množstvím nových developerských projektů, které se mají na tomto sídlišti objevit. V těsném sousedství totiž v budoucnu vznikne stanice metra D „Libuš“. Část místních lidí s tím nesouhlasí, vznikla proto petice. Díky novému metru ale získá lokalita zcela nový rozměr, a tak je otázkou, jestli bude udržitelné novou výstavbu nesouhlasem „blokovat“.
06.01.2018 14:45 |

podobné články

Diskuze o výstavbě u supermarketu na Kamýku: Investor zve do „CAMPu“

 
Oblast supermarketu v zatáčce podél ulic U Kamýku – Durychova v Praze má rekonstruovat investor, který chce v lokalitě vybudovat bytový dům a nové prostory občanské vybavenosti. Zájemci o představení tohoto projektu mohou přijít do Centra architektury a městského plánování (CAMP) u Karlova náměstí, kde bude developer celý záměr prezentovat.
19.03.2018 10:20 |

podobné články

Auto v Kamýku smetlo holčičku (10)! Žena jí na místě poskytla první pomoc

 
Obrovské neštěstí v Kamýku! Odpoledne tam v ulici Lhotecká srazilo auto teprve desetiletou dívku. Ta utrpěla středně vážná zranění hlavy a nohy, záchranáři ji převezli do nemocnice. Vážná nehoda má ale hrdinku, dívence na místě poskytla první pomoc žena, která srážku viděla.
09.03.2020 16:30 |

podobné články

Mrtvý kojenec v Ústí nad Labem? Co se přesně stalo?

 
Podle informací TN.cz zemřel v Ústí nad Labem v lokalitě Krásné Březno malý kojenec.
03.04.2014 16:35 |

podobné články

Mrtvý kojenec v Ústí nad Labem: Chlapci bylo jen několik měsíců

 
V ústecké čtvrti Krásné Březno zemřel několikaměsíční kojenec. Na místě zasahuje policie. Příčinu smrti určí až pitva.
03.04.2014 16:50 |

podobné články

Rodinnou tragédii na Kladensku přežil jen kojenec: Otec zabil ženu, dceru i sebe

 
Policie zasahuje v obci Líský na Kladensku u nahlášeného násilného trestného činu. Podle informací jsou na místě tři mrtví, nezletilá dívka, žena a muž. Jediný kdo rodinnou tragédii přežil je kojenec, který byl ihned předán do péče lékařů.
07.11.2020 19:15 |

podobné články

Kojenec zraněný rampouchem po operaci. Stav je vážný

 
Kojenec, kterého v pražských Nuslích zranil padající rampouch, je po operaci.
26.01.2010 15:50 |

podobné články

Kojenec, kterého zranil led ze střechy, je stále ve vážném stavu

 
Roční kojenec s hlavou poraněnou pádem ledu z domu v pražských Nuslích podstoupil v pondělí v krčské nemocnici operaci. Stav dítěte zůstává nadále vážný.
26.01.2010 16:55 |

podobné články

Kvůli kontaminované infuzi zemřel v Mohuči už třetí kojenec

 
Už třetí kojenec zemřel na jednotce intenzivní péče na renomované univerzitní klinice v západoněmecké Mohuči.
24.08.2010 09:20 |

podobné články

ŠOK! KOJENEC se POPÁLIL! Vodou z rychlovarné konvice

 
Devítiměsíční kojenec na sebe v Chodově na Sokolovsku v sobotu převrhl rychlovarnou konvici s vařící vodou a utrpěl vážné popáleniny těla.
26.03.2011 13:50 |

podobné články

HRŮZNÁ NEHODA! Auto spadlo z mostu na kruhák! KOJENEC PŘEŽIL!

 
Osobní automobil VW Caddy dostal ve středu večer smyk na mokré vozovce na průtahu v Karlových Varech, vyjel mimo vozovku a z mostu se zřítil na kruhový objezd pod silnicí. Jedna žena utrpěla vážná zranění, ve vozidle byl i dvouměsíční kojenec, řekla mluvčí policie Kateřina Dohnalová.
22.06.2011 21:00 |

podobné články