Článek

Mrtvý blogger, zbitá novinářka: Útočníci vraždili v hotelu. Kvůli kritice Kadyrova?

 
Skupina lidí ve čtvrtek večer v čečenské metropoli Grozném na jihu Ruska napadla a zbila ruskou investigativní novinářku Jelenu Milašinovou a obhájkyni Marinu Dubovinovou. Ve Francii byl zavražděn blogger a člen opozice Imran Alije, který kritizoval čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova.
08.02.2020 12:25 |

podobné články

Podobné články

Kreml opět falšuje fotografie, tvrdí ruský blogger

 
Známý ruský blogger Alexej Navalnyj, který byl jedním z vůdců nedávných protivládních demonstrací, nařkl stoupence premiéra Vladimira Putina z toho, že se jej snažili pošpinit pomocí podvodné fotografie. Na té byl podle BBC blogger, který již zveřejnil i skutečnou verzi snímku, zachycen s uprchlým ruským miliardářem Borisem Berezovským.
11.01.2012 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3414 článků)

Střelba v Čečensku: 17 mrtvých v rodné vsi prezidenta Kadyrova

 
Skupina asi třiceti ozbrojenců přepadla v neděli časně ráno rodnou vesnici čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova.
29.08.2010 15:10 |

podobné články

Nenávidí alkohol, milují sport a despotický styl vládnutí. Noviny srovnávají Putina a Kadyrova

 
Portrét dvou výrazných autokratických vůdců dnešního Ruska, prezidenta Vladimira Putina a čečenského lídra Ramzana Kadyrova, přinášejí dnešní Lidové noviny. V článku nazvaném „Muži, kteří mají rádi tygry“ jeho autorka, známá válečná zpravodajka Petra Procházková, prozrazuje, že oba kromě lásky ke zmíněným šelmám spojuje také láska ke sportu a nenávist k alkoholu.
31.03.2015 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3414 článků) , Petra Procházková (159 článků)

Bývalý člen ODS napsal od plic Miroslavě Němcové. Popsal i místo, kam by se měla odebrat

 
Za pokrytce označuje poslankyni ODS Miroslavu Němcovou informatik a blogger Josef Myslín. Na kritice je mnohem zajímavější, že se jedná o bývalého člena ODS a funkcionáře její mládežnické organizace Mladí konzervativci. Němcové vyčítá, že její dnešní politická činnost spočívá na dvou pilířích - na kritice komunistů a na kritice Miloše Zemana. Myslín to uvádí ve svém blogu na serveru Idnes.cz.
18.03.2015 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1466 článků) , Miloš Zeman (23465 článků)

Islamističtí útočníci se zabarikádovali v tiskárně, policie je obklíčila

 
Útočníci, kteří ve středu povraždili velkou část redakce francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo, se zabarikádovali v budově tiskárny nedaleko pařížského letiště Charles de Gaulle. Policie objekt obklíčila a z bezpečnostních důvodů uzavřela dvě ze čtyř letištních ranvejí. Útočníci mají u sebe nejméně jednoho rukojmího. Pařížská prokuratura popřela informace, podle nichž útočníci dnes zabili další dva lidi.
09.01.2015 10:57 |

podobné články

Terorista Umarov, který je zodpovědný za pumové útoky v Moskvě, je mrtvý

 
Severokavkazský povstalecký předák Doku Umarov je podle čečenského vůdce Ramzana Kadyrova mrtvý. Kadyrov podle agentury Interfax na dnešní tiskové konferenci řekl, že Umarov na 99 procent zahynul při jedné z protiteroristických operací. Ruské tajné služby nicméně teroristovu smrt nepotvrdily.
17.01.2014 09:55 |

podobné články

Blogger zemřel v přímém přenosu po uštknutí hadem: Sebevražda kvůli rozpadu manželství?

 
Známý ruský blogger nejspíš spáchal sebevraždu v přímém přenosu. Experta na hady Arslana Valeeva (†31) uštkla prudce jedovatá mamba černá. Muž byl ještě převezen do nemocnice, tam ale podlehl.
30.09.2017 22:05 |

podobné články

Nežijeme v Severní Koreji, Havel tohle nemá zapotřebí, píše blogger

 
Václav Havel byl taková osobnost a udělal tak významné činy, že není potřeba takový mediální cirkus, píše blogger Josef Havránek. Srovnává situaci dokonce s KLDR, kde den po Havlovi zemřel Kim Čong-il.
21.12.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5565 článků) , Kim Kim (1542 článků)

Okamura není politik, ale mluvící hlava, píše blogger

 
Mnoho lidí je z české politiky roztrpčeno a záchranu spatřuje v něčem novém- třeba v Tomio Okamurovi. Mezi ně ale rozhodně nepatří blogger Patrik Zandl, který mu nemůže přijít na slovo. Ve svém blogu na Respektu.cz vysvětlil, proč Okamura českou politiku nespasí: říká jednoduché pravdy, nemá řešení, o politice nic neví, nikoho nezná a „pokud v sobě Okamura nenajde strategického génia charismatika, nedosáhne ničeho“.
11.01.2012 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2268 článků)

Klaus těm blbům nemusí nic vysvětlovat, píše blogger k milostem

 
Ústava prezidentovi nenařizuje, aby každému vysvětloval, komu udělil milost a proč. Na svém blogu na serveru idnes.cz to zmiňuje známý blogger Petr Paulczynski (ODS), který k tomu navíc dodává, že žádné vysvětlování k milostem neposkytoval ani Klausův předchůdce Václav Havel. I on přitom podle Paulczyňského udělil milosti, které bylo možné označit za pochybné.
23.02.2012 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5565 článků) , Václav Klaus (9749 článků) , Petr Václav (839 článků)

Šéf ruských vyšetřovatelů je český špion! Tvrdí ruský opoziční blogger

 
Šéf ruských vyšetřovatelů Alexandr Bastrykin je český špion, tvrdí opoziční blogger Alexej Navalnyj. Navalnyj na svém blogu zveřejnil, že Bastrykin má povolení k pobytu v Česku, státní úředník přitom pobyt v zahraničí mít nesmí.
26.07.2012 22:05 |

podobné články

Pravicový blogger: Ne Klaus, ale Nečas s Kalouskem míří doleva

 
Pravicový blogger František Matějka ve svém nejnovějším příspěvku vysvětluje, proč odmítnutí prezidentské veto penzijní reformy nebylo projevem levicovosti, ale naopak pravověrné pravicovosti hlavy státu. To Nečas s Kalouskem prý zamířili doleva.
26.09.2012 14:00 |

podobné články

Osobní data z Facebooku? Žádný problém, blogger odhalil tajemství

 
Získat osobní data není žádný problém. Bulharský blogger, který žije v Praze, odhalil, jak osobní data unikají z Facebooku. Za pouhých pět dolarů si koupil přes milion jmen, mailů a dat z facebookových profilů!
29.10.2012 08:00 |

podobné články

Za stovku koupil soukromá data milionu lidí z Facebooku! Blogger z Prahy promluvil

 
Používáte sociální síť Facebook a myslíte si, že jsou vaše osobní data naprosto v bezpečí? Jak je vidět, není tomu tak! Bulharský blogger Bogomil Šopov, který žije v Praze, získal osobní data milionu uživatelů za pouhou stovku.
29.10.2012 11:05 |

podobné články

Chceš si zastřílet? Zbraně tu budou za chvilku. Český blogger popsal, co zažil na Majdanu

 
Blogger Vít Hassan se na svém blogu na serveru IDNES.cz podělil se svými zážitky z revolučního Kyjeva na konci února, v době vrcholících protestů na Náměstí nezávislosti. Na cestu se vydal poté, co se domluvil s účastníky demonstrace za demokratickou Ukrajinu na Václavském náměstí, kde se seznámil s německým knězem, který ale žije v Česku. Původem je Ukrajinec a sympatizuje prý s opozičním hnutím.
25.03.2014 12:20 |

podobné články

Lepší než originál! Brazilský blogger se rád obléká do kostýmu slavných žen! Podívejte se, jak mu sluší

 
Kim Kardashian, Beyoncé, Miley Cyrus nebo Lady Gaga? Všechny tyto dámy bezpochyby patří mezi módní ikony. To, co si jeden den vezmou na sebe, druhý den už na sobě nosí desítky děvčat po celém světě. Stylem oblékání těchto slavných krásek se nechal inspirovat i známý brazilský blogger Joao Paulo! Na to, jak objemnějšímu chlapíkovi dámské oblečky seknou, se podívejte do galerie.
28.11.2015 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Miley Cyrus (897 článků) , Kim Kardashian (1280 článků) , Lady Gaga (1369 článků)

Slavný blogger se dočkal omluvy od Angeliny Jolie. za co?

 
Když Angelina Jolie a Brad Pitt oznámili, že se rozvádějí, byl prý blogger o celebritách Perez Hilton v šoku. Dvojici vždy fandil, a tak nemohl vynechat na svém webu informace týkající se rozchodu slavných manželů. Jenže jeho verze se nelíbila Angelině, která mu prostřednictvím právníků vyhrožovala žalobou, pokud své články nesmaže či nezmění. Neučinil tak. Přesto se mu nakonec omluvila Angelina.
13.10.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1775 článků) , Angelina Jolie (2142 článků)

Hromada mrtvých těl: Video z Číny šokovalo svět. „Odpálil jste atomovku,“ řekli bloggerovi u výslechu

 
Čínské úřady tvrdě postihují všechny, kdo šíří „nepravé“ informace o koronaviru, tvrdé cenzuře podléhají hlavně sociální sítě a chatovací aplikace. Na policii tak skončil například blogger, jehož video ukázalo, jak jedna wuchanská nemocnice zachází s těly obětí této epidemie i to, jak rychle infikovaní lidé umírají. Video se šíří po twitteru, nářek pacientů, bloggerovo překvapení i jeho následné zadržení šokují svět. Blogger byl po výslechu propuštěn. „Odpálil atomovou bombu,“ řekli mu prý čínští policisté při výslechu.
04.02.2020 18:40 |

podobné články

Vodu v hotelu měl zamořenou legionellou, která zabila hosta, přesto nezavřel: Dostal čtyři roky natvrdo

 
Po pobytu v jeho hotelu zabila jednoho cizince legionella, druhý onemocněl. Okresní soud ve Zlíně v podnělí uložil pětatřicetiletému Pavolu Š. z Prahy trest čtyři roky a dva měsíce vězení za obecné ohrožení a ublížení na zdraví. Muž byl provozním ředitelem hotelu v Březůvkách na Zlínsku, kde se ve vodě nebezpečná bakterie objevila. Pavol Š. podle obžaloby v hotelu ubytovával i poté, co mu hygienici kvůli legionelle provozování hotelu zakázali.
14.11.2016 12:00 |

podobné články