Článek

Mrazy se v Česku zdrží až do konce ledna. Oteplení přijde v únoru

 
Mrazy v Česku nepoleví až do konce ledna. Celodenní mrazy, kdy se ani přes den rtuť teploměru nedostane nad nulu, budou pokračovat i celý příští týden. Zvolna se oteplí teprve na přelomu ledna a února. Sněžit v nadcházejících čtyřech týdnech moc nebude. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
21.01.2017 16:20 |

podobné články

Podobné články

Oteplení přinese chřipku! Braňte se!

 
Kruté mrazy povolily a oteplení přineslo mohutné přívaly sněhu, které bičují Česko. Společně s tím přichází nová hrozba – chřipka. Zákeřné viry čekaly na oteplení a nyní mohou konečně zaútočit!
16.02.2012 12:15 |

podobné články

Mrazy vydrží do konce týdne, pak se oteplí až na +7°C

 
Mrazy potrvají do konce tohoto týdne, pak přijde oteplení a koncem měsíce rtuť vyšplhá až na sedm stupňů. Teploty nad nulou budou panovat i na začátku března, bude však zataženo a v nižších polohách naprší. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Následujících 30 dní má být teplotně podprůměrných a srážkově průměrných.
10.02.2012 16:15 |

podobné články

Únor vyžene z Česka sníh i tuhé mrazy. S novým měsícem přijde oteplení

 
Současné celodenní mrazy poleví a v dalších čtyřech týdnech se budou průměrné teploty přes den držet nad nulou. V noci se ale obvykle ještě pod nulu propadnou. Nejchladnějším obdobím bude zřejmě příští týden. Sněžit v únoru moc nebude. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
28.01.2017 15:45 |

podobné články

Mrazy mírně polevily. Výraznější oteplení až v půlce února

 
V noci ze soboty na neděli bylo nejchladněji v Šindelové, Oboře, kde naměřili 30,2 stupňů Celsia. Meteorologové předpovídají výraznější oteplení až na polovinu února.
04.02.2012 05:55 |

podobné články

Výraznější oteplení si dá ještě na čas

 
Příští týden bude relativně chladný, s nočními mrazy a maximy pod 10 stupňů Celsia. Citelnější oteplení se pak dá čekat až ke konci března a v dubnu. Vyplývá to z týdenní předpovědi a dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
13.03.2021 07:05 |

podobné články

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ! V březnu znovu UDEŘÍ MRAZY!

 
Mrazy, kdy teploty klesnou až k -12 °C, budou v Česku přetrvávat i v březnu. Oteplení meteorologové očekávají až na konci nového měsíce, vyplývá to z dlouhodobé předpovědi, kterou v pondělí vypracovala Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
28.02.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1064 článků)

Sníh se sype i nad Prahou. Oteplení je ale za dveřmi, bude 16 °C

 
Aprílové počasí zkouší Čechy, jak jen může. V neděli republiku při přeháňkách zasypává sníh, v pondělí už ale bude 15 stupňů a počasí se bude tvářit, jako kdyby jaro vůbec nepřestalo. Dlouho to ale nevydrží. Duben svoje vrtochy totiž dotáhne až do úplného konce. Oteplení pak přijde v květnu.
23.04.2017 12:30 |

podobné články

Nasaďte čepice, do konce ledna bude mrznout celý den. V únoru přibude srážek

 
Do konce ledna budou teploty pod dlouhodobým průměrem, Česko tak čekají celodenní mrazy. Zvolna oteplovat se začne na začátku února, kdy také přibude srážek. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
19.01.2019 15:50 |

podobné články

Teplé počasí má nový rekord: 26,8 stupně. Brzy ale přijde déšť a mraky

 
V Česku druhý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nejvyšší teplotu v úterý meteorologové naměřili v Ostravě-Porubě, kde bylo 26,8 °C. V příštích dnech nás ale čeká déšť, bouřky, smíšené až sněhové přeháňky a oteplení. Zatímco v nejbližších dnech teploty spadnou až na 6 °C, začátek příštího týdne slibuje opět pozvolné oteplení a návrat k teplotám kolem 20 °C.
05.04.2016 16:45 |

podobné články

Počasí: O víkendu nás čeká radikální oteplení, poté se teploty propadnou a bude sněžit

 
Poslední dny nás v Česku doprovázely nepříjemné studené teploty. Jak se ale podle předpovědi meteorologů zdá, konečně přijde výrazné oteplení. Víkendové teploty se vyšplhají až ke krásným 17 stupňům.
27.03.2020 07:01 |

podobné články

Čekali jste oteplení? První víkend v únoru nás čeká pořádná zima!

 
Čekají nás další chladné dny na začátku února. Pokud jste se těšili na oteplení, nemáme pro vás dobré zprávy.
01.02.2018 09:00 |

podobné články

Tuhé mrazy budou gradovat v sobotu, od úterka bude nad nulou

 
Mrazy, které v posledních několika dnech sevřely Českou republiku vyvrcholí v sobotu. Na řadě míst lidé v pátek zažívají takzvaný arktický den, kdy se teplota nedostane nad minus deset stupňů Celsia, v Adršpachu naměřili po ránu dokonce minus 22 stupňů Celsia. V první polovině příštího týdne však meteorologové očekávají výrazné oteplení.
18.12.2009 18:30 |

podobné články

Od neděle opět mrazy. Až -16 °C a 10 cm sněhu

 
Po krátkém oteplení se do Česka vrátí mrazy. Bude taky sněžit.
06.02.2010 14:10 |

podobné články

Sotva povolily nejkrutější mrazy, zasypou Česko hromady sněhu

 
Tuhé mrazy z uplynulých dní způsobené vpádem sibiřského vzduchu zvolna povolují. Studené severovýchodní proudění začalo slábnout a místo něj přichází na scénu teplejší oceánský vzduch, který si k nám razí cestu od severozápadu. Kdo se ale domnívá, že oteplení znamená rovnou jaro, je na omylu. Českou kotlinu zasype sníh.
13.02.2012 11:10 |

podobné články

Rekordní noční mrazy byly tuto zimu zřejmě naposled

 
Mrazy dnes v noci opět lámaly teplotní rekordy, stanice Kvilda-Perla hlásí minus 35,2 stupně. Podobně chladná noc už ale tuto zimu nejspíš nepřijde. Meteorologové očekávají od tohoto týdne oteplení, postupně by mohla denní maxima vyšplhat až na plus pět stupňů.
13.02.2012 12:20 |

podobné články

Mrazy v Česku v noci lámaly rekordy, nepoleví ani o víkendu

 
Až ke třem stupňům pod nulou klesaly v noci na pátek teploty v Česku. Zatímco dosud mrzlo pouze v horských oblastech, mimořádně studená rána tentokrát zaznamenaly i stanice například v Chebu, Žatci nebo Mariánských Lázních. Podobně chladno lze čekat také o nadcházejícím víkendu, mírné oteplení přijde až po neděli.
21.10.2011 14:50 |

podobné články

Mrazy ublížily ovocným sadům, nejvíc utrpěly hrušně a třešně

 
Mrazy v noci na středu v Česku vážně poškodily část ovocných sadů. Nejvíce budou zřejmě postižené výsadby hrušní a třešní. Hlavní ovocný druh, jablka, by mrazy mohl přečkat bez extrémních ztrát.
04.05.2011 20:30 |

podobné články

METEOROLOGOVÉ VARUJÍ: Tuhé mrazy nás ještě pěkně potrápí! Oteplovat se začne až v polovině února!

 
Posledních pár dní je jako na houpačce. V jednu chvíli na sužují obrovské mrazy hluboko pod nulou a v druhou se začne mírně oteplovat. Jenže mrazy v Česku budou přetrvávat až do poloviny února, kdy by se mělo konečně mírně oteplit. V týdnu klesnou teploty až k minus 6 stupňům přes den.
22.01.2017 19:30 |

podobné články

Po mrazech přijde příští týden prudké oteplení

 
Mrazy končí. Velmi teplý konec ledna předpovídají meteorologové. Teplo by se navíc mělo udržet i začátkem února. Teploty kolem dlouhodobého průměru pak budou panovat v dalších týdnech.
23.01.2016 15:10 |

podobné články