Článek

„Mrázek a miliardy? Ani omylem, neměli na elektriku. Ministr Ruml? Strašný. Havel? Zažil jsem…“ Hovoří Miroslav Provod. Taky o Karlu Gottovi

 
ROZHOVOR Znal se s Františkem Mrázkem. Založil nadaci Interpo, jež pomáhala pozůstalým po policistech, kteří zahynuli při výkonu služby. „Havel byl sice čistou duší, to je ale pro úspěšné prezidentství příliš málo,“ říká pro ParlamentníListy.cz podnikatel Miroslav Provod.
27.03.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (150 článků)
Podobné články

Podnikatel Miroslav Provod promlouvá o vraždě Mrázka a Klausově amnestii

 
ROZHOVOR Miroslav Provod, František Mrázek nebo Tomáš Pitr. Tři muži s jedním společným jmenovatelem - kontroverzní podnikatelé. Jeden z nich byl zavražděn a natáčí se o něm v současné době celovečerní film. Ti zbývající z trojlístku byli odsouzeni k trestu do vězení. Letos však také odmítli novoroční amnestii prezidenta. Proč?
05.06.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (150 článků)

Zpěvačka Věra Bílá (57): Odstřihli jí plyn a elektriku!

 
Někdejší světoznámá romská zpěvačka Věra Bílá (57) nesvítí, nevaří... V obecním bytě 1+1 v Rokycanech, z něhož se do několika týdnů dost možná bude muset z rozhodnutí soudu kvůli neplacení nájmu vystěhovat do holobytu, jí odstřihli plyn i elektriku! Taky neplatí...
03.08.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Věra Bílá (163 článků)

Havel by si tryznu nepřál, ale zaslouží si ji, myslí si Ruml

 
Jan Ruml s Václavem Havlem zakládal Občanské fórum a radil mu, aby šel na Hrad. Ruml v rozhovoru pro Lidové noviny vzpomíná na samizdatové vydání tohoto deníku, který Havel pomohl založit. Podle něj by si Havel nepřál tryznu, ale jednoznačně si ji prý zaslouží.
21.12.2011 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5973 článků)

Zpěvák Ondřej Ruml: Doufám, že mě ježkofilové nebudou napadat

 
Zpěvák Ondřej Ruml (33) vydal své druhé album. Zatímco se na debutu Proměna (2010) prezentoval původními písněmi, novinka se jmenuje Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha. Přináší tucet písniček uvedených českých hudebních legend, které Ruml se svými hudebními kolegy přearanžovali do jazzového hávu.
23.10.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Ruml (202 článků)

Pitrův komplic Provod je na svobodě

 
Podnikatel Miroslav Provod, který byl spolu s uprchlým podnikatelem Tomášem Pitrem odsouzen v roce 2006 na pět let za daňové úniky, byl předčasně propuštěn z vězení. Údajně za dobré chování. Odpykal si tak pouze polovinu trestu.
16.02.2010 10:10 |

podobné články

Zločin jsme nespáchali. Peníze po nás nikdo nechtěl, říká Provod

 
Pražský Městský soud vyhověl žádosti o obnovu procesu Tomáše Pitra. Netýká se to ale jen jeho – za daňové podvody si několik let odseděl také Miroslav Provod. Mluvil s ním server Týden.cz.
30.11.2011 20:30 |

podobné články

Pitr a Provod dosáhli zrušení trestu. Nové důkazy zabraly

 
Podnikatelé Tomáš Pitr a Miroslav Provod byli v obnoveném řízení osvobozeni pražským městským soudem od někdejších obvinění. Kvůli novým důkazům musela být znovu projednána jejich kauza, ve které původně oba dostali pětileté tresty.
18.06.2012 17:50 |

podobné články

Čistí díky amnestii! Kmotr Pitr a parťák Provod se smějí: Stíháni nebudou

 
Podnikatelé Tomáš Pitr a Miroslav Provod se vyhnou trestu za údajné podvody a daňové úniky z roku 1994. Odvolací soud je definitivně očistil, může za to i Klausova amnestie.
06.05.2013 12:15 |

podobné články

Čistí díky Klausově amnestii: Pitr a jeho kumpán Provod stíhaní nebudou

 
Podnikatelé Tomáš Pitr a Miroslav Provod se definitivně vyhnou trestu za údajné daňové delikty z roku 1994. Odvolací pražský vrchní soud potvrdil lednové rozhodnutí, podle kterého bylo jejich stíhání na základě amnestie zastaveno.
06.05.2013 13:05 |

podobné články

Provod bez cenzury: Jak se dělal veksl, šlo o život a o špinavé politice

 
ROZHOVOR Miroslav Provod měl peníze natolik rád, že ho dostaly až na šikmou plochu. A to nejen v současném, ale i v minulém režimu. Dnes říká, že už peníze pro něj nejsou modlou, že si jich již zdaleka tak nepovažuje jako kdysi. Pro ParlamentníListy.cz však zavzpomínal na to, jak se dalo u nás "podnikat" ve velkém i v době socialismu. Jelikož ale jeho jméno později začalo být známé i v jiných souvislostech, rozebere v rozhovoru i ty.
07.06.2013 04:55 |

podobné články

Vysmátý Pitr má teď důvod spíš k pláči: Dostal pět let za daňové úniky! Provod je volný

 
Ač to dříve vypadalo, že podnikatelé Tomáš Pitr a Miroslav Provod trestu uniknou díky novoroční amnestii, dnešní soud je vyvedl z omylu. Pitr dostal pět let za daňové úniky, Provoda sice vinným shledali, ale na něho se novoroční amnestie vztahuje.
18.06.2013 15:55 |

podobné články

Nový sporťák od BMW jezdí na elektriku

 
Jmenuje se BMW Vision EfficientDynamics. Je to koncept. Je to sporťák. A je na elektriku!
31.08.2009 12:10 |

podobné články

VIDEO: Terénní motorky na elektriku a bzukot jako roj včel

 
Podívejte se na video a zhodnoťte zvuk, který tyto motorky na elektriku vydávají. Je tím pravým, který očekáváte? Asi ne, že?
03.09.2014 07:55 |

podobné články

Proč zemřely 2 holčičky a 5 lidí se otrávilo? Rodině odpojili elektriku a...

 
Proč zemřely dvě holčičky na otravu oxidem uhelnatým v Bujanově na Českokrumlovsku? Rodině odstřihli elektriku, a tak si ji vyráběla pomocí elektrocentrály. Zplodiny z ní je pak přiotrávily, dívky upadly do bezvědomí a lékaři je už nezachránili.
11.10.2016 05:05 |

podobné články

Z druhé ligy tahounem reprezentace. Nechtěný Provod zažívá pohádku a míří do zahraničí

 
Nejsou to ani dva roky, co hrál jen druhou nejvyšší soutěž. Teď je Lukáš Provod jedním z největších tahounů reprezentace a mistrovské Slavie. Vstřelil gól slavnému anglickému Leicesteru a naposledy i hvězdami nabité Belgii, toho času nejlepší reprezentaci světa. Vytáhlý univerzál baví talentem i pracovitostí a pokukují po něm zahraniční kluby.
06.04.2021 08:15 |

podobné články

Podnikatel Provod je z vězení na svobodě

 
Soud propustil minulý týden na svobodu podnikatele Miroslava Provoda, který byl spolu s uprchlým podnikatelem Tomášem Pitrem odsouzen v roce 2006 na pět let za daňové úniky. Informuje o tom server Aktuálně.cz. Podle něj byl Provod propuštěn za dobré chování. Pitr je stále na útěku, podle informací tisku se skrývá pravděpodobně v zahraničí.
15.02.2010 19:35 |

podobné články

Pitr dostal 5 let za daňové úniky, Provod je díky amnestii beztrestný

 
Pražský městský soud nepravomocně uznal podnikatele Tomáše Pitra a Miroslava Provoda vinnými z daňových úniků z roku 1994. Informuje o tom server aktuálně.cz. Pitrovi uložil trest pět let, Provod je vzhledem k novoroční amnestii prezidenta beztrestný. Podle obžaloby dvojice připravila stát o 23,5 milionu korun.
18.06.2013 16:15 |

podobné články

Mrázkův kamarád Provod: Mám strach z likvidace!

 
Téměř dvacet let táhnoucí se kauza daňových úniků podnikatelů Tomáše Pitra a Miroslava Provoda se potáhne dál. Vrchní soud dnes zamítl jejich odvolání, Pitrovi ale snížil trest o jeden rok. Oba se zřejmě odvolají k Nejvyššímu soudu. Provod uvedl, že se bojí o svůj život.
12.12.2013 13:40 |

podobné články

Slávistický hrdina Lukáš Provod má doma žhavou volejbalistku: Přirozená krása a tělo jako z kamene

 
Hvězdný fotbalista Slavie, který rozhodl o výhře nad Leicesterem, Lukáš Provod (24) má štěstí nejen ve hře, ale také v lásce. Lukášova přítelkyně Petra Šafránková není jenom jeho fanynka číslo jedna, ale také se chlubí přirozeným půvabem a má stejně jako její hvězdný fotbalista blízko ke sportu.
26.02.2021 14:55 |

podobné články