Článek

Mrazák a rakev pro Hamáčka: Chcípl PES a občani demonstrovali před ministrovým domem

 
V Mratíně u Prahy před domem ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) dnes v poledne lidé demonstrovali proti vládním koronavirovým opatřením. Akci uspořádala iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele. ČTK to za iniciativu sdělil Jiří Janeček. Podobná akce se uskutečnila před týdnem v Brně v bydlišti ministra školství Roberta Plagy (42, za ANO) a v polovině ledna u domu ministra zdravotnictví Jan Blatného (50, za ANO). Další demonstraci chystají na neděli 7. března na Staroměstském náměstí.
20.02.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2588 článků)
Podobné články

Chcípl PES demonstroval před Hamáčkovým domem, dovezl mrazák

 
V Mratíně u Prahy před domem ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) v sobotu lidé demonstrovali proti vládním koronavirovým opatřením. Akci uspořádala iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, sdělil za iniciativu Jiří Janeček.
20.02.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2588 článků)

Odpůrci pandemického zákona přinesli Hamáčkovi před dům rakev a mrazák. „Porušení ústavy,“ volají

 
V Mratíně u Prahy před domem ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) se v sobotu v poledne sešla demonstrace proti vládním koronavirovým opatřením. Akci uspořádala iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele. Před dům mu přivezli symbolický mrazák nebo také rakev. Demonstranti odmítají pandemický zákon.
20.02.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2588 článků)

Demonstranti nesouhlasící s vládními opatřeními vyložili v sobotu Hamáčkovi před dům mrazák „na mrtvoly“

 
Protesty před bydlišti politiků se stávají čím dál více oblíbenějšími. V sobotu před domem ministra vnitra Jana Hamáčka v Mratíně u Prahy v poledne lidé demonstrovali vůči vládním protiepidemickým opatřením. Iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele a akci uspořádala, vyložila u Hamáčkova plotu mrazák „na mrtvoly“, informuje iDNES.cz.
20.02.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2588 článků)

Bohnice dostaly vycházky. Rakev u Babišova domu: Rozešli se, ale...

 
První letošní neděli zvolili lidé nesouhlasící s vládními restrikcemi k protestu „Cesta naděje“, v rámci něhož v Praze uspořádali světelný řetěz z půllitrů a skleniček se svíčkami přes Mánesův most a Kaprovu ulici a propojili Václavské a Staroměstské náměstí. Zástupci iniciativy „Chcípl PES“ tímto způsobem chtěli upozornit na špatnou komunikaci vlády a kritickou situaci malých a středních živnostníků. Protest proti aktuálním opatřením ze strany vlády se konal i před domem premiéra Andreje Babiše v Průhonicích. Na šéfa vlády tam před brankou čekala rakev s nesouhlasnými dopisy od občanů. „Bohnice opět dostaly vycházky,“ padlo na sociálních sítích.
03.01.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20994 článků)

Před úřadem vlády je živo: Aktivisté z iniciativy Chcípl PES chtějí zablokovat budovu

 
Před úřadem vlády dnes odpoledne probíhá demonstrace iniciativy Chcípl PES proti restrikcím ze strany vládních činitelů a dopadům omezujících opatření kabinetu na podnikatele. Cílem zhruba půl stovky demonstrantů je blokace budovy. „Když nás chtějí zavřít, zavřeme my je,“ dávají protestující vládě najevo.
29.01.2021 17:40 |

podobné články

Iniciativa Chcípl PES protestovala na Vaňkově kopci: Rozjeté vleky vypnula policie

 
Policie ve středu před polednem nechala vypnout lyžařský vlek v areálu Vaňkův kopec nedaleko Ostravy, kde se konala protestní akce iniciativy Chcípl PES proti vládním opatřením. Jednoho z organizátorů Jakuba Olberta policisté krátce zadrželi, po dohodě s jeho kolegy jej propustili.
03.02.2021 14:10 |

podobné články

Hejtmani popřeli sami sebe. Nahoře je největší diktátor za posledních třicet let. Aktivisté z iniciativy Chcípl PES vyšli Petřín a budou politickým hnutím

 
REPORTÁŽ Na Ministerstvo vnitra zaneseme registraci politického hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES a půjdeme do voleb. Chceme být u toho, až se začnou dávat dohromady záchranné balíčky pro podnikatele. To sdělil při nedělním valentýnském pochodu v Praze nejviditelnější člen zmíněné iniciativy Jiří Janeček. Ostatní líčili, jak policisté kontrolují jejich otevřené podniky.
15.02.2021 10:20 |

podobné články

Místo nouze vyslovte vládě nedůvěru, vyzývá poslance Chcípl PES. Chystá uličku hanby

 
Poslanecká sněmovna by měla v pátek místo prodloužení nouzového stavu vyslovit nedůvěru vládě. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci uvedl za iniciativu Chcípl PES majitel pivovaru Malý Janek v Jincích a bývalý poslanec ODS Jiří Janeček. Pro poslance plánuje iniciativa na pátek uličku hanby.
25.02.2021 15:35 |

podobné články

Nejmorbidnější výstava roku? Rakev pro novorozeně i pro milovníka přírody v Galerii 1

 
Praha představila kontroverzní i zároveň podle některých názorů trochu morbidní výstavu. Vybrat si na ní můžete originální rakev. Galerie 1 představila hned osm originálních rakví, které v běžných katalozích pohřebních služeb neobjevíte. Tady narazíte na rakev pro novorozeně ve tvaru loďky, na tvar rakety i rakev, která vypadá jako bedna na víno.
05.10.2017 21:00 |

podobné články

Akci Chcípl PES podpořily další pražské restaurace. Přes noc rozsvěcí a vyvěšují vlajky

 
Restaurace a bary si již mohou osobního kontaktu se svými hosty užít jen do pátku, podle posledního rozhodnutí vlády se pak opět zavírají. Koncem minulého týdne na to zareagovali již hodně naštvaní provozovatelé podniků iniciativou nazvanou Chcípl PES. Na situaci hospod upozorňují vyvěšením české vlajky a také nechávají své podniky po osmé rozsvícené. V Praze se k této akci připojilo už přes 20 podniků a další na seznamu přibývají každým dnem.
15.12.2020 20:55 |

podobné články

Iniciativa Chcípl PES na nedělní demonstraci vyhlásí otevření Česka

 
Iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES chystá na neděli další demonstraci proti vládním opatřením. Organizátoři to ve čtvrtek řekli novinářům. Zkritizovali také podporu podnikatelům, kterou vláda v pondělí schválila. Žádají, aby místo příspěvku na pracovníka ve výši 400 korun za den dostali podnikatelé 70 procent tržeb z minulého období. Demonstrace začne ve 14:00 na Staroměstském náměstí.
07.01.2021 14:20 |

podobné články

Vy nás, my vás. Chcípl PES zahájil demonstraci, kterou chce blokovat vládě objekty

 
Iniciativa Chcípl PES svolala na páteční odpoledne na pražskou Malou Stranu demonstraci. Kritici vládních opatření chtějí blokovat některé objekty, neboť jim vadí, že vláda svými opatřeními omezuje život v ČR.
29.01.2021 15:05 |

podobné články

Iniciativa Chcípl PES hledá pomoc u komunistů: Nedovolte už prodlužování diktatury!

 
Chraňme seniory, ale ostatní lidi nechme žít. Tento vzkaz vyslala v pondělí vládě iniciativa Chcípl PES z Břeclavi. Upozornila, že situace mnoha lidí se kvůli protikoronavirovým opatřením stala natolik vážnou, že mnozí už nevědí kudy kam.
01.02.2021 16:15 |

podobné články

Hamáček zahájil hon na svobodu, tvrdí iniciativa Chcípl PES

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zahájil hon na svobodu, tvrdí iniciativa Chcípl pes. Reaguje tak na jeho novelu zákona, podle níž by podnikatelé, kteří nedodržují vládní opatření, mohli dostat pokutu až čtyři miliony korun. Zakladatel iniciativy a majitel restaurace Šeberák Jakub Olbert proto plánuje svůj podnik otevírat i nadále. Na neděli připravuje iniciativa protivládní Valentýnské pochody.
10.02.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2588 článků)

Chcípl PES žádá demisi vlády

 
Iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, v pondělí vyzvala současnou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO) k demisi. Stanovena má být úřednická vláda, která nastaví logická a plnitelná pandemická opatření, která budou dávat smysl.
15.02.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20994 článků)

Janeček ze Chcípl PES dostal pokutu deset tisíc za otevření restaurace

 
Jiří Janeček z iniciativy Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, dostal pokutu 10 000 korun za to, že měl přes vládní opatření proti koronaviru opakovaně otevřenou svou restauraci v Jincích na Příbramsku. Pokutu mu vyměřil Městský úřad v Příbrami. Proti příkazu lze podat odpor. Janeček řekl, že tak učiní.
20.02.2021 19:05 |

podobné články

Hlasujte o nedůvěře vlády, nebo „ulička hanby“. Iniciativa Chcípl PES hrozí poslancům

 
Žádný nouzový stav, ale vyslovení nedůvěry vládě. To požaduje iniciativa Chcípl PES po poslancích. Píše to server Novinky.cz s tím, že iniciativa chystá také uličku hanby.
25.02.2021 18:05 |

podobné články

Pokud se nezavře výroba, nebudeme dodržovat opatření, plánuje Chcípl PES

 
Členové protestní iniciativy Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s vládními opatřeními proti koronaviru, odmítají dodržovat vládní nařízení, pokud se alespoň na 14 dní nezavřou velké výrobní závody. Od pondělí 1. března tak zůstanou otevřené stovky restaurací, uvedl v neděli Jiří Janeček z iniciativy.
28.02.2021 14:50 |

podobné články

Iniciativa Chcípl PES chystá demonstraci: Členové chtějí zavřít fabriky na dva týdny

 
Iniciativa Chcípl PES plánuje uspořádat v neděli demonstraci na pražském Staroměstském náměstí. Má se konat i přes vládní omezení pohybu mezi okresy, které platí ode dneška. Zástupci iniciativy to dnes řekli na tiskové konferenci. Počet účastníků podle nich nejsou organizátoři schopni kontrolovat, ale dodržování rozestupů a dalších podmínek shromáždění chtějí zajistit podobně jako při demonstraci 10. ledna.
01.03.2021 22:46 |

podobné články