Článek

Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtman opět selhal, proti rušení poboček České pošty nebojoval

 
Zastupitelé Karlovarského kraje před měsícem vyzvali hejtmana Petra Kulhánka (STAN) aby apeloval na vládu a ministra Víta Rakušana (STAN) a snažil se zamezit rušení poboček České pošty v našem kraji. Hejtman ale v této problematice nepodnikl žádné kroky a včera nedokázal zastupitelům vysvětlit a popsat, co konkrétně v dané problematice učinil.
25.04.2023 11:25 |

podobné články

Podobné články

Mračková Vildumetzová (ANO): Přistupuje ministr Rakušan k rušení poboček pošty politicky?

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výběru poboček České pošty, které mají být uzavřeny
31.03.2023 17:00 |

podobné články

Obce vyjednaly zachování jen části rušených pošt, zvažují provoz na svůj účet

 
Obce vyjednaly zachování jen části rušených poboček České pošty (ČP). Většinou budou pobočky zachovány pouze výměnou za zrušení jiné pošty, která na seznamu rušených nebyla. Radnice proto zvažují provoz pošt v režimu Partner Plus, hrazeném z obecních rozpočtů. Pošta zveřejnila v březnu seznam 300 poboček, které zruší k polovině roku z úsporných důvodů. Celkem má 3200 poboček. Mluvčí pošty Matyáš Vitík řekl v pátek České televizi, že jednání se starosty o rušených pobočkách už končí a změna bude nejvýše u 20 poboček. Některé obce ale uvádějí, že na jednání s poštou stále čekají.
13.05.2023 13:45 |

podobné články

Hejtmanka Karlovarského kraje vybere svého nástupce na konci roku

 
Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO) vybere svého nástupce v čele kraje zřejmě až na konci letošního roku. Mračková Vildumetzová v únoru avizovala, že se funkce hejtmanky do konce roku vzdá a ponechá si pouze poslanecký mandát. Otázku budoucího hejtmana už přednesla krajskému vedení ANO, zabývat se jí ale budou nejdříve po říjnových komunálních volbách, řekla ČTK Mračková Vildumetzová.
16.09.2018 06:45 |

podobné články

Jana Mračková Vildumetzová z ANO zůstane hejtmankou i poslankyní

 
Jana Mračková Vildumetzová (ANO) zůstane přes své sliby poslankyní i hejtmankou Karlovarského kraje. Funkci v čele kraje bude ale vykonávat jako neuvolněná za 0,4 násobek platu, který dosud brala jako uvolněná hejtmanka. Mračková Vildumetzová, která je také předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, kumulace vysokých funkcí přitom dříve kritizovala, připomněla ČTK.
13.12.2018 12:50 |

podobné články

Rušení pošt: Hněv na Rakušana roste. Už se ozvali z vyšších míst

 
„To je snad rozhodnutí z Marsu ohledně rušení poštovních poboček. Nevím, na základě jakých kritérií se na tom Ministerstvo vnitra (MV) a vedení České pošty usneslo. V našich městských částech zbude na 50 tisíc lidí jedna či dvě pošty,“ stěžuje si na zánik řady poštovních poboček v Moravskoslezském kraji Martin Bednář, starosta Ostravy-jih. A stížnosti přicházejí od řady dalších. Nejen starostové, stěžují si také hejtmani, ale i zaměstnanci pošty.
05.04.2023 15:00 |

podobné články

Koblížek (STAN): Konečně pravda o rušení poboček České pošty s.p.?

 
Mnohokrát diskutované téma na všech úrovních, od ministerstva vnitra, přes vedení České pošty, s.p., až po starosty obcí a měst a občany, kterým má Česká pošta poskytovat kvalitní službu, kdy se česká veřejnost ptá „PROČ?“ a podepisuje petici proti rušení kamenných poboček, má svůj původ!!
01.11.2015 17:01 |

podobné články

Sedmiletá válka skončila. Kraje a vláda potáhnou za jeden provaz, ohlásili Sobotka s Haškem

 
Problematika financování nemocnic, rušení poboček České pošty nebo změny v rozpočtovém určení. To jsou jen některá z témat, které společně řešila vláda a české kraje. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ujistil, že kabinet finančně pomůže i krajským nemocnicím a k rušení poboček České pošty se nechystá. Předseda Asociace krajů to velmi ocenil a postěžoval si na exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Došlo i na projev prezidenta Zemana v Evropském parlamentu.
26.02.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9581 článků) , Miroslav Kalousek (7757 článků)

Hejtman Půta: Seznam rušených poboček České pošty v kraji jsem obdržel přes datovou schránku

 
„Seznam rušených poboček České pošty v Libereckém kraji jsem obdržel přes datovou schránku. Informovat o tom budu nejprve starosty dotčených obcí. Navíc Liberecký kraj není zřizovatelem České pošty a změny by měla komunikovat tato společnost, případně Ministerstvo vnitra,“ dodal k tomu hejtman Martin Půta.
31.03.2023 09:15 |

podobné články

Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtman Kulhánek lhal. Rušení pošt prošlo bez připomínek

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rušen poboček České pošty v Karlovarském kraji.
03.04.2023 17:10 |

podobné články

„Zraňuje mě to, jsem žena a matka.“ Vildumetzová odstoupila se slzami v očích

 
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jana Mračková Vildumetzová (ANO) rezignovala na post ve vedení Sněmovny. Důvodem byly blízké vazby na podnikatele Zakaríu Nemraha, obviněného v kauze Dozimetr. Mračková Vildumetzová svůj konec na tiskové konferenci obrečela a prohlásila, že má svědomí čisté.
08.09.2022 14:50 |

podobné články

Starostové se bouří proti rušení pošt: Je to skandální, nikdo s námi nemluvil, čertí se a hodlají se obrátit na Rakušana

 
Plánované rušení poboček České pošty vyvolalo bouři nejen mezi zaměstnanci a zákazníky, ale i mezi starosty dotčených měst. Politici z Plzeňského kraje dnes ministru vnitra Vítu Rakušanovi (STAN) poslali dopis, ve kterém si na postup stěžují.  "O rušení 300 pošt v republice by se mohlo jednat na vládě už tuto středu, a proto my jako kraj a starostové vyzveme vládu, aby tuto reorganizaci posunula minimálně o půl roku. Škody napáchané způsobem komunikace s městy a obcemi byt tak šly napravit," uvedl k tomu pro ČTK hejtman plzeňského kraje Rudolf Špoták (Piráti).
03.04.2023 12:20 |

podobné články

Porod v době pandemie: Babišova poslankyně Vildumetzová se raduje ze syna

 
Poslankyně a bývalá hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (46) porodila syna. Informovala o tom dnes na facebooku, kde zveřejnila fotografii sebe a novorozeného dítěte. Bývalá hejtmanka uvedla, že jsou oba zdraví a v pořádku. Mračková Vildumetzová po oznámení těhotenství zůstala poslankyní a v radě Karlovarského kraje.
22.03.2020 12:30 |

podobné články

Mračková Vildumetzová (ANO): To, na co všichni čekají, ministr Rakušan samozřejmě neposlal

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rušení poboček České pošty
28.03.2023 08:45 |

podobné články

Mračková Vildumetzová (ANO): Takovou aroganci státní moci jsem ještě nezažila

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rušení poboček České pošty
11.04.2023 18:15 |

podobné články

Levice: Petice proti uzavření poboček České pošty na Praze 10

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rušení poboček České pošty na Praze 10.
02.05.2023 15:15 |

podobné články

Pošta zruší přes 2000 poboček, převezmou je místní. Dana jednu otevřela v koloniálu

 
V tuzemsku se rozvíjí trend poštovního podnikání. Ukazují to aktuální čísla České pošty, která už na dvě stovky poboček převedla na soukromé obchodníky. A zájem mají i další lidé. Díky nabízení poštovních služeb totiž mohou například zachránit své krachující venkovské koloniály. Pošta chce do budoucna zrušit většinu ze svých vlastních poboček a celkem 2500 jich převést na podnikatele nebo obce v rámci pošty Partner. Momentálně jich převedla na 428.
11.12.2017 05:40 |

podobné články

Kovářová (STAN): Česká pošta by měla od tlaku na rušení poboček ustoupit

 
V nedělních Otázkách Václava Moravce uvedl ministr vnitra Milan Chovanec, že učiní vše pro to, aby síť poštovních poboček byla zachována ve své současné podobě. V rozporu s tímto výrokem je ale aktivita České pošty, která podle aktuálních informací i v těchto dnech vyvíjí silný tlak na jejich rušení.
07.02.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1427 článků)

Fiala odmítá ustupovat nátlaku. Skoro všichni odborníci mu prý řekli, že balíček je potřeba

 
Potlesk nečekal, v tom, že je konsolidační balíček správný, ho utvrzují slova odborníků i veřejnosti. Premiér Petr Fiala v rozhovoru pro Radiožurnál vysvětlil také kontroverzi ohledně daně u tichého vína. Pokud vláda někde udělala v rámci balíčku chybu, je připravena ji napravit, nátlaku však ustupovat nehodlá. Tématem rozhovoru bylo i rušení 300 poboček České pošty. Fiala vysvětlil, že rušení konkrétních poboček nebylo politickým rozhodnutím. Hovořilo se i o energetické krizi.
22.05.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků)

Praha plánuje naložit se zrušenými objekty České pošty: Náměstkyně Udženija přišla s řešením

 
Plánované rušení poboček České pošty vyvolalo bouři nejen mezi zaměstnanci a zákazníky, ale i mezi starosty dotčených měst. Jen v Praze má dojít ke zrušení 35 poboček z celkového počtu 106. Hlavní město však přišlo s řešením, které by mohlo rozhořčení značně zklidnit. Praha usiluje o objekty, kterých se Česká pošta zbavuje, za účelem vybudování bytů pro mladé. „Nedopustím, aby se tyto prostory proměnily v další kanceláře či krátkodobé bydlení a hostely,“ komentovala záměr města náměstkyně pro bydlení Alexandra Udženija. 
17.05.2023 20:40 |

podobné články