Článek

Možný ministr Gazdík popsal své plány s českým školstvím

 
Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík je připraven stát se ministrem školství, pokud tu možnost dostane. V tuto chvíli ale podle něj není jasné, zda resort připadne koalici Pirátů a Starostů, protože jednání o rozdělení křesel v budoucí vládě jsou teprve na začátku. Řekl to na dotaz ČTK.
14.10.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)
Podobné články

Ochránce řeší deset případů, které otřásly českým školstvím

 
Desetidílný seriál Ochránce o školském ombudsmanovi, který řeší deset případů, jež otřásly českým školstvím, uvede Česká televize. První díl v neděli 5. září večer. Aleše Pelána, školského ombudsmana, hraje Lukáš Vaculík.
04.09.2021 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (229 článků) , Lukáš Vaculík (228 článků)

Odbory se zlobí na Dobeše: Hazarduje se školstvím

 
Školské odbory se bouří proti ministrovi školství Josefu Dobešovi (VV), vadí jim nové platové tabulky učitelů, testování 5. a 9. tříd i změny ve financování škol. Podle krajské odborové rady Moravskoslezského kraje ministr svými nezodpovědnými kroky hazarduje s českým školstvím.
17.11.2011 14:00 |

podobné články

Petr Gazdík: Mám své osobní důkazy, že v aféře kolem Bradyho okolí prezidenta v mnoha případech neříkalo pravdu

 
ROZHOVOR „Mrzí mě, když hlava státu nechá zbytečně cloumat svým majestátem,“ reagoval předseda STAN Petr Gazdík na aktuální smršť kritiky z úst hlavy státu na adresu novinářů. Gazdík také jednoznačně schvaluje financování a vznik útvaru proti dezinformacím, který začne fungovat při ministerstvu vnitra Milana Chovance. „Ten, kdo dnes rozumí tomu, jak se vedou spory, ví, co znamená pojem hybridní válka. V dnešním světě nejde o tanky a děla, ale spíš o problémy informací a dezinformací,“ říká Gazdík.
29.11.2016 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Chládek: Školství změním, ale nepřicházím s revolucí

 
Nový ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) má s českým školstvím velké plány. Chystá povinný poslední ročník mateřské školy i tři podoby maturity. Na to vše potřebuje víc peněz, ale ministr financí Andrej Babiš (ANO) nechce například o zvyšování platů policistů, hasičů nebo učitelů ani slyšet. Celý rozhovor otisklo sobotní Právo.
01.02.2014 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Marcel Chládek (609 článků)

Gazdík obrátil. Nalomen kvůli EET není, dělal si legraci

 
Pozdvižení ve Sněmovně vyvolal v pátek zastupující předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík, když pochválil ministra financí Andreje Babiše (ANO) za jeho hodinový projev k elektronické evidenci tržeb (EET). Gazdík dokonce prohlásil, že se cítí být částečně nalomen. Opozice v čele s předsedou Miroslavem Kalouskem (TOP 09) přitom EET dlouhodobě bojkotuje. Gazdík v pondělí v rozhovoru pro Novinky uvedl, že si dělal srandu.
11.01.2016 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Miroslav Kalousek (7438 článků) , Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Naštvaný Gazdík chce odložit hlasování o spolupráci s Piráty

 
Lídr kandidátky STAN ve Zlínském kraji Petr Gazdík navrhl, aby hnutí odložilo hlasování o spolupráci s Piráty v příštích sněmovních volbách. Gazdík, který je místopředsedou hnutí, to ve středu uvedl v reakci na vývoj povolební situace ve Zlínském kraji. ČTK původně uvedla, že Gazdík navrhne, aby obě uskupení na celostátní úrovni nespolupracovala.
07.10.2020 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

REVOLUCE VE ŠKOLÁCH: Nástup v 9:00 a zrušení známek na prvním stupni?

 
Marcel Chládek, stínový ministr školství za ČSSD, má velké plány s českým školstvím. Vyučování na prvním stupni by podle něj mělo začínat až od devíti hodin ráno a nikdo by nedostával známky.
26.02.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

 
„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyšetřovací sněmovní komise Petr Gazdík (STAN) v Událostech, komentářích věnujících se havárii na Bečvě. Proti němu seděl ministr životního prostředí Richard Brabec a značná část debaty proběhla v pokřikování „vy jste mimo“ a „lžete“. Ve finále Gazdík obvinil Brabce a člena komise za ANO Jiřího Strýčka ze „zločinného spolčení“. „Vy máte zločinné spolčení ve své hlavě,“ nezdržel se otráveného komentáře ministr.
20.09.2021 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků) , Richard Brabec (472 článků)

Petr Gazdík: Náš systém je složitý, dojde ke kolapsu ve smyslu zjednodušení. S uprchlíky se to pytlíkuje potají. Bohaté arabské státy nedělají vůbec nic

 
CIVILIZACE A MY „Porušování závazků je cestou do pekel. Prožíváme největší neklid od 2. světové války.“ I tato slova zmínil místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN) v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. Gazdík mluví o fatální evropské krizi vztahů, rodiny; varuje před spouštěči nových válek a předpokládá: „Náš systém je příliš složitý a dojde k určitému kolapsu ve smyslu zjednodušení systému.“ Popsal také svou návštěvu pietního aktu v Hirošimě. Z cest po Mongolsku a Japonsku se vrátil o víkendu.
10.08.2015 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Primitivní, odsoudil Sobotku Petr Gazdík. Ten stál ve frontě a má mnohé na srdci k Babišově EET

 
ROZHOVOR „Je to nová situace. Největší opozicí jsou sobě navzájem dvě největší vládní strany a na to jsme nebyli zvyklí,“ komentuje aktuální vývoj na politické scéně šéf STAN Petr Gazdík, který také doporučuje oběma hlavním aktérům, aby si to, kdo hraje fér či nefér, raději vyříkávali za zavřenými dveřmi. Ke schválenému státnímu rozpočtu uvedl: „Schodek 60 miliard v době výrazného ekonomického růstu, neinvestic, ještě investování do nových tisíců státních úředníků je prostě nemravnost.“ Gazdík také popsal, co považuje za „zoufalství sociální demokracie“.
12.12.2016 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Gazdík zapomněl vypnout revize k závěrečné zprávě o Bečvě. Ukázalo se, kdo ji z pozadí diktoval

 
Poslanci na mimořádné schůzi debatovali o kauze otravy řeky Bečvy. Místopředseda STAN Petr Gazdík v diskusi vystoupil tak razantně, až si ze strany poslanců hnutí ANO vysloužil nesouhlasné bušení do poslaneckých lavic. „Já jsem rád, že jste nám tady zcela jasně ukázal, že nejste ministr pro životní prostředí, ale ministr zametání stop po ekologických zločinech,“ vypálil Gazdík hned na úvod svého vystoupení. A hned se ozvalo bušení do lavic.
05.10.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Petr Gazdík: Blatný neměl být nikdy ministrem. Petříček? Po tom jde „příznivec Ruska“ Zeman jako lasice

 
ROZHOVOR „Prezident nemyslí ani tak na zdraví českých lidí, jako spíše na zájmy Ruska,“ tvrdí místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík s tím, že Miloš Zeman si to při své inteligenci dobře uvědomuje. Gazdík sám by si raději přál státníka s nadhledem, který stmeluje politickou scénu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také komentoval, jak si vede ministr zahraničí i zdravotnictví, jak premiér s opozicí začal konečně vyjednávat nebo proč není nutné mít zavřené školy po celé republice.
13.03.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1047 článků) , Miloš Zeman (26402 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Hašek: Dobešovo temno českého školství

 
Ministr školství Dobeš pokračuje ve své krasojízdě českým školstvím a po blamáží se státními maturitami na středních školách se nyní rozhodl určovat, které dítě je perspektivní a které naopak neperspektivní.
10.11.2011 12:35 |

podobné články

Gazdík „nepustil“ Bartošku 28. října na Staromák. Vadil manifest proti Zemanovi

 
Místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda hnutí STAN Petr Gazdík zakázal Jiřímu Bartoškovi a Vojtěchu Dykovi vystoupit 28. října na Staroměstském náměstí s textem protizemanovského manifestu. Gazdík to v neděli řekl v Partii televize Prima. Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) dodal, že by politici měli národ spíš spojovat a ne se vůči někomu vymezovat. Na Staroměstském náměstí prý zaznamenal jakési „revoluční prvky“.
06.11.2016 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Bartoška (771 článků) , Vojtěch Dyk (883 článků) , Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

„Omlouvám se. Kašlu na právníky.“ Gazdík se omluvil, pak zas otočil. Vytaženo z archivu

 
Jedním z hlavních kritiků práce České inspekce životního prostředí v kauze otravy řeky Bečvy je místopředseda STAN Petr Gazdík. V nedávných Událostech, komentářích se na toto téma střetl s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem, který mu připomenul, že sám řekl, že podnik Deza s velkou pravděpodobností řeku neotrávil. Gazdík tvrdil, že Brabec lže. Ale ministr našel na sociálních sítích důkazy.
06.10.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Noví radní v Praze mají velké plány: Pro PL uvedli, co chystají s byty nebo pražským školstvím

 
Tento čtvrtek proběhne na pražském magistrátě ustavující Zastupitelstvo, kde bude oficiálně zvolen primátor a nová Rada hlavního města Prahy. My jsme se ještě předtím zeptali nových radních, co bude jejich první krok v nové funkci, na co by ve své práci rádi navázali po odcházejícím radním a co by naopak rádi změnili nebo zrušili.
12.11.2018 17:40 |

podobné články

Rozkryjte financování, vyzval Gazdík kvůli kauze Rath ČSSD

 
Předseda poslanců TOP 09 a Starostové Petr Gazdík ve středu vyzval sociální demokracii, aby rozkryla své financování. Největší opoziční strana podle něj čelí podezření, že je financována netransparentně a korupčně. Gazdík poukázal na úterní proslov obviněného poslance Davida Ratha, který hovořil o tom, že spis týkající se jeho kauzy obsahuje pasáže o penězích na volby.
06.06.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4589 článků) , Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Petr Gazdík se stal místopředsedou sněmovny

 
Čtvrtým místopředsedou Poslanecké sněmovny byl zvolen Petr Gazdík z TOP 09. Předseda Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamura se těsně před volbou své kandidatury vzdal a tím tak umožnil Gazdíkovo zvolení. Gazdík byl zvolen podle předsedy volební komise Martina Kolovratníka (ANO) díky hlasům 98 poslanců.
12.12.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2688 článků) , Petr Gazdík (1047 článků) , Petr Gazdík (1036 článků)

Policie vyšetřovala možný pokus o vraždu šéfky ERÚ pouhý měsíc

 
Možný pokus o vraždu šéfky Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové policie po pouhém měsíci vyšetřování odložila. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Šlo už o druhý možný pokus o vraždu. V prvním případě to byla snaha vytlačit její služební auto mimo dálnici, později pak demontáž nosičů kabiny výtahu v domě, kde Vitásková bydlí.
09.08.2014 17:46 |

podobné články